Skocz do zawartości

Cieńków


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
A nie planują w piatek 'awarii' ze spektakularnym ściąganiem klientów z kanapy? Pewnej stacji z sąsiedztwa pomogło to w niezamierzonej, za to darmowej reklamie na wszystkich kanałach ogólnopolskich..... ;) ;) ;)

Użytkownik mig12345 edytował ten post 16 grudzień 2010 - 09:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jutro wybieram się do Cienkowa i przy okazji przygotowań znalazłem dziś w kieszeni kurtki kartę, którą widocznie zapomniałem oddać w zeszłym sezonie. Czy mogę ją jutro normalnie wykorzystać w kasie do doładowania czy w ogóle jest już ona bezużyteczna?

Dobre pytanie!:):D:) Jeżeli będzie punktowa to powinni tobie zwrócić pieniążki + kaucję za kartę. Jeśli masz inną to dostaniesz tylko kaucję. Jeśli będzie inaczej to zaraz biegnij do dyrekcji albo po świętach do rzecznika pk - pośpiesz się bo masz czas tylko do końca tego roku(?), a może nawet 2 lata od zakupu przynajmniej na kaucją chyba ,że w ośrodku zmienili system to już nie masz nic!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie w Wiśle. Warunki są raczej średnie ,ale spokojnie da się zjeżdżać (Cieńków) . Temperatura dzisiaj w ciągu dnia spadła poniżej zera . Dziś w nocy zapowiadają dośnieżanie armatkami .....Jak się nie ma co się lubi ..to się lubi... :)...mimo wszystko wolę to niż siedzieć w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie w Wiśle. Warunki są raczej średnie ,ale spokojnie da się zjeżdżać (Cieńków) . Temperatura dzisiaj w ciągu dnia spadła poniżej zera . Dziś w nocy zapowiadają dośnieżanie armatkami .....Jak się nie ma co się lubi ..to się lubi... :)...mimo wszystko wolę to niż siedzieć w domu

Hej ,mógłbyś powiedzieć czy nie ma kamieni i czy trasa z wyciągu krzesełkowego jest czynna od samej góry ? czy można startować z góry na prawo? Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystkie trasy są czynne z wyjątkiem niebieskiej tej najbardziej na prawo,oczywiście od samej góry . Nie ma żadnych kamieni ,ani przetarć ,właśnie przejechał popołudniowy ratrak i zaraz ruszamy na wieczorne szusy :) (pokój mamy z widokiem na Cienków)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz pierwszy na Cieńkowie. Droga do Wisły od strony Ustronia zakorkowana, za CPN już było ok. Oznaczenia o stacji narciarskiej tylko jedno ale tak jest w Polsce, więc trudno. Parking bezpłatny. Stok dobrze przygotowany trochę muld pod koniec czerwonej trasy, ale zawsze mogłoby być lepiej. Jednak lepsze to niż siedzenie w domu jak to ktoś powiedział. Od 13 do 18 karnet za 50 zł. Sporo ludzi ale przepustowość ok. Czasami nie staliśmy w kolejce max może 3 min. Najważniejsze była kanapa więc odpoczywaliśmy. Bardzo fajny ośrodek jest kawałek ścianki i trochę łagodnego stoku jest on urozmaicony. Wrażenia bardzo dobre więc wyjazd bardzo udany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeździłem, ogólnie warunki niezłe choć rzeczywiście trochę lodu pod śniegiem z armatek, trochę muld (ale jeździłem między 13 a 14)...ogólnie warunki "typowe" dla Cieńkowa...ludzi masa, jak to w weekend w beskidzie i jeszcze przed sylwestrem, z tymi 3 min to trochę optymistycznie, myślę że realnie ok 10 min trzeba było poczekać w kolejce. Ogólnie jeśli ktoś chce pojeździć bez zbędnego stania w kolejce to bym wybrał karnet poranny (8-10) lub wieczorny (17-21).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram "klapusa" . Byliśmy wczoraj i rzeczywiście jak na te warunki pogodowe to było super. Śnieg sztuczny ale suchy , trochę muld na górnej ściance i pod koniec trasy czerwonej . Ratrak przejechał o 17. ale tylko na górnej ściance i po 15 minuach muldy znowu były.Jeżdziliśmu od 12 do 18. W kolejkach staliśmu max może 4 min .Dużo "parapeciarzy" którzy gładzili niektóre muldy. Jeżeli chodzi o narciarzy to nie wiem czy to byli "warszawiacy" czy inni ale niektórzy jeżdzili jak szaleni. Temp. w dzień 2st a po zachodzie słońca -1,5. i piękny księżyc w pełni. Jeżeli chodzi o trasy jest tak jak napisał Iven. Kanapa jeżdzi do samego szczytu. W sumie wyjazd bardzo udany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Cienkowie od 29 do 31, warunki nienajgorsze, snieg jak wspomniano wyzej sztuczny ale jezdziło się ok. Muld sporo ale wydaje mi się żę to urozmaica zjazd który nie jest monotonny :) Dojazd 29 grudnia był bezproblemowy. Ludzi masa w godz 11-16 dlatego najlepszy jest karnet wieczorny. Zjazd jest wtedy bardzo przyjemny, bez tłoku i zero kolejek przy wyciągu.

