Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś jeździłem w SMR 2,5 godziny oraz wieczorem na Zagroniu kolejne 3 godziny. Zacznę tak jeżeli masz tylko 2,5 godziny, nie jedź do SMR, bo musisz być przygotowany na nieoczekiwane (już wiem dlaczego nie sprzedają karnetów 2 godzinnych), więc zarezerwuj sobie więcej czasu na ten ośrodek. 

Parkujemy rano na Julianach, sprawdzam tablice informacyjną - wszystkie kanapy chodzą, tras świeci się tak coś mało. 

 

Tablica_info_rano.jpg

Mamy wyratrakowany stok, ale tak na szybko, jest dość miękko - jakby właśnie przejechali i nie zdążyło związać.

 

Sztruks.jpg

Dojazd do kanapy - jest piękna szkoda tylko, że stoi od rana i jest nieczynna (a na tablicy na Julianach, że tak przypomnę jest na zielono).

Kanapa_pi_kna_i_nieczynna.jpg

Kolejka bardzo umiarkowana, wszystko idzie sprawnie i szybko. Znaczna poprawa od grudnia.

Kolejki_ma_e.jpg

Na trasach wita nas duża mgła, szybkim ciętym nie pojedziesz więc szukamy zabawy poza trasami.

Juliany_trasa.jpg

 

mg_a_na_trasie.jpg

 

Juliany_mg_a.jpg

Tu warunki bardzo, bardzo fajne. Coś nie mam szczęścia co jestem najlepsze warunki są poza trasami lub na zamkniętych trasach.

Warunki_poza_tras.jpg

Dodam jeszcze, że poza trasą kamieni praktycznie brak, a na 10 leży ich całkiem sporo.

Nowa Golgota - mam wrażenie, że na dole jest taka jakaś "wykastrowana" brakuje jej takiego smaczku (ale to bardzo subiektywne).

Golgota_d.jpg

I jeszcze 2 zdania o orczyku na Julianach, tak wygląda obecnie jego ślad - kolejny brak chęci uruchomienia ze strony TMR ? 

lad_orczyka_na_Juliany.jpg

 

lad_orczyka_na_Juliany_2.jpg

Nie mając więcej czasu, nie chcąc czekać na skibusa dziś zakończyłem dzień na Julianach około 11:00.

I jeszcze Ciekawostka - mamy trasę nr 12 (wiecie jak to wprowadza ludzi w błąd co są tu pierwszy raz, wyjmują mapy i bezradnie się rozglądają), nawet nie chciało im się posprzątać starych tablic info, a niektórzy na tym forum myślą, że będą zbierać kamienie. 

Mamy_tras_nr_12.jpg

Od mojego ostatniego pobytu, minęło 2 m-ce, mamy dużo dużo więcej śniegu (dzięki opadom atmosferycznym), bo Szczyrk, Wisła i Istebna mają go pod dostatkiem, ale SMR prowadzi ośrodek mocno po kosztach. Jutro sprawdzę resztę tras o ile nie będzie kolejnych niespodzianek. Ważna uwaga - większość turystów wyjechała, jest pusto da się pojeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z dnia dzisiejszego SMR i COS.

 

Dwa słowa o COS na wstępie - reszta w wątku o COS - te poranne treningi dziś i jutro to wizyta Pana Prezydenta RP.

 

Dziś zastałem zupełnie inny ośrodek niż wczoraj - warunki REWELACJA. 

 

Trasy na Julianach przygotowane bardzo dobrze (inny ratrakowy?) - brak wyciągniętych dużych kamieni na powierzchnię, po ratrakowaniu zdążyło złapać, stok trzymał się do 13:30 w dobrym stanie.

Przygotowanie_tras.jpg

 

10_rano.jpg

 

10_rano_cd.jpg

Te nowe armaty to Supersnow (ta ustrzelona na Golgocie).

Nowe_armaty.jpg

Golgota bardzo dobrze przygotowana.

Golgota.jpg

7 na której rano były zawody (dzieci) w dobrym stanie, mili panowie, którzy rozstawiali tyczki pozwoli się przejechać po trasie. 

Zawody_na_7_cd.jpg

 

Zawody_na_7.jpg

 

7_z_g_ry.jpg

1 przygotowana dobrze, z wyraźnym oznaczeniem końca trasy.

1_przygotowana.jpg

 

1_cd.jpg

 

oznakowanie_ko_ca_1.jpg

"Ścianka" na 3 wyraźna poprawa od sytuacji z grudnia.

cianka_na_3_wyra_nie_poprawiona.jpg

Dojazd do gondolki też ok.

dojazd_do_gondoli.jpg

Zjazd z Małego Skrzycznego też na przyzwoitym poziomie, kolejka do oryczyka też umiarkowana.

kolejka_na_orczyk.jpg

 

zjazd_z_Ma_ego_Skrzycznego.jpg

Kolejka na Solisku choć wygląda na dużą, jest na 5-7 minut stania (bardzo duża poprawa od grudnia).

kolejka_na_Solisku.jpg

10 trzymała się dobrze do końca dnia, choć ludzi wyraźnie więcej niż wczoraj.

