Skocz do zawartości

Złoty Groń - Istebna


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

W najgorszym razie bedzie snieg na drodze przez Kubalonke... z tym jednak, że jutro może byc mały deszcz, co w połączeniu z zamarznietym gruntem da nieciekawy efekt... na dwoje babka- bedzie gołoledz lub nie..... ;) z prognozy dla Istebnej: temp. +1 Ciśnienie: 1017 hPa Wiatr: 21 km/h (!!!)- kominiarka nie bedzie od rzeczy. Śnieg: 0,4 mm Deszcz: 0,2 mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wybrałem się dziś na Złoty Groń po raz pierwszy i jestem mega zadowolony. Byliśmy w godz 10-14, ludzi całkiem sporo, ale bez wielkich kolejek, wyjazd praktycznie co 10min. Trasy przygotowane bardzo dobrze, rzadko zdarzyło się jakieś oblodzenie. Jeśli takie warunki panują tam na ogół to jeszcze nie raz odwiedzę to miejsce;)

To tam są jakieś trasy?? Myslałem, że to tylko jedna górka. W która strone nalezy sie kierować? Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

ostatni raz byłem tak kilka lat temu - wtedy i sie podobał... ;)- znacznie bardziej niż nudny jak flaki z olejem Zagroń...

Juz w trakcie pierwszego podjazdu go wypatrzyłem ale niestety juz kupiłem wczesniej karnety a okazało się, że to zupełnie inna stacja narciarska. ;) Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć To tam są jakieś trasy?? Myslałem, że to tylko jedna górka. W która strone nalezy sie kierować? Pozdrowienia

To co dla ciebie jest jakąś tam górką dla kogoś innego może być trasą, na której bardzo miło spędza czas. To, że już długo jeździsz na nartach i za pewne bardzo dobrze nie jest podstawą do tego, żeby ironizować opinie innych, mniej doświadczonych;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To co dla ciebie jest jakąś tam górką dla kogoś innego może być trasą, na której bardzo miło spędza czas. To, że już długo jeździsz na nartach i za pewne bardzo dobrze nie jest podstawą do tego, żeby ironizować opinie innych, mniej doświadczonych;)

Stary górka to górka i nalezy nazywać rzeczy po imieniu. To nie ma nic do rzeczy w kwestii fajnego spędzania czasu. Tylko, żę to jednak górka i choćbysmy nie wiem jak bardzo chcieli tego nie zmienimy. Natomiast właściciele tej im okolicznych górek moga to zmienić i tego im życzmy szczerze. Jak będziemy się zachwycać byle czym to nie bedzie impulsu do zmian. Serdecznie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć To tam są jakieś trasy?? Myslałem, że to tylko jedna górka. W która strone nalezy sie kierować? Pozdrowienia

Według informacji na stronie tej "STACJI NARCIARSKIEJ" aż 4 ;) - informacje o osrodku Po co te uszczypliwości...myślę, że właściciel na pewno to czyta i ze wstydu, że ma górkę z trasą "z góry na dół" wykarczuje pół lasu i zrobi dla nas dodatkową trasę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Stary górka to górka i nalezy nazywać rzeczy po imieniu. To nie ma nic do rzeczy w kwestii fajnego spędzania czasu. Tylko, żę to jednak górka i choćbysmy nie wiem jak bardzo chcieli tego nie zmienimy. Natomiast właściciele tej im okolicznych górek moga to zmienić i tego im życzmy szczerze. Jak będziemy się zachwycać byle czym to nie bedzie impulsu do zmian. Serdecznie pozdrawiam

Oczywiście, że należy rzeczy nazywać po imieniu, a nie tworzyć iluzje w imię źle pojmowanej poprawności, czy też po to, żeby poprawić sobie nastrój. Określanie górki mianem stacji narciarskiej, ośrodkiem narciarskim. itp., nie zmieni tego, że jest ona górką i niczym więcej. Tak samo, jak oznaczenie jako czerwonej trasy, którą pięciolatek zjedzie tyłem z zawiązanymi oczami, jeśli w jej połowie nie zaśnie z nudów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem 6.02 i 8.02 jeździłem w godzinach (10-14 i 16-18). 6.02 warunki moim zdaniem bardzo dobre, trasa idealnie wyratrakowana (tyle że ratrak jeszcze koło 10 jeździł po stoku) ludzi nie za dużo o 13 kolejka max na 1 min, na stoku tłoku nie było. W sumie w ciągu godziny spokojnie dało się zjechać 12 razy (niestety stok krótki). 8.02 niestety ludzi więcej i jeszcze odbywały się zawody więc część stoku po lewej stronie była wyłączona, przez co koło 13 zrobił się tłok na stoku i kolejka już przed bramkami 2-3min stania, po 16 trasa już była dosyć "rozjechana". Generalnie dla mnie górka na jednodniowy wypad w tygodniu super i nie wiem czemu wszyscy tak czepiają się tej szóstki (jej plus to że śmiga na prawdę szybko 3 min i jesteśmy na szczycie, patrząc na w zasadzie bliźniaczy stok Zagroń i 8min wjazdu to jest spora różnica). Na pewno minusem jest to że przy większej ilości osób ta "6" zapycha stok ale wydaje mi się że nie bardziej niż wolne ale za to 2 lub3 razy gęściej rozmieszczone "4" na Zagroniu czy Nowej Osadzie. Moim zdaniem jeśli jechać tam to w tygodniu lub przez weekend po południu. A jeśli trafimy na tłok można podjechać parę metrów dalej na kolejny ciągle pusty orczyk Chichot (swoją drogą mogliby zrobić jeden karnet na te dwa stoki, szczególnie, że ze szczytu obu górek da się przejechać na drugą).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wybieram się w niedzielę popołudniu na zloty Groń. znajomi mi odradzają, gdyż twierdzą, że tam juz nie ma śniegu. Jak ktos bedzie jutro (sobota) na zlotym Groniu prosze o info jakie warunki i czy da się spokojnie pojeździć;) Chyba, że lepiej będzie np na Cieńkowie?

Użytkownik pakotomasz edytował ten post 02 marzec 2013 - 01:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w niedzielę popołudniu na zloty Groń. znajomi mi odradzają, gdyż twierdzą, że tam juz nie ma śniegu. Jak ktos bedzie jutro (sobota) na zlotym Groniu prosze o info jakie warunki i czy da się spokojnie pojeździć;) Chyba, że lepiej będzie np na Cieńkowie?

na sąsiednim Zagroniu jest nasza Anulka - napisz do niej ,może odpowie. Zobacz w kamery a Radio Katowice określa obecne warunki tam jako dobre. Jutro popołudniu to ja nie wiem czy jest co tam szukać - brak popołudniowego ratrakowania i są tam jakieś zawody. Najlepiej pojedź sobie w poniedziałek rano lub we wtorek. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
To pewnie jest prima-aprilis, ale myślę też, że coś jest na rzeczy. Dane nie są wzięte znikąd i pewnie z czasem dowiemy się o jakimś projekcie na bazie tej informacji. Góra w końcu rozległa, bezleśna, bez żadnych "Natur 2000", możliwości mnóstwo. Zwłaszcza na stronę wschodnią, w kierunku orczyka "Chichot" i dalej, a także w kwestii połączenia z "Zagroniem" gdzie właściciel (po porażce na Pilsku) będzie pewnie chciał więcej zainwestować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...