Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czantoria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
232 odpowiedzi w tym temacie

#221 LudwiczekR

LudwiczekR

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 250 postów
  • Na forum od: 02.2013
127
  • Umiejętności: 7
  • Trzebinia

Napisano 13 luty 2018 - 14:22

W tym roku Cieńków uruchomił wieczorne ratrakowanie - nie znam przyczyn ale z kilku niezaleznych choć pewnych źródeł wiem, że wieczorna jazda kończy się po pół godzinie. Wszechobecny lód i warunki jak sprzed wyrónywania. Sam rozważałem wybranie się tam na jakiś wieczór, ale skoro mądrzejsi ode mnie ostrzegali i odradzali to zrezygnowałem. Przekazuję dalej...a może się przyda komuś  

I jeszcze Cieńków nie za dobrze stoi z warunkami :(  Tak czy siak jutro wyjazd po mszy z rana i jeździć gdzieś trzeba. Cóż poradzić taka zima niestety w tym roku.

#222 se7

se7

Użytkownik

• Pip
  • 64 postów
  • Na forum od: 03.2017
12

Napisano 13 luty 2018 - 14:45

I jeszcze Cieńków nie za dobrze stoi z warunkami :(  Tak czy siak jutro wyjazd po mszy z rana i jeździć gdzieś trzeba. Cóż poradzić taka zima niestety w tym roku.

Byłem w niedzielę i minerałów nie było. Od nocy aż do południa solidnie sypnęło śniegiem więc warunki powinny się poprawiać.

#223 LudwiczekR

LudwiczekR

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 250 postów
127
  • Trzebinia

Napisano 13 luty 2018 - 15:06

Byłem w niedzielę i minerałów nie było. Od nocy aż do południa solidnie sypnęło śniegiem więc warunki powinny się poprawiać.

Podniosłeś mnie na duchu. Bo na Cieńków od noclegu będę miał 5 minut pieszo (nie mam zamiaru iść w butach narciarskich bo one tylko do jazdy służą).

Dzięki. Pozdrawiam

#224 se7

se7

Użytkownik

• Pip
  • 64 postów
  • Na forum od: 03.2017
12

Napisano 13 luty 2018 - 15:38

Podniosłeś mnie na duchu. Bo na Cieńków od noclegu będę miał 5 minut pieszo (nie mam zamiaru iść w butach narciarskich bo one tylko do jazdy służą).

Dzięki. Pozdrawiam

Wątek jest o Czantorii i tam byłem, gość z którym jechałem na kanapie uciekł z Cieńkowa przed 10 rano z powodu tłumów. Na Czantorii kolejka na max 8min przed południem. Później nie wiem bo brałem karnet na 4 godz. (8-12).

Droga na Wisłę totalnie zakorkowana była w sobotę i niedzielę. 

#225 LudwiczekR

LudwiczekR

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 250 postów
127
  • Trzebinia

Napisano 14 luty 2018 - 08:48

Wątek jest o Czantorii i tam byłem, gość z którym jechałem na kanapie uciekł z Cieńkowa przed 10 rano z powodu tłumów. Na Czantorii kolejka na max 8min przed południem. Później nie wiem bo brałem karnet na 4 godz. (8-12).

Droga na Wisłę totalnie zakorkowana była w sobotę i niedzielę. 

Ale na tygodniu i to z rana tłumów nie powinno być. Dzieciaki będące na feriach raczej nie chętne do wczesno-porannego wstawania  :)

Za raz bety i sprzęt znoszę do auta i wyjeżdżamy w piękny Beskid Śląski.   

#226 LudwiczekR

LudwiczekR

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 250 postów
127
  • Trzebinia

Napisano 15 luty 2018 - 21:03

Witam

I Czantoria dziś została zaliczona na "dzień dobry" kilku dniowego wyjazdu narciarskiego. Rację mieli przedmówcy że warto na ten stok przyjechać z samego rana na 8 kiedy kolej rusza. Miałem karnet 4 godziny (w pakiecie niezła herbata na górze) ale tak naprawdę super warunki były do 10.30 gdy jeszcze tłumów nie było. Po tym czasie już tłok na stoku, warunki zdecydowanie gorsze i w zasadzie po 10.30 były już zjazdy turystyczne. Ale od 8 rano było cudownie, mało ludzi i świetny śnieg pozwalał na jazdę długim skrętem.

