Skocz do zawartości

Szczyrk - Centralny Ośrodek Sportu


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Z nowościami w sezon zimowy Biletomaty umożliwiające zakup skipassów na ośrodek narciarski na Skrzycznem niezależnie od pory dnia – to jedna z nowości, jakie w kontekście nadchodzącego sezonu zimowego 2020/2021 wprowadza Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Nowoczesny, samoobsługowy biletomat z systemem firmy SKIDATA zlokalizowany będzie na terenie obiektów COS-OPO przy ulicy Plażowej w Szczyrku. Zapewni on możliwość zakupu skipassu na wszystkie ośrodki narciarskie objęte wspólnym skipassem, w tym również Skrzyczne COS. Co szczególnie ważne, biletomat czynny będzie w systemie 24-godzinnym we wszystkie dni w tygodniu. – To rozwiązanie innowacyjne w Szczyrku, które niewątpliwie zapewni spory komfort miłośnikom zimowych aktywności na Skrzycznem. Lokalizacja biletomatu niemal przy samym wjeździe do miasta, wraz z jego pełną dostępnością niezależnie od pory dnia, ma także udrożnić miejsca, gdzie dotychczas gromadziły się kolejki, choćby po zakup skipassów – mówi Tomasz Laszczak, dyrektor COS-OPO w Szczyrku. Zupełnie nowe biletomaty pojawią się ponadto na Skrzycznem. Zamontowane zostaną odpowiednio na dolnej stacji kolei linowej oraz stacji pośredniej Jaworzyna. Oba biletomaty czynne będą wyłącznie w godzinach funkcjonowania ośrodka narciarskiego. Przy dolnej stacji stanie zarazem zwrotomat, do którego bez konieczności kontaktu z obsługą kolei możliwe będzie zwrócenie kart. – Przygotowujemy się do nowego sezonu w sposób szczególny. Podejmujemy takie działania, które w dobie pandemii zapewnią korzystanie z naszego ośrodka narciarskiego z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa – podkreśla dyrektor Laszczak. To nie koniec nowości z myślą o najbliższym sezonie zimowym. Na terenie ośrodka na Skrzyczne COS narciarzom i turystom udostępniane będą bezpłatnie szafki depozytowe. Dla potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną toalety na Jaworzynie. Narciarzy szczególnie ucieszyć powinno natomiast podtrzymanie skipassu 4-godzinnego, z którego korzystanie możliwe będzie również nadchodzącej zimy. – Pracujemy zarazem nad tym, aby funkcjonowanie ośrodka narciarskiego było jak najbardziej sprawne i komfortowe dla naszych gości. Sezon rozpoczniemy oczywiście wtedy, gdy będą ku temu sprzyjające warunki – dodaje Tomasz Laszczak. Aktualnie kolej na Skrzyczne na obu odcinkach jest nieczynna. Z początkiem listopada ruszyły obowiązkowe przeglądy techniczne, prace te prowadzone będą najprawdopodobniej do końca miesiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie kolej na Skrzyczne na obu odcinkach jest nieczynna. Z początkiem listopada ruszyły obowiązkowe przeglądy techniczne, prace te prowadzone będą najprawdopodobniej do końca miesiąca.


Jak większość kolei w Beskidach, ku mojemu zdziwieniu w niedzielę działał wyciąg na Stożek, a na szczycie tłumy jakich w życiu tam nie widziałem. Na szlaku luźno mijaliśmy kilka osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta szarotka to skąd ? Chodzi o pochodzenie tego konkretnego egzemplarza.

Szarotka kupiona w necie ale nie na allegro (grzebałem w historii ale nie znalazłem źródła), natomiast kapelusik ma historię. Pochodzi z Włoch i jest kapeluszem instruktorskim - posiada wyciągane nauszniki ochraniające także kark. Niestety przepiękne logo szkółki zostało zagubione w trakcie mojej jazdy a w jego miejsce trafiła szarotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy raz napełniony na full. Pewnie pomiary osiadań nasypu wypadły pomyślnie. Trasa.... mogło być gorzej, ta trasa "pochłania ' sporo ledwo stojących na nartach. Gdyby jej nie było blokowaliby i tak zatłoczone pozostałe... jakaś myśl w tym jest. Można ominąć. Najlepiej cały ośrodek... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.
Trasa.... mogło być gorzej, ta trasa "pochłania ' sporo ledwo stojących na nartach. Gdyby jej nie było blokowaliby i tak zatłoczone pozostałe... jakaś myśl w tym jest. Można ominąć. Najlepiej cały ośrodek... :-)

