Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szczyrk - Czyrna - Solisko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2424 odpowiedzi w tym temacie

#2421 pawelw

pawelw

Użytkownik

• PipPipPip
  • 310 postów
  • Na forum od: 10.2007
72
  • Umiejętności: 8
  • wawa

Napisano dziś, 17:47

Zaczynają przeginać, właśnie wprowadzili zakaz skiturów w dzień..., myślę że burmistrz POwinien poczęstować ich za takie pomysły jakimś podatkiem, mi zaczyna to przeszkadzać. Widział ktoś może sowę śnieżną ? 

http://www.szczyrkow...rze-skiturowi/ 

#2422 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 439 postów
  • Na forum od: 03.2016
455
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano dziś, 19:52

Zaczynają przeginać, właśnie wprowadzili zakaz skiturów w dzień..., myślę że burmistrz POwinien poczęstować ich za takie pomysły jakimś podatkiem, mi zaczyna to przeszkadzać. Widział ktoś może sowę śnieżną ? 

http://www.szczyrkow...rze-skiturowi/ 

Tak widziałem, jedna jest w Parku Leśnych Niespodzianek a druga na Czantorii - obie w Ustroniu.

A na poważnie, to gro osób (głównie miejscowych) podchodzi na nartach, zarówno w dzień jak i w nocy, mi osobiście to kompletnie nie przeszkadza, natomiast ośrodki narciarskie różnie na to patrzą (wystarczyłoby wprowadzić sezonówki dla miejscowych za 100 zł i problem by rozwiązał się sam. Znam osobiście 5 osób, które podchodzą bo to ich góry z dziada pradziada i dlaczego mają płacić za karnet 99 zł czy za sezonówkę 899 jak na starym ośrodku puszczali ich na bramkach.  

#2423 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2439 postów
  • Na forum od: 10.2011
5205
  • Umiejętności: 7

Napisano dziś, 19:55

Z tego co piszą na stronie SON to 7-ka ma być przystosowana do skiturow.
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#2424 pawelw

pawelw

Użytkownik

• PipPipPip
  • 310 postów
  • Na forum od: 10.2007
72
  • Umiejętności: 8
  • wawa

Napisano dziś, 22:17

Z tego co piszą na stronie SON to 7-ka ma być przystosowana do skiturow.

tak wyłącznie 7... swoją drogą dziwi to bo grom ludzi zasówa po chopoku i jakoś mogą koegzystwoać.... a u nas od razu ZAKAZY. tylko po co ?  W czym przeszkadza podchodzący bokiem trasy ?? Jak tak dalej będą robić to miejscowi się zagotują...a wiemy czym się skończyło wojowanie w szczyrku.  

#2425 Nartoholik.

Nartoholik.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 349 postów
  • Na forum od: 11.2012
211
  • Umiejętności: 1
  • Rybnik

Napisano dziś, 22:48

tak wyłącznie 7... swoją drogą dziwi to bo grom ludzi zasówa po chopoku i jakoś mogą koegzystwoać.... a u nas od razu ZAKAZY. tylko po co ?  W czym przeszkadza podchodzący bokiem trasy ?? Jak tak dalej będą robić to miejscowi się zagotują...a wiemy czym się skończyło wojowanie w szczyrku.  

Tu akurat się nie zgodzę. Na Chopoku też są wytyczone trasy dla skiturowców, zasUWają tylko tymi. Podchodzenie pod górę zawsze stanowi większe zagrożenie i ogranicza stok - nie ma zmiłuj. Wolę jak jest porządek i trasa gdzie wiem że mogę się ich spodziewać niż ogólnie panujący bałagan. Zarówno na stoku, jak i w życiu. 

https://www.facebook.com/nartoholik/

Od 2008/09 Alta Badia*Arabba*Bachledova*Białka*Courchevel*Cortina d'Ampezzo*Czarna Góra*Harrachov*Herlikovice*Janske Lazne*Jasna*Jurgów*Korbielów*La Plagne*Les Arcs*Les Menuires*Łomnica*Madonna di Campiglio*Małe Ciche*Marilleva*Marmolada*Meribel*Peisey-Vallandry*Pejo*Ramzova*Rohace*Rokytnice*Sella Ronda*Soelden*Spindleruv Mlyn*Strbske Pleso*Stubai*Szczyrk*Tonale*Ustroń*Wisła*Val di Fassa*Val Gardena*Val Thorens*Velka Raca*Vratna*Zakopane*Zawoja*Zieleniec. Sezon 2017/18 grudzień: Ischgl*Samnaun, styczeń/luty: Serre Chevalier*Montgenevre*Sestriere*Via Lattea