najlepszy jest karnet poranny , od 8-10(20zł) gdy niewiele osób zwlekło się z wyrka i można pośmigać na sztruksie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byliśmy na Cieńkowie w godz. od 13 - 18, temperatura od -1,5 do -2,5 stopni, cały czas sypał śnieg. Początkowo warunki dobre ale z godziny na godzinę jeszcze lepsze. Śnieg zasypywał oblodzenia jeździło się świetnie. Muld było niewiele, w porównaniu z ostatnim naszym wyjazdem to wcale. Kolejek brak bo niska frekwencja czasami jeździliśmy sami. Trasa 5 zamknięta reszta otwarta. Na 4 były najlepsze warunki od samego początku naszego szusowania. Jak wyratrakują co dziś napada i będzie na minusie to będzie się jutro świetnie jeździło. Oby tak dalej niech wreszcie zima zaszaleje na całego :) Wyjazd bardzo udany:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
tak karnet na Cieńków pozwala korzystać z orczyków D,E i F z tym ,że są to orczyki typowe dla maluchów (bardzo niskie) do nauki jazdy. Koleżanka może sobie spokojnie pomykać z górki korzystając z orczyka B. Ten odcinek trasy jest bardzo łagodny (zresztą cały Cieńków nie należy do stromych :) ale... ) Wjeżdżając na samą górę kanapą może sobie swobodnie pojechać w lewo niebieską trasą , która omija pierwszą stromiznę , na której mogłaby mieć problemy ,więc nic nie stoi na przeszkodzie ,żeby zjeżdżała z Wami z samej góry...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

:-) wystarczy tupnac.... lub sie usmiechnąc (polecam to drugie... )

 

a w temacie - da sie tam już jeżdzic? interesuje mnie szczególnie ten 'mini sl ' przy bocznym talezyku...

Przepraszam ,że się wcinam chociaż tam nie byłem jak już wspomniałem ale też właśnie jestem zainteresowany tym stokiem aby się rozjeździć i poprawić kondycję,a docelowo może i na krzesło się uda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

W ramach urozmaicenia wylądowałem dzisiaj na Cieńkowie. Nie byłem tam chyba 3 lata. Trochę się pozmieniało. Powstała "obwodnica" początkowego odcinka głównej trasy. Można teraz prawą stroną ominąć ten dla niektórych stromy odcinek. Załapałem się też na czynną trasę nr 5 czyli te najdłuższą która okrążą cały ośrodek. Śniegu sporo, ale w niektórych miejscach kratery takie, że narty można połamać :) Skupiłem się więc na głównej trasie, a ta była przygotowana fenomenalnie. Równo i twardo. Dawno mi się tak dobrze nie jeździło. Problemem był tylko mróz. Na parkingu przed 8:00 było -16. Po dwóch godzinach jazdy, moje stopy i ręce powiedziały dość :)

 

 

3 fotki z wyciągu, bo potem telefon zaprotestował i z racji mrozu się wyłączył :(

Załączone miniatury

  • 2018-02-25 08.31.57.jpg
  • 2018-02-25 08.31.52.jpg
  • 2018-02-25 08.30.24.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
 

Dziś jeszcze był spacer z moimi dziećmi na sanki i po drodze odwiedziłem Klepki oraz Cieńków. O warunkach na trasach nie napiszę bo nie jeździłem, ale na Klepkach zdecydowanie więcej ludzi niż na Cieńkowie.

 

 

Cieńków - góra widziana z okolicznej łąki.

Cie-k-w.jpg

Otwarte trasy i info o warunkach.

Cie-k-w-warunki.jpg

Mało ludzi na trasach.

Cie-k-w-warunki-3.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...