Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Tadeusz - nie bądż aż takim "optymistą" tym razem się uda i Szczyrk zostanie stolicą tego Białego Szaleństwa;) zresztą, zawsze był tylko trochę podupadłą!!!!!:D;):)

Pozdrawiam Marek


Masz rację. Może dlatego nigdy Go nie zdradziłem i zawsze miałem nadzieję, że w końcu będzie lepiej. :D
Wyobrażacie sobie czerwoną jedynkę poszerzoną w dolnej części, przejezdną nie dwa trzy dni w sezonie, ale od świąt do świąt. Pokrytą metrem śniegu i co rano zrobioną na sztruksik! :P
Ech rozmarzyłem się, ale to moja ukochana trasa. Ma kapitalny, urozmaicony profil i krajobrazowo też jest super! :P

Pozdrawiam optymistycznie.
Tadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Może dlatego nigdy Go nie zdradziłem i zawsze miałem nadzieję, że w końcu będzie lepiej. :D
Wyobrażacie sobie czerwoną jedynkę poszerzoną w dolnej części, przejezdną nie dwa trzy dni w sezonie, ale od świąt do świąt. Pozdrawiam optymistycznie.
Tadek.


Łoj ...tak . Czerwona to było marzenie...Ciągle zamknięta (jakieś zawody:) ).
Suuuper by było :P ...oby !

Pozdrowienia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale mimo niezłej wyobraźni nic nie widzę. Chyba przez te setki, a raczej tysiące pobytów w Szczyrku coś mi jednak przysłoniło wyobraźnię...


Cześć!
Tym większe będzie Twoje zaskoczenie, jak zobaczysz nie oczami wyobraźni, ale w rzeczywistości. :D

...
Tym nie mniej jeśli będziesz się wybierał do tego... dziwnego miejsca, daj znać, a powitam Cię chlebem i solą. Jeśli nie jesteś fanem takiej diety, znajdzie się coś innego, a i tak musisz przejechać mi pod oknami. Pozdro.


Dam znać ... i trzymam za słowo!!! :D:D

Pozdrawiam.
Tadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
daniru - z całym szacunkiem! na szczęście nikt nie zginął, ale faktem jest że taki wypadek miał miejsce a Szczyrk, jak to Szczyrk swoją sławę ( raz lepszą raz gorszą ) ma i myślę że zawsze będzie miał, a od tego roku już tylko lepszą bez względu co na jego temat będą pisać i mówić!!! To czy ktoś tam będzie jeździł to już indywidualna sprawa. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
Chcialbym sie spytac szanownej spolecznosci forumowej jak w Szczyrku z wyciagami, tzn. - czy na skrzyczne, male skrzyczne, malinow i te nizsze pagorki upowaznia mnie jeden karnet?? - co sie bardziej oplaca, kupic karnet 5-cio dniowy czy te karnety punktowe [chyba jak bedzie duzo ludzi to bardziej punktowe]?? - jak wygladaja tam teraz warunki?? czy jest snieg i mozna pojezdzic?? - co z tym co opisywaliscie, ze wiekszosc tras nie dziala z powodow klotni o grunty?? Czy w zwiazku z tymi bijatykami lepiej jechac np. na pilsko czy nadal sie oplaca do szczyrku?? Pozdrawiam Krystian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy czy lubisz pospać czy nie:D Kilka lat temu jak chodziły wszystkie wyciągi to zawsze brałem karnet od 8.30 do 13-tej,a ok 11-tej zaczynały się jakies kolejki na 3-5min gdzie i tak już byłem dość zmęczony.Więc rachunek jest prosty:D Na wszystkie wyciągi GAT-u w Szczyrku (13) i Korbielowie (10)obowiązuje jeden karnet.Polecam zakup karnetu na kilka dni.Dodatkowo upowaznia on do nocnej jazdy na Golgocie i z Suchego do Soliska. Nic tylko czekać na więcej śniegu.A ten tydzień ma być bardzo zimowy zwłaszcza w górach więc raczej ruszą już wszystkie wyciągi. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez dzisiaj byłem i też się rano przeraziłem ze tyle samochodów, ale w czyrnej cały czas bez kolejek tylko w dolnych odciankach sporo kamieni.Czynna była "1" bieńkula chyba jeszcze nie ratrakowana ale też ktoś tam jezdził.Ogólnie nie było zle. Do 13-tej wyjechałem tylko ok 20 razy,Ale dlatego ze dzisiaj byłem z zoną a ona jeszcze się uczy.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej śniegu i mniej ludzi ;) no i wiadomo - modernizacja urządzeń wyciągowych. Bo trasy są na serio fajne. Sam ośrodek jest dość zróżnicowany i nawet spory jak na polskie warunki. Wiadomo, jak by jeszcze sie połączyli z COSowskim Skrzycznym i byłby jeden karnet to by było wręcz bosko. No i jeszcze Beskidek możnaby włączyć - system karnetowy mają ten sam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszerzenie tras przynajmniej na wąskich odcinkach,nowoczesny system nasnierzania,a jak nie to te armatki które maja powinni też rozmieszczać na trasach w stronę czyrnejmi,miła obsłga i to co pisał kolega Psychotic+kolej łącząna Szczyrk z Brenną. Wtedy byłby to jeden z najlepszych ośrodków w PL:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Widzę że jednak straszna sraczka w tym Szczyrku... Tak jak Słowacy, sami sobie naklepią biedę, a potem będą przez kilka lat obniżać ceny, żeby klienci bardzo obrażeni powrócili pod namową smiałków co sie tam udali, czy nowicjuszy którzy nie pamiętali tamtych czasów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie zjadliwa byla Bienkula (czarna trasa). Reszta tras zjazdowych do Czyrnej mogla zakonczyc sie smiercia duszy, ktora drzemie w slizgu. W miare dobrze przygotowana byla czesc zjazdowa na Solisko. Mam tutaj na mysli glownie ''siodemke'' Pozdrawiam.

