Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty dla instruktora

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aquaslim24

Aquaslim24

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 09.2019
1

Napisano 06 wrzesień 2019 - 15:16

Cześć 

Przede mną pierwszy sezon w roli instruktora dlatego chcę wymienić cały sprzęt :) 

1. M
2. Wiek 23
3. Waga 90
4. Wzrost 190
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 16 lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 9
7. Jakie masz buty ? (110*)
8. Moimi ostatnimi nartami były volkl racetiger sc 165/r13.6 Nie pamiętam z którego sezonu, ale dosyć stare. Kupione jak byłem 10kilo lżejszy. :) Zostawiam je sobie do nauki dzieci/początkujących. Poprzedni sezon przejeździłem na nie swoich head supershape i.rally 177cm i zastanawiałem się nad jakimiś supershapami
9. Promień skrętu myślałem, że między 13.6-14.3 z racji tego, że nowe narty chcę wykorzystywać do nauki dorosłych i potrafiących już jeździć jak i na własny użytek :)
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Alpy i polskie górki :) Niestety narty tylko na stok, już mi szkoda, że nie będę mógł w nich wskoczyć w las.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? sportowo
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku pomijając kolonie w Alpach to około 13 dni na miesiąc

13. Interesuje mnie dobra narta, najlepiej z poprzednich sezonów, używana lub nowa. Chciałbym zapłacić 1500 maksymalnie 2000

*Zastanawiam się czy nie dokupić jakichś z flexem ok 95, byłoby to wygodniejsze dla stopy (cały dzień w bucie)

Trochę poczytałem poprzednie posty i zastanawiam się co mi doradzicie :)

#2 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13012 postów
  • Na forum od: 11.2007
7921
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 06 wrzesień 2019 - 16:47

Cześć 

Przede mną pierwszy sezon w roli instruktora dlatego chcę wymienić cały sprzęt :)

1. M
2. Wiek 23
3. Waga 90
4. Wzrost 190
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 9
8. Moimi ostatnimi nartami były volkl racetiger sc 165/r13.6 Nie pamiętam z którego sezonu, ale dosyć stare. Kupione jak byłem 10kilo lżejszy. :) Zostawiam je sobie do nauki dzieci/początkujących. Poprzedni sezon przejeździłem na nie swoich head supershape i.rally 177cm i zastanawiałem się nad jakimiś supershapami
9. Promień skrętu myślałem, że między 13.6-14.3 z racji tego, że nowe narty chcę wykorzystywać do nauki dorosłych i potrafiących już jeździć jak i na własny użytek :)
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Alpy i polskie górki :) Niestety narty tylko na stok, już mi szkoda, że nie będę mógł w nich wskoczyć w las.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku pomijając kolonie w Alpach to około 13 dni na miesiąc

13. Interesuje mnie dobra narta, najlepiej z poprzednich sezonów, używana lub nowa. Chciałbym zapłacić 1500 maksymalnie 2000

*Zastanawiam się czy nie dokupić jakichś z flexem ok 95, byłoby to wygodniejsze dla stopy (cały dzień w bucie)

Cześć

Rozumiem, że założyłeś ten temat trochę żartobliwie bo sporo w nim szaleństwa.

W każdym razie gratuluję serdecznie i obyś trafiał tylko na zdolnych i chętnych do nauki kursantów.

Pozdrowienia serdeczne

#3 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2433 postów
  • Na forum od: 01.2017
906
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 06 wrzesień 2019 - 18:15

Cześć

1. M
2. Wiek 23
3. Waga 90
4. Wzrost 190
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 9
8. Moimi ostatnimi nartami były volkl racetiger sc 165/r13.6 Nie pamiętam z którego sezonu, ale dosyć stare. Kupione jak byłem 10kilo lżejszy. :) Zostawiam je sobie do nauki dzieci/początkujących. Poprzedni sezon przejeździłem na nie swoich head supershape i.rally 177cm i zastanawiałem się nad jakimiś supershapami

Lekturę;-)
http://www.skiforum....ershape-irally/
Plus promo na ski24, trojansport.pl, zawojski...
Wybierz kilka modeli i konkretnie zapytaj.
Ludzie tu pomocne som. PS slalomki head np
https://ski24.pl/20-...oduct.price.asc
Ew inne patrz koło 1500 posortowane są

#4 Aquaslim24

Aquaslim24

Nowy użytkownik

• 4 postów
1

Napisano 06 wrzesień 2019 - 21:45

Lekturę;-)
http://www.skiforum....ershape-irally/
Plus promo na ski24, trojansport.pl, zawojski...
Wybierz kilka modeli i konkretnie zapytaj.
Ludzie tu pomocne som. PS slalomki head np
https://ski24.pl/20-...oduct.price.asc
Ew inne patrz koło 1500 posortowane są

Jestem ciekaw na czym forumowicze jeżdżą i jeżeli są jacyś instruktorzy to też chętnie wysłucham  :ph34r:

#5 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2433 postów
  • Na forum od: 01.2017
906
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 07 wrzesień 2019 - 03:42

Jestem ciekaw na czym forumowicze jeżdżą i jeżeli są jacyś instruktorzy to też chętnie wysłucham :ph34r:

Miłej lektury:
http://www.skiforum....61-nasze-deski/
Niektórzy mają wpisane w profil.

