Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Atemisan

Atemisan

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 08.2019
0

Napisano 21 sierpień 2019 - 20:55

Hej. W ubiegłym sezonie moje córki (wtedy 3.5 i 6 lat) załapały bakcyla na narty. Pojeździliśmy kilka razy na Klepki w Wiśle.

Zaliczyły po 6 lekcji  z instruktorem. 

Zacząłem już powoli szukać na pierwszy tydzień ferii u nas tj 13/02/2020 do ok 19/01/2020r  jakiegoś fajnego ośrodka z hotelem na stoku do 200km(+ ewentualnie 100km) od Rybnika np.coś ala Zagroń w Istebnej.... tzn Hotel na stoku plus ewentualnie jakieś atrakcje w pobliżu ,baseny itp

Ze względu na ferie u nas, w tym terminie (nauczony doświadczeniem z ubiegłego sezonu jak raz wybrałem się na Klepki w ferie i nie było gdzie palca włożyć)wykluczam Śląsk czyli chyba raczej Małopolska,Opolskie albo Dolnośląskie. 

Głównie chodzi nam o to żeby dziewczynki mogły jak najwięcej pojeździć z instruktorami/szkołami narciarskimi oraz ja z żoną ( średniozaawansowani ) trochę poszusować.

Koleżanka mocno polecała Czorsztyn Ski ale już niestety nie ma miejsc w tym terminie.

Czy jesteście w stanie polecić mi coś fajnego? W necie poszukałem trochę ale nigdzie z tych miejsc,które znalazłem nie byłem ,a nie chcę się opierać na samym opisie.(Limanowa,Laskowa)

Bardzo dziękuję za wszelkie porady biggrin.png

#2 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2731 postów
  • Na forum od: 05.2006
1825
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 21 sierpień 2019 - 21:32

Zastanów się, czy nie lepiej pojechać do Austrii? Najbliższe ośrodki, masz ok. 6h jazdy z Rybnika.

To co się dzieje u nas w ferie, z narciarstwem wiele wspólnego nie ma. Do tego jest niebezpieczne.

A jeśli szukasz hotelu na stoku, to raczej budżet Cię nie ogranicza. Polskich instruktorów, też można w Austrii znaleźć.

Jest też szereg organizowanych wyjazdów ze szkoleniami.

• Atemisan podziękował za tę wiadomość

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#3 wapniakos

wapniakos

Użytkownik

• PipPip
  • 182 postów
  • Na forum od: 04.2010
67
  • Katowice

Napisano 22 sierpień 2019 - 13:50

Też przychylałbym się do zdania, że jeśli chodzi o frajdę z jazdy bez "dzikich tłumów" to w okresie ferii wybrać kierunki austryjacki...albo czeski. Kouty /n Desnou razem z Cerevenohorskim Sedlem, czy ciut odleglejsze Rokytnice. 

[FONT="Comic Sans MS"]Są ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności[/FONT]

#4 Lukaszo86

Lukaszo86

prowinter_kraków

• PipPipPipPip
  • 1117 postów
  • Na forum od: 05.2010
358
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 26 sierpień 2019 - 11:24

Koleżanka mocno polecała Czorsztyn Ski ale już niestety nie ma miejsc w tym terminie.

Czy jesteście w stanie polecić mi coś fajnego? W necie poszukałem trochę ale nigdzie z tych miejsc,które znalazłem nie byłem ,a nie chcę się opierać na samym opisie.(Limanowa,Laskowa)

Jeśli małopolskie to polecam do zastanowienia się nad Spytkowice na trasie DK7, koło Rabki. Hotelik mają przy samym stoku a stok przyjemny do nauki i ceny karnetów też przystępne.

moje posty mogą zawierać lokowanie produktu :)

sklepnarciarski.info
skiman.pl

#5 Atemisan

Atemisan

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 31 sierpień 2019 - 08:14

Jeśli małopolskie to polecam do zastanowienia się nad Spytkowice na trasie DK7, koło Rabki. Hotelik mają przy samym stoku a stok przyjemny do nauki i ceny karnetów też przystępne.

A Kasina Ski i Apartamenty Stacja Kasina ? Czytałem na forum ,że kiedyś słabo przygotowane trasy ale odnośnie obecnej jakości przygotowania nic nie znalazłem.

Serdecznie dziękuję za wszystkie rady.