 

Trasa pochłania, ale trzeba ich ominąć, a to płaskie "do dłubania w nosie". Jak mogę to stosuję zasadę nr 2 - omijam cały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest łącznik to trasa zwana zbójnicka kopa łącznik też jest tak płaski ale zdecydowanie węższy. Był od zawsze do połączenia ośrodków dawniej tylko w jedną stronę .


Dzięki za info. Znaczy 3c, a nie 3b? Raz byłem, na koniec sezonu. 3b po kamieniach:-)

Załączone miniatury

  • Screenshot_20201112-232140.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wątek jest COS a to płaskie a to TMR :)
W zeszłym sezonie jeździłem tylko na COSsie tam podobno trudność trać odstrasza wiadomo kogo ;)

Pierwsze prawda, drugie prawda :)

W zeszłym roku (koniec lutego) na łączniku zniszczyłem narty, że nawet nie chce mi się ich naprawiać. Na cosie nie chodziła góra, a przy orczyku (czarna) był czysty lód dlatego pojechałem na TMR. 

A zdjęcie raczej jeszcze z 3a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze prawda, drugie prawda :)
W zeszłym roku (koniec lutego) na łączniku zniszczyłem narty, że nawet nie chce mi się ich naprawiać. Na cosie nie chodziła góra, a przy orczyku (czarna) był czysty lód dlatego pojechałem na TMR.
A zdjęcie raczej jeszcze z 3a

Czyli jednak łącznik. Ja po kamieniach na lekko, nie wywaliłem się, choć lekko szarpnęło.

Załączone miniatury

  • post-214964-0-17543200-1553342665_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak ma się ta nowa przecinka do 3a, b, c?

3a to trasa łącząca Skrzyczne z 3b, w części jest to szlak do Malinowskiej Skaly i dalej, użytkowana zarówno przez narciarzy którzy chcą się dostać do SMR, jak też turystów poruszających się po szlaku. Nie ma naśnieżania i z lodową nawierzchnią. W kilku miejscach trzeba się rozpędzić, by nie trzeba było podchodzić. 3b to trasa dla początkujących, można określić ją kolorem zielonym, wytyczona w zboczu i w górnej części o bardzo małym spadku, naśnieżana. Jej zaletą przez wielu niedocenianą jest to, że można ją wykorzystać żeby się dostać pod dolną stację talerzyka na Małe Skrzyczne bez potrzeby podchodzenia z gondoli, czy żółtej kanapy. 3c to trasa łącząca Zbójnicką Kopę z Ondraszkiem na COS. Nachylenie minimalnie większe niż na 3b. Na Ondraszku w tym sezonie doprowadzona woda, więc pewnie będzie naśnieżany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3a to trasa łącząca Skrzyczne z 3b, w części jest to szlak do Malinowskiej Skaly i dalej, użytkowana zarówno przez narciarzy którzy chcą się dostać do SMR, jak też turystów poruszających się po szlaku. Nie ma naśnieżania i z lodową nawierzchnią. W kilku miejscach trzeba się rozpędzić, by nie trzeba było podchodzić.3b to trasa dla początkujących, można określić ją kolorem zielonym, wytyczona w zboczu i w górnej części o bardzo małym spadku, naśnieżana. Jej zaletą przez wielu niedocenianą jest to, że można ją wykorzystać żeby się dostać pod dolną stację talerzyka na Małe Skrzyczne bez potrzeby podchodzenia z gondoli, czy żółtej kanapy.3c to trasa łącząca Zbójnicką Kopę z Ondraszkiem na COS. Nachylenie minimalnie większe niż na 3b. Na Ondraszku w tym sezonie doprowadzona woda, więc pewnie będzie naśnieżany.


3a i 3b znam bo jechałem.
Pytałem o to co na fotce?
3c?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...