Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W dniach 6-8.06 w Szczyrku odbędzie się konferencja "Wyzwania branży w obliczu zwiększającej się liczby narciarzy w Polsce".

Niestety jest płatna, ale za to chyba będzie można się czegoś dowiedzieć o działaniu ON od kuchni. Jest coś o naśnieżaniu, systemie kart "plastikowych", zakupach biletów online, dzierżawach terenu i prawie śniegu/szlaku. Prelekcje zaczyna nasz forumowicz z Vintage Ski :)

 

https://psnit2018.syskonf.pl/program

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Krótkie wspomnienie wyciągu Golgota :) Zachęcam do obejrzenia 

https://youtu.be/zy2rJdOzGZU 

Cześć

Bardzo fajny kolaż stworzyłeś. Ja znalazłem coś takiego. Nie do końca dotyczy Szczyrku ale od niego się zaczyna. Nie mam pojęcia skąd to mam ani co to za gazeta. Stan określiłbym gdzieś na początek lat 80.

Załączony plik  spis wyciagow.pdf   1,31 MB   386 Ilość pobrań

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bardzo fajny kolaż stworzyłeś. Ja znalazłem coś takiego. Nie do końca dotyczy Szczyrku ale od niego się zaczyna. Nie mam pojęcia skąd to mam ani co to za gazeta. Stan określiłbym gdzieś na początek lat 80. https://www.skiforum.pl/public/style_images/master/attachicon.gif spis wyciagow.pdf Pozdro

Wow.... kiedyś szukałem czegoś podobnego, próbując określić z pamięci ( nie tylko mojej) inwestorów poszczególnych wyciągów w B. Śląskim. Co do daty to obstawiam lata 70 te - (75-7?), bo spis nie obejmuje np. Poniwca w Ustroniu (KWK Jankowice-Rybnik), i Soszowa (KWK 1-maja, Wodzisław Sl) a te pod koniec lat 70tych już na pewno działały..... dzięki! PozdrawiamM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bardzo fajny kolaż stworzyłeś. Ja znalazłem coś takiego. Nie do końca dotyczy Szczyrku ale od niego się zaczyna. Nie mam pojęcia skąd to mam ani co to za gazeta. Stan określiłbym gdzieś na początek lat 80.

attachicon.gifspis wyciagow.pdf

Pozdro

 

koleje linowe w Szklarskiej i Karpaczu wyglądały wówczas imponująco, czołówka razem z Kasprowym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przechodziłem groniem ze Skrzycznego do Białego Krzyża i nad SON (na wysokości zbiornika widać z kilku kilometrów wielkie "kurzowisko" - jak widać prace ziemne  trwają. Stok zryty aż pod Małe Skrzyczne (5m od zielonego szlaku) .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Trochę aktualizacji, pomimo niedzieli prace trwają Wykopy pewnie pod instalację do naśnieżania trasy ze Zbójnickiej Kopy Trwa również napełnianie zbiornika Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przekonałeś mnie, zarezerwowałem noclegi od 14 do 18 grudnia i od 25 stycznia do 10 lutego. Co dalej zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier...le, godzina 20:00 otwarte okna żeby schłodzić mieszkanie po całodniowym upale i ten swojski zapach palonej gumy z komina „oszczędnego inaczej” szczyrkowianina. Czy te tępaki się nie nauczą, że trują nie tylko sąsiadów ale i siebie?
 

 

Chyba musisz zrobić z tym porządek. Zakładaj kominiarkę i wbijaj do nich na chatę wygłosić "edukacyjną przemowę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dniu łażenia po górach z 10 kg balastem (siostrzeniec :) ) na plecach, nie chce mi się łazić po okolicy i ustalać z którego komina wali paloną gumą, ale trafienie w winowajcę nie będzie trudne, za dużo kominów z których się dymi dziś nie ma, a jutro sytuacja pewnie się powtórzy. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dniu łażenia po górach z 10 kg balastem (siostrzeniec :) ) na plecach, nie chce mi się łazić po okolicy i ustalać z którego komina wali paloną gumą, ale trafienie w winowajcę nie będzie trudne, za dużo kominów z których się dymi dziś nie ma, a jutro sytuacja pewnie się powtórzy.Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jutro już może już nie mieć drugich starych gumofilcow... (przeciez nie wyrzuci, jedna para nagrzeje wodę do wanny.... ). Też mam takiego w zasięgu. Ma gaz, ale wodę grzeje drewnem. Nie protestowalbym gdyby było niemalowane.... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czyta forum, albo mu się gumofilce skończyły Można w pięknych okolicznościach przyrody : https://youtu.be/nlI3xr7KgdI Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To z pewnością nie ja paliłem te cholerne gumy ;)

 

Od jutra jesteśmy w Szczyrku - do niedzieli. Jeśli będzie okazja to zapraszam na grilla lub chętnie się spotkam w jakichkolwiek innych okolicznościach (góry, rekonesans po ośrodku, knajpka, etc.). Kto może, ma czas i ochotę - to proszę o kontakt. Mam nadzieję, że Mig też dołączy, bo to niedaleko z Ustronia (do zobaczenia :)).

 

Z pozdrowieniami

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem do niedzieli w Szczyrku. Też planuję jutro grill-a, ale jestem z rodziną z za wielkiej wody i mamy napięty grafik zwiedzania, więc może być mały problem ze spotkaniem. Ale zapraszam na wspólna przejażdżkę rowerową, jeżdżę codziennie około godzinki przed śniadaniem. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...