Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Soszów - Wisła

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
365 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mr.Maciek

Mr.Maciek

Użytkownik

• Pip
  • 82 postów
  • Na forum od: 01.2009
19
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 04 kwiecień 2009 - 11:33

Hey!
Wie ktoś jakie są obecnie warunki na Szosowie? Bo zastanawiam się czy jechać jutro na Szosów czy na Pradziada..
Pozdrawiam, Maciek

#42 kodnam

kodnam

Użytkownik

• PipPip
  • 214 postów
  • Na forum od: 01.2006
43
  • Umiejętności: 6
  • Górny Śląsk

Napisano 11 wrzesień 2009 - 09:01

Witam.

W związku z faktem złamania narty w styczniu br. w Soszowie "zraziłem" się na jakiś czas do tego ośrodka. W trakcie moich ostatnich dwóch pobytów w Soszowie trasy były w opłakanym stanie. Mój ostatni pobyt zakończył się złamaniem jednej narty - pod powierzchnią śniegu był spory fragment zlodowaciały, "chwyciłem" krawędzią jednej narty lód, obróciło mnie i trochę wyrzuciło w powietrze. Po podniesieniu się z upadku stwierdziłem, iż jedna narta jest złamana pod wiązaniem, niestety był to już koniec dla tego kompletu nart, a dla mnie bardzo drogi wyjazd.
Na szczęście mnie się nic nie stało, udało się też wykorzystać wiązania z tych nart do nowych.

Pozdrawiam.
[COLOR="Navy"]Pozdrawiam, Przemek.[/COLOR]:)
www.galerianarciarska.net

#43 Matik211

Matik211

Użytkownik

• PipPip
  • 143 postów
  • Na forum od: 09.2009
4
  • Wodzisław Śl.

Napisano 12 grudzień 2009 - 19:15

Dobra wiadomość, planowane rozpoczęcie sezonu nastąpi 18.12.09 :D:D
naarty!

#44 trq

trq

Użytkownik

• Pip
  • 82 postów
  • Na forum od: 12.2007
15
  • Pawłowice Śląskie

Napisano 13 grudzień 2009 - 11:36

a zła wiadomość to taka, że ceny dalej są mocno alpejskie ; )

#45 Matik211

Matik211

Użytkownik

• PipPip
  • 143 postów
  • Na forum od: 09.2009
4
  • Wodzisław Śl.

Napisano 13 grudzień 2009 - 22:17

No z tymi cenami jest najgorzej ;/
naarty!

#46 Picia55

Picia55

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
  • Na forum od: 09.2008
47
  • Umiejętności: 8
  • Mikołów

Napisano 13 grudzień 2009 - 22:36

no z cenami troche przesadzają szczególnie ze jeszcze biorą za parking o ile sie nie myle ten najbliższy 10zł... ale sezon zaczną najwcześniej chyba...

#47 miselos

miselos

Użytkownik

• Pip
  • 66 postów
  • Na forum od: 05.2009
3
  • Umiejętności: 4
  • Tarnowskie Góry

Napisano 14 grudzień 2009 - 10:38

Słuchajcie mam pytanko, chcę wybrać sie na soszów w nd 20.12 i mam pytanko czy ta trasa nr 3 oznaczona jako niebieska faktycznie jest do pokonania przez mało zaawansowanych narciarzy, chciałem zabrać dziewczyne:) proszę o info:) bo słyszałem że jest tam dosyć stromo, i nie doświadczony narciarz ma strach w oczach:eek:

dzięki za info:p

#48 trq

trq

Użytkownik

• Pip
  • 82 postów
  • Na forum od: 12.2007
15
  • Pawłowice Śląskie

Napisano 14 grudzień 2009 - 15:04

Wątpię żeby trasa nr. 3 była czynna. Jak chcesz się jej pozbyć to ją możesz śmiało brać ; D

#49 Mati1981

Mati1981

Użytkownik

• Pip
  • 83 postów
  • Na forum od: 02.2008
34
  • Umiejętności: 9
  • Bielsko-Biała

Napisano 14 grudzień 2009 - 15:16

Kolega trq ma rację, trasa nr 3 nie bedzie gotowa na weekend. Z tego co widziałem na stronie Soszowa to armatki pracują pełną parą tylko na czerwonej trasie numer 1.
Pozdrawiam

#50 Anne

Anne

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2009
1
  • Umiejętności: 5
  • Chorzów

Napisano 18 grudzień 2009 - 23:41

Słuchajcie mam pytanko, chcę wybrać sie na soszów w nd 20.12 i mam pytanko czy ta trasa nr 3 oznaczona jako niebieska faktycznie jest do pokonania przez mało zaawansowanych narciarzy, chciałem zabrać dziewczyne:) proszę o info:) bo słyszałem że jest tam dosyć stromo, i nie doświadczony narciarz ma strach w oczach:eek:

dzięki za info:p

jeździłam tam pod koniec zeszłego sezonu z instruktorem, a dodam, że nie był to mój pierwszy raz na nartach...i stromo jest do tego trasa była wtedy nieprzygotowana... ale powiedzmy tak do połowy(korzystając z wyciągu H2) jest jeszcze znośnie bo szeroko, schody zaczynają się od połowy bo nie dość że stromo to jeszcze wąsko i do tego jest tam masa spanikowanych początkujących, a w miejscu gdzie dochodzi trasa 2 i 4 robi się już bardzo nie przyjemnie bo na tych przerażonych z 3 wpadają rozpędzeni ludzie w 2 i 4... ja naprawdę nie wiem kto to wymyślił...;]...

