Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#41 daamiann88

daamiann88

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 08.2019
0
  • Umiejętności: 5
  • Wałbrzych / Świebodzice

Napisano 19 sierpień 2019 - 19:16

Żeby nie zakładać nowego tematu spytam tutaj...

Kiedyś, kiedyś jak kupowałem narty, facet w sklepie opowiadał o czym w rodzaju TUV/przeglądu nart i butów, szczególnie jeśli jedziemy w Alpy. Daje na to wtedy jakiś papier, jakaś tam naklejka też jest...

Może ktoś z Was rozwinąć ten temat? Jest to tam wymagane? 

#42 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1144 postów
  • Na forum od: 02.2009
665
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 19 sierpień 2019 - 19:24

Eeeee .....

Wypożyczalnie ustawiając wiązania pytają o kilka rzeczy żeby nikt ich nie ścigał w razie, gdy wiązanie nie wypnie i robią z tego wydruk ustawiając wiązania na maszynie ... 

#43 daamiann88

daamiann88

Nowy użytkownik

• 23 postów
0

Napisano 19 sierpień 2019 - 19:34

Ale mając swoje narty? Warto podjechać żeby ustawili jeszcze raz i dali taki kwit?

Np. Taka historyjka... dwóch narciarzy wpada na siebie, jakaś złamana noga, ręka... karetka, szpital.

Ktoś może wtedy żądać takiego kwitka? Nie wiem... ubezpieczyciel? 

Pomijam sprawę ubezpieczenia, bo to wiadomo, że lepiej wykupić coś extra.

#44 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 611 postów
  • Na forum od: 11.2007
754
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 19 sierpień 2019 - 20:01

Ale mając swoje narty? Warto podjechać żeby ustawili jeszcze raz i dali taki kwit?

Np. Taka historyjka... dwóch narciarzy wpada na siebie, jakaś złamana noga, ręka... karetka, szpital.

To nie samochód - do określenia winy raczej nikt nie będzie wymagał "przeglądu" nart i butów, ale jeśli kupiłeś nowe narty, lub zmieniłeś znacząco wagę, a sam nie umiesz ustawić wiązań to podjedź do serwisu.

A ubezpieczenie obowiązkowo przynajmniej na koszty leczenia i oc

pozdrawiam

R

www.domnaklinku.eu

#45 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6581 postów
  • Na forum od: 02.2008
4783
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 19 sierpień 2019 - 20:04

Kilka lat temu był tu taki ktos, co koniecznie chciał wszystkim jadącym cudzym autem dac pełnomocnictwo firmowane przez MZMot. Oczywiście za stosowną opłatą. Co jakiś czas pojawia się następny pomysł na łatwe pieniadze ...... :-(. Wyobraźnia jest cenna zaletą, ale raczej w literaturze....

#46 daamiann88

daamiann88

Nowy użytkownik

• 23 postów
0

Napisano 19 sierpień 2019 - 20:13

To nie samochód - do określenia winy raczej nikt nie będzie wymagał "przeglądu" nart i butów, ale jeśli kupiłeś nowe narty, lub zmieniłeś znacząco wagę, a sam nie umiesz ustawić wiązań to podjedź do serwisu.

A ubezpieczenie obowiązkowo przynajmniej na koszty leczenia i oc

pozdrawiam

R

Słyszałem właśnie pare takich twierdzeń, że trzeba / lepiej mieć. 

Ale nigdzie nie mogłem znaleźć informacji w tym temacie, tym bardziej konkretnych przepisów o tym mówiących.

A gdzie pytać, jak nie na forum którego pewnie z 80% użytkowników jeździ w Alpy co roku ;) 

#47 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1144 postów
665
  • Warszawa

Napisano 19 sierpień 2019 - 20:19

No co Ty ,po tym ich ustawieniu i tak trzeba sobie samemu poprawiać :D To ich dupokrytka i tyle.