#6 Lukaszo86

Lukaszo86

prowinter_kraków

• PipPipPipPip
  • 1117 postów
358
  • Kraków

Napisano 02 wrzesień 2019 - 10:16

A Kasina Ski i Apartamenty Stacja Kasina ? Czytałem na forum ,że kiedyś słabo przygotowane trasy ale odnośnie obecnej jakości przygotowania nic nie znalazłem.

Serdecznie dziękuję za wszystkie rady.

Z bazą noclegową nie podpowiem, bo z racji zamieszkania w Krakowie to tam przyjeżdżam z domu. Co do samej stacji to w Kasinie o godz. 16 bodajże zamykają stok i go ratrakują na wieczorną jazdę i od jakiegoś czasu bardziej się starają z utrzymaniem. Minusem na mój gust tej stacji jest poziom stoku. W porównaniu ze Spytkowicami Kasina jest ostrzejsza i jeśli chodzi o naukę dla dziecka, które nie ma jeszcze dobrych umiejętności, może być problematyczne. Na korzyść Spytkowic przemawia jeszcze dodatkowy orczyk na górze z łagodniejszym nachyleniem (w Kasinie jest ośla łączką bodajże).

sklepnarciarski.info
skiman.pl

#7 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1130 postów
  • Na forum od: 02.2009
660
  • Warszawa

Napisano 02 wrzesień 2019 - 12:20

Myślę, ze rada z Alpami jest jak najbardziej słuszna. Cenowo wcale nie wychodzi tak potwornie drogo, czasem taniej niż w Polsce a jednak poziom jest nieporównywalnie wyższy. Chyba, że chcesz dzieci od razu nauczyć hardcoru :D

#8 Lukaszo86

Lukaszo86

prowinter_kraków

• PipPipPipPip
  • 1117 postów
358
  • Kraków

Napisano 02 wrzesień 2019 - 13:29

Myślę, ze rada z Alpami jest jak najbardziej słuszna. Cenowo wcale nie wychodzi tak potwornie drogo, czasem taniej niż w Polsce a jednak poziom jest nieporównywalnie wyższy. Chyba, że chcesz dzieci od razu nauczyć hardcoru :D

Myślę, że problem nie leży w pieniądzach autora a bardziej w praktyce. Sam mam córeczkę 12 miesięczną i dalsze podróże samochodem są dla dziecka męczące. Jadąc nad morze z Krakowa musisz kombinować tak z czasem jazdy, żeby to dziecko miało wygodną podróż a nie Ty jako kierowca :P 

sklepnarciarski.info
skiman.pl

#9 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1130 postów
660
  • Warszawa

Napisano 02 wrzesień 2019 - 13:42

Ja to wszystko rozumiem, zresztą sam ma o wiele większy komfort jadąc 4 godziny z Warszawy do Zakopanego niż 12 godzin w Alpy. Tyle, że potem przez tydzień masz komfort albo dyskomfort jazdy albo męczarni na przepełnionym, wylodzonym, zamuldzonym stoku pełnym agresywnych, ryjących się w kolejce ludzi. Bo tak to u nas niestety często wygląda. 

#10 Atemisan

Atemisan

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 02 wrzesień 2019 - 20:36

Macie całkowitą rację,że u nas w Polsce raczej będzie męczarnia na stoku , jak również macie rację odnośnie tego,że `boję się` dalszej podróży z dziewczynkami. Jak narazie były dwa razy wynajętym busem nad Bałtykiem ale głównie zaliczają wakacje samolotowe. Ostatnio trasa 200 km Rybnik - Łącko (k.St.Sącza) i po 1.5 h już marudziły.

Druga sprawa,komunikacja z instruktorami o którą się boję, pomimo tego że dziewczyny uczą się angielskiego .

Koleżanki z pracy polecały mi wyjazdy w Dolomity ze względu na polskie szkółki  i przedszkola narciarskie, które tam szkolą...z tego co wiem to nawet pobliżu nas w Tychach jest taka szkoła.

#11 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1130 postów
660
  • Warszawa

Napisano 02 wrzesień 2019 - 22:27

Poszukaj, sa firmy ktore ogarniają dowóz bagaży busem, lecisz samolotem i Cie przywożą z lotniska...