tak więc trasa do pokonania jest, ale to w jakim stylu i z jakimi przeżyciami to już inna sprawa ;]

Użytkownik Anne edytował ten post 18 grudzień 2009 - 23:43

#51 strazakce0504

strazakce0504

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 12.2009
0
  • Katowice

Napisano 19 grudzień 2009 - 12:01

Wisła SOSZÓW? Zapraszają na otwarcie sezonu. Przyjeźdzamy - a tam tylko karnety czasowe (bez pojedyńczych zjazdów). No trudno myślimy. Rozmawiamy z kobietą w kasie ... po czym ona stwierdza że zrobi dla nas wyjątek i jak kupimy karnet czasowy na 3h (55zł + 10zł kaucja) - to będziemy mogli go wykorzystać "dzisiaj" i jeszcze raz w tym sezonie - równiez na 3 godziny. Bierzemy.Na drugi dzień ekipa odkupuje od nas karnety i co? - NIE DZIAŁAJĄ!! Telefony do szefa ośrodku? - nikt nie chce nam podać kontaktu do niego. Nikt nie chce nas połączyć z kasami. Co to ma być? WISŁA? Turystyczna miejscowość? Jak tak dbają o turystów - a raczej wprowadzają w błąd - to dziękuje Ci Soszowie.. Nie dość że stok kiepsko przygotowany (lodowe kule wielkości pięści od połowy stoku) to jeszcze w dodatko coś takiego. Tak rozpoczeliśmy sezon 2009/2010 :/ Osobiście już tam nie pojade!! I chyba cała nasza paka!! Pozdrówki z Katowic!!

#52 jozio86

jozio86

Użytkownik

• PipPipPip
  • 564 postów
  • Na forum od: 08.2006
129
  • Umiejętności: 1
  • chorzów city...

Napisano 19 grudzień 2009 - 12:35

Wisła SOSZÓW? Zapraszają na otwarcie sezonu. Przyjeźdzamy - a tam tylko karnety czasowe (bez pojedyńczych zjazdów). No trudno myślimy. Rozmawiamy z kobietą w kasie ... po czym ona stwierdza że zrobi dla nas wyjątek i jak kupimy karnet czasowy na 3h (55zł + 10zł kaucja) - to będziemy mogli go wykorzystać "dzisiaj" i jeszcze raz w tym sezonie - równiez na 3 godziny. Bierzemy.Na drugi dzień ekipa odkupuje od nas karnety i co? - NIE DZIAŁAJĄ!! Telefony do szefa ośrodku? - nikt nie chce nam podać kontaktu do niego. Nikt nie chce nas połączyć z kasami. Co to ma być? WISŁA? Turystyczna miejscowość? Jak tak dbają o turystów - a raczej wprowadzają w błąd - to dziękuje Ci Soszowie.. Nie dość że stok kiepsko przygotowany (lodowe kule wielkości pięści od połowy stoku) to jeszcze w dodatko coś takiego. Tak rozpoczeliśmy sezon 2009/2010 :/ Osobiście już tam nie pojade!! I chyba cała nasza paka!! Pozdrówki z Katowic!!

szczerze... BARDZO DOBRZE, kupiles taniej i jeszcze chciales na tym zarobic, odsprzedajac karnet.typowe cwaniactwo, nie ma sie czym chwalic
P.S.
a sowja droga na Soszowie nic mnie juz nie zdziwi.dlatego tam nie jezdze ;)
czasami lepiej milczeć i wydać się głupcem niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości... ;)

#53 strazakce0504

strazakce0504

Nowy użytkownik

• 2 postów
0
  • Katowice

Napisano 19 grudzień 2009 - 12:51

szczerze... BARDZO DOBRZE, kupiles taniej i jeszcze chciales na tym zarobic, odsprzedajac karnet.typowe cwaniactwo, nie ma sie czym chwalic
P.S.
a sowja droga na Soszowie nic mnie juz nie zdziwi.dlatego tam nie jezdze ;)

Przynajmmniej w jednym sie zgadzamy ;) Jakie cwaniactwo? Sprzedalismy im o wiele taniej te karnety. A jestesmy źli ze względu iż kolezanka uczyła sie jeździć - i wybuliła za 2 zjazdy!! 55zł bo jak juz wspomniałem były tylko czasówki :/ na godzine mało więc musiała wziąść na 3h :/
Mogli wstpomnieć o tym na stronie intrenetowej!! Nieprawdaż? No a po za tym wprowadzają w błąd z tymi karnetami. Juz kij z tym że sprzedalismy te karnety - ale gdybym ja sam sobie tam pojechał (nie biorąc gotówki bo po co?) - nie w******byś się? Szczerze!! ;) Pozdro - udanego sezonu

