Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

My wyjeżdżamy 6.30-6.45. Jade ze SkI-mAnem. U nas też nie ma rewelacji - mamy problem z ogrzewaniem :)

To pozdrów Ski-mAn`a :) , z resztą może się spotkamy gdzieś na stoku :) Ja wyjeżdżam ok. 6:15 ;) więc spotkanie na parkingu - prawdopodobne :)

Użytkownik fantom edytował ten post 18 grudzień 2010 - 21:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam w Szczyrku. Wiem, że lubią trochę przeginać z opisem warunków, ale kamieni było za dużo jak na warunki db/bdb. Jedynie na Golgocie rzeczywiście dużo śniegu i jakoś wyjątkowo miękko jak na tę trasę. W Czyrnej natomiast trasy naprawdę mocno zryte. Kamieni masa i skały wystają. Moje narty popamiętają ten wyjazd. Najlepiej w Czyrnej prezentowała się Bieńkula, choć na ściance ciężko było ominąć kamienie a koło 15 pojawił się już nasz ukochany lodzik. Nie mogę z czystym sumieniem polecić ośrodka dopóki nie spadnie ze 30 cm nowego śniegu. Tylko na Golgocie jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem jeszcze tej zimy, ale z dużego doświadczenia mogę napisać, że trasy naśnieżane, czyli 7, 8, 10, 11 są w bardzo dobrym stanie. Bieńkula i 4 są zupełnie przyzwoite, a 1 i 2 należy omijać z daleka - brak naśnieżania i fragmenty bardzo wąskie. Zresztą wystarczy przeczytać ze zrozumieniem oficjalny komunikat o stanie tras, żeby to wiedzieć. http://www.gat.pl/70.php Mówiąc prawdę nie bardzo rozumiem, dlaczego ludzie z uporem maniaka pchają się na 1 i 2 pomimo informacji o złym stanie tych tras, mając obok 5, 4, 7, 8, 10, 11 i w sumie 9 też (9 akurat nie w tym roku) na których można doskonale pojeździć. Na 1 i 2 w miarę dobre warunki bywają przez kilka dni w roku. Tadek

Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 28 grudzień 2010 - 13:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz T - ano pchają się po to żeby serwisy zarabiały i żeby głupoty móc pisać!!!!!!!! igorynka - z centrum Szczyrku do Soliska jest dobre 5km a autbusy i busy jeżdżą w miarę często w to miejsce i wysiadasz 50 m od wyciągu na Golgotę. Pozdrawiam

