Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Brenna Leśnica - Świniorka, Malinka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#101 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 877 postów
  • Na forum od: 03.2016
1083
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 02 marzec 2019 - 10:01

Mają rozmach: https://bbfan.pl/kot...onow-w-brennej/ Jeżeli ten wizjonerski projekt zostanie zrealizowany, będzie to największe centrum sportowo-wypoczynkowe w Polsce i jedno z największych w Europie. „Beskidzkie Centrum Narciarstwa” to pilotażowy projekt w przyjętej przez rząd RP „narodowej strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”, którego jedną z podstawowych części stanowi budowa „Kotarz Arena – Centrum Aktywnego Wypoczynku” w Brennej. W realizacji projektu uczestniczą samorządy lokalne, mieszkańcy Gminy Brenna, przedsiębiorcy. Będzie to ośrodek, gdzie na terenie 160 hektarów powstanie wiele różnorodnych obiektów turystycznych, sportowych i naukowych, takich jak: Kompleks narciarski na który będzie składać się 10 km tras zjazdowych, oraz 10 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Całoroczna kolej gondolowa o długości 2350 metrów. Czterogwiazdkowy hotel dla 600 gości. Całoroczne schronisko turystyczne na polanie Kotarz. Dwa pola kamperowo kempingowe na powierzchni 2-3 ha. Zespół tras rowerowych. Ogród Botaniczny. Park Etnograficzne. Centrum Badawczo- Rozwojowe Technologi Środowiskowych. Infrastruktura drogowa. Kotarz Arena ma wykorzystywać odnawialne źródła energii i jest to jeden z najbardziej proekologicznych i nastawionych na ochronę środowiska tego typu projektów w Polsce. Obecnie inwestycja jest na etapie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a pierwsze inwestycje związane z projektem powinny ruszyć już w kwietniu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że koszt realizacji inwestycji może przekroczyć 380 milionów. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mi się to trochę kupy nie trzyma. Gondola, 5 kolei linowych, do tego hotele i pozostała infrastruktura. To wszystko do obsługi 10 kilometrów tras zjazdowych ??? Tworzymy średniej wielkości ośrodek narciarski (jak na nasze warunki), przy zaangażowaniu sił i środków jak byśmy mieli stworzyć kurort wielkości drugiego Szczyrku, tylko że tam to jest około 40 kilometrów tras zjazdowych i plany na kolejne trasy i koleje. 

Mimo wszystko, życzę im jak najlepiej, bo każdy nowy ośrodek narciarski mnie cieszy i stwarza alternatywy. Patrząc na ten rejon nieco wizjonersko, to można połączyć kolejkami Szczyrk, Bielsko, Żywiec, Brenną, Wisłę i Istebną, tworząc region narciarski z ponad 200 kilometrami tras narciarskich. Tylko chyba wysokość gór zbyt niska, by spiąć to ekonomicznie. 

#102 abstinent

abstinent

Użytkownik

• PipPip
  • 299 postów
  • Na forum od: 01.2008
147
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 03 marzec 2019 - 10:56

pamiętam że w pierwszych projektach sonu była gondola na hyrce czy tam kotarz żeby połączyć z brenną gdzie jak by nie patrzeć jest potencjał. Z jednej strony na pewno pomorze to w rozładowaniu szczyrku, z drugiej to dostawa kolejnej masy narciarzy.

#103 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
348
  • Górny Śląsk

Napisano 03 marzec 2019 - 11:02

pamiętam że w pierwszych projektach sonu była gondola na hyrce czy tam kotarz żeby połączyć z brenną gdzie jak by nie patrzeć jest potencjał. Z jednej strony na pewno pomorze to w rozładowaniu szczyrku, z drugiej to dostawa kolejnej masy narciarzy.

Cześć
Widziałem gdzieś takie wizualizacje gdzie na Solisku jest trzecią kanapa droga na Salmopol przebiega tunelem .

#104 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
348
  • Górny Śląsk

Napisano 03 marzec 2019 - 11:22

Znalazłem
http://www.soliskoar...zualizacje.html

#105 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3004 postów
  • Na forum od: 10.2011
8757
  • Umiejętności: 7

Napisano 03 marzec 2019 - 12:43

Znalazłem
http://www.soliskoar...zualizacje.html

Też to widziałem zanim jeszcze Słowacy kupili SON. To wizja autorska kilku zapaleńców, którzy prowadzą niezależny fanpage na FB. Są też aktywni na skionline. Musiałby ktoś się tym zainteresować na poważnie i wyłożyć konkretną kasę, inaczej będzie to tylko kolejna futurystyczna wizja bez szans na realizację.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • moruniek podziękował za tę wiadomość
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#106 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
348
  • Górny Śląsk

Napisano 03 marzec 2019 - 13:12

Też to widziałem zanim jeszcze Słowacy kupili SON. To wizja autorska kilku zapaleńców, którzy prowadzą niezależny fanpage na FB. Są też aktywni na skionline. Musiałby ktoś się tym zainteresować na poważnie i wyłożyć konkretną kasę, inaczej będzie to tylko kolejna futurystyczna wizja bez szans na realizację.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć
Gdyby ruszyła inwestycja o której piszesz wtedy wszyscy TMR Szczyrk oraz Brenna odgrzebały by ten projekt i miało by to sens.

#107 benhen

benhen

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 05.2019
0

Napisano 22 maj 2019 - 09:54

Dla Brennej to duża szansa na rozwój, bo póki co to z turystki tu nie idzie wyżyć. Kiedyś mieliśmy kilka wyciągów, teraz jest masakra i został jeden. Mam nadzieję, że ten projekt Kotarz Arena wypali.

#108 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6526 postów
  • Na forum od: 02.2008
4669
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 22 maj 2019 - 10:06

Dla Brennej to duża szansa na rozwój, bo póki co to z turystki tu nie idzie wyżyć. Kiedyś mieliśmy kilka wyciągów, teraz jest masakra i został jeden. Mam nadzieję, że ten projekt Kotarz Arena wypali.

Oby. Choć słabo to widzę.... Kotarz to oczko w glowie brodaczy z Bystrej.... musiałby być to ktoś na tyle silny i zasobny by ich spacyfikowac ( ostatnio znaleźli tam wilki:-) ) i popchnąć sprawy w WIOŚ.. gmina już próbowała podzialac przed ok 10 laty i poległa.

#109 benhen

benhen

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 05.2019
0

Napisano 03 czerwiec 2019 - 22:01

Oby. Choć słabo to widzę.... Kotarz to oczko w glowie brodaczy z Bystrej.... musiałby być to ktoś na tyle silny i zasobny by ich spacyfikowac ( ostatnio znaleźli tam wilki:-) ) i popchnąć sprawy w WIOŚ.. gmina już próbowała podzialac przed ok 10 laty i poległa.

Nadzieja umiera ostatnia, teraz są silne argumenty, naprawdę dobry projekt, przychylność władz wyższego szczebla i najważniejsze to duża determinacja większości mieszkańców by to wypaliło.