Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłem pierwszy raz w Szczyrku (alternatywy właściwie nie miałem). Cena za skipass zbyt wysoka jak na możliwość jazdy (Ale w biznesie wykorzystuje się okazję),w okolicy jednak wszystko nieczynne, prócz Zagronia. Nie będę wchodził w temat biednych czy bogatych...
Jeżeli płacąc 160 zeta człowiek w godzinę wykonuje 3 zjazdy, to jest porażka. Cóż, jako ktoś kto chce jeździć i się rozwijać, wolę jedną nudnną trasę, na której jest odpowiednio luźno, niż "korek na A2".

Jeszcze na dodatek jakiś gostek na środku stoku wymyślił sobie znak stop i zaliczyłem ostrą glebę. Plus,że przetestowałem wypięcie wiązań ;).

Reasumując, pierwsze wrażenie mocno mieszane i raczej w niebezpiecznie modnych okresach będę omijał Szczyrk.

Na plus jakość nart w wypo. Dla żony brałem i rentalowe deacony, jak prosto ze sklepu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze pamiętam. Ten kto przechodził przez Vip bramki to miał z karnetu ściągane 2x więcej punktów. Czyli koszt 2x większy. Czyli obecnie około 300 zł za dzień. Tu chyba oferta 316 zł z hotelem i jedzeniem wiec całkiem całkiem jesli porównać to z przeszłością

Swego czasu - bramka "komercyjna". Była wtedy kiełbasa komercyjna, benzyna komercyjna i kilka innych towarów 'za łapówkę' wiec nikogo to nie dziwiło. . Wcześniej bramki te były 'dla fundatorów", czyli pracowników Zabrzanskiego Zj. Przem. Węglowego. Siła tradycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny cudowny dzień na nartach. Ten sam Szczyrk co wczoraj a jednak jakby zupełnie inaczej. Po pierwsze pogoda - dziś słonecznie, w nocy na zdrowym minusie, w ciągu dnia około 2 stopni na plusie. Po drugie otworzyli Pośredni (oczywiście nie cały, ale cały jest naśnieżony po części przez naturę, po mniejszej części przez TMR). Po trzecie, bardzo mało ludzi jak na ten termin (w zeszłym roku było zdecydowanie więcej osóB) i jazda prawie cały czas na bieżąco lub z kolejkami na 5 minut stania (od momentu jak ruszyła niebieska kanapa, bo wcześniej do 10:00 jak chodziła żółta, trzeba było odstać około 15 minut). Dziś niechlujnie przygotowana 4, szczególnie na dole, około 11:00 wjechał ratrak i poprawiał trasę. Na Pośrednim cudowne tereny do jazdy po za trasami, nieczynna góra 10 też przejechana ratrakiem (choć nie po całej szerokości). Tam też powstaje nowa (stara) knajpka, która była prowadzona w zeszłym sezonie w szklanym grzybku, a teraz będzie to dość duży lokal (nie należący do TMR), który ma zacząć działać za 2 dni. Dodam, że na żółtej dalej ograniczenie do 4 osób, niebieska chodzi jako 6 osobowa, co skutecznie odkorkowało Solisko. 

 

Budynek nowego baru (nie należy do TMR).

nowy-bar.jpg

To nieczynna trasa.

to-tez-nieczynna-trasa.jpg

Warunki rano.

rano.jpg

Rano cd.

rano-cd.jpg

  Rano - poniższe zdjęcie, to też nieczynna trasa.

rano-nieczynne-trasy.jpg

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tuż przed otwarciem.

tu-te-przed-otwarciem.jpg

Około 10 otworzyli niebieską kanapę. Skutecznie odkorkowała Solisko.

kolejka-do-z-tej.jpg

4 na górze, rejon hali przygotowane dobrze. Na dole niestety słabo. Około 11:00 wjechał ratrak i poprawiał.

4.jpg

4-cd.jpg

Im niżej tym gorzej.

4-im-nie-ej-tym-gorzej.jpg

Na 7 jeszcze trochę śniegu miejscami brakuje, w innych jest całkiem dobrze.

7.jpg

Golgota dziś już była jeżdżona (ale jeszcze nieczynna), śniegu raczej mało.