Co do ubezpieczenia to jest tu cały wątek - generalnie wniosek  ,że w Austrii bez sensu bo i tak chcą EKUZ, we Włoszech przydatne. Mooooże w Austrii refundacja leków albo standardowej opłaty za lekarza ale to grosze. Transport zwłok ale to już nie ja  będę transportował :D 

#48 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 611 postów
754
  • 3miasto

Napisano 19 sierpień 2019 - 22:06

No co Ty ,po tym ich ustawieniu i tak trzeba sobie samemu poprawiać :D To ich dupokrytka i tyle.

Co do ubezpieczenia to jest tu cały wątek - generalnie wniosek  ,że w Austrii bez sensu bo i tak chcą EKUZ, we Włoszech przydatne. Mooooże w Austrii refundacja leków albo standardowej opłaty za lekarza ale to grosze. Transport zwłok ale to już nie ja  będę transportował :D

wkg

1. Kolega pyta, więc raczej się nie zna na ustawieniu 

2. Twój wywód o ubezpieczeniu świadczy co najmniej o lekkomyślności. EKUZ zapewnia podstawową opiekę - nie ma np. transportu do kraju po szpitalu. Jest jeszcze transport zwłok. Poczytaj ile to kosztuje i zastanów się, czy chcesz rodzinie zostawić taki "spadek"

3. Jest jeszcze kwestia oc w życiu prywatnym, które akurat w Austrii powinno być wysokie, a rzadko sprzedają bez kosztów leczenia. Sobie nic nie zrobisz, uszkodzisz Austriaka, albo lepiej Francuza i nie wypłacisz się do końca życia. Przy tym koszty sprowadzenia do kraju (wcale nie zwłok) to pikuś

www.domnaklinku.eu

#49 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1144 postów
665
  • Warszawa

Napisano 19 sierpień 2019 - 22:21

1. To mu automat i tak nie ustawi.

2. Pitolisz jak sprzedawca : )

3. OC - fakt, warto mieć. Chyba, bo przez 40 lat jazdy się obywam : )

#50 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1488 postów
  • Na forum od: 12.2010
887
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 19 sierpień 2019 - 23:54

Tylko za samo zwiezienie skuterem z trasy do najbliższej stacji jest 200E. Opatrzenie itd. dodatkowa opłata. Transport śmigłowcem od 10 tys. E. Przy większy urazach wysyłany jest zawsze śmigłowiec. Tego Ekuz nie zwróci. Tylko w Polsce jest Topr/Gopr za darmo. Wszędzie indziej płaci się za pomoc. Niemożliwe, że o tym nie wiesz. 

Brak OC to lekkomyślność.

Odnośnie wiązań. Automat dobrze ustawia. To znaczy ustawi i zmierzy to co ustawił. 

Przepraszam za literówki, klawiatura mi szwankuje.

#51 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1144 postów
665
  • Warszawa

Napisano 20 sierpień 2019 - 00:10

Widziałeś kiedyś śmigłowiec na boisku dla ludu ? Podjadą skuterkiem i tyle.  Skutery w Austrii często wożą za darmo. Co innego na skiturach, bierzesz za kilkadziesiąt ubezpieczenie Alpensvereign i tyle.

Każdy liczy po swojemu.

Automat ustawi to co zmierzył a ile ma zmierzyć to mu powie tabelka ? :D :D Pomyśl ... 

Co do OC to mam jakieś przy ubezpieczeniu mieszkania i tyle ... kupiłem kiedyś OC AVIVY ale mi nie wypłacili, nie  chciało mi się użerać. To już druga wpadka z tym ubezpieczycielem nawiasem mówiąc.

Jadąc do Włoch to co innego .. 

#52 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2732 postów
  • Na forum od: 05.2006
1826
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 20 sierpień 2019 - 00:34

Ubezpieczenie lepiej mieć. No chyba, że ktoś ma pokaźne oszczędności i uważa że lepiej opłaca się zaryzykować.

Jeśli w Polsce regularnie lata śmigło na stoki, to nie wierzę, że w Austrii go nie przyślą.

Z trasy też się często zjeżdża gdzieś obok.

Ja się mało nie zabiłem, jakieś 100m od sznurka.