Wymienione trasy mają sztuczne naśnieżanie. Oprócz inwestycji w wyciągi, w ośrodek C-S muszą koniecznie zainwestować w sztuczny śnieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chyba na temat ;) Czy może ktoś polecić instruktora w Szczyrku. Uczyć będzie się dwujka dorosłych i trzech chłopców 6-12 lat, totalnie zielonych w kwestii nart. Mam na myśli sprawdzone osoby, szkół jest mnóstwo w internecie. Troche czas mnie nagli jadę w sobotę lub niedzielę. Wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą łączkę, a o szkole czytałam w internecie. Jutro zajmę się. zarezerwowaniem kogoś. A teraz z innej beczki, czy ktoś ma info o warunkach (chodzi mi o relację z pierwszej reki, a nie o stronę Gat-u :), kiedy uruchomione zostaną trasy w strone Czyrnej. Ktoś wie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wczoraj wróciłam ze Szczyrku, śniegu rzeczywiście nie ma za dużo, a nawet to za dużo powiedziane. Do jazdy nadaję się jedynie Golgota i czerwona 7. Byłam też na FIS-ie w COS, ale tydzień temu wiec info nieaktualne, ale wtedy było super. Jeśli chodzi o plusy, to mogę jeszcze wymienić prawie nieobecne kolejki, a jeśli ktoś jeszcze jest w stanie być na stoku o 8, to do 10/11- tej ma prawie - super warunki. Golgota później na górze robi się trochę przetarta, a na dole śnieg bardziej przypomina brązowy cukier, ale świetny środek rekompensuje resztę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Szczyrku w połowie stycznia. Wybrałem się szlakiem na Skrzyczne, wszędzie dużo śniegu, tylko nie na trasie narciarskiej. Szlakiem turystycznym i lasem zjeżdżało się super, ale do samochodu postanowiłem pojechać zieloną trasą na pośredni i dalej. Niestety na zielonej trasie był sam lód, dodatkowo wystawała trawa (żenada), jakoś udało mi się przeżyć zjazd do podstawy wyciągu a później na szczęście był las. Zjazd drogą szeroką na 1,5 metra był bezpieczniejszy od jazdy szeroką zieloną trasą. Dodam że dużo ludzi czekało do wyciągu. :eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sześć wyciągów narciarskich w Szczyrku może zostać usuniętych. Bielski sąd uznał, że GAT nie miał prawa wybudować wyciągów na grunatch które do nich nie należały. Teraz agencja GAT, albo uzna prawo właścicieli gruntów do współwłasności, albo wyciągi zostaną rozebrane. Sześć wyciągów zagrożonych to trasy z Soliska na Małe Skrzyczne i z Czyrnej na Hale Skrzyczyńską. GAT ma prawo do odwołania. :eek::eek::eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...