Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Od poniedzialku będę w Wiśle. Gdybyś sie wybieral na wieczorne, to daj znać.
Pozdrawiam

Ja tylko dziś (może jeszcze jutro rano), wczoraj byłem służbowo we Wrocławiu, jutro Kraków, wiec zamiast wracać do domu, postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym i zatrzymać się niejako po drodze w Szczyrku. Na dłużej będę dopiero od następnego piątku (na 16 dni).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dziś (może jeszcze jutro rano), wczoraj byłem służbowo we Wrocławiu, jutro Kraków, wiec zamiast wracać do domu, postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym i zatrzymać się niejako po drodze w Szczyrku. Na dłużej będę dopiero od następnego piątku (na 16 dni).  

Ja będę w Wiśle od 2 do 9 lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będę miał dwa miejsca w aucie i na kwaterze w Szczyrku (400 m od dolnej stacji kolei na COS). Wyjazd jutro około 3:30 rano z Warszawy, powrót we wtorek po południu. Czekam na potwierdzenie dziś wieczorem od kolegi który miał jechać, ale chyba rozłoży go choroba. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś stoki przygotowane rewelacyjnie, wczorajszy wiatr dobrze im zrobił, mieli czas je wylizać. Stoki trzymały się bardzo dobrze nawet około 14:00. Miejsca zwykle rozjeżdżone np. dojazd do Soliska od strony 4 i 7 w zasadzie do 13:00 bez muld i odsypów. Mógłbym się jeszcze tak o nich rozpisywać w samych superlatywach, trafiło się nawet bardzo dobre jedzenie na stoku po nartach, gdybym nie zjechał około 10:00 na COS. Tam warunki to dopiero PETARDA (opiszę w stosownym wątku), moim zdaniem taki warun zdarza się tam raz na 10 lat (i piszę tu o dolnych odcinkach). Od mojego ostatniego pobytu u nich, zauważyłem poszerzenie newralgicznych odcinków tras (początkującym jeździ się zdecydowanie lepiej), zagospodarowali dużo naturalnego śniegu (który ja kocham). Zaczynamy:

 

Najpierw droga - na przełęcz (jak widać dobrze odśnieżona), uwaga na darmowe miejsca parkingowe na Julianach, dość mocno zaśnieżone, nawet niektórzy kierowcy aut 4x4 sobie nie radzili, jednemu takiemu wyjechałem jego autem z zaspy.

 droga-na-prze-cz.jpg

 10 z rana jak śmietana (jeszcze przed otwarciem ośrodka).

10.jpg

I dalej 10.

10-cd.jpg

7 bardo fajnie przygotowana

7.jpg

7 cd.

7-a.jpg

i dół 7.

7-d.jpg

Sztruks na 7.

7-sztruks.jpg

3 też ok.

3.jpg

1 super twardo, szeroko.

1.jpg

1 cd.

1-a.jpg

1 widziana z dołu.

1-b.jpg

Reszta zdjęć w kolejnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy 2 cześć relacji (będzie jeszcze COS w odpowiednim wątku). 

 

Zbójnicka Kopa - ludzi bardzo dużo, to najpopularniejsza trasa w SMR ?

Kopa.jpg

Odpalili orczyk na Małe Skrzyczne - jedziemy.

dzia-a-orzczy-MS.jpg

Czy ja dobrze widzę? Tak - piesi na spacerze na stoku na Małe Skrzyczne.

piesi-na-stoku.jpg

Trasa z MS.

MS-widok.jpg

Trochę widoczków - dużo śniegu.

MS.jpg

I trasa widziana z kanapy.

Widok-na-tras-na-MS.jpg

Jedziemy na COS.

jedziemy-na-COS.jpg

Skrzyczne (reszta zdjęć w odpowiednim wątku).

Skrzyczne.jpg

I wracamy z COS-u.

wraamy-na-SMR-2.jpg

To jesteśmy na Pośrednim. Mimo, że 14:00, nadal twardo i równo.

Po-redni-o-14.jpg

Hala - warunki o 14:00.

hala-o-14.jpg

Na koniec Golgota.

Golgota.jpg

Golgota cd.

Golgota-2.jpg

Golgota dół.

Golgota-3.jpg

Nie to jednak nie koniec, na koniec jedzenie, fajna kanajpka obok 10 przy parkingu na Julianach. Dobre jedzenie, polecam.

jedzenie-na-stoku.jpg

A i żeby nie było tak słodko, najdłuższa kolejka w jakiej stałem - dziś około 13:00. Stałem 9 minut.