Co do OC, to jest jeszcze bardziej istotne. Problem w tym, że razem z KL, zwykle są niskie kwoty.

Najlepiej OEAV.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#53 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1144 postów
665
  • Warszawa

Napisano 20 sierpień 2019 - 00:37

OEAV albo DAV załatwia to co trzeba ... zresztą nie lubię być naciągany.

PS: Na Stefankę wykupiłeś ? 

#54 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2732 postów
  • Na forum od: 05.2006
1826
  • Śląsk

Napisano 20 sierpień 2019 - 01:10

PS: Na Stefankę wykupiłeś ?

A jest jakieś sensowne ubezpieczenie KL na Polskę?

Takie, które pozwala się wyleczyć, w dowolnie wybranej klinice i nie kosztuje majątku?

Chętnie bym wykupił.

OC na stefankę nie potrzebne, ale na polskie stoki to jak najbardziej.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#55 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1144 postów
665
  • Warszawa

Napisano 20 sierpień 2019 - 06:16

Nie, no o OC była mowa. Na rowerze też się można albo kogoś rozwalić : )

Na leczenie to chyba tylko NW.

#56 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1443 postów
  • Na forum od: 02.2007
1148
  • Wrocław

Napisano 20 sierpień 2019 - 06:38

Nie, no o OC była mowa. Na rowerze też się można albo kogoś rozwalić : )

Na leczenie to chyba tylko NW.

Nie tylko.

Są też indywidualne polisy dotyczące pokrycia kosztów leczenia.

Ja np. mam Allianz Plan Pełnej Ochrony (3 pakiety w tym Allianz Best Doctors)

Cały plan ochrony składa się z polisy na życie i 18 pakietów, które można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb.

Tanio nie jest - około 400 zł miesięcznie, ale mam prawo do odszkodowania w następujących przypadkach:

- w razie konieczności przeprowadzenia jednej z 700 operacji (w tym wszystkie operacje "narciarskie", "rowerowe" i "sportowe"). Odszkodowanie dostaje się niezależnie od tego czy operacja była w PL czy zagranicą, na NFZ czy prywatnie

- w przypadku zachorowania na 36 chorób wymienionych w polisie m.in. nowotwory, udary, SM, AIDS, Parkinson, Alzheimer, cukrzyca itd

- w przypadku zachorowania na 5 najgroźniejszych z punktu widzenia umieralności schorzeń (nowotwory, choroba wieńcowa, wymiana zastawki, niemal wszystkie zabiegi neurochirurgiczne i wszystkie przeszczepy od żywych dawców) mam prawo do natychmiastowego leczenia w niemal dowolnej placówce na świecie do kwoty 2.000.000 Euro

To co wyżej opisałem to tylko 3 pakiety, a jest ich 18 do wyboru. Można ubezpieczyć rehabilitację, całodobową opiekę pielęgniarki, pomoc dla bliskich w razie śmierci, leczenie dziecka, leczenie szpitalne itd 

#57 cyniczny

cyniczny

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 10.2014
15

Napisano 20 sierpień 2019 - 06:47

Tylko za samo zwiezienie skuterem z trasy do najbliższej stacji jest 200E.

Jesteś tego pewien?

Bo w tamtym roku mojego syna zwozili w Hochzillertal ze stoku skuterem do górnej stacji kolejki Hochzillertal II i ani euro nie zapłaciłem.

Później był transportowany do szpitala w Schwaz, tam badania i tomografia głowy i doba pobytu. Cały koszt - faktura przyszła do mnie więc miałem do niej wgląd, później przekazałem ją do ubezpieczyciela - wyniósł 300 euro. Oczywiście ubezpieczenie było, nie EKUZ, ale standardowe jakie wykupuje na wyjazdy narciarskie.

#58 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1144 postów
665
  • Warszawa

Napisano 20 sierpień 2019 - 07:45

Nie tylko.

Są też indywidualne polisy dotyczące pokrycia kosztów leczenia.

Ja np. mam Allianz Plan Pełnej Ochrony (3 pakiety w tym Allianz Best Doctors)

Cały plan ochrony składa się z polisy na życie i 18 pakietów, które można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb.

