Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Złoty Groń - Istebna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dawid17

Dawid17

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
  • Na forum od: 12.2009
4
  • Umiejętności: 7
  • Żory/EPRG/EDDF

Napisano 05 grudzień 2009 - 11:00

Wiecie co... może i nieadekwatne, ale "Zagroń" się dalej rozwija i wydaje mi się, że w ciągu najbliższych lat, będzie to jeden z najnowocześniejszych ośrodków tego typu w rejonie Beskidu Śląskiego. W przyszłym roku ma już być otwarty basen - więc atrakcyjność non stop wzrasta. Latem cały czas, nieprzerwanie trwały tam prace budowlane, także "Zagroń" nie stoi w miejscu. Słyszałem także, że mieli połączyć wszystkie wyciągi (jadąc od Bliskiej, lub od tartaku - jak kto woli: Zagroń, Złoty Groń, i Marię [która od dwóch lat nie została uruchomiona]), ale z tego planu raczej nic nie wyjdzie. Wyobraźcie sobie jednego inwestora na całej górze Złoty Groń, który zrobiłby taki ośrodek - no coś pięknego ;) Po prostu raj dla narciarzy. A jeśli chodzi o ceny, to nie mają tak najgorszych, bo trasa jest przygotowana jak należy - nie tak jak JAT ("Złoty Groń")

P.S. Wydaje mi się, że dużo ludzi narzeka na ten wyciąg, bo widziało lub było np. za granicą. Ale jak na tamte warunki to jest to nowoczesny ośrodek, który musi sobie wyrobić renomę.

Użytkownik Dawid17 edytował ten post 05 grudzień 2009 - 11:11

#22 tommer91

tommer91

Użytkownik

• PipPip
  • 114 postów
  • Na forum od: 12.2006
11
  • Umiejętności: 6

Napisano 05 grudzień 2009 - 12:14

Panie Dawid17. Jesteś bardzo obiektywny oceniając Złotego Gronia, a chwilę później dając cennik dawnego Marka (nie pamiętam jak teraz ten stok się nazywa). Jeszcze piszesz tam "oby nam śnieg spadł" co świadczy o tym, że jesteś osobiście związany z tamtym wyciągiem. Broń się :)

Użytkownik tommer91 edytował ten post 05 grudzień 2009 - 12:15

#23 Dawid17

Dawid17

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
4
  • Żory/EPRG/EDDF

Napisano 05 grudzień 2009 - 16:01

Po primo: jaki pan? Myślałem, że na forum jesteśmy wieką rodziną :D

Po drugie primo: jestem związany ze wszystkimi tamtejszymi wyciągami (zaraz się przekonasz dlaczego), ponieważ w końcu ruszyła jakaś porządna inwestycja na "Zagroniu" (w gwoli wyjaśnienia: dawny Marek)a to pozwala na dobrą reklamę samej Istebnej i Beskidów.

Piszę nam bo: ;)
- mieszkam na Górnym Śląsku, więc na narty daleko nie mam (dokładnie Żory) ;)
- mieszkałem w Istebnej i trochę na tamtejszych wyciągach kilometrów wyjeździłem
- nadal w czasie wolnym - zawsze w miarę możliwości - robię wypady na te stoki
- i najważniejsze: nam, czyli narciarzom :D
A wiem jak tam sprawa (m.in. z rozbudową) wygląda, ponieważ każdy wolny weekend - czy to w lecie, czy zimie - spędzam właśnie w Istebnej.

A powiem szczerze, że wolę Marka, chociaż nowy ośrodek istnieje od roku i ma kilka niedociągnić. Natomiast na "Złotym Groniu" wyjeździłem dużo, dużo więcej (więc powinienem być związany bardziej ;)), ale jednakże wygoda i komfort jest nieporównywalna. Jednak zawsze z chęcią wracam na ten wyciąg ;)

