Skocz do zawartości

Poniwiec - Ustroń


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem sceptycznie nastawiony do tego stoku ,musi być naprawdę dobra zima żeby tam były warunki ,to nie Wisła Łabajów tam nie ma takiego specyficznego mikroklimatu moim zdaniem jest tam najsłabiej ze śniegiem .Mam również duże zastrzeżenia co do obsługi ,chyba że się zmienili właściciele ale uraz został .Kiedyś jak jeszcze dowozili z parkingu na stok Jeepami potrafili przemilczeć fakt ,że od 2 dni brak prądu i podwozili na górę a następnie zwozili za kaskę ,żeby tylko chociaż na tym zarobić skoro wyciąg i tak nie chodził.Poza tym nie lubię stoków w których brak jakiegokolwiek urozmaicenia ,chociażby najmniejszej odnogi a tam jak koń dorożkarski tam i z powrotem i to jednostajne nachylenie ,z braku laku i kit dobry ale to ostateczność na 3 godzinki.Ostatnio słyszałem o wielu zmianach na plus ,Chyba jednak ktoś to przejął i teraz będzie zupełnie inaczej ,zobaczymy.

Mam dokładnie takie same odczucie,byłem tam raz i jakoś nie tęsknię.Wystarczy spojrzeć na kamerki i widać ,że na Stożku leży nieco śniegu wokół wyciągu ,natomiast na Czantorii i Poniwcu czarno ... mimo to ,Czantorię ,trasę ponad 2 razy dłuższą potrafili naśnieżyć,a 900 metrów na Poniwcu nie.Może gdyby w jakiś sposób połączyli ten wyciąg z Czantorią i zrobili naśnieżanie niebieskiej trasy na Czantorii powstałby całkiem ciekawy ośrodek, ale do tego nie dojdzie ,bo jak jest u nas każdy wie.Tymczasem jak mam płacić 95 zł za karnet na jedną trasę na Czantorii ,wolę jechać na Wielką Raczę,różnica w jakości jest oczywista.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W poprzednim sezonie Ktoś ogłaszał sie z 'otwartymi treningami' dla poczatkujących na Poniwcu - temat nie był realizowny z powodu braku sniegu i wyciągu... :-)

 

czy w tym sezonie coś bedzie sie tam działo w tym zakresie?

 

 

Pozdrawiam

Michał


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe co z tego będzie w tym roku bo wszyscy już snieżyli w sobotę a na Poniwcu cisza ....

<< EDIT >>

Zwracam honor bo pojawiły sie właśnie zdjęcia i ponoć już naśnieżają, chociaż w sobote do południa jeszcze nic sie tam podobno nie działo.

 

Jutro 6.01 2015 od godziny 8.00 start PONIWCA- nareszcie ruszy, bo miał falstart .Miejmy nadzieję że ,pojezdzimy dłuzej na nowej kanapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem pojawiła się informacja opatrzona kilkoma zdjęciami trasy z widocznym pięknym sztruksem, że dzisiaj ruszają więc postanowiłem wykorzystać wreszcie swój groupon kupiony w tamtym roku i trochę pojeździć. Niestety kolejne rozczarowanie - trasa w górnym odcinku kompletnie nie nadająca się do jazdy ... pierwszy raz spotkałem się z takimi warunkami, kamienie na całej szerokości trasy, w tym takie wielkości pięści (właściwie była to mieszkanka śniegu, kamieni i ziemi)... dopiero po jakimś czasie włodarze ośrodka zreflektowali się i zwracali pieniądze za karnety, a po chwili już wszystkich parkujących informowali, że można jeździć za darmo, ale tylko jeżeli nie zależy im na sprzęcie bo trasa w górnym odcinku nie nadaje się do jazdy ... spoko tylko dlaczego tej informacji nie podali wczoraj wieczorem, zaoszczędziłbym trochę paliwa. Nie wiem na co liczyli, że w nocy spadnie metr śniegu ? Przecież te warunki nie były nawet dostateczne ... zastanawiam się czy jest jakaś możliwość odzyskania pieniędzy za kupiony groupon .... bo coś czuje, że będzie problem żeby go wykorzystać - dzisiaj raz zjechałem korzystając z uprzejmości jednego z narciarzy, który udostępnił mi karnet, żeby sprawdzić sobie warunki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem pojawiła się informacja opatrzona kilkoma zdjęciami trasy z widocznym pięknym sztruksem, że dzisiaj ruszają więc postanowiłem wykorzystać wreszcie swój groupon kupiony w tamtym roku i trochę pojeździć. Niestety kolejne rozczarowanie - trasa w górnym odcinku kompletnie nie nadająca się do jazdy ... pierwszy raz spotkałem się z takimi warunkami, kamienie na całej szerokości trasy, w tym takie wielkości pięści (właściwie była to mieszkanka śniegu, kamieni i ziemi)... dopiero po jakimś czasie włodarze ośrodka zreflektowali się i zwracali pieniądze za karnety, a po chwili już wszystkich parkujących informowali, że można jeździć za darmo, ale tylko jeżeli nie zależy im na sprzęcie bo trasa w górnym odcinku nie nadaje się do jazdy ... spoko tylko dlaczego tej informacji nie podali wczoraj wieczorem, zaoszczędziłbym trochę paliwa. Nie wiem na co liczyli, że w nocy spadnie metr śniegu ? Przecież te warunki nie były nawet dostateczne ... zastanawiam się czy jest jakaś możliwość odzyskania pieniędzy za kupiony groupon .... bo coś czuje, że będzie problem żeby go wykorzystać - dzisiaj raz zjechałem korzystając z uprzejmości jednego z narciarzy, który udostępnił mi karnet, żeby sprawdzić sobie warunki ....

