Skocz do zawartości

Soszów - Wisła


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
Witam.

W związku z faktem złamania narty w styczniu br. w Soszowie "zraziłem" się na jakiś czas do tego ośrodka. W trakcie moich ostatnich dwóch pobytów w Soszowie trasy były w opłakanym stanie. Mój ostatni pobyt zakończył się złamaniem jednej narty - pod powierzchnią śniegu był spory fragment zlodowaciały, "chwyciłem" krawędzią jednej narty lód, obróciło mnie i trochę wyrzuciło w powietrze. Po podniesieniu się z upadku stwierdziłem, iż jedna narta jest złamana pod wiązaniem, niestety był to już koniec dla tego kompletu nart, a dla mnie bardzo drogi wyjazd.
Na szczęście mnie się nic nie stało, udało się też wykorzystać wiązania z tych nart do nowych.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wisła SOSZÓW? Zapraszają na otwarcie sezonu. Przyjeźdzamy - a tam tylko karnety czasowe (bez pojedyńczych zjazdów). No trudno myślimy. Rozmawiamy z kobietą w kasie ... po czym ona stwierdza że zrobi dla nas wyjątek i jak kupimy karnet czasowy na 3h (55zł + 10zł kaucja) - to będziemy mogli go wykorzystać "dzisiaj" i jeszcze raz w tym sezonie - równiez na 3 godziny. Bierzemy.Na drugi dzień ekipa odkupuje od nas karnety i co? - NIE DZIAŁAJĄ!! Telefony do szefa ośrodku? - nikt nie chce nam podać kontaktu do niego. Nikt nie chce nas połączyć z kasami. Co to ma być? WISŁA? Turystyczna miejscowość? Jak tak dbają o turystów - a raczej wprowadzają w błąd - to dziękuje Ci Soszowie.. Nie dość że stok kiepsko przygotowany (lodowe kule wielkości pięści od połowy stoku) to jeszcze w dodatko coś takiego. Tak rozpoczeliśmy sezon 2009/2010 :/ Osobiście już tam nie pojade!! I chyba cała nasza paka!! Pozdrówki z Katowic!!



szczerze... BARDZO DOBRZE, kupiles taniej i jeszcze chciales na tym zarobic, odsprzedajac karnet.typowe cwaniactwo, nie ma sie czym chwalic
P.S.
a sowja droga na Soszowie nic mnie juz nie zdziwi.dlatego tam nie jezdze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czy ktos wie ile kosztuje karnet 3h i parking?

probowalem dzwonic na tel podany w kontaktach ale BARDZO NIESYMPATYCZNA pani odmowila informacji odsylajac do internetu (w internecie na stronie glownej cena 40/3h a w cenniku 55/od marca 45/3h)

jak co roku biore "rozwod" z Soszowem i obym nie musial korzystac... ;)

Użytkownik Friski edytował ten post 04 styczeń 2010 - 14:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli brak kolejki spowodowany jest dużą przepustowością wyciągu to faktycznie, może się robić tłok na stoku. Kolega na pewno nie miał na myśli dnia, w którym brak kolejki jest spowodowany małą ilością ludzi. Zmniejszenie przepustowości wyciągu (np przez zmniejszenie prędkości) spowoduje mniejszy tłok na stoku i zwiększenie kolejki. Pozdr marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soszow - owszem nowa kanapa dlugosci ok 500 metrow i szybkosc spiacego zolwia - moja ocena 2 ma 10 Trasa - totalny lód.

Kanapa ma 815,co nie znaczy ,że jest długa:) a jeśli chodzi o jej szybkość,to nawiązując do powyższej dyskusji jest wystarczająca,a nawet tak szybka,że powoduje tłok na trasie,jeśli ktoś chce się przejechać na prawdę żółwim tempem,to polecam Dedovke na Wielkiej Raczy,tam można na prawdę jajo znieść.Dyskusja dotyczy Soszowa,więc w proponuję ograniczyć się z porównaniami wyłącznie do polskich ewentualnie słowackich ośrodków dysponujących podobnymi warunkami pogodowymi i terenowymi,bo porównywanie nas z Austrią,Francją,czy Włochami mija się zupełnie z celem i sensem dyskusji...