Golgota.jpg

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia część. Dziś mój nr 1 to Pośredni. Fenomenalne warunki śniegowe, około 30-40 naturalnego śniegu, do tego miejscami sporo sypnięte lancami i armatami.

ilo-niegu-2.jpg

Ilość śniegu.

ilo-sniegu.jpg

Hala

hala-Po-rednia.jpg

Hala cd.

Po-redni-hala.jpg

I tak.

Po-redni-niegu-multum.jpg

Tak też.

po-redni-dalej.jpg

Taki widoczek.

i-taki-widoczek.jpg

Na górze jakby więcej miejsca.

Po-redni-g-ra.jpg

Nowa knajpka w dole.

nowa-knajpka-w-dole.jpg

Pod Rudym Kotem - czynne.

Rudy-Kot.jpg


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem pierwszy raz w Szczyrku (alternatywy właściwie nie miałem). Cena za skipass zbyt wysoka jak na możliwość jazdy (Ale w biznesie wykorzystuje się okazję),w okolicy jednak wszystko nieczynne, prócz Zagronia. Nie będę wchodził w temat biednych czy bogatych...
Jeżeli płacąc 160 zeta człowiek w godzinę wykonuje 3 zjazdy, to jest porażka. Cóż, jako ktoś kto chce jeździć i się rozwijać, wolę jedną nudnną trasę, na której jest odpowiednio luźno, niż "korek na A2".

Jeszcze na dodatek jakiś gostek na środku stoku wymyślił sobie znak stop i zaliczyłem ostrą glebę. Plus,że przetestowałem wypięcie wiązań ;).

Reasumując, pierwsze wrażenie mocno mieszane i raczej w niebezpiecznie modnych okresach będę omijał Szczyrk.

Na plus jakość nart w wypo. Dla żony brałem i rentalowe deacony, jak prosto ze sklepu.

Byłeś o jeden dzień za wcześnie. Dziś zupełnie inna jazda. Otwarty Pośredni oraz 3 do gondoli, czyni to samo miejsce zupełnie innym. No i ta pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem pierwszy raz w Szczyrku (alternatywy właściwie nie miałem). Cena za skipass zbyt wysoka jak na możliwość jazdy (Ale w biznesie wykorzystuje się okazję),w okolicy jednak wszystko nieczynne, prócz Zagronia. Nie będę wchodził w temat biednych czy bogatych...
Jeżeli płacąc 160 zeta człowiek w godzinę wykonuje 3 zjazdy, to jest porażka. Cóż, jako ktoś kto chce jeździć i się rozwijać, wolę jedną nudnną trasę, na której jest odpowiednio luźno, niż "korek na A2".

Jeszcze na dodatek jakiś gostek na środku stoku wymyślił sobie znak stop i zaliczyłem ostrą glebę. Plus,że przetestowałem wypięcie wiązań ;).

Reasumując, pierwsze wrażenie mocno mieszane i raczej w niebezpiecznie modnych okresach będę omijał Szczyrk.

Na plus jakość nart w wypo. Dla żony brałem i rentalowe deacony, jak prosto ze sklepu.

3 zjazdy / h  x 8,5 h = 26 zjazdów o średniej długości powiedzmy 1,5 km , czyli razem jakieś 39 km.

Nie powala,  ale bez biedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, który z poniższych ośrodków wybralibyście na jutrzejszą jazdę sylwestrową(nowy rok na stoku)?

 

1. Szczyrk Szczyrkowski

2. Szczyrk Beskid Sport Arena

3. Istebna Złoty Groń

4. Wisła Soszów

5. Wisła Nowa Osada

 

W sumie to wszędzie już tam byłem, ale w uwagi na obecną sytuację śniegową co według Was jest najlepszą opcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, który z poniższych ośrodków wybralibyście na jutrzejszą jazdę sylwestrową(nowy rok na stoku)?

 

1. Szczyrk Szczyrkowski

2. Szczyrk Beskid Sport Arena

3. Istebna Złoty Groń

4. Wisła Soszów

5. Wisła Nowa Osada

 

W sumie to wszędzie już tam byłem, ale w uwagi na obecną sytuację śniegową co według Was jest najlepszą opcją?

Cześć

Na Sylwestra...