Nadal oczekujesz obrony? :P

Użytkownik Dawid17 edytował ten post 05 grudzień 2009 - 16:03

#24 Isie13

Isie13

Użytkownik

• 29 postów
  • Na forum od: 03.2009
3
  • Umiejętności: 5
  • Katowice

Napisano 06 grudzień 2009 - 18:26

Witam
Szukałem tego ośrodka na forum i zgłupiałem :eek: każdy inaczej nazywa obecna to ZAGROŃ.
Byłem pierwszy raz w tym roku w marcu i nie mam porównania do innych tras - osrodków. Nie wjeżdżałem jeszcze orczykiem (był nieczynny)więc kanapa była dla mnie idealna.
Miałem szczęcie trasa przygotowana idealnie początek trasy trochę stromy i może przestraszyć (mówię o osobach takich jak ja - świerzakach) na szczęście jest szeroka (byłem w piątek) więc ludzi było mało i jeździło sie spoko od boku do boku. W sobotę robiła się lekka kolejka ale nie przeszkadzało. Parking jest choć trochę mały restauracja nocleg no i wypożyczalnia kasa wszystko w promieniu 100 metrów.
Pierwszy ośrodek pierwszy raz i zarażony wirusem SKI :)
http://www.istebna.org/ i prosto do galerii http://www.istebna.o...-zima-2008-2009

Użytkownik Isie13 edytował ten post 06 grudzień 2009 - 18:33

#25 Dawid17

Dawid17

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
4
  • Żory/EPRG/EDDF

Napisano 06 grudzień 2009 - 19:06

Właśnie co do parkingów - przed samym wyciągiem jest (nie za duży), ale postanowili (jeszcze przed TKB), że zrobią parking ok. 100m dalej. Jest oświetlony, także samochodu nie ukradną ;) Powinno wystarczyć, ale tłok na pewno będzie.

#26 claudia_d

claudia_d

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 29 grudzień 2009 - 23:12

Jakie warunki dzisiaj na złotym groniu? Też tak dużo ludzi? Jeździłam cały dzień na nowej osadzie- tłok niesamowity:(

#27 jez

jez

Nowy użytkownik

• 17 postów
  • Na forum od: 02.2008
6
  • Umiejętności: 8
  • okolice Warszawy

Napisano 16 luty 2010 - 12:50

Byłem w Istebnej w 7-14 lutego 2010 (drugi tydzień ferii m.in. woj. mazowieckiego) i było zupełnie luźno. Ludzie jeżdżą na kanapach na Zagroniu i tylko nielicznym chce się dojechać do następnego wyciągu. Wyciągi trzeba przyznać archaiczne: orczyk tzw. kilof, talerzyk i malutki talerzyk dla dzieci. Orczyk często się psuje (np. spada lina albo linka od orczyka zawija się o linę) i wyciąg stoi nawet pół godziny. Wielkim atutem tego ośrodka jest dość fajny stok. Trasa przy dużym orczyku jest bardzo szeroka o zmiennym nachyleniu, pozwalająca na wszelkie zabawy na krawędzi. W górnym (dość stromym) odcinku na środku trasy są duże, niewidoczne z góry uskoki, które nie są w żaden sposób oznakowane. Wjechałem na górę z córką, która po upadku w tym miejscu zniechęciła się do tego wyciągu na cały wyjazd. Jeśli już ktoś wie, to może je objechać jedną lub drugą stroną.
Trasa przy talerzyku jest dobra dla początkujących.
Zniechęcająca jest niestety organizacja obsługi całego obiektu. Kierownik/ właściciel zajmuje się ustawianiem slalomu przy wyciągu i klienci w zasadzie mu nie przeszkadzają. Moja żona zgłaszała zastrzeżenie co do długiego czasu blokady wejścia na karnecie czasowym na małym talerzyku (min. 6 minut między kolejnymi przejściami przez bramkę), w związku z czym dzieciaki po zjeździe musiały się wycofywać i czekać, usłyszała, że nie należy jeździć "na krechę".
Któregoś dnia na przykład przyjechała grupa młodzieży na zawody, wszystkie rzeczy: plecaki, buty zostawiła przy ustawionych na zewnątrz stolikach, tak że nie było wolnego miejsca aby usiąść, nikogo z obsługi to nie zainteresowało.
Na plus z kolei muszę również zaliczyć instruktorów w tamtejszej szkółce, szczególnie pana Wojtka, postaram się zamieścić filmik z efektami jego tygodniowej pracy z moją 3,5 letnią córką.
Jeśli właściciele zadbają o rozwój (nowy wyciąg, prace ziemne, system naśnieżania, bar z prawdziwego zdarzenia a przede wszystkim organizacja :mad:), biorąc pod uwagę dogodny dojazd z centralnej Polski i brak tłoku generalnie jest to miejsce godne polecenia dla chcących nauczyć się lub dzieci jeździć na nartach.