Użytkownik marecki edytował ten post 29 grudzień 2010 - 13:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz T. Zgadzam się z Tobą, że są dobrze przygotowane trasy(naśnieżane np. 7,11). Ale jak można otworzyć trasę nr. 1 czy 2 jak jest tam pełno kamieni! Moim zdaniem powinni się wstydzić właściciele! Zagraża to przede wszystkim bezpieczeństwu jeżdzącym a nie tylko sprzętowi! Co do oficjalnego komunikatu o warunkach narciarskich, to być może na dzień dzisiejszy jest on wiarygodny, ale nie raz już tak było że nabijali ludzi w butelkę, pisząc że jest dobrze a były kamienie! Dla mnie mogą sobie pisać co tylko chcą( nie będzie łatwo zdobyć ponownie moje zufanie) a wiarydodne będzie to co napiszą ludzie o warunkach na tym czy innym forum! A i jeszcze do pana Mareckiego. Jakie to głupoty tak z ciekawości? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisze dziś jeden z narciarzy z konkurencyjnego forum narciarskiego, który zawitał do SzCyrku:"Dziś zawitałem o godz. 0800 na Solisku. Sprawdziłem Juliany, Golgotę, niebieską i czerwona trasę z Hali Skrzyczeńskiej do Suchego. TRAGEDIA !!! Jak nie lód, to kamienie, jak nie kamienie to trawa... A warunki na tych trasach podawane jako dobre i bardzo dobre! Zostałem oszukany", i dalej: "Heh, zapomniałem jeszcze dodać, ze o godzinie ósmej, czyli na samym starcie, na Golgocie na dole już leżały kamerdolce.. Miałem ochotę wywlec kogoś z kas i kazać mu to zbierać grrrrrrrrrrr. Do momentu intensywnych opadów niestety narty idą w kąt, dla ich i mojego bezpieczeństwa". To tak tylko na dowód tego co wczoraj pisałem! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dzisiaj i po pierwsze piekna pogoda i genialne widoki, trasy tez fajnie poprowadzone. (to byl moj pierwszy wypad tam, pojawilem sie przed 10). No ale tak, pare tras zamknietych, a na otwartych w kilku miejscach przetarcia, sporo kamieni (ale z tym akurat dalo sie przezyc). Gorsze bylo co innego, po godzinie 12 chyba wszystkie trasy zaczely coraz bardziej przypominac lodowisko, jezdzilo sie fatalnie. Zjezdzanie polegalo na szukaniu odrobiny sniegu zeby nie jezdzic po samym lodzie. Niby armatki chodzily caly czas, ale do czasu intensywnych opadow nie ma co tam jechac, no moze na 2-3 godzinki z samego rana jak ratraki chociaz troche skrusza ten lod, ale to i tak nie bedzie snieg. Zdecydowanie nie byly to warunki dobre/bardzo dobre. A juz tak calkiem na boku to jednak infrastruktura daje w kosc, te niewygodne orczyki i to po strasznie krzywym terenie (malo sniegu, wiec generalnie wszyskie naturalne dziury gory czuc) daja sie we znaki. Generalnie dla samych widokow warto bylo dzisiaj przyjechac, ale sama jazda przez zle warunki bardzo meczaca i nie dajaca wielkiej przyjemnosci.

Użytkownik Przemekc1 edytował ten post 30 grudzień 2010 - 21:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sa kamery http://www.gat.pl/pogoda/szczyrk.php Wyglada dosc dobrze. Sprawdzalem prognozy - accuweather podaje ocieplenie od czwartku :( Ile sniegu jest w lesie/poza trasami? Jezeli kamienie i trawa wystaja na trasach to pokrywa jest cieniutka i chyba kiepsko? Z drugiej strony przez kamerki widac sympatyczne warunki. Tak czy siak jedziemy spora grupa w czwartek 6-8 styczen. Do ewentualnego zobaczenia na stoku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ogolnie to Szczyrk ma minusa za trasy i infrastrukture! jak mozna miec takie piekne gory i tego w ogole nie wykorzystywac? Z przygotowanych tras to mozna wymienic czarna FIS chyba 5, 7 Suche, 11 Golgote, 10 czerwona na Julianach. Golgota 30.12 tragedia troche sniegu po bokach a srodkiem sam lod, w kolejnych dniach troche lepiej, najlepiej jezdzilo mi sie na czerwonej 10 chyba najlepiej przygotowana pomimo ze miejscami troche lodu i muld. No i te orczyki... Wyjazd na Male Skrzyczne fajna sprawa ale zjazd niebieska 2 trzeba uwazac na mase kamieni mozna ladnie przerysowac narty/snowboard. Mam nadzieje ze to wkoncu ktos wykupi i zrobi pozadny osrodek narciarski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj tj. 5.01.2011. Subiektywne odczucia - mieszane.... Pierwsze zaskoczenie to oplata parkingowa w Solisku w wysokosci 10 zl! Kolejny negatyw za wertepy pod wyciagiem, w ciagu dnia cos tam rownali ale na Bienkuli istne rodeo. No i trzecia sprawa to kamole, kamienie, duuuuuuuzo kamyczkow miejscami nie do ominiecia (jak na dole Golgoty) - trzeba przejechac przez kamienny grysik. Na plus zalicze dzisiajsza piekna pogode, spory wybor tras (szkoda ze do Czyrnej tylko Bienkula da sie zjechac), niewielkie kolejki do wyciagow. Koszty poldziennego szusowania (8-13): 10 parking + 48 karnet + 60 konieczny maly serwis nart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgadzam się. Ucieszyła mnie wiadomość, że mieszkańcy Szczyrku dostrzegli w końcu problem i zaczęli wykazywać inicjatywę. Dotychczas byłam przekonana, że im odpowiada taki stan rzeczy. Może i z super nowoczesnymi wyciągami nasze ośrodki nie będą przypominać alpejskich, ale chcę jeździć również w Polsce.

