Skocz do zawartości

Brenna Leśnica - Świniorka, Malinka


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

A czego można się spodziewać po takiej cenie wyciągów. Chyba tylko pustki. wyciąg 470 m -3 zł,porównywalny wyciąg talerzykowy Wisła Klepki 600m i również 3 zł poza tym promocja- poranny gratis, wieczorna ulga. Ostatnio byłem na Nowej osadzie od 16-21 bilet 50zł 22 spokojne zjazdy przelicz koszt wyjazdy prawie 1000m na kanapie. Z czym do ludu w tym ośrodku.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Witam. Tak się składa dobry człowieku, że nic nie przeliczam. Coś mi pasuje albo nie i tyle. Głównym kryterium wyjazdy na narty jest w miarę bliski stok, śnieg i brak kolejki do wyciągu. Więc jak widzisz nie jeżdżę na narty z kalkulatorem i nie przeliczam metrów na pieniądze. Pozdrawiam. P.S. A czy na danej górce jest kanapa czy jej nie ma, to mi akurat lotto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest droższe, a w Szczyrku ceny od tylu lat takie same ba, w Korbielowie nawet obniżyli !!! Ja też bardzo lubiłem zaglądać do Brennej, dobry dojazd w miarę szybko jak się nie trafi na jakiś karawan od Skoczowa, mało ludzi na tygodniu, parking za darmo itp Zresztą potwierdzone to jest w moich poprzednich postach w tym temacie Ale cóż, na razie Brenna odpada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam.Był ktoś może na Swiniorce na wieczornej jeździe.Reklamują 3 godz.w cenie 2 godz.-od 17 do 20 stej. Chodzi mi głownie oto, czy czynne są wyciągi nr 3,4 dające możliwość jazdy w górnej partii ski stacji. I jeszcze trochę info. o warunkach ,oświetleniu...itp. Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem wczoraj na Swiniorce,na wieczornej jeździe na nartach.Warunki śniegowe dobre,trasy przyzwoite,mało narciarzy. Ale gorzej z oświetleniem stoków. Oświetlenie jest , owszem wszystkie trasy oświetlone ale to oświetlenie nie daje pełnego komfortu jazdy. Najlepsze oświetlenie na trasie przy wyciągu nr 2, reszta to raczej minimum możliwości .Najsłabiej widać na wyciągu nr 4 -trasa nr 7 , trochę mocniejsze żarówy i byłoby ok. Przydałoby się także trochę światła na samym początku wyciągu nr 4 przy pobieraniu talerzyka, trochę osób miało problemy żeby się złapać i jechać . ,,Nartowanie " uważam jednak za udane .,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, Byłem dziś od 9.00 do 12.00. Warunki na stoku rano bardzo dobre, stok wyratrakowany idealnie, bez przetarć i lodu. Wszystkie trasy czynne, mało ludzi, bez kolejek. Po 11.00 temperatura i "sztuczny" śnieg odkryły miejscami trochę lodu ale nie przeszkadzało to w jeździe, czerwona "2" była już trochę "rozjechana". Ogólnie co roku jestem na tym stoku i spośród wszystkich moich wypadów pod względem warunków ten oceniam najlepiej. Zdecydowany plus: brak kolejek, dojazd bez korków (ostatnio przy dojeździe do Wisły na odcinku Czantoria - Wisła straciłem prawie 2h). Minus: moim zdaniem jak na obecną infrastrukturę (talerzyki) trochę wysokie ceny. Informacyjnie: Ponoć w tygodniu jest nieczynna trasa nr 7 wyciąg IV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Dzięki :) Przeczytałem, choć obiecałem sobie że o planowanych inwestycjach nie będę czytał tylko poczekam na opinie skiforumowiczów (po uruchomieniu inwestycji). Za dużo tych planów było...

Brak połączenia ze Szczyrkiem pachnie lipą :/ Jakie niedźwiedzie? Grzbietem Kotarza spacerują tłumy turystów, biegaczy, rowerzystów, turowców. Mam nadzieję że żaden miś się tam nie pojawi a jak się pojawi to go schwytają i sprezentują TPN-owi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz.... to już niedźwiedzie tam dotarły? Pewnie te z Bystrej... Do tej pory był tam korytarz migracyjny wilków. .. ( choc ostaniego wystraszyli ponoć Niemcy gdy przeganiali się tam z partyzantami, bo za PRL juz ich tam nie było. ..) Jak widać kaliber korytarza wzrósł..... A poważnie, to jeśli ma to być inwestycja gminno-panstwowa ( co sugeruje 'Krajowe') to boje się, ze powstanie jakis potworek na miarę Debowca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mały update co tam w Brennej. Dzisiaj pojawiłem się z dzieciakami na Świniorce (liczyłem na brak ludzi). Otworzony mały orczyk oraz trasa nr 2. Dojazd w cudownej, alpejskiej scenerii - dawno tak nisko nie było tyle śniegu. Trasa nr 2 ok, dziwi mnie jednak że nie odpalają ( i nie wiedzą na razie kiedy) wyciągu 3 i 4. Brenna to wogóle zawsze była świetna alternatywa dla Wisły i Ustronia kiedy istniał Węgierski. Potencjał okolica ma gigantyczny, niestety gigantycznie niewykorzystany.

