Skocz do zawartości

Soszów - Wisła


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Byłem wczoraj. 8.00 parking, kasa 8.15, ludzi sporo ale zero kolejki. Na trasie sztruksik;-) Niestety rano puszczają tylko krzesło więc na trasie tłok. Dopiero o 9.00 puszczają orczyk na górę i koło 10.00 talerzyk przy niebieskiej. Skutek tego taki że nawet jak przyjedziesz jako pierwszy to i tak jest tłok na trasie. Jakby puścili wszystko razem to by się rozładowało i była by to jakaś nagroda dla tych co rano wstają... W ciągu dnia chodziło chyba z 8 armatek. Ogólnie Soszów jak zawsze dba o warunki na trasach i śniegu dużo, spokojnie do kwietnia pojeździmy;-) (może się kiedyś nauczą żeby puszczać wszystkie wyciągi na raz a nie liczyć złotówki na puszczaniu części później)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Czy był już ktoś w Soszowie w ten weekend. Przeczytałem cennik na ich stronie, i nie wiem, czy to jest błąd w druku, jakaś inna pomyłka, czy ktoś tam na głowę upadł. Proszę o podanie cen jakie obowiązują przy kasie. Jeżeli ceny z ich strony są prawdziwe, no to sorry, Soszów nie dla mnie. Nie wiele dalej na Słowacji, chociażby OravaSnow, ceny o niebo korzystniejsze, a i ośrodek niczego sobie. Kto o zdrowych zmysłach pojedzie na Soszów, no przynajmniej ja nie pojadę :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
Witam.Byłem wczoraj na Soszowie tj.27.01.2011, w godz.od 9.00-13.00. Warunki dobre do godz.11.30,potem trochę się pogorszyły/tłumy ludzi/. Trasa nr.3 wogóle nie ratrakowana,rano muldy dosyć duze, trasa nr 1 czerwona dobrze przygotowana i do 11 gładka jak stół,potem trochę gorzej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Warunki śniegowe bardzo dobre oprócz trasy nr 6 która była zamknięta(nie wyratrakowana) ale ludzie tam jeździli. Trasa nr 1 śniegu w brud a świeży opad poprawił warunki. Na trasie nr 2 warunki również bardzo dobre sztruksik i fajnie zmrożony śnieg a trasa nr 3 dużo oblodzeń i warunki jak dla mnie ogólnie dobre. Ludzi było średnio bez kolejek. Czynna była kolej linowa, orczyk na szczyt i talerzyk na trasie 3 i przedszkole dla początkujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
W trakcie wędrówki z Czantorii na Stożek nie można było ominąć Soszowa i oczywiście moja ciekawość czy coś nowego można się spodziewać jeszcze w tym ośrodku. No i moim oczom ukazała się takowa inwestycja:D Trasa nr 2 z Pośredniego do dolnej stacji kolejki zostałą poszerzona i wyprofilowana oraz zostały umieszczone na niej maszty oświetleniowe oraz bloki fundamentowe co kilka metrów pod armatki/lance do naśnieżania trasy. Wykonano nowy wlot na czarną trasę szerszy co ułatwi wjazd. Niestety ze złych informacji trasa nr 3 i 5 zarośnięte trawą nawet i ponad 1m wysokości co nie wróży dobrze jak śniegu nie posypie za dużo w górnych partiach. Jedynie wymalowano elementy konstrukcji orczyka.

Załączone miniatury

  • DSC00087.jpg
  • DSC00076.jpg
  • DSC00079.jpg
  • DSC00082.jpg
  • DSC00089.jpg
  • DSC00090.jpg
  • DSC00081.jpg
  • DSC00077.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
na gorąco bo właśnie wróciliśmy,decyzja o wyjeździe padła o 13 :) z nudną sobotą trzeba było coś zrobic.Karnet od 15-20 za 55 zeta ogólnie było lepiej niż myślałem na górze niebieskiej 2 muldy wieczorem pokazały się jużkamienie ale można było ominąc reszta trasy super jak na takie warunki śniegowe to i tak się postarali,byłem zaskoczony tym,że w Wiśle panuje prawdziwa zima,napadało trochę puchu i jak wyjeżdzaliśmy to znów sypało i to ostro. dalej o warunkach,czarna trasa też nieźle przygotowana ,czerwona jedynka naśnieżona do połowy,później zostaje przejazd zieloną 5 ale myślę,że otwarcie 1 na sam dół to kwestia kilku dni.Takie są plusy mieszkania godzinę drogi od gór:) szybka decyzja i za chwilę jeździmy Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wygląda sytuacja z podjazdem samochodem pod stację? czy bez łańcuchów nie ma się co wybierać na te kilka stromych podjazdów?jak wyglada utrzymanie dojazdu do dolnej stacji?

Wczoraj byliśmy na wieczornych na Soszówie nie mieliśmy łańcuchów, o 15 podjazd bez większych problemów, choc wiadomo jest stromo i droga pod sam wyciag fatalna dziury i błoto pośniegowe biorą niemałą kasę za karnety do tego 5 zeta za parking mogliby coś zrobic z tym podjazdem,zwłaszcza,że co roku inwestują w tą stację.Ale do rzeczy to co przeżyliśmy przy wyjeździe MASAKRA! o 21 nasypało puchu a to co było pod nim zamarzło i pod puchem było kilka centymetrów żywego lodu!samochody zsuwały się tyłem, bokiem ,przodem ,zależy jak je ustawiło.Jak masz łańcuchy to zabieraj bo tam się raczej nikt nie przejmuje jak dojedziesz i wrócisz.Nas obróciło o 180 a póżniej strach jak cholera ,bo wiadomo jak jest z jednej strony wysoki mur z drugiej skarpa...a żadne zimówki nie dadzą rady na lodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym rzecz że nie mam łańcuchów temu pytam czy warto sietam pchać i marnować czas i nerwy. ostatni raz jak byłe mw zeszłym sezonei to udało mi się wyskrobać na wysokość stacji i też było lodowisko a na dodatek jak zejrzałem w domu na opony z przodu były już na minimum bieżnik. teraz mam nówki sztuki na przodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...