Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2388 postów
  • Na forum od: 01.2017
883
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 16 sierpień 2019 - 14:59

Nie istnieją narty, które z wiązaniami alpejskimi ważą 2,5kg. No chyba że takie dla 3 latków.
Jak rozumiem chodzi więc o jedną nartę, czyli 5kg para. I tyle właściwie powinny ważyć rekreacyjne narty.
Jeśli dać lekkie wiązanie (Np. Tyrolia SX 10 - 1620g/para) to zostaje jeszcze po 1690g na nartę.
Czy w tej wadze nie można zrobić dobrej narty z sensownym rdzeniem drewnianym?

Tyle wazą Np. Volkl Mantra V-werks w długości 178cm.

Czemu nie powinny być cięższe? Bo to nie narty sportowe. Noszenie ich z parkingu, do knajpy czy gondoli to dla wielu spory wysiłek. Cięższe narty szybciej też męczą.

No. Te też ważą 3.2. Nie 2.5.
PS to do FerraEnzo.
Spiochu dobrze gada.
V-Werks RTM 84 też lekkie
https://www.evo.com/...try-ski-weights
mniej niż 1.8, pewno rentalowy paździerz;-)
Moja siostrzenica też z moich Rossi RTL nie chce przesiąść się na co innego i już.

#42 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2388 postów
883
  • Łódź/Wrocław

Napisano 16 sierpień 2019 - 15:07

Problem jest taki, że Ty sugerujesz się opisami na stronach sklepów/handlowców. Tam może być wszystko (albo celowo, albo nie). Ja Ci pokazałem, że to narty rentalowe (nawet o tym nie wiedziałeś), dzięki mnie dowiedziałeś się że ważą 2,5kg z wiązaniami oraz to, że woodcore tak naprawdę nie jest woodcorem. To wszystko informacje z pierwszej ręki, od producenta, nie ze strony sklepu.

Sam oceniasz się na 5 i z tego co wiem śmigasz na jakimś masterze, a autorowi polecasz wydanie 800 zł na mało rozwojowe, lekkie jak piórko narty.

Ale zaczynałem od Rossi RTL. Co więcej szukałem ich bo mi przypasily po wypożyczalni. No i kupiłem. Na RTMach (autor na nich jeździł i był zadowolony, ja znalazłem mu źródło zakupu) jeździłem jak nie miałem swoich. Zgadnij skąd je wziąłem? Ostatnio na Deaconach. 2.5 to błędne info, szukaj dalej. Skąd to przepisałes? PS. Piszę o tym na czym jeździłem, nie teoretyzuje. Co poleciłeś autorowi? Jakie konkretne narty? Używki dla amatora to ryzyko. Niepotrzebne. Jak może mieć nowke.
PS jeżdżę teraz głównie na Scottach (poniżej 2kg) i Nangach (około 1kg), obydwie dość lekkie i mało rozwojowe.

#43 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2664 postów
  • Na forum od: 05.2006
1792
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 16 sierpień 2019 - 16:48

V-Werks RTM 84 też lekkie

Który rocznik, bo nie mogę znaleźć w tym linku.

Za to zainteresowała mnie narta:

Armada Invictus 89 Ti

171cm -1604g

129  - 87 - 119.5   R - 17m

Rdzeń drewniany (nie wiem jakie gatunki, ale w ich kolekcji z tych mocniejszych) + dwie warstwy blachy.

To może być dobry wybór do zestawu freetour.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#44 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2388 postów
883
  • Łódź/Wrocław

Napisano 16 sierpień 2019 - 16:51

Który rocznik, bo nie mogę znaleźć w tym linku.

Za to zainteresowała mnie narta:

Armada Invictus 89 Ti

171cm -1604g 129 - 87 - 119.5 R - 17m

Rdzeń drewniany (nie wiem jakie gatunki, ale w ich kolekcji z tych mocniejszych) + dwie warstwy blachy.
To może być dobry wybór do zestawu freetour.

Rocznik dl waga:
2014 176 1770
Jesion/topola, w lżejszych pawłownia;-) Invictus:

PS kumpel na arv, foto...
Piękna sprawa:
https://armadaskis.c...ies/arv-series/

Załączone miniatury

• DSC_2117.JPG

#45 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2664 postów
1792
  • Śląsk

Napisano 16 sierpień 2019 - 17:21

Te Invictus Ti to najsztywniejsze modele Armady. Jednocześnie, to chyba jedne z najlżejszych nart na rynku, z podwójną blachą w środku.

ARV podają, że bardziej miękkie, bardziej do skoków. 

Moja jazda:

#46 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2388 postów
883
  • Łódź/Wrocław

Napisano 16 sierpień 2019 - 17:36

Te Invictus Ti to najsztywniejsze modele Armady. Jednocześnie, to chyba jedne z najlżejszych nart na rynku, z podwójną blachą w środku.

ARV podają, że bardziej miękkie, bardziej do skoków.

Tak on w jakimś parku we fr w wakacje siedział, znaczy skakał.

#47 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 997 postów
  • Na forum od: 08.2017
686
  • Kraków

Napisano 16 sierpień 2019 - 20:52

Ale zaczynałem od Rossi RTL. Co więcej szukałem ich bo mi przypasily po wypożyczalni. No i kupiłem. Na RTMach (autor na nich jeździł i był zadowolony, ja znalazłem mu źródło zakupu) jeździłem jak nie miałem swoich. Zgadnij skąd je wziąłem? Ostatnio na Deaconach. 2.5 to błędne info, szukaj dalej. Skąd to przepisałes? PS. Piszę o tym na czym jeździłem, nie teoretyzuje. Co poleciłeś autorowi? Jakie konkretne narty? Używki dla amatora to ryzyko. Niepotrzebne. Jak może mieć nowke.
PS jeżdżę teraz głównie na Scottach (poniżej 2kg) i Nangach (około 1kg), obydwie dość lekkie i mało rozwojowe.

Jeździł na RTM 76. Ty poleciłeś rentala 7.6 - subtelna różnica. Ja też nie teoretyzuje, pisałem Ci że jeździłem na jakichś gównianych rossi zenit. Straszne to było.

Gubię się już trochę bo narty onpiste zaczynasz wrzucać do jednego worka z offpiste/fr. Wiadomo, że te drugie mają być lekkie, on piste niekoniecznie.

Co poleciłem autorowi? A zajrzysz z łaski swojej na poprzednie strony? Dobre narty z grupy AR, nawet wymieniłem linie RTM, Supershape, Progressor. Ty popełniłeś błąd bo zobaczyłeś, że autor jeździł na RTM i niewiele myśląc wkleiłeś linka z "wyprzedaży" badziewia. Teraz próbujesz odwrócić kota do góry ogonem, zasłaniając się praktyką i delikatnie mnie naciskając (nie chcę napisać atakując).

Tak się składa, że przymierzamy się do zakupy pierwszych nart dla rodzicielki. Ma opanowane podstawy-podstaw, ale szukając dla niej nart nawet bym nie spojrzał na te Twoje RTM.

A kobiecina waży 55kg. Tu chłopa 80kg chcesz wsadzić na piankę i to nie do parku czy puchu tylko na maszynowo przygotowane stoki.

W sąsiednim wątku również lekka kobieta pyta o narty (poziom zbliżony do autora tego wątku) i tam dominują narty SL, a Ty ze Spiochem wrzucacie FIS'a. :blink:

Tutaj zdrowemu, dużemu chłopu chcesz wcisnąć NOWE paździerze. Sorry sstar ale robisz ku**ę z logiki.

Sstar, lubię Cię i Twoje potrzepane relacje ale tutaj nie mogę się z Tobą zgodzić :)

#48 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 443 postów
  • Na forum od: 02.2013
207
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 16 sierpień 2019 - 20:53

Mam od nowości progressory 9+ na sprzedaż po dwóch sezonach i jednym maszynowym ostrzeniu. Stan miód malina. 170 cm. Jak byłbyś zainteresowany to wal na priv.

#49 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2388 postów
883
  • Łódź/Wrocław

Napisano 16 sierpień 2019 - 21:13

Jeździł na RTM 76. Ty poleciłeś rentala 7.6 - subtelna różnica. Ja też nie teoretyzuje, pisałem Ci że jeździłem na jakichś gównianych rossi zenit. Straszne to było.
Gubię się już trochę bo narty onpiste zaczynasz wrzucać do jednego worka z offpiste/fr. Wiadomo, że te drugie mają być lekkie, on piste niekoniecznie.

Co poleciłem autorowi? A zajrzysz z łaski swojej na poprzednie strony? Dobre narty z grupy AR, nawet wymieniłem linie RTM, Supershape, Progressor. Ty popełniłeś błąd bo zobaczyłeś, że autor jeździł na RTM i niewiele myśląc wkleiłeś linka z "wyprzedaży" badziewia. Teraz próbujesz odwrócić kota do góry ogonem, zasłaniając się praktyką i delikatnie mnie naciskając (nie chcę napisać atakując).

Tak się składa, że przymierzamy się do zakupy pierwszych nart dla rodzicielki. Ma opanowane podstawy-podstaw, ale szukając dla niej nart nawet bym nie spojrzał na te Twoje RTM.
A kobiecina waży 55kg. Tu chłopa 80kg chcesz wsadzić na piankę i to nie do parku czy puchu tylko na maszynowo przygotowane stoki.

W sąsiednim wątku również lekka kobieta pyta o narty (poziom zbliżony do autora tego wątku) i tam dominują narty SL, a Ty ze Spiochem wrzucacie FIS'a. :blink:
Tutaj zdrowemu, dużemu chłopu chcesz wcisnąć NOWE paździerze. Sorry sstar ale robisz ku**ę z logiki.

Sstar, lubię Cię i Twoje potrzepane relacje ale tutaj nie mogę się z Tobą zgodzić :)

Napisz jakie są różnice między 7.6 i 76. PS bo o tytułowym paździerzu detali od ciebie się nie doczekam
Wrzucam tu i tam nowe, bo nie są obarczone ryzykiem np wyrwania wadliwego wiązania. To tak z własnego doświadczenia.
PS rentalowe miewają okuty dziób, czy skórę węża aby szata trwała była; marketówki też mogą mieć inny dizajn; reszta to urban legends, no chyba, że testowaleś lub masz konkretne dane co do tych RTM 7.6
FerraEnzo też cię lubię, choć ambicja czasem cię gubi, no i fer®owanie wyroków, ale tu rozumiem, że nick zobowiązuje;-) No i przekonanie o jedynie słusznej drodze, choć musisz wiedzieć, że jak śpiewają hiphopowcy, większość drogę przechodzi jedynie na zebrze;-)

#50 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2664 postów
1792
  • Śląsk

Napisano 16 sierpień 2019 - 21:24

To ja zacząłem wątek off-piste.

Skoro szeroka i solidna decha freeride, może być w miarę lekka, to rekreacyjna on-piste, tym bardziej.

Myślę że nawet w sprzęcie dla ambitnych amatorów, takich jak my, można by zejść z wagi butów, wiązań, płyt. Bez szkody dla dynamicznej jazdy. Samej narty sportowej chyba bym nie odchudzał, choć może i to jest w niewielkim stopniu możliwe.

Tam jest 2k zł a tu 600zł.  Drobna różnica.

Do tego te FISy z racji długości, kosztują mniej niż większość klepek w sklepie.

Za 2k zł, może sobie kupić FISy i używane klepki jako drugą parę.

Edit:

Za 600zł, nie można kupić dobrych nart.* Każdy wybór będzie kompromisem.

Nie wiem czy te Rossii 7.6 to dobry wybór, ale nie wiem też czy zły.

*-Chociaż przepraszam, jedne tak kupiłem. Nowe SL z 2004 roku. Ale jak często trafiają się zafoliowane, 15-letnie narty?

• sstar podziękował za tę wiadomość

Moja jazda:

#51 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2388 postów
883
  • Łódź/Wrocław

Napisano 16 sierpień 2019 - 21:43

To ja zacząłem wątek off-piste.

Skoro szeroka i solidna decha freeride, może być w miarę lekka, to rekreacyjna on-piste, tym bardziej.
Myślę że nawet w sprzęcie dla ambitnych amatorów, takich jak my, można by zejść z wagi butów, wiązań, płyt. Bez szkody dla dynamicznej jazdy. Samej narty sportowej chyba bym nie odchudzał, choć może i to jest w niewielkim stopniu możliwe.

Tam jest 2k zł a tu 600zł. Drobna różnica.
Do tego te FISy z racji długości, kosztują mniej niż większość klepek w sklepie.
Za 2k zł, może sobie kupić FISy i używane klepki jako drugą parę.

Edit:
Za 600zł, nie można kupić dobrych nart.* Każdy wybór będzie kompromisem.
Nie wiem czy te Rossii 7.6 to dobry wybór, ale nie wiem też czy zły.

No i za taką uczciwą opinię jak ja cię poważam i szanuję;-)
PS. The testers liked this ski's slope conformity and ease of turn initiation. "A light and lively sport ski," our 200-pound tester called it.
Z książki Skiing nt... ciekawostka:
https://books.google... ski sl&f=false
  • Spiochu podziękował za tę wiadomość

#52 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2664 postów
1792
  • Śląsk

Napisano 17 sierpień 2019 - 22:33

No i za taką uczciwą opinię jak ja cię poważam i szanuję;-)
PS. The testers liked this ski's slope conformity and ease of turn initiation. "A light and lively sport ski," our 200-pound tester called it.
Z książki Skiing nt... ciekawostka:
https://books.google... ski sl&f=false

Dziękuje.

Ten turnig radius index to to samo co dzisiejszy promień skrętu? Bo te narty mają od 16 !! do 26.

Widziałeś może podobne dane(o sztywności), do współczesnych nart?

Moja jazda:

#53 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2388 postów
883
  • Łódź/Wrocław

Napisano 18 sierpień 2019 - 07:26

Dziękuje.

Ten turnig radius index to to samo co dzisiejszy promień skrętu? Bo te narty mają od 16 !! do 26.

Widziałeś może podobne dane(o sztywności), do współczesnych nart?

Zawsze można podkręcić:
https://patents.goog...t/US4577886A/en
Taki patent;-)

Tu piszą o Line:
https://www.newschoo...re-for-ski-flex

Tu staroć ale ciekawa:
https://books.google...ski lab&f=false