Użytkownik bubol edytował ten post 20 styczeń 2010 - 15:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W związku z faktem złamania narty w styczniu br. w Soszowie "zraziłem" się na jakiś czas do tego ośrodka. W trakcie moich ostatnich dwóch pobytów w Soszowie trasy były w opłakanym stanie. Mój ostatni pobyt zakończył się złamaniem jednej narty - pod powierzchnią śniegu był spory fragment zlodowaciały, "chwyciłem" krawędzią jednej narty lód, obróciło mnie i trochę wyrzuciło w powietrze. Po podniesieniu się z upadku stwierdziłem, iż jedna narta jest złamana pod wiązaniem, niestety był to już koniec dla tego kompletu nart, a dla mnie bardzo drogi wyjazd. Na szczęście mnie się nic nie stało, udało się też wykorzystać wiązania z tych nart do nowych. Pozdrawiam.

cudzysłów najbardziej pasuje do słowa "OŚRODEK". Co prawda kilka lat tam nie byłem... nie mniej j.w.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś w tym ośrodku w ostatnim czasie? Jakie są warunki i jak są aktualnie przygotowane stoki?

Byłem w sobotę (23.01.) Warunki oceniam na dobre+, uruchomione wszystkie trasy, stoki przygotowane bardzo dobrze, biorąc pod uwagę niską temperaturę do godz. 13 (musiałem wracać do domu :( ) trasy mało rozjeżdżone pojawiał się lód ale warunki dalej oceniłbym na dobre+. Jeżeli potrafisz jeździć na nartach a zakładam, że tak, to w przeciwieństwie co do niektórych przedmówców, będziesz zadowolony, ja byłem:D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, planuje wybrać się w sobote na szoszów, czy ktoś jeździł tam w ubiegłą sobotę i może napisac czy był tłok ? pozdrawiam walklim

No byłem w zeszłą sobotę i do 13 - tej był luz, tzn. zjeżdżałem prosto pod kanapę. Był moment jak wyłączyli orczyk (jakaś awaria chyba) i wtedy trochę ludzi się zrobiło na dole ale 3 minut dłużej w kolejce jakoś nie odczułem ;). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W ten weekend mam zamiar wybrać się na narty w okolice Szczyrku Czyrna-Solisko albo Wisła Soszów. Który ośrodek wybrać, pytam bo chce się ze mną wybrać osoba, która nigdy nie jeździła na nartach. Chodzi o to zeby obok stoku była jakaś ośla łączka, bo na wyciągach na razie nie bedzie jeździć. Jakie są maksymalne kolejki do wyciągu? Czekam na szybką odpowiedź! Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W ten weekend mam zamiar wybrać się na narty w okolice Szczyrku Czyrna-Solisko albo Wisła Soszów. Który ośrodek wybrać, pytam bo chce się ze mną wybrać osoba, która nigdy nie jeździła na nartach. Chodzi o to zeby obok stoku była jakaś ośla łączka, bo na wyciągach na razie nie bedzie jeździć. Jakie są maksymalne kolejki do wyciągu? Czekam na szybką odpowiedź! Pozdrawiam!

z tego co kojarze to CZyrna Solisko ma wiecej "oslich łączek" anizeli Soszów- tam o ile się nie myle jest jedna osla łaczka podlegajaca pod Soszów i trzeba wjechać tam krzesełkami. Fajna łączka do nauki jest na Nowej Osadzie, ale nie wiem jak tam w tym momencie z warunkami wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie ,czy na Soszowie na jazdach wieczornych oświetlona jest też trasa niebieska nr 2 ? Na ich stronie jest napisane,że tak ,ąle pisaćto oni mogą różne rzeczy.Chcę tam dzisiaj jechać wieczorem,bo w ciągu dnia będzie pełno ludzi,a jadą ze mną początkujący narciarze i na czerwonej mogą mieć problemy. Dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...