Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kadencja na rowerze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#101 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
  • Na forum od: 02.2009
494
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 11 czerwiec 2019 - 19:07

A ja dziś delikatnie 30 km ale po takich singlach jak lubię najbardziej ... gdyby jeszcze teren był bardziej pofalowany : )

Niestety komary tez lubią ciasne, fajne single : )

Załączone miniatury

• kabaty3.jpg

#102 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
  • Na forum od: 11.2007
7821
  • Warszawa

Napisano 12 czerwiec 2019 - 16:02

Cześć

Nie wiem gdzie ale historia rowerowa poniekąd:
Dzisiaj wracałem z pracy koło 14.00. Niestety praca dopadła mnie gdzieś w trakcie w postaci telefonu, który zmusił mnie do pilnych działań. Rower leżał na trawie plecak na nim a ja kucałem nad rowerem pisząc na dwóch telefonach. Mogło to wyglądać dość dziwnie ale na pewno na rzucanie rzeczy w panice. Przejechało jakieś 10 może 12 osób nawet nie zwalniając. Jedynym, który zwolnił i rzucił: "Pomóc ci?" był jakiś pakistańczyk, hindus a może arab wiozący żarcie dla Ubera.

To dla wszystkich tych gnoi odsądzających emigrantów - skąd by nie byli - od czci i wiary, za samo istnienie.

Pozdro

#103 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
494
  • Warszawa

Napisano 12 czerwiec 2019 - 21:20

Droga do pracy trochę dookoła, wały. Zewnętrzną bardziej zacienioną ścieżką. To na mapie to 10km. Plus 7.

No, dziś dałem ognia bo trawę na wałach wiślanych skosili :D  Została taka wąziutka na kilkanaście cm ścieżka, raczej twarda choć nieco dziurawa i miałem 27km/h średnią :D

W sumie 17 km rozgrzewki, 17 km ogień z kadencją 93 i 10 km do domu już emerycko : ) Fajnie tak sobie na lajcie kręcić i widzieć jak się kolesie spinają : )

#104 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2276 postów
  • Na forum od: 01.2017
836
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 13 czerwiec 2019 - 04:53

No, dziś dałem ognia bo trawę na wałach wiślanych skosili :D Została taka wąziutka na kilkanaście cm ścieżka, raczej twarda choć nieco dziurawa i miałem 27km/h średnią :D
W sumie 17 km rozgrzewki, 17 km ogień z kadencją 93 i 10 km do domu już emerycko : ) Fajnie tak sobie na lajcie kręcić i widzieć jak się kolesie spinają : )

Ładna liczba 44.
Niech się spinają.
Moze coś pęknie.

#105 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
494
  • Warszawa

Napisano 13 czerwiec 2019 - 05:25

Mnie raczej cieszy, że ja już po spince :D

#106 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
494
  • Warszawa

Napisano 16 czerwiec 2019 - 20:50

Mazury jakoś burze omijały ; )

LgXrbF0.jpg

8E7zYr5.jpg

MaW7qMm.jpg

6DjHoRQ.jpg

xlRoFAZ.jpg

#107 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 191 postów
  • Na forum od: 01.2017
322
  • Umiejętności: 6

Napisano 17 czerwiec 2019 - 05:34

Wczoraj bez spinki
80 km po szosie i płasko w sumie 4 światła -zielone, jedno nielegalnie czerwone -ruch minimalny na drodze. Za to dużo przejechanych zwierząt, w tym również szczupak na środku jezdni.
Walczę z kadencją - pasuje mi chyba 80, ale świadomie staram się podkręcić 90-95. As rowerowy sugeruje 95-100. Po zmianie baterii w komputerze, nie wiem nawet jak z tą kadencją- bo nie ustawiłam.
Metronomem są grupki profi - widać jak kołowrotki przędą i lubię wpaść w taki rytm.
Ale i tak ta 95- ka jest jeszcze zupełnie nienaturalna. Wiec jak już wyminą to wracam do swoich flaków z olejem.

#108 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
494
  • Warszawa

Napisano 17 czerwiec 2019 - 08:48

A jeździsz w zatrzaskach ? 