10_koniec_dni_dalej_ok.jpg

Dziś to był zupełnie inny ośrodek jeżeli chodzi o warunki, przygotowanie tras niż w dniu wczorajszym, choć ludzi dziś było więcej to trasy trzymały się bardzo dobrze (brak kamieni wielkości piłki tenisowej, jedynie jakaś drobnica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe spotkanie i wspólne spróbowanie 'nowego Szczyrku'. Jazda we mgle niestety nie jest tym co lubie najbardziej.... na szczescie towarzystwo wynagradzalł braki pogody. ... a Szczyrk? Hm... opinie zostawie dla siebie. W skrócie: 'a nie mówiłem'? ... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe spotkanie i wspólne spróbowanie 'nowego Szczyrku'. Jazda we mgle niestety nie jest tym co lubie najbardziej.... na szczescie towarzystwo wynagradzalł braki pogody. ... a Szczyrk? Hm... opinie zostawie dla siebie. W skrócie: 'a nie mówiłem'? ... :-)

Również dziękuję za wspólne nartowanie (Michał, Witek z rodziną) i do miłego. Witek obiecał wstawić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję za wspólne nartowanie (Michał, Witek z rodziną) i do miłego. Witek obiecał wstawić zdjęcia.

Zdjęcia to za duże słowo, wspólne mam tylko jedno 70a7fc04b05f91c6d9f7d2a03b2bfff2.jpg Michał, Krzysztof dzięki za wspólna jazdę. Krzysztof malinowka ma moc :). Ps. Krzysztof żonie nalewka zasmakowała. Niewiele zostało. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook...&type=3

 

tak wyglądały ślizgi po tych zawodach :D

Cześć

Jeżeli kamienie były na trasie zawodów to udaj się do organizatora. W trakcie ścigania idziesz na maxa i nie jesteś w stanie wiele zrobić i abstrahując od uszkodzenia sprzętu to jest kryminał w sensie tzw. bhp. kryminał!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia to za duże słowo, wspólne mam tylko jedno 70a7fc04b05f91c6d9f7d2a03b2bfff2.jpg Michał, Krzysztof dzięki za wspólna jazdę. Krzysztof malinowka ma moc :). Ps. Krzysztof żonie nalewka zasmakowała. Niewiele zostało. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Myślałem że Duda to na COS-ie jeździł, gratuluję zdjęcia :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowany ciekawością - jak to będzie pierwszego dnia po feriach - zjawiłem się dziś rano na miejscu.

Ostatnio w Szczyrkowskim byłem przed czterema tygodniami (potem wybierałem już tylko COS).

 

Na początku kilka razy Golgota i 10-tka. Warunki bajka. Do godz. 10-tej mało ludzi w tej części ośrodka.

Z 10-tki przy dolnej stacji orczyka widać rasowe muldy wychodowane na zamkniętej 8a. Ludzie pewnie jadą po wyratrakowanym do Iglo i potem czeka ich zaskoczenie.

Golgota prawie na wyłączność, więc można było się bezpiecznie rozpędzić. Po 10:30 zaczęło się robić gęściej więc przesiadka na 7-kę i raz 4-kę. Potem od 12:30 1-ka i raz 3-ka.

 

Jeśli chodzi o liczbę narciarzy, szerokość tras (7 oddana już na całej szerokości, 1 prawie) i warunki, to tak do godz. 11-tej wszystko idealnie. Nawet stwierdziłem, że nie trzeba jechać w Alpy, żeby poczuć się jak w narciarskim raju.

 

Po jedenastej narciarzy już wyraźnie więcej, ale bez znaczących kolejek do wyciągów. Chciaż wiadomo, że nie trzeba kolejek do wyciągów, żeby był tłok na trasach; wystarczy że wszystkie kanapy są zajęte.

 

Celowo niebieskimi zjechałem tylko po razie - zobaczyć jakie warunki. Zdecydowanie większe obłożenie tras i przez to szybsza degradacja stoków. Początkujący kierują się chyba kolorami przy wyborze stoku, bo mi 1 i 7 wydaje się łatwiejsza od 3 i 4, właśnie z racji obłożenia stoku i szybkiej degradacji. A te pojedyncze ścianki na niebieskich są równie strome, co na czerwonych.

 

Na 1 drobne kamienie na całej długości stoku. Po południu minerały można już spotkać na każdej trasie. Takoż samo połacie "betonu" jak i pojedyncze połacie lodu. Wracając na parking na Pośrednim widziałem też z wyciągu dużo lodu na Golgocie.

 

Tak więc poferyjny, wiosenny Szczyrkowski wydaje się być wielce obiecujący.

Od przyszłego tygodnia zapowiadane są wysokie temperatury. Ciekawe, jak je przetrwa ośrodek i czy TMR wykaże się wolą utrzymania go jak najdłużej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...