Minerały stosunkowo liczne były oczywiście - szczególnie w dolnym odcinku gdzie orczyk "Solisko" jeździ. Ale ślizgi i krawędzie szwanku nie poniosły. Podczas późniejszych zjazdów "turystycznych" zbierałem większe okazy charytatywnie i odrzucałem w las  :D

Muszę przyznać że Czantoria jest przepiękna, trasa urozmaicona wypłaszczenie przechodzące w strome odcinki co jest świetną atrakcją i tak przez 1900 metrów. Jedna ze wspanialszych tras w Beskidach. Jazdę czuć w mięśniach nieźle - trzeba trochę kg zrzucić  ;) 

Pozdrawiam

#227 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 486 postów
  • Na forum od: 03.2016
503
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 15 luty 2018 - 21:10

Witam

I Czantoria dziś została zaliczona na "dzień dobry" kilku dniowego wyjazdu narciarskiego. Rację mieli przedmówcy że warto na ten stok przyjechać z samego rana na 8 kiedy kolej rusza. Miałem karnet 4 godziny (w pakiecie niezła herbata na górze) ale tak naprawdę super warunki były do 10.30 gdy jeszcze tłumów nie było. Po tym czasie już tłok na stoku, warunki zdecydowanie gorsze i w zasadzie po 10.30 były już zjazdy turystyczne. Ale od 8 rano było cudownie, mało ludzi i świetny śnieg pozwalał na jazdę długim skrętem.

Minerały stosunkowo liczne były oczywiście - szczególnie w dolnym odcinku gdzie orczyk "Solisko" jeździ. Ale ślizgi i krawędzie szwanku nie poniosły. Podczas późniejszych zjazdów "turystycznych" zbierałem większe okazy charytatywnie i odrzucałem w las  :D

Muszę przyznać że Czantoria jest przepiękna, trasa urozmaicona wypłaszczenie przechodzące w strome odcinki co jest świetną atrakcją i tak przez 1900 metrów. Jedna ze wspanialszych tras w Beskidach. Jazdę czuć w mięśniach nieźle - trzeba trochę kg zrzucić  ;)

Pozdrawiam

Jak masz dzieci w wieku szkoły podstawowej i młodsze warto podjechać na drugą stronę do Parku Leśnych Niespodzianek, przepięknie prezentuje się trasa którą dziś jeździłeś a dzieci będą miały radochę z karmienia dzikich zwierząt. Obok masz zajazd Groblice z pysznym jedzeniem.  

#228 LudwiczekR

LudwiczekR

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 250 postów
127
  • Trzebinia

Napisano 16 luty 2018 - 14:13

Jak masz dzieci w wieku szkoły podstawowej i młodsze warto podjechać na drugą stronę do Parku Leśnych Niespodzianek, przepięknie prezentuje się trasa którą dziś jeździłeś a dzieci będą miały radochę z karmienia dzikich zwierząt. Obok masz zajazd Groblice z pysznym jedzeniem.  

Są zdecydowanie młodsze. Córka 2 lata i syn 8 miesięcy. A dziś żona z porannej jazdy na Cieńkowie wróciła i ma ponad 38 stopni gorączki  :( A już wcześniej była przeziębiona. Żeby grypa jakaś nas nie rozłożyła. Ja dziś od 17 jeżdżę na Cieńkowie.

Pozdrawiam 

#229 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 486 postów
503
  • Rajszew

Napisano 16 luty 2018 - 14:50

Są zdecydowanie młodsze. Córka 2 lata i syn 8 miesięcy. A dziś żona z porannej jazdy na Cieńkowie wróciła i ma ponad 38 stopni gorączki  :( A już wcześniej była przeziębiona. Żeby grypa jakaś nas nie rozłożyła. Ja dziś od 17 jeżdżę na Cieńkowie.