kolejka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będę miał dwa miejsca w aucie i na kwaterze w Szczyrku (400 m od dolnej stacji kolei na COS). Wyjazd jutro około 3:30 rano z Warszawy, powrót we wtorek po południu. Czekam na potwierdzenie dziś wieczorem od kolegi który miał jechać, ale chyba rozłoży go choroba. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hejka ja będę w poniedziałek może "trafimy się " na trasie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda w Szczyrku petarda. Obawiałem się tłumów i jestem mile zaskoczony, otwarte prawie wszystkie trasy za wyjątkiem Bienkuli, ludzie rozjechali się po całym ośrodku i nie ma trasy na której nie dałoby się fajnie pośmigać. Odsypow brak, to i strażników muld również nie ma. Najbardziej zatłoczona trasa to ta ze Zbójnickiej Kopy: 92c6131cc92e88b1aab0a67faf7b6a3d.jpg Do godziny 11:30 kolejki do kanap na Solisku czy na Hali Skrzyczenskiej tak do 10 minut. Do talerzyka na MS około 5 minut. Po dwunastej na Solisku trzeba było już odstać około 25 minut do żółtej kanapy, podobnie do niebieskiej. Na Hali trochę krócej: e55289567f0779ed9de2332496903b21.jpg Jeszcze kilka fotek, dla tych co nie mogą być w SON i COS bo w obu ośrodkach petarda: 132664b80195e84cc4d251f7e9942287.jpg9323a9c37287c50491cd314e755ceb07.jpg4e8051b15a67767862198da37da2d293.jpg A tego pana poznajecie? 10d63785eb90151240b366f5ee94bddd.jpg14a32e6baf9e05fa4979769d2462cbdb.jpg208216263246489147583cc67c09c67e.jpgf578d61b00c53ec1d3457cb29dc54e56.jpg5600aec281787c6ec2a4bc7a8b8cb2fe.jpg Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie dnia wczorajszego. Dziękuję @kordiankw i Kordianowi za wspólne nartowanie. Jako, że wszystko zostało już opisane ja wstawię tylko kilka zdjęć z kilkoma słowami komentarza. Ośrodek narciarski jak jest puszczone wszystko (prawie wszystko) znakomicie rozkłada ruch narciarski na poszczególnych trasach, tak że na każdej można pojeździć. Część zdjęć z aparatu a część z telefonu.

 

10 rano wyglądała tak.

Tak-rano-10.jpg

Darmowe miejsca parkingowe o które ktoś pytał wcześniej.

 

darmowe-miejsca-parkingowe.jpg

Ta armatka stoi na podstawie, to jednak nie ona wyprodukowała aż tyle śniegu.

armatka.jpg

Te toalety są w zasadzie wkopane w śnieg, zobaczcie ile mamy obecnie tam naturalnego śniegu.

toalety-na-po-rednim.jpg

Rano jeszcze w cieniu, później wyszło słońce.

1.jpg

Choinki.

choinki.jpg

Małe Skrzyczne widok w dół trasy.

MS.jpg

I kilka zdjęć widokowych na Julianach (z aparatu).

10.jpg

I jeszcze jedno.

widokowo-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wszystko można znaleźćna forum  ale sytuacja jest dynamiczna i jeszcze by się przydało zebrać info w jednym miejscu.

Mam kilka pytań odnośnie przyjazdu w tygodniu feryjnym (pn-pt)

 

1. O której zajechać na stok by ominąć jakieś zatłoczenie na trasie BB-Szczyrk?

2. Najepiej zaparkować jak pamiętam w Czyrnej ? (parking jest tuż przy gondoli?)

3. Gdzie  najlepiej robić sobie przerwy na rozgrzanie (fajne barki itp)?

4. Czy od strony Gliwic  na sens jechać przez Wisłę?

Banalne pytania ale pewnie to będzie jedyne  nasze rodzinne uderzenie do szczyrku więc chciałbym jak najlepiej logistycznie przygotować się do wyjazdu.

 

Pewnie najlepiej by przyjechać  sobie z noclegiem, ale pewnie z ulicy trudno będzie coś znaleźć szczególnie na jedną noc.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz karnet całodniowy możesz jeździć w obu ośrodkach - warto. Te 10 zeta to chyba za któryś z małych sąsiednich parkingów prywatnych, bo na dużym za Delikatesami Centrum krzyczą 20 zeta i Żeby zaparkować pod gondolą trzeba być przed 8:00. Dziś o 8:10 drugi parking pod gondolą był już pełny i zamknięty. Możesz też zaparkować na Solisku, Moruniek w ostatniej relacji wkleił jego zdjęcie, lub na Czyrnej, ale będziesz musiał się wciągnąć talerzykiem, żeby dostać się do gondoli, tylko nie wiem, czy jest na wspólnym skipassie. Orczyk z Czyrnej wczoraj i dziś nie chodził. Jeżeli byś jechał od strony Wisły to możesz też zaparkować przy hali pośredniej i zjechać na nartach na Solisko, ale moim zdaniem lepiej jechać obwodnica Bielska. Wjeżdżałem w sobotę do Szczyrku o 7:40 i od ronda w Buczkowicach do COS podróż zajęła mi 20 minut. W tygodniu o tej godzinie powinno być luźniej. Krzysiek ostatnio reklamował knajpkę na Julianach. Te należące do TMR to dla krezusów. Kiełbasę z grilla czy naleśniki z bitą śmietana dostaniesz też w knajpce na Solisku obok okrąglaka, ale tam nie da się zapłacić kartą. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Czyrnej, ale będziesz musiał się wciągnąć talerzykiem, żeby dostać się do gondoli, tylko nie wiem, czy jest na wspólnym skipassie. Orczyk z Czyrnej wczoraj i dziś nie chodził.

 

Generalnie z parkingu w Czyrnej można podejść parę kroków z nartami dla rozgrzewki do zakrętu na trasie nr 1, zapiąć narty, zjechać do gondoli i już dalej bez komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...