 

W każdym razie do jazdy i szkolenia z dziećmi super ze względu na brak ludzi, kręciliśmy non-stop.Nawet trudne warunki sniegowe w tak pięknej zimowej aurze nie były problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to update numer 2.

 

Dzisiaj skrajnie inne warunki - stok przygotowany fantastycznie, pogoda igła. Brenna staje się dla mnie coraz lepszą alternatywą do szkolenia dzieci - brak kolejek, akceptowalne ceny karnetów, konkretny i wymagający stok oraz właściciele którzy nie widzą problemu z postawieniu w sobotę całkiem z boku paru tyczek dla dzieciaków.

 

W przyszły weekend mają otworzyć pozostałe wyciągi i jezeli to zrobą, do Wisły, Istebnej czy Szczyrku nie zawitam aż do marca :) Polecam na krótki wypad ! No i podstawowa sprawa - brak jakichkolwiek korków i zatorów po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no to update numer 2.

 

Dzisiaj skrajnie inne warunki - stok przygotowany fantastycznie, pogoda igła. Brenna staje się dla mnie coraz lepszą alternatywą do szkolenia dzieci - brak kolejek, akceptowalne ceny karnetów, konkretny i wymagający stok oraz właściciele którzy nie widzą problemu z postawieniu w sobotę całkiem z boku paru tyczek dla dzieciaków.

 

W przyszły weekend mają otworzyć pozostałe wyciągi i jezeli to zrobą, do Wisły, Istebnej czy Szczyrku nie zawitam aż do marca :) Polecam na krótki wypad ! No i podstawowa sprawa - brak jakichkolwiek korków i zatorów po drodze.

 

 

 

Byłem w zeszłym roku latem w Brennej i nie mogłem znaleźć tej stacjo narciarskiej. Dotarłem do ładnie wyremontowanego  Ośrodka ale za diabła nie potrafiłem dojechać do stacji narciarskiej. czy się parkuje niedaleko stacji itp.Może ktoś wytłumaczy łopatologicznie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłym roku latem w Brennej i nie mogłem znaleźć tej stacjo narciarskiej. Dotarłem do ładnie wyremontowanego  Ośrodka ale za diabła nie potrafiłem dojechać do stacji narciarskiej. czy się parkuje niedaleko stacji itp.Może ktoś wytłumaczy łopatologicznie :)

 

Stacja jest na przeciwko hotelu, wchodzi się po schodkach,z drogi jest słabo widoczna. Zaraz za schodami po lewej stronie jest mały parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mają rozmach: https://bbfan.pl/kot...onow-w-brennej/ Jeżeli ten wizjonerski projekt zostanie zrealizowany, będzie to największe centrum sportowo-wypoczynkowe w Polsce i jedno z największych w Europie. „Beskidzkie Centrum Narciarstwa” to pilotażowy projekt w przyjętej przez rząd RP „narodowej strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”, którego jedną z podstawowych części stanowi budowa „Kotarz Arena – Centrum Aktywnego Wypoczynku” w Brennej. W realizacji projektu uczestniczą samorządy lokalne, mieszkańcy Gminy Brenna, przedsiębiorcy. Będzie to ośrodek, gdzie na terenie 160 hektarów powstanie wiele różnorodnych obiektów turystycznych, sportowych i naukowych, takich jak: Kompleks narciarski na który będzie składać się 10 km tras zjazdowych, oraz 10 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Całoroczna kolej gondolowa o długości 2350 metrów. Czterogwiazdkowy hotel dla 600 gości. Całoroczne schronisko turystyczne na polanie Kotarz. Dwa pola kamperowo kempingowe na powierzchni 2-3 ha. Zespół tras rowerowych. Ogród Botaniczny. Park Etnograficzne. Centrum Badawczo- Rozwojowe Technologi Środowiskowych. Infrastruktura drogowa. Kotarz Arena ma wykorzystywać odnawialne źródła energii i jest to jeden z najbardziej proekologicznych i nastawionych na ochronę środowiska tego typu projektów w Polsce. Obecnie inwestycja jest na etapie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a pierwsze inwestycje związane z projektem powinny ruszyć już w kwietniu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że koszt realizacji inwestycji może przekroczyć 380 milionów. 4f2718182972f1a98654858ba1d9e816.jpg6ea74557e00e54efb512bbfc8ab79dde.jpg Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...