#12 wapniakos

wapniakos

Użytkownik

• PipPip
  • 182 postów
  • Na forum od: 04.2010
67
  • Katowice

Napisano 03 wrzesień 2019 - 07:27

Macie całkowitą rację,że u nas w Polsce raczej będzie męczarnia na stoku , jak również macie rację odnośnie tego,że `boję się` dalszej podróży z dziewczynkami. Jak narazie były dwa razy wynajętym busem nad Bałtykiem ale głównie zaliczają wakacje samolotowe. Ostatnio trasa 200 km Rybnik - Łącko (k.St.Sącza) i po 1.5 h już marudziły.

Druga sprawa,komunikacja z instruktorami o którą się boję, pomimo tego że dziewczyny uczą się angielskiego .

Koleżanki z pracy polecały mi wyjazdy w Dolomity ze względu na polskie szkółki  i przedszkola narciarskie, które tam szkolą...z tego co wiem to nawet pobliżu nas w Tychach jest taka szkoła.

Jeżeli piszesz, że w grę wchodzą Włochy, to jedyna rozsądna opcja z polskimi trenerami to wyjazd z dolomity.com.pl - mają nie dośc że chyba najlepsze miejscówki w Dolomitach, to jeszcze w połowie z nich oferują szkolenia z polską szkołką. Tutaj jednak musisz liczyć się z dojazdem nie 5-6h a przynajmniej 10-11.

[FONT="Comic Sans MS"]Są ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności[/FONT]

#13 Lukaszo86

Lukaszo86

prowinter_kraków

• PipPipPipPip
  • 1117 postów
358
  • Kraków

Napisano 03 wrzesień 2019 - 10:14

Panowie, jeśli chodzi o instruktora to TYLKO polskojęzyczny dla dziecka! Pomijam kwestię bariery językowej a zwracam uwagę na zaangażowanie. Dużo we Francji siedziałem i tam instruktor do dziecka (francuskiego) podchodzi bardzo schematycznie i masowo - oni mają zarobić kasę a dziecko ma mile wspominać ten czas. Co do samej metodyki nauczania to podchodzą bardzo luźno na zasadzie "follow me" i nara. Nie chodzi mi o to, żeby dziecko po tygodniu jeździło jak Alberto Tomba ale ogólnie zrobiło jakiś progres.

We Włoszech region Trentino silnie jest obsadzony polskimi instruktorami i na grupie fb w zimie widzę dużo ogłoszeń z tamtego rejonu.

To tak ad vocem ;-)

• Atemisan i podziękowali za tę wiadomość

sklepnarciarski.info
skiman.pl

#14 beti123

beti123

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
  • Na forum od: 02.2012
36
  • Umiejętności: 5
  • Wroclaw

Napisano 05 wrzesień 2019 - 08:07

Hej. W ubiegłym sezonie moje córki (wtedy 3.5 i 6 lat) załapały bakcyla na narty. Pojeździliśmy kilka razy na Klepki w Wiśle.

Zaliczyły po 6 lekcji  z instruktorem. 

Zacząłem już powoli szukać na pierwszy tydzień ferii u nas tj 13/02/2020 do ok 19/01/2020r  jakiegoś fajnego ośrodka z hotelem na stoku do 200km(+ ewentualnie 100km) od Rybnika np.coś ala Zagroń w Istebnej.... tzn Hotel na stoku plus ewentualnie jakieś atrakcje w pobliżu ,baseny itp

Ze względu na ferie u nas, w tym terminie (nauczony doświadczeniem z ubiegłego sezonu jak raz wybrałem się na Klepki w ferie i nie było gdzie palca włożyć)wykluczam Śląsk czyli chyba raczej Małopolska,Opolskie albo Dolnośląskie. 

Głównie chodzi nam o to żeby dziewczynki mogły jak najwięcej pojeździć z instruktorami/szkołami narciarskimi oraz ja z żoną ( średniozaawansowani ) trochę poszusować.

Jesli nie zalezy CI na dlugich trasach, to idealne dla dzieci beda male osrodki, goraco polecam Kamienice / Boleslawow w Kotlinie Klodzkiej http://www.snkamienica.pl/index.php Pensjonat na stoku, do ktorego zjedziesz na nartach (przy sprzyjajacych warunkach do samej wycieraczki przed wejsciem :) ) to  http://www.willa-sandra.pl/ albo cokolwiek w Boleslawowie albo Kamienicy (wyszukasz na mapie albo w google). To jest jedna górka z ktorej mozna zjechac do Kamienicy (orczyk, czerwona trasa, troche bardziej stroma) i do Boleslawowa - kanapa, niebieska trasa super dla uczacych sie.  jest wypozyczalnia, sa instruktorzy. Goraco polecam, naprawde bardzo przyjemne miejsce, piekne widoki.

