Skocz do zawartości

Czantoria


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

i połaczyli (fizycznie trasami) Poniwiec przez Czantorię, Kiczery, Soszów i Stożek........ hmmmmmmmmmmmmmmm


Ależ są połączone- przynajmniej Czantoria, Soszów i Stożek. A że trzeba podejść... ;)

A tak na serio- firma spinająca wszystko do kupy jest ta sama, więc pewnie będzie ta sama infrastruktura. Jeśli stwierdzą że chcą się zintegrować to pewnie będzie to kwestia paru uderzeń w klawiaturę :)
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Aaaa. pomylilo mi sie ze Wasza 3 to z śląska :P... kojarze ciuchy (pomarancz? :P) z filmikow wiec jak bede w sobote na Czantori to sie odezwe ;) Pozdro

Spoko. Pomarańczowy kask, gogle Spy z usteczkami, zielona kurtka, pomarańczowe spodnie, pomarańczowe buty, pomarańczowo biało czarne rossi lub czarne salomony :D Znajdziesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny to jest ten, co chce sobie nowe spodnie kupić na deseczkę i w dodatku brązowe, a fuj................ o ten cały brąz się rozchodzi, że nie wspomnę o rękawiczkach :D

nie dosc ze dziwny to daltonista. http://www.the-house...oard-pants.html jezeli to jest brazowy to ja jestem shaun white i krece 1080 na white park palenica ;) [koniec bo schodzimy z tematu]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram się jutro, może ktoś opisać warunki, jakie były w ostatnich dniach ? Doszły mnie słuchy o kamieniach na niebieskiej, co prawda to info z niedzieli ale...

ok sam sobie odpowiem :) byłem wczoraj i kurka rurka wszystko było by pięknie gdyby nie MGŁA!!!!! Trasa była przygotowana świetnie: twardo, równo, bez niespodzianek w postaci kamieni lub przetarć. Ludzi mało 0 min. stania w kolejce. po prostu super tylko ta MGŁA!!!!. Praktycznie zaraz na początku trasy się zaczynała i tak gdzieś do polowy, widoczność momentami nie przekraczała 20-30m. mieliśmy nadzieję że koło południa odpuści ale gdzie tam, cały dzień się utzrymywała. Niebieska zamknięta przejechać się da dobrze ale jak by wpuścili więcej ludu to by szybko pojawiły sie przetarcia - brakuje jeszcze śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ze względu na małą widoczność -> http://new.meteo.pl/...ntype=0u&id=735 Raczej wybierzemy się na Czantorie, a Pilsko zostawimy sobie dla widoków jak będzie dobra przejrzystość/widoczność W takim razie do zobaczenia! jutro ;) powinienem być od 8 do 11. edit: Jedak będe od 9 do 13 a potem wyskocze na Palenice i moze Stozek (trzeba wykorzystac karnet Wislanski Skipass :P - dodam ze dzien jazdy wychodzi 61zł na 13 stokach w Ustroniu i Wisle). Aligator rozpoznasz mnie po swietnie dopasowanym stroju :P zielone narty Elana i czerwone buty Dalbello :P Pozdrawiam ;)

Użytkownik MajorSki edytował ten post 18 styczeń 2013 - 19:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach męczarni na wyciągach w Szczyrku, postanowiliśmy ostatniego dnia nadłożyć trochę drogi i wracać przez Ustroń, żeby przynajmniej jeden dzień odpocząć na przyzwoitej kanapie. I w dodatku trasa czerwona licząca 1900 metrów też działała na wyobraźnię. Na miejscu zostaliśmy brutalne ściągnięci z obłaków na ziemię. 70 zł za trzy godziny!!! Rekord świata. A co w zamian? Zamknięta niebieska trasa a na czerwonej lód i muldy. Przy takiej cenie to przed każdym narciarzem powinien tam jechać ratrak i wyrównywać trasę:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięta niebieska trasa a na czerwonej lód i muldy. Przy takiej cenie to przed każdym narciarzem powinien tam jechać ratrak i wyrównywać trasę:D

Jak mi wiadomo to od kilku sezonów nie można ratrakować podczas nartowania. A jakieś tam oblodzenie czy muldy w godzinach popołudniowych (?) to naturalny wynik działalności człowieka przy jednej otwartej trasie (brak znaczących opadów wcześniej - niebieska 2600m poszerzona ale jest bez armatek). Niebieska chyba od wczoraj otwarta - udało się przygotować trasę z naturalnego opadu - Ustroń to np nie górna Wisła. Ma trudniejsze warunki klimatyczne - trzeba o tym pamiętać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: Jedak będe od 9 do 13 a potem wyskocze na Palenice i moze Stozek (trzeba wykorzystac karnet Wislanski Skipass :P - dodam ze dzien jazdy wychodzi 61zł na 13 stokach w Ustroniu i Wisle). Aligator rozpoznasz mnie po swietnie dopasowanym stroju :P zielone narty Elana i czerwone buty Dalbello :P Pozdrawiam ;)