Na wysoką kadencję robią dobrze zatrzaski, stromy kąt rury podsiodłowej i jazda pod wiatr :D

A - i kadencja działa bez ustawiania bo to przecież nie potrzebuje obwodu koła do zliczenia impulsów na minutę : )

#109 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6526 postów
  • Na forum od: 02.2008
4669
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 17 czerwiec 2019 - 09:59

Na wysoką kadencję robią dobrze [...] stromy kąt rury podsiodłowej

Możesz doprecyzować czy dobrze myślę? Stromy kat to bardziej pionowy? Skutkuje to głównie przesunieciem siodełka bardziej nad oś pedalow. Czy coś pominąłem?

Gratulacje za 120km w tej temperaturze!

#110 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
494
  • Warszawa

Napisano 17 czerwiec 2019 - 10:21

Dokładnie tak. Jak masz tyłek z tyłu to wypychasz jak mięśniak a potem pod górę nie ma z czego docisnąć ... lepiej mieć nieco do przodu. Czyli zamiast skracać mostek lepiej siodełko do przodu - nigdy nie do tyłu. 

Krótsza korba tez dobrze robi na kadencję ... Dobry kąt podsiodłowej to 73,5-74 stopnie.

Temperatury w lesie nie były nie do wytrzymania, dzień wcześniej było cieplej. Tyle, że miejscami dosyć ciężko bo założyłem opony 2.0 i mi na podjazdach buksowały w błocie a w piachu to już w ogóle jak na lodzie :/

Myślałem, że jak trochę popada to ten piach będzie mniej piaszczysty ale już wyschło :D Tak naprawdę to było 130 km ale mi Strawa ukradła najfajniejszy kawałek - jak dojechaliśmy do Guzianki okazało się że jest cała w remoncie i objeżdżaliśmy 12 km lasami na azymut :D Nissan Terrano tez próbował z trzema blokadami ale się poddał :D

• sstar podziękował za tę wiadomość

#111 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
7821
  • Warszawa

Napisano 17 czerwiec 2019 - 10:41

Cześć

A jak przejechałeś przez/dojechałeś przez Karwik bo ślad prowadzi inaczej a zdjęcie jest?

Pozdro

#112 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
494
  • Warszawa

Napisano 17 czerwiec 2019 - 10:50

Karwik i Wierzba były dzień wcześniej w ramach rekonesansu przeciwnie z kierunkiem wskazówek zegara, zdjęcie to tak z rozpędu ...

Zreszta to zdjęcie z kaczkami tez z rozpędu :D - to stanica WOPR na północno - wschodnim rogu Śniardw, taka mała arabeska.

Karwik nieprzejezdny, łańcuch, brama, śluzowy się demonstracyjnie odwrócił więc nawet nie próbowaliśmy negocjowac.

br59S6l.jpg

Mr4v6Io.jpg

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#113 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
494
  • Warszawa

Napisano 17 czerwiec 2019 - 11:15

Tu jeszcze - bo kiedyś pytałeś o tą czerwoną drogę - trzeba nią przejechać tylko przez most, potem zaraz w lewo (jadąc przeciwnie do wskazówek zegara) zaczyna się niebieski (o ile pamiętam) szlak - bardzo fajna szutrówka przez las, wjazd zastawiony przed quadami kilkoma fluoroscencyjnymi słupkami więc nie sposób ominąć. A na moście i w piątek i w sobotę bawili się w wojsko "terytorialsi" - w pełnym rynsztunku, z małokalibrowymi automatami, pomalowani na twarzach pomadką zielono - czarno pokazywali sobie na mapach jakieś kwadraty :D Zapytałem czy będą mnie bronić jak przyjdzie potrzeba bo jest trochę drzew zwalonych po drodze - odpowiedzieli, że oni Ojczyzny bronią a z drzewami to mam się udać do służby leśnej : )

qejmniE.jpg

#114 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6526 postów
  • Na forum od: 02.2008
4669
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 17 czerwiec 2019 - 11:37

Wiesz może czy da się dotrzeć na Szeroki Ostrów od lądu? Tzn czy grobla jest w całości....
Sluzowy na Karwiku to lepszy egzemplarz... Kiedyś trzeba go było ostro do pionu postawić gdy odmówił sluzowania pół godziny przed końcem godzin otwarcia.....