Użytkownik strazakce0504 edytował ten post 19 grudzień 2009 - 12:57

#54 shadam

shadam

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 11.2009
0
  • Katowice

Napisano 20 grudzień 2009 - 19:38

jeździłem dzisiaj na Soszowie
do godz. 11 w miarę się jeździło, a po 11-tej koszmar
dużo ludzi, wariatów bez żadnych umiejętności narciarskich masa,
cud że nikomu się nic nie stało
jeden wjazd na 15-20 min

mój ostatni raz na Soszowie

#55 aaxaa

aaxaa

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 12.2008
1

Napisano 21 grudzień 2009 - 13:48

shadam - a jak warunki śniegowe, jak przygotowana trasa... można coś pośmigać? jutro się wybieram i zastanawiam się czy nie uderzyć gdzieś indziej...

Pozdrawiam

#56 fantom

fantom

Użytkownik

• PipPip
  • 194 postów
  • Na forum od: 11.2009
1028
  • Umiejętności: 6
  • Śląsk

Napisano 21 grudzień 2009 - 15:11

shadam - a jak warunki śniegowe, jak przygotowana trasa... można coś pośmigać? jutro się wybieram i zastanawiam się czy nie uderzyć gdzieś indziej...

Pozdrawiam

wszystkie aktualne informacje znajdziesz tu: http://www.skiforum....ead.php?t=17392

Pozdrawiam

#57 stoper80

stoper80

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 21 grudzień 2009 - 19:28

To mój pierwszy post na forum.
Forum obserwuję od dłuższego czasu.
To co dzisiaj zobaczyłem skłoniło mnie do tego, aby napisać co nieco.
A więc w dniu dzisiejszym postanowiłem pojechać na wieczorne jeżdżenie.
Ponieważ wiem, że Soszów lubi robić z tym niespodzianki patrzę o 14-tej na stronie - brak jakichkolwiek informacji o tym aby wieczornego jeżdżenia nie było.
Dzwonię do ośrodka - odpowiedź - jak będą ludzie jeżdżenie będzie.
Jakież jest moje zdziwienie kiedy o 16.15 podchodząc pod kasę widzę:
W dniu dzisiejszym jeździmy tylko do 17-tej. Przepraszamy.
CZY TAKIEJ INFORMACJI NIE MOŻNA PODAĆ WCZEŚNIEJ?
Co więcej ja kupiłem tylko kilka przejazdów ale o godzinie 17-tej zjeżdżali ze stoku narciarze, którzy mieli karnety do 18.30.

Poszliśmy do kawiarni żeby porozmawiać z kierownikiem - no bo w sumie kasjerka wysłuchuje skarg a nie jest temu winna.
Po wysłuchaniu nas Pani obsługująca kawiarnię (usłyszała że chcielibyśmy rozmawiać z kierownikiem i dlaczego) poszła po kierownika (prosząc abyśmy chwilę zaczekali)
Po chwili wróciła i nagle okazało się, że kierownika nie ma.

Odradzam ten ośrodek (mają fajny wyciąg, dosyć dobrą trasę o ile nie ma dużo ludzi ale biorąc pod uwagę niespodzianki mam wrażenie, że kierownictwo nie ma zupełnie pojęcie co oznacza ośrodek z prawdziwego zdarzenia a taki chcieliby mieć na Soszowie).

#58 Eithrose

Eithrose

Nowy użytkownik

• 25 postów
1
  • Umiejętności: 8
  • Wisła;)

Napisano 21 grudzień 2009 - 19:43

[quote name='Picia55']no z cenami troche przesadzają szczególnie ze jeszcze biorą za parking o ile sie nie myle ten najbliższy 10zł... ale sezon zaczną najwcześniej chyba...[/QUOTE
Najczęściej Stożek rozpoczyna 1 sezon:P

#59 aaxaa

aaxaa

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 12.2008
1

Napisano 22 grudzień 2009 - 14:38

Byłem dziś (22.12) na Soszowie. Trasa b. dobrze przygotowana, śnieg twardy, szybki... Bardzo dobrze się jeździło, nie było wiele osób, aczkolwiek około godziny 11 na trasie już zdarzało zwiększone zagęszczenie ludzkie ;) Generalnie warunki jak najbardziej ok, ale dla ludzi już jeżdżących, bo nie ma sensu zabieranie tam osób uczących się...

Pozdrawiam
  • Friski podziękował za tę wiadomość

#60 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 724 postów
  • Na forum od: 10.2007
376
  • Gliwice

Napisano 04 styczeń 2010 - 14:02

czy ktos wie ile kosztuje karnet 3h i parking?

probowalem dzwonic na tel podany w kontaktach ale BARDZO NIESYMPATYCZNA pani odmowila informacji odsylajac do internetu (w internecie na stronie glownej cena 40/3h a w cenniku 55/od marca 45/3h)

jak co roku biore "rozwod" z Soszowem i obym nie musial korzystac... ;)

Użytkownik Friski edytował ten post 04 styczeń 2010 - 14:07