#28 Dawid17

Dawid17

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
4
  • Żory/EPRG/EDDF

Napisano 20 luty 2010 - 20:30

W tym roku "kilof" zastąpi kanapa (ilu osobowa - nie mam pojęcia). Zostanie zbudowany też hotel, więc coś na wzór Zagronia. Może się trochę kolejki zmniejszą na tym drugim.

A co do warunków: jeździłem wczoraj, no i... tragedia. Glina, glina, wszędzie glina :D Faktem, że szło to objechać całkiem z boku na początku bez żadnych problemów. Ale w późniejszych godzinach już skakałem nad "plackami", bo szkoda mi trochę sprzętu było. Kolejki w godzinach popołudniowych nie było wcale... Podjazd do bramki, przyłożenie karnetu i hop na orczyk ;) Jedynie co przeszkadzało to czytnik z prawej strony :D Ale tak to nie ma się na co skarżyć. Jeszcze co mnie poważnie zaskoczyło to instruktor z grupką ludzi ustawiony za niewidocznym z góry spadkiem... Jeśli ktoś by chciał szybko pokonać spadek to gwarantowane, że siedzi w kilku osobach...

Pozdrawiam,
D.
  • Isie13 podziękował za tę wiadomość

#29 Isie13

Isie13

Użytkownik

• 29 postów
3
  • Katowice

Napisano 21 luty 2010 - 15:02

Dobrze wiedzieć że i tu kanapa zastąpi orczyk, To koleka na Zagroniu sie rozładuje i zawsze wybór jest

#30 Dawid17

Dawid17

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
4
  • Żory/EPRG/EDDF

Napisano 02 październik 2010 - 21:12

Niestety nie mam dobrych wieści dotyczących tego wyciągu. Żadna inwestycja nie ruszyła i na razie się nie zapowiada, żeby coś mieli robić (chociaż plany - papierowe - już są). W tym roku jak ktoś będzie chciał trochę luksusu, to jeszcze w kolejkach postoi... Sam się trochę zawiodłem, no ale nic się nie zrobi.

#31 medykrb

medykrb

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 01.2009
1
  • Umiejętności: 4
  • Rybnik

Napisano 27 październik 2010 - 22:43

obserwuje temat od jakiegoś czasu i bardzo mnie zmartwiła wiadomość powyżej bo sądziłem ,że ruszy jakaś dalsza inwestycja na ten sezon bo Istebna to wg mnie niezła alternatywa dla Wisły gdzie większość jeździ,a że jestem dość wygodnicki to wolę jechać tam gdzie są kanapy ;)
[FONT="Arial Black"]

..: sO OtHerS MaY LivE :..

[/FONT]

#32 MajorSki

MajorSki

Użytkownik

• PipPipPip
  • 646 postów
  • Na forum od: 01.2010
564
  • Umiejętności: 6
  • Jaworzno

Napisano 23 styczeń 2011 - 23:03

Wybralem sie dzisiaj z narzeczona oraz szwagierka z mezem do Istebnej. Najpierw podjechalismy pod Zagron ale ilosc osob odrazu nas odstraszyla wiecej niz na Kotelnicy... pojechalismy dalej do Zloty Gron. O ile trojka z nas pojezdzila na malym wyciagu i byli zadowoleni z postepow o tyle ja mam duzy niesmak :/

1. Stary orczyk
2. Trasa niby niebieska a w poczatkowej fazie na starcie jest spory uskok z muldami i oblodzeniami duzo osob sie tam wykladalo! a czesc odpinala narty i schodzila.
3. Trasa bardzo oblodzona
4. Sporo kamieni na trasie jak i przeswitow ziemi a pogoda -4 i nie nasniezaja...
5. Brak oswietlenia
6. Sporo muld i nierownosci na calej trasie
7. Drogo! 3.5zl orczykiem na gorke 700m do tego w fatalnym stanie?

