Skocz do zawartości

Złoty Groń - Istebna


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Istebna - Złoty Groń Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
z artykułu : http://miasta.gazeta...tym_Groniu.html Jeszcze w zeszłym sezonie na zboczu Złotego Gronia funkcjonował wyciąg narciarski "Marek". Jednak jego właściciel Józef Waszut od dawna planował o unowocześnieniu swojego ośrodka. Jeździł m.in. do Białki Tatrzańskiej i obserwował imponujące inwestycje, które przeprowadzono tam w ostatnich latach. - My też musimy iść do przodu, aby przyciągać do siebie ludzi. Dlatego założyliśmy spółkę i rozpoczęliśmy rozbudowę - tłumaczy Waszut. W miejscu dawnego orczyka w bardzo szybkim tempie powstaje kolej linowa, która będzie wywozić narciarzy czteroosobowymi kanapami. W ciągu godziny skorzysta z niej około 2 tys. osób. Czeka już na nich atrakcyjnie położona, ponad 800-metrowa trasa narciarska. To stok typowo rodzinny, bardzo szeroki (miejscami nawet do stu metrów), na którym pojeżdżą zarówno dorośli, jak i dzieci. Trasa zyskała nowe oświetlenie i sztuczne naśnieżanie. Z potrzebną do niego wodą nie powinno być problemu, bo zbudowano tu też specjalny zbiornik. Jednak właściciele ośrodka bardzo liczą też na naturalny śnieg. Trasa leży bowiem na północnym stoku, a górna stacja kolejki położona jest na wysokości 710 m. Biała pokrywa utrzymuje się tu nawet wtedy, gdy w innych rejonach Beskidu Śląskiego pada już deszcz. Przy pomocy słowackiego śmigłowca ustawiono już dziewięć podpór nowej kolejki, lada dzień zacznie się naciąganie liny i montaż kanap. - Planujemy uruchomienie kolejki 13 grudnia - mówi Waszut. U podnóża stoku powstaje druga część kompleksu. To duża, góralska budowla, która pomieści restaurację oraz pensjonat na 70 miejsc. Jego goście będą wychodzić prosto na wyciąg w butach narciarskich. W przyszłym roku planowana jest także budowa jeszcze jednej trasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

On chyba kiedyś nazywał się Chi Chot ??? Nie wiem przez jakie h (ch) się to pisze ?

Nie.Chichot-nadal istnieje-i jest to inny wyciąg Wyciąg orczykowy - długość - 520 m - różnica poziomów - 115 m - ceny biletów: wyjazd - 2,00 zł, karnet - 20,00 zł / 11 wyjazdów / Istebna Zaolzie 43-470 Istebna Telefon: 033- 855 61 25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Wiecie co... może i nieadekwatne, ale "Zagroń" się dalej rozwija i wydaje mi się, że w ciągu najbliższych lat, będzie to jeden z najnowocześniejszych ośrodków tego typu w rejonie Beskidu Śląskiego. W przyszłym roku ma już być otwarty basen - więc atrakcyjność non stop wzrasta. Latem cały czas, nieprzerwanie trwały tam prace budowlane, także "Zagroń" nie stoi w miejscu. Słyszałem także, że mieli połączyć wszystkie wyciągi (jadąc od Bliskiej, lub od tartaku - jak kto woli: Zagroń, Złoty Groń, i Marię [która od dwóch lat nie została uruchomiona]), ale z tego planu raczej nic nie wyjdzie. Wyobraźcie sobie jednego inwestora na całej górze Złoty Groń, który zrobiłby taki ośrodek - no coś pięknego ;) Po prostu raj dla narciarzy. A jeśli chodzi o ceny, to nie mają tak najgorszych, bo trasa jest przygotowana jak należy - nie tak jak JAT ("Złoty Groń") P.S. Wydaje mi się, że dużo ludzi narzeka na ten wyciąg, bo widziało lub było np. za granicą. Ale jak na tamte warunki to jest to nowoczesny ośrodek, który musi sobie wyrobić renomę.

Użytkownik Dawid17 edytował ten post 05 grudzień 2009 - 11:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Dawid17. Jesteś bardzo obiektywny oceniając Złotego Gronia, a chwilę później dając cennik dawnego Marka (nie pamiętam jak teraz ten stok się nazywa). Jeszcze piszesz tam "oby nam śnieg spadł" co świadczy o tym, że jesteś osobiście związany z tamtym wyciągiem. Broń się :)

Użytkownik tommer91 edytował ten post 05 grudzień 2009 - 12:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po primo: jaki pan? Myślałem, że na forum jesteśmy wieką rodziną :D Po drugie primo: jestem związany ze wszystkimi tamtejszymi wyciągami (zaraz się przekonasz dlaczego), ponieważ w końcu ruszyła jakaś porządna inwestycja na "Zagroniu" (w gwoli wyjaśnienia: dawny Marek)a to pozwala na dobrą reklamę samej Istebnej i Beskidów. Piszę nam bo: ;) - mieszkam na Górnym Śląsku, więc na narty daleko nie mam (dokładnie Żory) ;) - mieszkałem w Istebnej i trochę na tamtejszych wyciągach kilometrów wyjeździłem - nadal w czasie wolnym - zawsze w miarę możliwości - robię wypady na te stoki - i najważniejsze: nam, czyli narciarzom :D A wiem jak tam sprawa (m.in. z rozbudową) wygląda, ponieważ każdy wolny weekend - czy to w lecie, czy zimie - spędzam właśnie w Istebnej. A powiem szczerze, że wolę Marka, chociaż nowy ośrodek istnieje od roku i ma kilka niedociągnić. Natomiast na "Złotym Groniu" wyjeździłem dużo, dużo więcej (więc powinienem być związany bardziej ;)), ale jednakże wygoda i komfort jest nieporównywalna. Jednak zawsze z chęcią wracam na ten wyciąg ;) Nadal oczekujesz obrony? :P

Użytkownik Dawid17 edytował ten post 05 grudzień 2009 - 16:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W tym roku "kilof" zastąpi kanapa (ilu osobowa - nie mam pojęcia). Zostanie zbudowany też hotel, więc coś na wzór Zagronia. Może się trochę kolejki zmniejszą na tym drugim. A co do warunków: jeździłem wczoraj, no i... tragedia. Glina, glina, wszędzie glina :D Faktem, że szło to objechać całkiem z boku na początku bez żadnych problemów. Ale w późniejszych godzinach już skakałem nad "plackami", bo szkoda mi trochę sprzętu było. Kolejki w godzinach popołudniowych nie było wcale... Podjazd do bramki, przyłożenie karnetu i hop na orczyk ;) Jedynie co przeszkadzało to czytnik z prawej strony :D Ale tak to nie ma się na co skarżyć. Jeszcze co mnie poważnie zaskoczyło to instruktor z grupką ludzi ustawiony za niewidocznym z góry spadkiem... Jeśli ktoś by chciał szybko pokonać spadek to gwarantowane, że siedzi w kilku osobach... Pozdrawiam, D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Niestety nie mam dobrych wieści dotyczących tego wyciągu. Żadna inwestycja nie ruszyła i na razie się nie zapowiada, żeby coś mieli robić (chociaż plany - papierowe - już są). W tym roku jak ktoś będzie chciał trochę luksusu, to jeszcze w kolejkach postoi... Sam się trochę zawiodłem, no ale nic się nie zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Wybralem sie dzisiaj z narzeczona oraz szwagierka z mezem do Istebnej. Najpierw podjechalismy pod Zagron ale ilosc osob odrazu nas odstraszyla wiecej niz na Kotelnicy... pojechalismy dalej do Zloty Gron. O ile trojka z nas pojezdzila na malym wyciagu i byli zadowoleni z postepow o tyle ja mam duzy niesmak :/ 1. Stary orczyk 2. Trasa niby niebieska a w poczatkowej fazie na starcie jest spory uskok z muldami i oblodzeniami duzo osob sie tam wykladalo! a czesc odpinala narty i schodzila. 3. Trasa bardzo oblodzona 4. Sporo kamieni na trasie jak i przeswitow ziemi a pogoda -4 i nie nasniezaja... 5. Brak oswietlenia 6. Sporo muld i nierownosci na calej trasie 7. Drogo! 3.5zl orczykiem na gorke 700m do tego w fatalnym stanie? Dopiero wieczorem pojezdzilem w Wisle na Cienkowie (chociaz tam tez sporo muld :P) Raczej juz wiecej sie tam nie pojawie i nie polecam! oczywiscie jezeli ktos szuka alternatyw to niech wybieze sie chociaz raz byc moze komus spasuje. A zapomnialbym o jednym duzym plusie... w porownaniu do Zagronia bylo prawie pusto!!! ale przyczyna sa chyba raczej te kilka punktow wyzej wymienionych. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Istebna szybkim krokiem osiągnie 'efekt białczański', jeszcze tylko kanapa na 'Chwałowicach' i już........ potem tylko dogęszczanie..... :eek: Na pociechę zostanie nam jeszcze orczyk na Kiczerze...... ( w tym sezoniejeszcze , bo juz są zakusy...), .... no i 'niezawodny' SON ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...