Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostałem cynk od skiszkola.pl na temat warunków. Ogólnie na wszystkich trasach bardzo dobrze ale wspomniana trasa numer 1 ponoć kiepsko przygotowana i bardzo szybko warunki zrobiły się na niej co najmniej przeciętne, jeżeli nie złe. Dzisiaj niestety jest już na pewno gorzej. W Beskidy przyszło mocne ocieplenie. Na Skrzycznem -3.3 stopnie. Na Jaworzynie Skrzyczneńskiej -0.5 ale było już powyżej zera. W szczyrku na dole pewnie regularny plus.

image.thumb.png.476f96bc0a40a807801cceb7c66630aa.png

////////////////

 

image.thumb.png.82736b70dcc63cb0290b5722132a47af.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kordiankw napisał:

Dobrze, że z wiatrem a nie wiatrami, bo kapusta zasmażana jest serwowana w każdej restauracji 😉

Tylko, że rozwiązaniem tego problemu nie będzie wymiana orczyków na kanapy a to z uporem maniaka jest właśnie robione. Jakby komuś odcięło rozum. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość wyciągów w Szczyrkowskim.

Już w zeszłym sezonie zauważyłem, że wyciągi chodzą wolniej niż prędkość nominalna.

W tym sezonie również. Dzisiaj to już było przegięcie. B1 jechał prawie 2 x wolniej niż powinien, a B2 jeszcze wolniej.

Czy potrafi ktoś wyjaśnić przyczynę? Nasuwa się tylko jedna - oszczędność energii i kasy na dużą skalę.

Wyciągi jadą wolniej bez względu na warunki pogodowe / np. wiatr/  i ilość osób jeżdżąca na stokach.

Efekt wkurzający, bo mniejsza ilość zjazdów i szybko rosnące kolejki do wyciągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jawor61 napisał:

Prędkość wyciągów w Szczyrkowskim.

Już w zeszłym sezonie zauważyłem, że wyciągi chodzą wolniej niż prędkość nominalna.

W tym sezonie również. Dzisiaj to już było przegięcie. B1 jechał prawie 2 x wolniej niż powinien, a B2 jeszcze wolniej.

Czy potrafi ktoś wyjaśnić przyczynę? Nasuwa się tylko jedna - oszczędność energii i kasy na dużą skalę.

Wyciągi jadą wolniej bez względu na warunki pogodowe / np. wiatr/  i ilość osób jeżdżąca na stokach.

Efekt wkurzający, bo mniejsza ilość zjazdów i szybko rosnące kolejki do wyciągów.

Pewnie z punktu widzenia zarządzającego, lepsze kolejki do kanap niż tłok na trasach. Wczoraj z pewnością przyczyną był silny wiatr. Dobrze, że w ogóle kanapy chodziły, bo zabezpieczenia unieruchamiają koleje, jak tylko siła wiatru przekracza nastawy. A wieczorem to musiało już nieźle pixdzic, bo co chwilę było wyłączenie prądu, a z linii energetycznych tylko iskry leciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwartkowy deszcz rozpuścił dużo śniegu, potem zamarzł, w nocy niewiele napadało, beton o małej przyczepności, GOPR dzisiaj nie nadążał zwozić poszkodowanych.

A wiatru nie było i znowu wyciągi jeździły na 3/4 prędkości nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Śniegu jeszcze dużo, miejscami na dole niewielkie przetarcia, ale do ominięcia. Dziś od rana temperatury na plusie nawet na szczytach, to śnieg mokry i ciężki, ale pojeździć się dało. Najlepsze warunki na 2, 1 i 8. Na COS na FIS do grzebienia ok, od grzebienia do Jaworzyny już tak sobie. Kolejki na COS dziś tak do 5 minut, na SON praktycznie cały czas z marszu.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mitek napisał:

 

Cześć

Czyli oceniam, że warunki idealne. Daj zdjęcie z najgorszego Twoim zdaniem miejsca Witoldzie. Oczywiście miłego nartowania życzymy.

Pozdro

Zrobiłem dziś tylko te trzy, które już wkleiłem wcześniej. Szkoda czasu na zdjęcia, których w tym wątku jest mnóstwo 😀

Mam jeszcze takie 😉

IMG_6230.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...