Skocz do zawartości

Szczyrk - Centralny Ośrodek Sportu


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Mikoski napisał:

Cześć

To co ma stanąć to będzie na dawnym  orczyku  na dolinach, przez ostatnie dwa lata nie ruszyły ani razu 😕 ma być łatwo miło i przyjemnie ...stary orczyk był chyba najbardziej stromym w Polsce ,tablica info była tylko dla doświadczonych narciarzy 😉

Ruszyły, w ostatnim sezonie w lutym były świetne warunki i pusto na stoku.

IMG_5542.png

IMG_5543.png

IMG_5545.png

IMG_5544.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mikoski napisał:

Hilton działał ? Bo wypadłem z szczyrkowego obiegu ,jako dziaders kochający orczyki które gwarantowały mi jazdę prawie bez kolejek ,zostałem wycięty jak i ony 😪

Wtedy pod koniec lutego gdy tam byłem nie i orczyk na Dolinach też nie działał. Ale w ferie mazowieckie działał. Kolega wtedy jeździł i przesyłał zdjęcia z legendarna już kiełbasą z grilla 🙂 .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mikoski napisał:

Cześć

To co ma stanąć to będzie na dawnym  orczyku  na dolinach, przez ostatnie dwa lata nie ruszyły ani razu 😕 ma być łatwo miło i przyjemnie ...stary orczyk był chyba najbardziej stromym w Polsce ,tablica info była tylko dla doświadczonych narciarzy 😉

Nie to nie będzie na Dolinach. To ma zastąpić orczyk od Dolin na Szczyt Skrzycznego. Doliny dalej będą leżały odłogiem. Ja naprawdę nie rozumiem polityki COS-u. To bardzo fajne miejsce do narotowania, zarządzane moim zdaniem wbrew logice i nam narciarzom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Tak wiem, Amelka tam jeździła jak miała 5 lat, była wtedy już bardzo doświadczona narciarką. 😉

Pozdro

 

Jeździła ale nie na nowym orczyku. Ten nowy po zmianie (ktoś coś źle przeliczył), wyrywał z butów na pierwszej hopce. Moja Monika (też jak miała 5 lat) skakała na szarpnięciu i się śmiała, a co 2 osoba tam leżała. Ja osobiście uwielbiam COS, jak jest naturalny śnieg, mamy tam kilkanaście wariantów zjazdu do METY. 

p.s.

Szkoda tylko, że jak postawią tam kilkanaście kanap (gondoli), miejsce zmieni całkowicie swój klimat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, moruniek napisał:

Nie to nie będzie na Dolinach. To ma zastąpić orczyk od Dolin na Szczyt Skrzycznego. Doliny dalej będą leżały odłogiem. Ja naprawdę nie rozumiem polityki COS-u. To bardzo fajne miejsce do narotowania, zarządzane moim zdaniem wbrew logice i nam narciarzom. 

Może się źle wyraziłem ale na myśli miałem ten orczyk o którym piszesz, z dolin stromy na szczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, moruniek napisał:

Nie to nie będzie na Dolinach. To ma zastąpić orczyk od Dolin na Szczyt Skrzycznego. Doliny dalej będą leżały odłogiem. Ja naprawdę nie rozumiem polityki COS-u. To bardzo fajne miejsce do narotowania, zarządzane moim zdaniem wbrew logice i nam narciarzom. 

Ja tam się nie znam, ale zastanawiam się dlaczego kanapa nie została zaprojektowana od Hiltona. Nie byłoby problemu z osuwiskiem, bo nie trzeba byłoby niwelować pierwszej hopki. To tylko takie luźne przemyślenia, a i trasa byłaby dłuższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

Ja tam się nie znam, ale zastanawiam się dlaczego kanapa nie została zaprojektowana od Hiltona. Nie byłoby problemu z osuwiskiem, bo nie trzeba byłoby niwelować pierwszej hopki. To tylko takie luźne przemyślenia, a i trasa byłaby dłuższa. 

Też miałem takie same przemyślenia. Tam chyba był plan postawienia jeszcze jednej nowej kanapy ale coś o nim teraz cicho. Chyba miała startować w okolicach Piekiełka i prowadzić na Jaworzynę (tylko wówczas do przebudowy wąskie gardło z hali do Dolin). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, moruniek napisał:

Też miałem takie same przemyślenia. Tam chyba był plan postawienia jeszcze jednej nowej kanapy ale coś o nim teraz cicho. Chyba miała startować w okolicach Piekiełka i prowadzić na Jaworzynę (tylko wówczas do przebudowy wąskie gardło z hali do Dolin). 

To gardło już przebudowane. Szkoda tych hopek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, moruniek napisał:

Jeździła ale nie na nowym orczyku. Ten nowy po zmianie (ktoś coś źle przeliczył), wyrywał z butów na pierwszej hopce. Moja Monika (też jak miała 5 lat) skakała na szarpnięciu i się śmiała, a co 2 osoba tam leżała. Ja osobiście uwielbiam COS, jak jest naturalny śnieg, mamy tam kilkanaście wariantów zjazdu do METY. 

p.s.

Szkoda tylko, że jak postawią tam kilkanaście kanap (gondoli), miejsce zmieni całkowicie swój klimat. 

Cześć

Możliwe, nie wiem, to było jakieś 15 lat temu za Starego Szczyrku. był elegancki orczyk z czerwonymi (chyba) kotwicami.

Tam jak jest śnieg to można jeździć wszędzie... tylko rzadko jest.

Jak czytam Wasze opisy to już zupełnie nie wiem o co chodzi. Było jakieś Piekiełko czy Doliny - to taka polana była poniżej Jaworzyny z orczykiem pod lasem, ale gardło...?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

 

Jak czytam Wasze opisy to już zupełnie nie wiem o co chodzi. Było jakieś Piekiełko czy Doliny - to taka polana była poniżej Jaworzyny z orczykiem pod lasem, ale gardło...?

Pozdro

Krzysztofowi chodziło o tę drogę dojazdową od Hali Jaworzyńskiej do dolnej stacji orczyka z Dolin na Skrzyczne. Wygląda teraz niestety tak jak Ondraszek po przebudowie.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...