Skocz do zawartości

dramat:(


JacekMa

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest nowo budowany odcinek A1. Chociaz chyba mozna sie pomylic. Pomimo tego ze ostatnio wiecej radosci sprawiaja mi skitury to najczesciej ciesze sie z nowej infrastruktury narciarskiej. To co jednak zobaczylem ostatnio podczas przejazdzki rowerowej to przegiecie. Nie wiem jak mozna tak oszpecic gory. Zima to jeszce jako-tako wyglada ale latem...wg mnie powinny byc jakies granice, ktore w tym przypadku zostaly przekroczone.
Wg mnie za malo mamy gor zeby robic cos takiego

Załączone miniatury

  • 20190829_130735.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To nie jest nowo budowany odcinek A1. Chociaz chyba mozna sie pomylic. Pomimo tego ze ostatnio wiecej radosci sprawiaja mi skitury to najczesciej ciesze sie z nowej infrastruktury narciarskiej. To co jednak zobaczylem ostatnio podczas przejazdzki rowerowej to przegiecie. Nie wiem jak mozna tak oszpecic gory. Zima to jeszce jako-tako wyglada ale latem...wg mnie powinny byc jakies granice, ktore w tym przypadku zostaly przekroczone.
Wg mnie za malo mamy gor zeby robic cos takiego

100% racji!!!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie clickbait'owy tytuł, myślałem że wykryli Ci raka. A to tylko rozwód :D 

 

 

A tak poważnie, myślisz że jak wyglądają te wszystkie nartostrady w Alpach, tak uwielbiane przez nas wszystkich? Myślisz, że są wytyczone w "szczerym polu"? Dobrze, że coś robią, dobrze że inwestują. Śnieg przysypie i będzie elegancko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa jest ok. Ściąga z pozostałych tras tych co robia pierwsze kroki na nartach i poprzednio blokowali dolne trasy. Jedyne co należy zrobić to przyspieszyć/wymienić talerzyk na Małe. Przy obecnym można się wyspać.... A wygląd? Za 2, 3 lata teren zarosnie trawa i chwastami i bedzie zielono. Tereny trawiaste na tej wysokości nie są ewenementem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały masyw od Skrzycznego do M.Skrzycznego i okoliczne zbocza już dawno nie ma nic wspólnego z "naturalnoscią krajobrazu" z wszelkimi budowami przyroda sobie poradzi.
Las bardzo szybko porastal
południowo amerykańskie piramidy i bloki w Czarnobylu
musi być spełniony jeden warunek CALKOWITY BRAK LUDZI.
Tak, ze to ludzie są tak naprawdę głównym problemem.
Jedyne co można zrobić to apelowac żeby nie jeździli w gory:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie clickbait'owy tytuł, myślałem że wykryli Ci raka. A to tylko rozwód :D



A tak poważnie, myślisz że jak wyglądają te wszystkie nartostrady w Alpach, tak uwielbiane przez nas wszystkich? Myślisz, że są wytyczone w "szczerym polu"? Dobrze, że coś robią, dobrze że inwestują. Śnieg przysypie i będzie elegancko.


W Alpach takiej wyrznietej koparkami autostrady w polowie stoku nie widzialem. A nawet jesli taka by byla? Co to za argument? Nasze gory to nie Alpy. Nawet jesli infrastruktura wejdzie z butami w jedno czy dwa miejsa to i tak pozostaje morze gor. A u nas??? Mamy za malo gor zeby robic takie rzeczy. A nie tylko narciarze chca korzystac z gor, moze udostepnijmy je dla kladow? Jest wiele innych pomyslow ktore businesowo byloby oplacalne...tylko jakbys chcial zadowolic wszystkich to bys zdewastowal te tereny zupelnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa jest ok. Ściąga z pozostałych tras tych co robia pierwsze kroki na nartach i poprzednio blokowali dolne trasy. Jedyne co należy zrobić to przyspieszyć/wymienić talerzyk na Małe. Przy obecnym można się wyspać....
A wygląd? Za 2, 3 lata teren zarosnie trawa i chwastami i bedzie zielono. Tereny trawiaste na tej wysokości nie są ewenementem....


Gory nie sa tylko dla narciarzy. Postaraj sie spojrzec na to szerzej. Jakis kompromis musi byc. Tu nie zostal zachowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpach takiej wyrznietej koparkami autostrady w polowie stoku nie widzialem. A nawet jesli taka by byla? Co to za argument? Nasze gory to nie Alpy. Nawet jesli infrastruktura wejdzie z butami w jedno czy dwa miejsa to i tak pozostaje morze gor. A u nas??? Mamy za malo gor zeby robic takie rzeczy. A nie tylko narciarze chca korzystac z gor, moze udostepnijmy je dla kladow? Jest wiele innych pomyslow ktore businesowo byloby oplacalne...tylko jakbys chcial zadowolic wszystkich to bys zdewastowal te tereny zupelnie

Ale takie inwestycje nie powstają wszędzie. Szczyrk to akurat region narciarski. Do łażenia po górach są inne miejsca. Wyobraź sobie, że w miejscu większości, obecnych tras rósł kiedyś las. Ktoś, kiedyś zadecydował; wycinamy i budujemy, pewnie wbrew wielu.

Tak jak wort pisze, natura da sobie radę. Idąc Twoim tokiem myślenia, najlepiej byłoby zakazać wstępu w góry, nad morze, na mazury i inne dziewicze miejsca. 

Rozumiem, że masz swój punkt widzenia i nie próbuję Cię nawracać. Po prostu w tym względzie mam inne patrzenie na świat. W trosce o naturę nie śmiecę, na tyle na ile mogę oszczędzam wodę i energię, nie kupuje zrywek, segreguję śmieci, do roboty jeżdżę komunikacją lub rowerem, w swoim kopciuchu robiłem ostatnio serwis DPF (a dużo taniej mogłem wyciąć) itp., sorry ale na więcej mnie mentalnie nie stać. 