szkoda...miałem nadzieję że tym fajnym stokiem zarządzają profesjonaliści i tylko warunki atmosferyczne powodują poślizg i kłopoty z wystartowaniem. Kolejne wieści spod Małej Czantorii pokazują że to jednak totalna amatorka - niestety zanosi się na to, że decyzja o jeździe na Poniwcu będzie przypominać grę w rosyjską ruletkę. Szkoda...wielka szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze dodać, że jak byliśmy to temperatura utrzymywała się na poziomie ok -4 , jednak żadna z armatek nie pracowała ...

Tak ,muszę także potwierdzić że na Poniwcu niestety żle się dzieje-a to rura pękła,a to deszcz i w końcu ruszają a tu kupa kamieni na stoku. Na sąsiednich ski stacjach od sylwestra wyrabiają do dziś-a klimat ten sam.

Pozdro dla zawiedzionych już nie sympatyków Poniwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja byłem 1 lutego ok godz 13 - trasa juz troche rozjeżdżona, troche lodu, troche pojawiających sie kamieni, ale niewiele także spokojnie dało sie pojeździć. W godz 16 - 16:30 stok miał być ratrkowany, ale poinformowano nas, że jest zbyt wysoka temperatura (w aucie wskazywało mi że jest -1) i nie opłaca im sie ratrakować. Po 16 praktycznie co zjazd to więcej lodu i więcej odsłaniających sie kamieni, więc pojechaliśmy do domu, ale na moje oko z rana na przygotowanym stoku warunki powinny być całkiem dobre, kolejek praktycznie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Stwierdziłem, że ostatnio posypało były mrozy no i przez ostatnią noc sypało....więc już nawet na Poniwcu powinny być dobre warunki, w końcu aura sprzyja. Nawet w takim skansenie jak Brenna wszystkie wyciągi czynne ;) więc unowocześniony ośrodek w Ustroniu chyba nie będzie miał problemów...

Byłem dziś w godzinach 13.00 a 16.00 warunki nie rozpieszczały bo wiało i sypało...ale do rzeczy.

 

Plusy:

Dojazd mimo kiepskiej aury, w zasadzie bez problemów, droga przez las szeroko odśnieżona, dwa auta prawie na całej długości mijają się bezproblemowo, dojazd pod sam wyciąg, stromy odcinek posypany ( w stosunku do czasów z orczykiem spory plus).

Parkingi przygotowane nawet pod samym wyciągiem, panowie kierujący ruchem.

Gastronomi - pojawił sie "grzybek" pod stokiem plus odnowiona restauracja hotelowa (choć w zasadzie przez płytki na podłodze raczej niedostępna dla narciarzy gres szkliwiony polerowany pogratulować projektantowi ;))

 

Minusy:

Pod stokiem siostra i szwagier, którzy akurat zjechali mówią, że warunki na stoku niezbyt.. są kamienie i lód, ale co tam jakiś "kamyk" mnie nie zniechęci ;)

Pod kasą akurat para zwraca karnety powód, pełno kamieni na trasie, wtóruje im Pan który chwile wcześniej tez zwrócił karnet z podobnego powodu, patrze jak sypie...chyba przesadzają ;)

No i zjazd górna część pełno drobnych kamieni, dalej odsypy, muldy i pełno lodu, 3/4 trasy i znów kamienie tym razem bardziej konkretne.

 

Podsumowując: warunki delikatnie mówiąc bardzo przeciętne w skali 1-6 gdzieś na 2.5 .

Z opowieści przy kasie... ponoc stok nie był ratrakowany ani rano ani dzień wcześniej wieczorem (a 3 ratraki stoją), ilośc kamieni na stoku pokazuje że raczej ktoś nie słyszał, że naśnieżanie stoków to dziś standard.

To co mnie dziwi to, że ktoś wydał sporo na infrastukturę w około stoku spore pieniądze,a zapomniał o najważniejszym czyli odpowiednim przygotowaniu trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniwiec to jawna kpina. Stok nie jest przygotowany, kamienie na stoku zniszczyły mi krawędzie i ślizgi.  Jak ktoś chce zniszczyć sobie sprzęt narciarski płacąc jeszcze za to  TO  ZAPRASZAM NA  PONIWIEC. 

Na Poniwcu wogóle nie naśnieżali jak był mróz, i nie ma należytego podkładu śneżnego.

Liczą tylko na to co nasypie z nieba, a w tym klimacie bez odpowiedniego sztucznego naśnieżania to klapa.Szkoda bo zapowiadało się dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Poniwcu wogóle nie naśnieżali jak był mróz, i nie ma należytego podkładu śneżnego.

Liczą tylko na to co nasypie z nieba, a w tym klimacie bez odpowiedniego sztucznego naśnieżania to klapa.Szkoda bo zapowiadało się dobrze .

cuda jednak się nie zdarzają zbyt czesto......    a zimy coraz słabsze.

Wyarazy unania za ukształtowanie stoku i wygodny wyciąg, parking,  ale jeżeli inwestuje sie w osrodek sporo milionów to oszczedności na kilku sensownych armatkach (jeziorko z wodą jest tam całkiem niezłe) i opłatach za kW ( że o poduczeniu ratrakowego już nie wspomnę) skutkują narciarską klapą.......

Pomimo osłoniętej od wiatrow kotlinki ( w czasach szkolnych łazillismy tam w poszukiwaniu sniegu gdy inne miejsca juz dawno spłynęły) Poniwiec to jednak 'ciepły koniec Beskidów' - bo od strony Bramy Morawskiej - i prowizorki są nie na miejscu....... szkoda, bo to kawał porządnej górki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z żoną 14 lutego na Poniwcu i tylko mogę potwierdzić info o warunkach.

O ile pretensji o lód i muldy nie mam (przy dużym natężeniu ruchu jest to naturalne przy stromszych stokach) zresztą osobiście lubie takie warunki :).

Ale kamienie na trasie są nie do przyjęcia, a w lewej części stoku było ich sporo - różnej wielkości.

Stok to równo nachylona czerwona trasa, można fajnie "pocisnąć", ale na dłuższą metę może się znudzić :P

 

Najciekawsze jest to że na sam koniec wybraliśmy się na Halę Bakule i żona stwierdziła że to był najprzyjemniejszy zjazd ok 5cm luźnego sypkiego śniegu na twardej szreni.Ja zjeżdżałem w kierunku górnej stacji oraz w prawo w dół i ten drugi zjazd dużo przyjemniejszy smile.png)))
Myślę że to może być ciekawa opcja przy mocniejszym opadzie + hala z Małej Czantorii (Cichula?) tez wygląda na fajnie nachyloną i łatwo dostępną z górnej stacji (ok 10min pieszo)

 

Pozdrawiam
Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

WItam,

 

Mam pytanie czy ktoś ostatnio był i może się podzielić informacją jakie warunki ?

 

pozdrawiam B.

Niestety nie ostatnio, bo byłam w połowie lutego (15-tego) na jeździe nocnej i wszystko było w najlepszym porządku. Stok przygotowany, bez kamyków, bez lodu, na dole trochę obsypów. Podejrzewam że powinno być całkiem ok bo ostatnio tylko mrozik i jeszcze trochę śniegu dosypało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od rana stok 'po wlosku'.... równo twardo i bez płatów lodu. Jak zwykle kolo południa powstalo piękne twarde koryto szer 3-4 m. I reszta stoku sypka. Od 10 niewielka kolejka - w porywach 3-4 minuty. Ośrodek długo ale powoli nasniezany ale jeśli już w koncu otwarty to jest bardzo ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...