Gdybym ten edit dojrzał wczoraj to może bym Cię szukał. Tak to nie wiem czy byłeś czy może bałeś się podejść :D Z ciekawszych rzeczy z dzisiejszej jazdy na Czantorii, to zgubiłem kamerę. Oderwała się od narty. Jednak ma się trochę szczęścia. Szybki zjazd na dół, łokciami na krzesło i cud lub .......... ma szczęście..... znalazłem. Addict już szlochał jak bóbr :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aligator szukałem Cie dzisiaj w tym tłumie :P ale niestety po zmianie ciuchów chyba już nie jesteś tak widoczny :P następnym razem musimy sie wymienic tel. ja byłem od 9:30 do 11:30 potem juz było coraz wiecej ludzi i stok w coraz gorszym stanie i zmienilem na Palenice... ale o tym niżej :P Ogolnie moje pierwsze wrazenia z jazdy na Czantorii.. hmmm... jeden z ciekawszych stoków w Beskidach! trasa czerwona 1860m przewyższenie 450m, trasa już troche wymagająca szczegolnie jezeli chce się ją przejechać dynamicznie. Od 9:30 do 11 czekania na ok 5min w kolejce stok jeszcze się trzymał chociaz powoli został na stromszych "ściankach" zeskrobany ubity lod odkrywajac polacie oblodzen. Od 11 coraz gorzej.. coraz wiecej osob traciło równowage na oblodzeniach które sami zeskrobali/wyjezdzili :P i coraz wiecej osob odpinajacych narty i schodzących w dol... (trzeba było porządnie przenieść środek cięzkości ciała na jedna krawędz oraz docisnąć przody kilka razy zdarzyło mi się na większej prędkości wpaść na oblodzenie i pomimo docisniętej jednej krawędzi oraz środka ciężkości nad krawędzią to przez brak mocnego dociśniecia języków narty mi zjechały czułem się mało stabilnie trzeba było szybko korygować) w kolejce ok 10-15min czekania, ostatni zjazd to zamknieta niebieska bylo na niej troche kamieni ale drobnych ogolnie trasa nie najgorsza bardzo fajna jezeli zostanie nasniezona po opadach. O 11:30 zebrałem się na chwile na Palenice a pozniej na Dębowiec i na każdym z tych stokow zjechałem tylko po razie... Palenica pełno kamieni! zreszta wrzuce zaraz fotke jednego z nich w temacie o Palenicy, a Dębowiec? duzo ludzi, troche kamieni, muld a takto płasko i nudno :P. Podsumowywując wypad na Czantorie to jest to jedna z ciekawszych tras, napewno nie taka nudna jak inne w Wiśle :P na ten moment jezeli mialbym wymienic czerwone ciekawe trasy po ktorych jezdziłem to Czantoria bedzie na 1 miejscu.. potem Mosorny Groń, Potem Golgota i Cieńków. Jutro jadę na Górę Żar do Miedzybrodzia to zobaczymy czy coś się zmieni w tym zestawieniu :). A Czantorię napewno będę odwiedzał częściej! z takich jeszcze statystyk to wyszło 35.5km, Vmax 57,5km/h. P.s. jak jezdzić w takim śniegu(?) jak włąśnie wlatuje na oblodzenie dociskam jedną krawędz środek odpowiednio rozłożony dociskam przody ale po 40m za stromszym odcinkiem jest ten cały zeskrobany sypki lód bardzo duże ilości... czy dalej jechać śladem ciętym czy mocno pracować WN i ześlizgiem? Pozdrawiam ;)

Użytkownik MajorSki edytował ten post 19 styczeń 2013 - 23:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela- podobnie jak w opisie 'pumpa' z soboty. . Kolejek nie stwierdzono lub na 3 -4 krzesełka, koło południa zrobiło sie fajne wyskrobane koryto gładkiego twardego śniegu (niektórzy nazywaja to lodem), w sam raz na jazdę smigiem... Ogólnie ludzi tak ze 3 razy za duzo (1 fotka- mała masakra na 'ściance'.. ) w stosunku do możliwości trasy... kamieni (na szczeście po wizycie na Palenicy) zero. Pogoda - wilgotny, mglisty mróz... (prawie 'biała ciemnośc' - obnizony kontrast), dający rewelacyjne wrażenia w postaci szadzi na wszystkim.... ;)- w lesie bajkowo.... (ostatnie fotki naprawde sa kolorowe.. ;) ) Obraz 022.jpg

Załączone miniatury

  • Obraz 029.jpg
  • Obraz 008.jpg
  • Obraz 012.jpg
  • Obraz 019.jpg

Użytkownik mig12345 edytował ten post 21 styczeń 2013 - 11:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoki ośnieżonych/oszronionych :) drzew i krzaków na szczycie Czantorii... bezcenne naprwde pięknie to wyglądało :) dodawało uroku jeździe :D. W sobotę sporo osób miało problemy na 2 "ściankach" rozjezdzały im się narty... tracili równowagę. Ja już nie mogę doczekać się kolejnej wizyty na Czantorii... szkoda tylko że nie zainwestowali w sztuczne oświetlenie? myślę że mieliby na tyle chętnych narciarzy aby im się ta inwestycja zwrociła. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aligator szukałem Cie dzisiaj w tym tłumie :P ale niestety po zmianie ciuchów chyba już nie jesteś tak widoczny...

pumba, ściemniasz ;) nie wiem jak mogłeś nie dojrzeć tak ubranego narciarza: http://sphotos-a.ak....1752_n.jpg?dl=1 Był jeszcze jeden taki i miał dokładnie odwrotnie ułożone kolory, od razu go dojrzałem. Tak odnośnie Czantorii, to byłem już w tym sezonie 5 razy i zapłaciłem nie drogo dzięki wykupieniu skipasa online. Tak wyszło 65 za dzień. Rozważałem gdzie jechać w niedziele na 3-4 h. Wybrałem Stożek (nie żałuję) za 55 zeta do 13-stej niż Czantoria za 70 na 3 h. To już trochę granda. Ja mogę jeszcze przeboleć 95 za cały dzień, ale nie 70 za 3 h....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...