#6 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1666 postów
  • Na forum od: 01.2015
1120
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 07 wrzesień 2019 - 10:58

Jestem ciekaw na czym forumowicze jeżdżą i jeżeli są jacyś instruktorzy to też chętnie wysłucham :ph34r:

Jeśli wolno spytać,kolega zamierza tak okazjonalnie uczyć czy też podpina się na stałe na stok

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#7 Waldemur

Waldemur

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 02.2010
3

Napisano 07 wrzesień 2019 - 14:00

Jestem ciekaw na czym forumowicze jeżdżą i jeżeli są jacyś instruktorzy to też chętnie wysłucham  :ph34r:

A kto będzie doradzał Twoim kursantom jeśli poproszą Ciebie o pomoc w zakupie sprzętu?

#8 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1488 postów
  • Na forum od: 12.2010
886
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 07 wrzesień 2019 - 14:06

Kocham to forum, normalnie kocham.

Dowartościowaliście się ?

Przepraszam za literówki, klawiatura mi szwankuje.

#9 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 321 postów
  • Na forum od: 11.2007
164
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 07 wrzesień 2019 - 16:44

Hej.

Polecam Ci do pracy przede wszystkim jakieś lekkie! Narty.
Jako nowy instruktejro-trenejro w wybranej przez Ciebie Szkółce z pewnością będziesz dostawał Osoby zupełnie zielone, które na nartach będą pierwszy raz w życiu.
Osoby jeżdżące, zarezerwowane są dla doświadczonych już wyjadaczy, przynajmniej tak jest u mnie w stajni.
Naszykuj się na szkolenie "pieczarek" - dzieci 3-6 lat oraz starsze.
Lekkie maszyny się przydadzą bo codziennie będziesz podchodził razem z nimi niosąc je na ramieniu po całej "oślej polanie".
Staraj się smarować Narty do pracy codziennie lub co drugi dzień.
Pamiętaj, że sam też się uczysz, bądź cierpliwy i pokorny, słuchaj uważnie bardziej doświadczonych instruktorów z ekipy, szanuj swoich podopiecznych i dbaj o ich zdrowie oraz bezpieczeństwo.
Nagrodą jest wspaniałe uczucie jakie nadchodzi, kiedy patrzysz na Osobę, która śmiga sobie na stoku z szerokim uśmiechem od ucha do ucha a która wyszła z pod Twojej Narty.
Osobiście kocham tę Pracę, jazdę na Nartach, ciągłe doskonalenie samego siebie, uczenie się od lepszych wspaniałych Ludzi z którymi dane jest mi dzielić wspólne sezony na stoku.

Powodzenia!

#10 Aquaslim24

Aquaslim24

Nowy użytkownik

• 4 postów
1

Napisano 08 wrzesień 2019 - 12:10

Hej.

Polecam Ci do pracy przede wszystkim jakieś lekkie! Narty.
Jako nowy instruktejro-trenejro w wybranej przez Ciebie Szkółce z pewnością będziesz dostawał Osoby zupełnie zielone, które na nartach będą pierwszy raz w życiu.
Osoby jeżdżące, zarezerwowane są dla doświadczonych już wyjadaczy, przynajmniej tak jest u mnie w stajni.
Naszykuj się na szkolenie "pieczarek" - dzieci 3-6 lat oraz starsze.
Lekkie maszyny się przydadzą bo codziennie będziesz podchodził razem z nimi niosąc je na ramieniu po całej "oślej polanie".
Staraj się smarować Narty do pracy codziennie lub co drugi dzień.
Pamiętaj, że sam też się uczysz, bądź cierpliwy i pokorny, słuchaj uważnie bardziej doświadczonych instruktorów z ekipy, szanuj swoich podopiecznych i dbaj o ich zdrowie oraz bezpieczeństwo.
Nagrodą jest wspaniałe uczucie jakie nadchodzi, kiedy patrzysz na Osobę, która śmiga sobie na stoku z szerokim uśmiechem od ucha do ucha a która wyszła z pod Twojej Narty.
Osobiście kocham tę Pracę, jazdę na Nartach, ciągłe doskonalenie samego siebie, uczenie się od lepszych wspaniałych Ludzi z którymi dane jest mi dzielić wspólne sezony na stoku.

Powodzenia!

Dzięki za rady! Z ciekawości na jakich deskach jeździsz? tak mam dostawać dzieci stawiające pierwsze kroki. 

Do Adam Widuch: Nie wiem jeszcze. Jeżeli będę się sprawdzał w tej roli to na stałe, a jeżeli będę czuł, że jestem złym instruktorem albo nie daje mi to żadnej radości (choć w połowie takiej jak Widzewiakowi) to nie widzę sensu, żeby robić coś na przekór.

Do Waldemur: Zdając na instruktora PZN jednym z testów jest test teoretyczny, w którym oprócz teorii techniki jest również dobór sprzętu. W poście chciałem się dowiedzieć od bardziej doświadczonych narciarzy czy na czym jeżdżą i przy okazji wysłuchać rad przed pierwszym sezonie od instruktorów. Czyli w skrócie wiem jaki rodzaj narty, typ promień skrętu długość dobrać, ale nie znam modeli nart. Pozdrawiam i mam nadzieję, że moja odpowiedź Cie usatysfakcjonowała :) 

• Waldemur podziękował za tę wiadomość