#115 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
494
  • Warszawa

Napisano 17 czerwiec 2019 - 14:51

Da. I na półwysep Kaczor też.

#116 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
7821
  • Warszawa

Napisano wczoraj, 07:42

Tu jeszcze - bo kiedyś pytałeś o tą czerwoną drogę - trzeba nią przejechać tylko przez most, potem zaraz w lewo (jadąc przeciwnie do wskazówek zegara) zaczyna się niebieski (o ile pamiętam) szlak - bardzo fajna szutrówka przez las, wjazd zastawiony przed quadami kilkoma fluoroscencyjnymi słupkami więc nie sposób ominąć. A na moście i w piątek i w sobotę bawili się w wojsko "terytorialsi" - w pełnym rynsztunku, z małokalibrowymi automatami, pomalowani na twarzach pomadką zielono - czarno pokazywali sobie na mapach jakieś kwadraty :D Zapytałem czy będą mnie bronić jak przyjdzie potrzeba bo jest trochę drzew zwalonych po drodze - odpowiedzieli, że oni Ojczyzny bronią a z drzewami to mam się udać do służby leśnej : )

qejmniE.jpg

Cześć

Bardzo fajnie żeś to wymyślił. Zapomniałem zupełnie o tej Guziance a byłem tam na początku maja i widziałem, że most jest praktycznie zlikwidowany i nie ma przejazdu. Dlatego też chyba fajniejszy ten wariant z Wierzbą i promem tylko, że ja muszę później jechać na zachód do Mokrego bo stamtąd będę startował.

Fajnie masz, że tak sobie jeździsz to tu to tam - zazdroszczę.

Pozdrowienia

#117 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
494
  • Warszawa

Napisano wczoraj, 08:33

Cóż, objeżdżanie Guzianek tez miało swój urok - trochę hardcorowy ale potem spora satysfakcja - w sumie z kilometr przewyższenia wpadło. W sumie ładnie tam - choć najbardziej lubię wkoło Nidzkiego albo Wigier.

Ogólnie cel nie został osiągnięty bo miało być z Nidzkim w sumie 200km ale 30km trasa mocno terenowa Wejsuny - Pipielno - Wierzba - czarnym szlakiem do Guzianki -wkoło Guzianek już po 80 km wkoło Śniardw dała nam mocno popalić, zrobiło się już późne popołudnie a na dodatek koledze popsuł się rower. Ma Cube-a kupionego w SkiTeamie więc tam oddał na przegląd. No i jedna z 2 śrub mocujących ramię korby wypadła, została jedna która co chwilę się luzowała przy mocnym deptaniu i trzeba było ją co kilka minut dokręcać żeby korby nie ukręcić - horror więc z Rucianego powrót szutrem najprostsza drogą.

No nic to, co się odwlecze ...tylko założę terenowe opony na taki wypad.

Nie ma czego zazdrościć - wsiadasz w piątek po robocie w auto, namiot, dwa dni i tyle. Tam w lasach i tak nie ma ludzi - wszyscy na Krutyni albo na bulwarach w Mikołajkach. Paliwo wyszło 75/głowę a pole namiotowe 20/nocleg. No i bonusik - chyba najlepsza wędzarnia ryb w Polsce w Spychowie. Jeszcze mi trochę troci i siei zostało :D

#118 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
7821
  • Warszawa

Napisano wczoraj, 08:47

..........

Nie ma czego zazdrościć - wsiadasz w piątek po robocie w auto, namiot, dwa dni i tyle. Tam w lasach i tak nie ma ludzi - wszyscy na Krutyni albo na bulwarach w Mikołajkach. Paliwo wyszło 75/głowę a pole namiotowe 20/nocleg. No i bonusik - chyba najlepsza wędzarnia ryb w Polsce w Spychowie. Jeszcze mi trochę troci i siei zostało :D

Cześć

No cóż, może w wakacje da radę. Na razie zbyt dużo zajęć.

Pozdro

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych