Skocz do zawartości

Dolomity Sportowa Dolina - Bytom


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Bytom - Dolomity Sportowa Dolina tel. +48 32 388 66 00 fax +48 32 388 66 33 Strona ośrodka: http://www.dsd.pl Położenie Bytom - Sucha Góra ul. Blachówka 94 Dojazd Jadąc z Bytomia w kierunku Tarnowskich Gór, na ul. Strzelców Bytomskich należy skręcić w lewo w ul. Łokietka, a następnie w ul. Blachówka. Dojazd autobusem: Z centrum Bytomia: autobusy 19, 820 (przystanek nazywa się Stroszek Osiedle) i tramwajem 19 (zajezdnia tram.) z Tarnowskich Gór : autobusy 19, 820 (przystanek nazywa się Stroszek Osiedle) z Zabrza Rokitnicy autobus 158 przystanek nazywa się zajezdnia z Piekar Śląskich 73 Osiedle przystanek nazywa się zajezdnia Z Gliwic - 850 do Bytomia i dalej autobusem lub tramwajem jak wyżej lub z Gliwic do Tarnowskich Gór linią 80 i dalej jw. Mapka dojazdu: http://www.dsd.pl/text.php?id=30 Parkingi Przy ośrodku. Miejscowości Bytom - miasto położone w południowej Polsce, w województwie śląskim, w blisko 3 milionowej aglomeracji, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP), będącego jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych, naukowych i gospodarczych w kraju. źródło: Wikipedia Noclegi Pensjonat przy stoku: http://www.dsd.pl/text.php?id=40 Trasy Funkcjonują 2 wyciągi orczykowe o długości 300m (przy jednym stoku) i jeden o długości 100m. Dla najmłodszych park zimowy i karuzela do nauki jazdy na nartach. Trasy łatwe, oświetlone i naśnieżane. (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny http://www.dsd.pl/text.php?id=25 Kamera online http://narty.onet.pl...500,kamery.html (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Szkoła Narciarska: +48 32 388 66 16 e-mail: [email protected] Wyżywienie Restauracja: http://www.dsd.pl/text.php?id=15 Restauracja: +48 32 388 66 18 e-mail: [email protected] Galeria zdjęć http://www.dsd.pl/text.php?id=25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Trasy, a raczej jedna trasa w dół stoku, bardzo krótka (300m) i łatwa nadaje się głównie do nauki jazdy. Jeśli ktoś mieszka dość blisko to można wpaść tam np po pracy/szkole na chwilę. Jednak porównaniu z podobną górką w Beskidach, to jest 2x drożej i bez górskich widoczków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Bywam tam częstym gościem :). Cały czas dają ogłoszenia ,że poszukują instruktorów więc raczej nie mają stałej kadry poza 3-4ma osobami. Więszość "tych młodych" prezentuje poziom PI. Zależy jak trafisz. Palcem mogę pokazać tych fajnych ale niestety nie znam ich imion :) a galeria w "poznajmy się" zmiknęła ze strony DSD.

Tak się składa, że ja też jestem tam często, praktycznie o każdej porze roku...:)Do niedawna głównie na rowerze, ale w sezonie zimowym będę chciała się tam troszkę podszkolić. Oczywiście jeśli pogoda dopisze. Instruktorów stamtąd w ogóle nie znam a nie ukrywam, że fajnie byłoby pójść do kogoś sprawdzonego. Jęśli się nie uda, to trudno. "Wypróbuje" na własnej skórze i zapewne podzielę się wrażeniami:)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam... Kamerki na stronce DSD Bytom coś nie działają więc sama sprawdziłam jaki jest stan rzeczy..I ku mojemu zdziwieniu były aż dwie osoby!!:D;) - instruktor i uczennica...Nie zachęcam jednak jeszcze do inwazji na ten ośrodek ponieważ nie jest on dostatecznie przygotowany. Ta para, którą widać na zdjęciu to chyba desperaci-jeździli praktycznie po igielicie. Natomiast w dalszym ciągu pada śnieg w tym regionie więc kto wie... Póki co armatki też jakieś takie odwrócone nie w tą stronę co powinny :cool:(zdjęcia poniżej)... Pozdrawiam!

Załączone miniatury

  • DSC_2575.jpg
  • DSC_2588.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia z instruktorami w tym ośrodku? Mieszkam 2 km od DSD i pomalutku myślę o szkoleniach... Będę wdzięczna za jakieś opinie:)

Krzysztof Jarosz.Nie wiem czy bedzie w tym roku,ale myśle że tak.Jest to instruktor ze stałej ekipy i ma pojęcie o nartach no i spore doświadczenie.Pozdrawiam. Wojtek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
nie no byłem w grudniu dwa razy i kicha straszna, na inauguracji sezonu "motorniczy" wyłączył wyciąg ponieważ jeden z talerzyków się zaciął - chłop z tym walczył i walczył, ale nic nie wywalczył, po ok 20 minutach puścił wyciąg z przyciętym talerzykiem zawiniętym taśmą. Drugi raz pojechałem to już była kicha totalna. W okienku byłem o 19.15 ( wyciąg czynny do 21) - mówię Pani że chciałbym pojeździć do zamknięcia a ona mi na to że trzeba kupić dwugodzinny. No cóż jak powiedział tak zrobiłem. Pół stoku "wyjęte" dla uczących się tyczek dzieciaków ( i bardzo dobrze!!!). Dzieciaki kończyły koło 20.00 a chwilę po 20 wyłączyli światło - awaria jakaś - z 2h biletu pojeździłem może z 40 minut, oczywiści w związku z awarią oświetlenia nikt nie pomyślał o jakimkolwiek zwrocie lub chociażby słowie przepraszam i na koniec chłop na parkingu krzyczy o 3 zł. Mówie mu " Panie jeździcie do 21, macie awarię gasicie światło chwilę po 20.00 ludzie płacą za bilety, których nie mogą wykorzystać i Pan jeszcze 3 zl za parking kasuje no paranoja jakaś" na co chłop ze stoickim spokojem mowił " ja wiem ja wiem, ale kazali brać"......dramat na kółkach...podjazd nie przygotowany, wychodzil igielit, na samej górze to już sam igielit, przy podjeździe do talerzyka za bramkami hamujący igielit a Pan "na kneflu" twierdzący, że nie podsypie bo za to mu nie płacą....dramat:(

Użytkownik alen59 edytował ten post 15 grudzień 2012 - 23:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
A dajcie spokój z tą górką osiiedlową ,te krajobrazy mnie dobijają i przygnębiają jak tak by miało wyglądać narciarstwo to na pewno bym nie interesował się tym.Syna nie zabrałbym na ten pseudo stok żeby mu nie wypaczać obrazu narciarstwa które łącze nieodzownie z górami i przyrodą nawet za cenę większego poświęcenia się i zaliczenie paru zjazdów w Wiśle .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dajcie spokój z tą górką osiiedlową ,te krajobrazy mnie dobijają i przygnębiają jak tak by miało wyglądać narciarstwo to na pewno bym nie interesował się tym.Syna nie zabrałbym na ten pseudo stok żeby mu nie wypaczać obrazu narciarstwa które łącze nieodzownie z górami i przyrodą nawet za cenę większego poświęcenia się i zaliczenie paru zjazdów w Wiśle .

No nie jest raj wymarzony dla narciarza ale krajobrazy są akurat fajne, jak na Bytom:D

to tak później jest jak się nie jeździ tam gdzie trzeba i nie wspiera krajanów tylko ucieka z pieniędzmi w Alpy!;)

rycho 65, ale to jest sprzeczność. Ja staram się jeździć tam gdzie trzeba, ale to wyklucza wspieranie "krajanów":D;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dajcie spokój z tą górką osiiedlową ,te krajobrazy mnie dobijają i przygnębiają jak tak by miało wyglądać narciarstwo to na pewno bym nie interesował się tym.

dla mnie ciekawiej ale dalej niż na Dębowiec...a teraz pozostała tylko jeszcze bardziej osiedlowa Środula ale ona jest chyba bez igelitu (?) i jeszcze dalej mi do niej bo muszę skakać przez wodę!;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

dla mnie ciekawiej ale dalej niż na Dębowiec...a teraz pozostała tylko jeszcze bardziej osiedlowa Środula ale ona jest chyba bez igelitu (?) i jeszcze dalej mi do niej bo muszę skakać przez wodę!;)

Ciekawe są zwłaszcza te śmietnikowe wrony zamiast orłów i stojące na hałdach żony górników z piwkiem w ręku i pokrzykujące na swoich ,którzy właśnie po paru głębszych postanowili pokosztować trochę zabawy i przypomnieć sobie czasy szkolne.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ciekawe są zwłaszcza te śmietnikowe wrony zamiast orłów i stojące na hałdach żony górników z piwkiem w ręku i pokrzykujące na swoich ,którzy właśnie po paru głębszych postanowili pokosztować trochę zabawy i przypomnieć sobie czasy szkolne.:)

Teraz to już nie wiem czy piszesz o zimie czy lecie, tzn czy o nartowaniu czy o zabawie na huśtawce? Skąd wiesz ,że to są żony górników a nie hutników lub kolejarzy? Sam ośrodek jak pamiętam (bo dawno tam nie byłem) jest bdb usytuowany - można rzec ,że w centrum katowickiej aglomeracji i powinien mieć powodzenie jako obiekt całoroczny ,nie tylko pod nartowanie ,a przynajmniej nie posiadać długów! Gdybym bliżej działał tego ośrodka to na pewno korzystałbym z jego uroku.:) Bdb propozycja na zabawę gdy czasu brakuje by dojechać na beskidzki festyn lub nartowanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prędzej czy później i tak to musiało paść. "można rzec ,że w centrum katowickiej aglomeracji " rycho chyba trochę przesadziłeś. hehe :D

he he - nie rozumiem? Przy Rondzie nie ma miejsca a dalej same budowy... Czy masz już konkretne wiadomości ,że dolina padła i już się zapadła na amen, i już jest nie do odtworzenia?

Użytkownik rycho65 edytował ten post 26 kwiecień 2013 - 16:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...