Zgadzam się. Ucieszyła mnie wiadomość, że mieszkańcy Szczyrku dostrzegli w końcu problem i zaczęli wykazywać inicjatywę Nie :) NAT to nie tak źle mnie zrozumiałaś:) ten kolega nie jest mieszkańcem szczyrku a czy faktycznie wykażą jakoś inicjatywę zobaczymy :rolleyes: bo siedzenie siedzenie na 4 ech literach ,biadolenie ,wiece nic nie pomoże

Użytkownik tomal edytował ten post 14 luty 2011 - 20:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w czwartek i oczywiście czym wcześniej i wyżej tym lepiej :) Mam pytanie o karnety - na punktowym jeżdżę razem z żoną na przemian kasując, a jak jest z czasowym? Bo do południa gdy jest mały ruch to byłby bardziej opłacalny, tylko każdy musi mieć swój?

tylko każdy musi mieć swój? tak każdy musi mieć swuj karnet , //blokada czasowa// tzn karnet działa co kilka minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki nadal dobre. Wczoraj co prawda była straszna mgła ale na samej górze dopadało odrobinkę śniegu. Potwierdzam info o akcji. O 11-tej mają stanąć wyciągi na kwadrans. Media są powiadomione. Po południu spotkanie władz w Urzędzie Miasta. Wszędzie zbierane są podpisy pod petycją. My- turyści też się podpisujemy. Dodatkowo dostajemy ankiety do wypełnienia z opiniami na temat GAT i COS. Oby coś się ruszyło bo szkoda tych tras. Smarujemy wszystko co się da. Byłam we wtorek w Wiśle-Cienków. Ten wyciąg TU powinien stanąć. Szkoda tego sprzętu na tę górkę dla maluchów. To nie do końca prawda, że miejscowi nic nie robią. Oni nie są w stanie przebić się przez ten "państwowy" beton jakimi są GAT I COS. Gospodarz u którego mieszkamy za darmo by wydzierżawił swoje grunty jakby przyszedł do niego inwestor z prawdziwego zdarzenia z obietnicą wybudowania prawdziwej stacji narciarskiej. Wszędzie pensjonaty, nowe restauracje, spa, kluby, sklepy, czyli inwestują w infrastrukturę pośrednią i na tym chcą zarabiać. Ale bez nowoczesnej infrastruktury narciarskiej nie da się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek, mżawka, mgła jak cholera, ciepło. Rano ok, a potem to już ciapa. Sobota, mrozik, lekki opad śniegu, najlepsze warunki na trasach sztucznie naśnieżanych i oczywiście znowu mgła, ale trochę mniejsza niż w piątek. Po za tym twardo jak cholera i masa lodu, a zwłaszcza na niebieskiej 4. Ogólnie śniegu jest w Szczyrku prawie zero. Może dopada w najbliższych dniach. Ja określam warunki jako dostateczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj był temat o proteście(pod koniec faktów) http://www.tvn24.pl/fakty.html i po tym co zobaczyłem to nie wiem czy chce "nowego szczyrku" wszystkim zależy na "Kotelnicy II" a ja tam wole jak jest pusto na stoku, a tego raczej nie będzie jak zmodernizują Co z tego że dadzą wyciągi, jeszcze Ci wszyscy narciarze muszą gdzieś zjechać w normalnych warunkach

Użytkownik abstinent edytował ten post 19 luty 2011 - 20:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędne myślenie. Taki stan doprowadzi do tego, że za rok nie będziesz miał do czego tu przyjechać bo nierentowne wyciągi nie zostaną uruchomione. mało ludzi = brak zysków => zamknięcie nierentownego przedsiębiorstwa Oto LINK do kamer live na Skrzycznem.

Użytkownik luzka13 edytował ten post 20 luty 2011 - 07:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...