Restauracja Żylica, Beskidzka 12 Szczyrk. ;)

Nie byłem nigdy na Sylwestra ale słyszałem, że klimat jest...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, który z poniższych ośrodków wybralibyście na jutrzejszą jazdę sylwestrową(nowy rok na stoku)?

 

1. Szczyrk Szczyrkowski

2. Szczyrk Beskid Sport Arena

3. Istebna Złoty Groń

4. Wisła Soszów

5. Wisła Nowa Osada

 

W sumie to wszędzie już tam byłem, ale w uwagi na obecną sytuację śniegową co według Was jest najlepszą opcją?

Ad. 1 - masz śnieg i to nawet sporo, ale ludzi też będzie dużo. 

Ad. 2 - marnie ze śniegiem, przynajmniej do wczoraj.

Ad. 3 - bardzo dużo ludzi tam było, słabo wyglądało to śniegowo.

Ad. 4 - słabo śniegowo.

Ad. 5 - będzie czynne ? W sobotę, stok to była jeszcze łąka. Być może naśnieżyli ale ile, tego nie wiem.

 

Zobacz jeszcze Cieńków - mocno się starali odpalić stok na sylwestra, widać było większą determinację niż w przypadku NO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - masz śnieg i to nawet sporo, ale ludzi też będzie dużo. 
Ad. 2 - marnie ze śniegiem, przynajmniej do wczoraj.
Ad. 3 - bardzo dużo ludzi tam było, słabo wyglądało to śniegowo.
Ad. 4 - słabo śniegowo.
Ad. 5 - będzie czynne ? W sobotę, stok to była jeszcze łąka. Być może naśnieżyli ale ile, tego nie wiem.
 
Zobacz jeszcze Cieńków - mocno się starali odpalić stok na sylwestra, widać było większą determinację niż w przypadku NO.

 
Dzięki ;)
 
No właśnie najbardziej się zastanawiałem nad SON i Złoty Groń :D o Cieńkowie zapomniałem nawet ;)
 

Jak ktoś lubi mniej ludycznie polecam Babę :lol: w Korbielowie, hy,hy


To zależy czyja ta "baba" fajna :D

Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pół, żartem pół serio (a na pewno dowcip wybitnie nerdowski) to wyjaśniło się skąd wzięła się polityka cenowa w Szczyrku. Sprawdziłem ile kosztuje w tym roku jazda wieczorna i ku mojemu zdziwieniu równe 0x40 zł :) To na pewno wszystko wina spisku programistów! :)

 

PS. Jeżeli was to nie śmieszy to nic nie szkodzi, w sumie to nawet lepiej :)

 

Moim zdaniem szkoda czasu nawet na dyskusje o tym pseudoośrodku, nie mówiąc już o jeździe... To co teraz wyrabiają Słowacy woła o pomstę do nieba. Realnie to nie jest warte nawet połowy żądanej ceny. To samo zresztą dotyczy Chopoka. Nie mam nic przeciwko temu, żeby płacić takie same pieniądze Słowakom jak reszcie Europy, ale pod jednym podstawowym warunkiem, otrzymam podobnej jakości produkt. Od nas z Bielska jest około 650km do Schladming i to jest dla mnie najprostsza alternatywa o jakości, do której nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, który z poniższych ośrodków wybralibyście na jutrzejszą jazdę sylwestrową(nowy rok na stoku)?

 

1. Szczyrk Szczyrkowski

2. Szczyrk Beskid Sport Arena

3. Istebna Złoty Groń

4. Wisła Soszów

5. Wisła Nowa Osada

 

W sumie to wszędzie już tam byłem, ale w uwagi na obecną sytuację śniegową co według Was jest najlepszą opcją?

 

Jak bierzesz te mniejsze SN pod uwage, to jeszcze ruszyły Skolnity w Wiśle. Tam zwykle jest mało ludzi, to może w Sylwestra też tak będzie. Niestety tylko niebieska trasa czynna. Nowa Osada ruszyła dzisiaj lub jutro. Na zdjęciach nie wygląda to źle biorąc pod uwagę, że jeszcze w weekend było tam zielono. Istebna przechodzi oblężenie, ale to normalne tam w tym terminie (hotele przy stoku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...