Tanio nie jest - około 400 zł miesięcznie, ale mam prawo do odszkodowania w następujących przypadkach:

- w razie konieczności przeprowadzenia jednej z 700 operacji (w tym wszystkie operacje "narciarskie", "rowerowe" i "sportowe"). Odszkodowanie dostaje się niezależnie od tego czy operacja była w PL czy zagranicą, na NFZ czy prywatnie

- w przypadku zachorowania na 36 chorób wymienionych w polisie m.in. nowotwory, udary, SM, AIDS, Parkinson, Alzheimer, cukrzyca itd

- w przypadku zachorowania na 5 najgroźniejszych z punktu widzenia umieralności schorzeń (nowotwory, choroba wieńcowa, wymiana zastawki, niemal wszystkie zabiegi neurochirurgiczne i wszystkie przeszczepy od żywych dawców) mam prawo do natychmiastowego leczenia w niemal dowolnej placówce na świecie do kwoty 2.000.000 Euro

To co wyżej opisałem to tylko 3 pakiety, a jest ich 18 do wyboru. Można ubezpieczyć rehabilitację, całodobową opiekę pielęgniarki, pomoc dla bliskich w razie śmierci, leczenie dziecka, leczenie szpitalne itd 

Jasne, jasne ...

Ale to nie jest ubezpieczenie tylko fundusz pseudoinwestycyjny + na dokładkę ubezpieczenie za 5 000 rocznie. Mylę się ? Tam jest jakieś coś na dożycie, prawda ? 

Ja bym nawet kupił takie ubezpieczenie bo moja Pani nalega ale nie z funduszem. Po prostu ubezpieczenie. A takich zdaje się - nie ma : ( A prawda jest taka, że w Polsce w poważniejszych przypadkach i tak tylko dobry państwowy szpital.

#59 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1144 postów
665
  • Warszawa

Napisano 20 sierpień 2019 - 07:47

Jesteś tego pewien?

Bo w tamtym roku mojego syna zwozili w Hochzillertal ze stoku skuterem do górnej stacji kolejki Hochzillertal II i ani euro nie zapłaciłem.

Później był transportowany do szpitala w Schwaz, tam badania i tomografia głowy i doba pobytu. Cały koszt - faktura przyszła do mnie więc miałem do niej wgląd, później przekazałem ją do ubezpieczyciela - wyniósł 300 euro. Oczywiście ubezpieczenie było, nie EKUZ, ale standardowe jakie wykupuje na wyjazdy narciarskie.

Jak rozumiem bez EKUZ byłoby nieporównywalnie drożej ? To 300E to każdy Austriak by zapłacił.

#60 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 611 postów
754
  • 3miasto

Napisano 20 sierpień 2019 - 08:11

Co do OC to mam jakieś przy ubezpieczeniu mieszkania i tyle ... kupiłem kiedyś OC AVIVY ale mi nie wypłacili, nie  chciało mi się użerać. To już druga wpadka z tym ubezpieczycielem nawiasem mówiąc.

1. jak się nie zna to mu serwis ustawi i o to chodziło 

2. Nie sprzedaję, ale pracuję w tym od 30- lat. Widziałem szkody, gdzie za "wykup" ze szpitala i transport ludzie mieszkania sprzedawali. Możesz ryzykować, ale nie powielaj swojego bardzo płytkiego wyobrażenia o szkodach w sieci.

3. Jeśli chodzi o OC to za granicą jest ważniejsze niż KL (oczywiście w Unii, bo cześć pokryje EKUZ)

Twoje ostatnie zdanie świadczy o braku znajomości tematu :) cytując klasyka: "Mylisz zasadniczo odmienne systemy walutowe". Z OC nie dostaje się odszkodowania (poza jednym wyjątkiem). OC daje odszkodowanie osobie poszkodowanej przez Ciebie.

Oczywiście możesz zrobić jak chcesz (skoro uważasz, że jesteś "naciągany), ale rozpowszechnianie tego typu opinii w sieci ............... słabo.

www.domnaklinku.eu