Pozdrawiam 

Zatem zdrowia życzę dla żony i dla Was wszystkich. Córkę możesz powoli wpinać już w narty, ja swoją wpiąłem jak miała 2 i pół roku. 

#230 lukaluka2

lukaluka2

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 03.2012
0
  • Bielsko-Biała

Napisano 16 luty 2018 - 17:52

Zatem zdrowia życzę dla żony i dla Was wszystkich. Córkę możesz powoli wpinać już w narty, ja swoją wpiąłem jak miała 2 i pół roku. 

Dziś Czantoria zaliczona. Ten stok ma w sobie coś królewskiego;) Od 8 do 12 bez kolejek, choć pogoda nie rozpieszczała - śniegowo i wietrznie, można było wymarznąć. Warunki do 10:30 naprawdę dobre, potem w miarę dobre. 18 zjazdów;)

#231 LudwiczekR

LudwiczekR

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 250 postów
127
  • Trzebinia

Napisano 17 luty 2018 - 22:41

Dziękuję życzenia. Kilka saszetek fervexu pomogło żonie ale już zrezygnowała z wyjść na stok. Córka raczej jest ciepłolubna o czym przekonałem się gdy wziąłem ją na sanki. Na razie narty na nią poczekają ale namiętnie jeździ tata.

Pozdrawiam

#232 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 486 postów
503
  • Rajszew

Napisano 17 luty 2018 - 23:44

Dziękuję życzenia. Kilka saszetek fervexu pomogło żonie ale już zrezygnowała z wyjść na stok. Córka raczej jest ciepłolubna o czym przekonałem się gdy wziąłem ją na sanki. Na razie narty na nią poczekają ale namiętnie jeździ tata.

Pozdrawiam

Spokojnie, nie bierz ją na razie na narty tylko bardzo powili z nimi ją oswajaj - efekty przyjdą wcześniej niż myślisz. Jak jesteś w okolicach Wisły Malinki, możesz zrobić sobie narciarską trasę - rano Stożek (możesz kupić pojedyncze wjazdy), później podjechać od Istebnej i zrobić (Złoty Groń i Zagroń - wspólny karnet), na koniec wrócić do Wisły przez Zameczek Prezydenta (tu szybka kawa na tarasie widokowym) i zobaczyć zaporę w Wisła Czarne.    

#233 LudwiczekR

LudwiczekR

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 250 postów
127
  • Trzebinia

Napisano dziś, 08:41

Spokojnie, nie bierz ją na razie na narty tylko bardzo powili z nimi ją oswajaj - efekty przyjdą wcześniej niż myślisz. Jak jesteś w okolicach Wisły Malinki, możesz zrobić sobie narciarską trasę - rano Stożek (możesz kupić pojedyncze wjazdy), później podjechać od Istebnej i zrobić (Złoty Groń i Zagroń - wspólny karnet), na koniec wrócić do Wisły przez Zameczek Prezydenta (tu szybka kawa na tarasie widokowym) i zobaczyć zaporę w Wisła Czarne.    

Witam. Już zakończony wyjazd - stosunkowo udany mimo przeziębienia. Była Czantoria pierwszego dnia, a tak to jedynie stacja na Cieńkowie - 5 minut pieszo z miejsca spania. Więc warto bo stacja naprawdę sympatyczna i bardzo ładna widokowo i bardzo mi się podobała. Skocznia w Malince też warta odwiedzenia była. W Istebnej na Złotym Groniu byliśmy w ramach wyjazdu "jednego dnia" 3 tygodnie temu. Trasa nie długa ale pojeździć dało się przez 4 godziny aż pod koniec można było się nieco znudzić jazdą. 

A korki w Wiśle około 17-tej w kierunku Bielska zapewne generowali powracający ze Szczyrku (po karnecie "całodniowym").