A jeśli chodzi o względy estetyczne, to tak jak wyżej pisałem; to jest ON. Tam się głównie jeździ na nartach. Od zwiedzania, podziwiania widoków są inne miejsca. 

Jedyną grupą, której narzekanie na tego typu aranżacje krajobrazu byłbym w stanie zrozumieć, byliby mieszkańcy; ale oni żyją z takich inwestycji, więc narzekać nie będą. 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie tabuny rowerzystow, ktorzy wjechali samochodem na Salmopol i "zdobywaja gory" to dopiero jest dramat...... >>> >Mamy za malo gor Coś koło 500 km..... wcale nie mało.

W niedziele na Pilsku chmara na motorach to dopiero było, taki hałas że liście spadały z drzew, takich to mamy letnich przyjaciół gór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie inwestycje nie powstają wszędzie. Szczyrk to akurat region narciarski. Do łażenia po górach są inne miejsca. Wyobraź sobie, że w miejscu większości, obecnych tras rósł kiedyś las. Ktoś, kiedyś zadecydował; wycinamy i budujemy, pewnie wbrew wielu.
Tak jak wort pisze, natura da sobie radę. Idąc Twoim tokiem myślenia, najlepiej byłoby zakazać wstępu w góry, nad morze, na mazury i inne dziewicze miejsca.
Rozumiem, że masz swój punkt widzenia i nie próbuję Cię nawracać. Po prostu w tym względzie mam inne patrzenie na świat. W trosce o naturę nie śmiecę, na tyle na ile mogę oszczędzam wodę i energię, nie kupuje zrywek, segreguję śmieci, do roboty jeżdżę komunikacją lub rowerem, w swoim kopciuchu robiłem ostatnio serwis DPF (a dużo taniej mogłem wyciąć) itp., sorry ale na więcej mnie mentalnie nie stać.
A jeśli chodzi o względy estetyczne, to tak jak wyżej pisałem; to jest ON. Tam się głównie jeździ na nartach. Od zwiedzania, podziwiania widoków są inne miejsca.
Jedyną grupą, której narzekanie na tego typu aranżacje krajobrazu byłbym w stanie zrozumieć, byliby mieszkańcy; ale oni żyją z takich inwestycji, więc narzekać nie będą.

Pozdr


Tak to jest ON ale ON mozna zrobic na rozne sposoby. Ten mi sie nie podoba.
Nie chce zupelnie zamykac takich miejsc ale rozsadnie je wykorzystywac.
Natura za iles lat sobie poradzi - to jest jasne. Ale naturalnych miejsc ktore beda warte odwiedzenia za naszego zycia jest coraz mniej i dlatego tez musimy zawsze rozpatrzyc za i przeciw. Tak ja pisalem: jesli bedziemy budowac wszedzie tak zeby zadowolic kazdego to nic z tej natury nie zostanie. Dla mnie tak gigantyczna ingerencja w nature tylko po to zeby miec jedna niebieska trase jest przegieciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie watahy turystów są gorsze od narciarzy. Jeśli chcesz zrobić naprawdę coś dobrego dla "gór" to tam nie jedź.


Kluczem jest zachowanie kompromisu ale widze ze nie jestes w stanie tego zrozumiec argumentujac:
- oni (zle watahy, gorsze od nas)
- my ( narciarze ktorym sie nalezy i mozemy robic co chcemy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie tabuny rowerzystow, ktorzy wjechali samochodem na Salmopol i "zdobywaja gory" to dopiero jest dramat......>>> >Mamy za malo gor <<<<Coś koło 500 km..... wcale nie mało.


Ja jezdze i na rowerze i na nartach i chodze po gorach i sie wspinam ...i we wszystkich tych przypadkach uwazam ze nalezy zachowac jakis kompromis.
Gor na 38 mln ludzi jest malo...bo ile masz terenow powyzej 1200 m npm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tych poniżej? Szczyrk to unikat w znaczeniu że najwyższe trasy są ponad 1000m. Reszta Śląskiego jeździ na znacznie mniejszych wysokościach. Skoro znasz okolice to po co pchasz się w największy syf? Jest sporo urokliwych okolic gdzie nawet świerki są zdrowe.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tych poniżej? Szczyrk to unikat w znaczeniu że najwyższe trasy są ponad 1000m. Reszta Śląskiego jeździ na znacznie mniejszych wysokościach. Skoro znasz okolice to po co pchasz się w największy syf? Jest sporo urokliwych okolic gdzie nawet świerki są zdrowe.....


Az tak dobrze nie znam tych okolic latem ale po tej wizycie wiem ze miejsce to zostalo oszpecone...a tych urokliwych miejsc jest coraz mniej i z takim podejscie to nawet sie nie obejrzysz jak w ogole znikna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turkuć Podjadek to przy Tobie pikuś :lol: , jak pisałem wcześniej góry, przryroda bardzo szybko się zregeneruje wystarczy nieobecność człowieka, daj jej szanse, nie jedź w góry.


Nie zrozumiales.
przyroda sie zregeneruje za iles lat - to jasne.
za naszego zycia liczba miejsc gdzie czlowiek moglby spedzic czas na lonie dzikiej przyrody maleje - drastyznie maleje. W okolicach malego skrzycznego to dawno nie jest dzika przyroda. Ale ta trasa to kolejny krok dewastujacy miejsca ktore choc troche chwile wczesniej przypominaly naturalny krajobraz.
Korzysci z takiej trasy nie sa adekwatne do zniszczen ktorych dokonano.mozna bylo inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...