Druga opcja to stok w Lądku Zdrój, super dla poczatkujacych, fajny szeroki stok, bardzo lagodny, plus tasma dla dzieci. Jest kanapa i dwa orczyki. Stok jest bardzo fajnie przygotowany, choc z uwagi na to ze jest nizej, ma gorsze warunki sniegowe. Ale wlasciciel naprawde dobrze dba o stacje narciarska.

z obu osrodkow jest bardzo blisko na Czarną Górę (kilka kilometrow), ktora tez jest super. Mając samochod dostaniesz się też łatwo do Dolnej Moravy https://www.dolnimorava.cz/pl/zima - ok 30 km, a to juz inna klasa, super, super miejsce z atrakcjami dla dzieci, również piękne widoki i trudniejsze trasy (ale dla dzieci sa tez bardzo łagodne szerokie niebieskie trasy.

Kotlina Klodzka jest naprawdę dobrą opcją. Z Rybnika masz tez blisko na Pradziada czy inne stoki w okolicy Głuchołaz w Czechach.

Mysle ze Czarna Gora i Dolna Morava beda idealne, bo i dzieci pojezdza i Wy. Nie bojcie sie czeskich intruktorow, bariera jezykowa nie jest taka straszna :)

#15 Atemisan

Atemisan

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 08 wrzesień 2019 - 09:05

Willa Sandra niestety w tym terminie bez miejsc ale poszukam inne bo wygląda to bardzo obiecująco...szczególnie od strony Bolesławowa. 

Jeśli nie ogarnę w Polsce to z Dolomity.com.pl się wybierzemy .Pojadę z przerwą na nocleg (choć ja lubię jeździć i bez problemu zrobiłbym tą trasę z małymi przerwami) ale ze względu na dzieci raczej opcja bez noclegu odpada. Dziekuję Wam wszystkim za bardzo cenne sugestie i porady :D

Jesli nie zalezy CI na dlugich trasach, to idealne dla dzieci beda male osrodki, goraco polecam Kamienice / Boleslawow w Kotlinie Klodzkiej http://www.snkamienica.pl/index.php Pensjonat na stoku, do ktorego zjedziesz na nartach (przy sprzyjajacych warunkach do samej wycieraczki przed wejsciem :) ) to  http://www.willa-sandra.pl/ albo cokolwiek w Boleslawowie albo Kamienicy (wyszukasz na mapie albo w google). To jest jedna górka z ktorej mozna zjechac do Kamienicy (orczyk, czerwona trasa, troche bardziej stroma) i do Boleslawowa - kanapa, niebieska trasa super dla uczacych sie.  jest wypozyczalnia, sa instruktorzy. Goraco polecam, naprawde bardzo przyjemne miejsce, piekne widoki.

Druga opcja to stok w Lądku Zdrój, super dla poczatkujacych, fajny szeroki stok, bardzo lagodny, plus tasma dla dzieci. Jest kanapa i dwa orczyki. Stok jest bardzo fajnie przygotowany, choc z uwagi na to ze jest nizej, ma gorsze warunki sniegowe. Ale wlasciciel naprawde dobrze dba o stacje narciarska.

z obu osrodkow jest bardzo blisko na Czarną Górę (kilka kilometrow), ktora tez jest super. Mając samochod dostaniesz się też łatwo do Dolnej Moravy https://www.dolnimorava.cz/pl/zima - ok 30 km, a to juz inna klasa, super, super miejsce z atrakcjami dla dzieci, również piękne widoki i trudniejsze trasy (ale dla dzieci sa tez bardzo łagodne szerokie niebieskie trasy.

Kotlina Klodzka jest naprawdę dobrą opcją. Z Rybnika masz tez blisko na Pradziada czy inne stoki w okolicy Głuchołaz w Czechach.

Mysle ze Czarna Gora i Dolna Morava beda idealne, bo i dzieci pojezdza i Wy. Nie bojcie sie czeskich intruktorow, bariera jezykowa nie jest taka straszna :)