Skocz do zawartości

Zwardoń-Ski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Zwardoń - Duży Rachowiec Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.rachowiec...e.pl/index2.htm Położenie Dojazd http://www.rachowiec...e.pl/dojazd.htm Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi http://www.rachowiec....pl/kwatery.htm Trasy http://www.rachowiec...e.pl/wyciag.htm Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć http://www.rachowiec....pl/zdjecia.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
Aktualnie nie polecam żadnego na dużym: kamienie trawa korzenie garby + spore kolejki. No i "latające" orczyki o ile ktoś nie wysiądzie pod kołem. Na małym prawie to samo z tym że orczyki nie latają bo jest obijaczka i nie ma kolejek. Garbów dużo więcej kamienie tylko w jednym miejscu u góry przetarcia Ogólnie nie polecam żadnego z nich a jeśli już to chyba mały. Oby dwa dość nudne jak dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam Nie wiem czy sie cos zmienilo ale w Zwardoniu praktycznie kazdy wyciag ma innego wlasciciela. A powszechnie wiadomo jakie zdolnosci wspolnego dzialania maja nasi gorale... Maly Rachowiec polaczenie z Duzym to ma tylko takie ze z Malego mozna zjechac na dolna stacje Duzego. Nowoczesny osrodek na Malym??? - a co zrobia z cmentarzem ktory jest tuz obok dolnej stacji???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Do piątku to pewnie na Rachowcu nie będzie po czym jeździć. Niestety ale przy obecnych prognozach stacje bez naśnieżania długo nie pojeżdżą. Poza tym 60 zł za karnet plus opłata za busa to moim zdaniem zdecydowanie za dużo jak na ten wyciąg. Swoją droga to zawsze był najdroższy stok w Zwardoniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruniky są fajne,bo dość szerokie i dobrze utrzymywane, jedyny jak dla mnie ich mankament - są zbyt krótkie:) Rachowiec ruszył i nie ukrywam, że za pośrednictwem tego forum przypomniało mi się o tym stoku i mam ochotę się tam wybrać - był już ktoś od otwarcia? Jak warunki? W tym tygodniu znowu ma przyjść odwilż i dodatnie temperatury (sic!:/), prognozy na weekend są w miare uspokajające, ale ostatnio na prognozy dłuższe niż 2 dni patrzę z przymrużeniem oka;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Mamy z zona sentyment do Zwardonia (zonie udalo sie popsuc wyciag bo sie zagadaly z kolezanka - co wspomina do dzis !!! :) ) pomimo masakrycznej infrastruktury - i chyba wybierzemy sie tam znow w tym roku. Zawsze blisko do SkiAreal Mosty u Jablunkowa a tam zdarzalo sie jezdzic przy +10C :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko ze Zwardonia lepiej wspominam Skalankę i Mały Rachowiec. A na Dużym zawsze współczułem gościowi z obsługi na górnej stacji tłumaczenia każdemu nowemu narciarzowi żeby puszczać orczyk dopiero jak przejdzie przez kołowrót. Po dwóch godzinach pracy wyciągu robił się już bardzo nerwowy...:) Choć ten etap narciarstwa mam już za sobą to mimo wszystko również mam sentyment do tego miejsca, ten cały archaizm Zwardonia miał swój urok. Do tego niespotykane gdzie indziej warunki śniegowe. Ile razy było tak, że do Lalik typowa wiosna, a w lesie przed samym Zwardoniem zaczynała się zima z półmetrowym śniegiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm-no na Rachowcu jeszcze nigdy nie byłem a kusi mnie stosunkowo dłuższą trasą - np. na Nowej Osadzie i Zagroniu jest kanapa - o.k. - ale jakoś za krótkie są mi te trasy. A ta na Rachowcu wydaje się całkiem, całkiem. zobaczymy - póki co czekamy na śnieg, bo ostatnie 2 dni to kolejna masakra odwilżowa;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm-no na Rachowcu jeszcze nigdy nie byłem a kusi mnie stosunkowo dłuższą trasą - np. na Nowej Osadzie i Zagroniu jest kanapa - o.k. - ale jakoś za krótkie są mi te trasy. A ta na Rachowcu wydaje się całkiem, całkiem. zobaczymy - póki co czekamy na śnieg, bo ostatnie 2 dni to kolejna masakra odwilżowa;P

Tylko weź pod uwagę, że trasa na Dużym Rachowcu jest dosyć specyficzna. Ostatnie kilkaset metrów to typowa dojazdówka. Jak się dobrze nie rozpędzisz to bez machania kijkami możesz do orczyka nie dojechać:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JADĘ 6.01 jutro ma mocno padać snieg i wreście przymrozić!!! ile kosztuje dojazd skibusem??

Ja bym się na Twoim miejscu z decyzją o wyjeździe wstrzymał przynajmniej do jutra. Dzisiaj na kamerce widać było samą ziemię. Pamiętaj że tam nie maja naśnieżania więc nie wiem czy jednodniowy opad załatwi sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...