Dopiero wieczorem pojezdzilem w Wisle na Cienkowie (chociaz tam tez sporo muld :P)
Raczej juz wiecej sie tam nie pojawie i nie polecam! oczywiscie jezeli ktos szuka alternatyw to niech wybieze sie chociaz raz byc moze komus spasuje. A zapomnialbym o jednym duzym plusie... w porownaniu do Zagronia bylo prawie pusto!!! ale przyczyna sa chyba raczej te kilka punktow wyzej wymienionych.

Pozdrawiam

#33 jaro_89

jaro_89

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
10
  • Pawłowice

Napisano 24 wrzesień 2012 - 11:22

Witam
Mam prośbe dla kogoś z Istebnej i okolic: czy dałby ktoś rade podskoczyć pod ośrodek i zdać relacje z postępu pracy przy budowie tej 6-cio osobowej kanapy?? ostatnie zdjecia jakie widziałem z lipca pokazywały że fundamenty pod podpory oraz stacje dolną i górną były gotowe, ale od tamtej relacji żadnych informacji nie było.
Z góry dziękuje i Pozdrawiam
jaro_89

#34 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 724 postów
  • Na forum od: 10.2007
376
  • Gliwice

Napisano 25 wrzesień 2012 - 07:34

Szescio osobowa kanapa? O rany to co sie tam bedzie dzialo na stoku! Jak jeszcze tradycyjnie zamkna pol szerokosci gorki na pod zawody.... :( Orczyk to byla w pewnym sensie zaleta tego osrodka :)
  • gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#35 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6535 postów
4714
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 25 wrzesień 2012 - 10:56

Istebna szybkim krokiem osiągnie 'efekt białczański', jeszcze tylko kanapa na 'Chwałowicach' i już........ potem tylko dogęszczanie..... :eek:

Na pociechę zostanie nam jeszcze orczyk na Kiczerze...... ( w tym sezoniejeszcze , bo juz są zakusy...), .... no i 'niezawodny' SON ;)

#36 _Hudy_

_Hudy_

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 10.2012
5
  • Tarnowskie Góry

Napisano 13 październik 2012 - 10:15

Witam serdecznie.
Byłem wczoraj pod wyciągiem i rozmawiałem z właścicielem, kanapy mają być gotowe na ten sezon. Sporo jest już zrobione więc powinni zdążyć bez kłopotu. Przepustowość 2800 osób/h takie są zapowiedzi.

#37 siano

siano

Użytkownik

• PipPipPip
  • 799 postów
  • Na forum od: 05.2011
545
  • Umiejętności: 1
  • Siemianowice Śl

Napisano 23 listopad 2012 - 11:39

Dzisiaj wyczytałem że rozruch nowej 6 osbowej kanapy nastąpi w połowie grudnia przepustowość 2800 osób na godzinę czas wjazdu skróci się z 7 min orczykiem do 2min 40 sek kanapą;)

#38 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 24 listopad 2012 - 22:15

No to już oficjalnie....Nowa strona,nowe informacje,nowe ceny....
http://www.zlotygron.pl/

#39 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 25 listopad 2012 - 09:40

No to już oficjalnie....Nowa strona,nowe informacje,nowe ceny....
http://www.zlotygron.pl/

Jak na 1 kopiec to ceny raczej wysokie.
Szkoda, że awaryjnie nie pozostawili orczyka. Widocznie nie liczą na silne wiatry!?
Ciekawe czy w przyszłości połączą się z Zagroniem?

#40 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6535 postów
4714
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 22 grudzień 2012 - 11:23

http://www.zlotygron...ra-stacja-gorna

chyba niedługo zatesknimy za orczykiem w tym miejscu.... ;)
Ktoś zdecydowanie przeszarżował z '6'.... ale pewnie trzeba było miec cos lepszego niz Zagroń... ;-)