Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kadencja na rowerze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
636 odpowiedzi w tym temacie

#621 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1582 postów
  • Na forum od: 10.2006
1029
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 11 wrzesień 2019 - 08:12

Ostatnio spróbowałam MTBK w Montanie i ustawiły mnie dzieci jakiś 8-latek wyskakiwał na swoim rowerze z dziur i sprawnie lądował.
Świetna instruktorka teorię mi ładnie zaprezentowała - więc najpierw zaliczyłam przewrotkę przez kierownicę na tzw. wielbłądzim garbie, a potem jakieś krzaki, choć to drzewo mnie wzywało i było blisko,
Jeszcze nie doszłam do siebie.

Bo do wszystkiego trzeba się zabierać z głową i "stosownie do wieku" jak to mawiał, już nieżyjący, prof. Rudnicki (astronom). :) Rower górski "odkryłem" pod koniec lat 80-tych. We Francji. Na tym rowerze, tylko trochę poprawionym, wyczyniałem prawdziwe cuda na trudnych beskidzkich trasach. Zjeżdżałem po trasach, z których ciężko się schodzi. A hamulce to były kiepskie cantilever. Po każdym dniu jazdy centrowałem koła. Itd. I o dziwo, nie zaliczyłem wiele upadków, w każdym razie niewiele groźnych. BTW jeździłem wtedy w górach bez kasku. Ale miałem wtedy ok. 40-ki. Dziś dobijam 70-ki (w przyszłym maju przekroczę Rubikon), posiadam o wiele lepszy rower, ale nie odważam się zjeżdżać tam, gdzie kiedyś to robiłem. A jeśli wciąż zjeżdżam po dość trudnych trasach to robię to powoli i ostrożnie.

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

#622 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3044 postów
  • Na forum od: 10.2011
8917
  • Umiejętności: 7

Napisano 11 wrzesień 2019 - 17:55

Opony dotarły, pierwsze wrażenie to trochę tandetne, wymiana w dwóch kołach zajęła mi około pół godziny. Po założeniu na koła nie różnią się od tradycyjnych.
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dziś jazda testowa rekreacyjna z żona. Koła są twarde, ale ja pompuję do tradycyjnych kół 10-11 atmosfer, więc w moim przypadku komfort porównywalny z tradycyjnymi, dla kogoś kto pompuje mniej powietrza do kół może mieć wrażenie, że jedzie wozem drabiniastym. Jazda po nawierzchni jak na fotce bezproblemowa:Dołączona grafikaDołączona grafika
Mało komfortowa jazda po kostce brukowej,ale przy tradycyjnych oponach jazda po takiej nawierzchni też nie należy do przyjemności. Kupiłem opony o najmniejszym profilu, to opony typu slick bez bieżnika. Na suchej nawierzchni trzymają bardzo dobrze, obawiam się, ze po deszczu mogą się ślizgać.Dołączona grafika
  • moruniek podziękował za tę wiadomość
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#623 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 198 postów
  • Na forum od: 01.2017
361
  • Umiejętności: 6

Napisano 11 wrzesień 2019 - 23:37

Bo do wszystkiego trzeba się zabierać z głową i "stosownie do wieku" jak to mawiał, już nieżyjący, prof. Rudnicki (astronom). :)
(...)
Całkiem dla astronoma normalne chyba jest, żeby zdobyć odpowiednią perspektywę czasem trzeba położyć się na ziemi, żeby spojrzeć w niebo....
(...)
Na tym rowerze, tylko trochę poprawionym, wyczyniałem prawdziwe cuda na trudnych beskidzkich trasach. (...)
No właśnie prawdziwa frajda zaczyna się jak zjezdziesz z utartych dróg!

(...)o dziwo nie zaliczyłem wiele upadków, w każdym razie niewiele groźnych.(...)

... im więcej trudności, tym więcej okazji do poprawy błędów.

(...)BTW jeździłem wtedy w górach bez kasku. ...ale nie odważam się zjeżdżać tam, gdzie kiedyś to robiłem.

A jeśli wciąż zjeżdżam po dość trudnych trasach to robię to powoli i ostrożnie.

Żeby nabyć doświadczenia potrzebowałeś 30 lat?

#624 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1115 postów
  • Na forum od: 02.2009
659
  • Warszawa

Napisano 11 wrzesień 2019 - 23:45

Opony dotarły, pierwsze wrażenie to trochę tandetne, wymiana w dwóch kołach zajęła mi około pół godziny. Po założeniu na koła nie różnią się od tradycyjnych.

A ja się dziś zamleczyłem na próbę ... przednią oponę : ) 

#625 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2425 postów
903
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 12 wrzesień 2019 - 05:41

Tymczasem Zittau i okolice. Via Ferraty, kilka ministoków, wszechobecne ścieżki do biegówek i trasy rowerowe. Góry Zytawskie/Luzyckie. W sam raz dla emeryta. Z doświadczeniem... lub bez;-) Sentymentalny powrót, a Szrenicę i Jizerę widać.

Załączone miniatury

• DSC_7322.JPG
  • DSC_7302.JPG
  • DSC_7357.JPG
  • DSC_7327.JPG
  • DSC_7380.JPG
  • DSC_7384.JPG
  • DSC_7370.JPG
  • DSC_7332.JPG
  • DSC_7326.JPG

• wkg podziękował za tę wiadomość

#626 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2425 postów
903
  • Łódź/Wrocław

Napisano 13 wrzesień 2019 - 20:42

Jutro Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w rodzinnym mieście Skierniewice, zapraszamy... Tymczasem w lasku jeziorko, więc kąpiel, wzdłuż drogi ścieżka...

Załączone miniatury

• Screenshot_20190913-175049.png
  • Screenshot_20190913-214541.png
  • Messaging1568453856704.jpg
  • DSC_7387.JPG
  • DSC_7391.JPG

#627 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2425 postów
903
  • Łódź/Wrocław

Napisano 17 wrzesień 2019 - 09:50

Tym razem podnóże Slezy. Styl light and grunty;-) Autem na Tapadla skąd rowerem nieb-ziel dość płaskim wokół. Gdy nieb odchodził z buta na Skalna potem żółtym i powrót. Kontynuacja rowerem w stronę Sadów, płasko i przyjemnie. Przy źródle Slezan zjazd w lewo w dół w kierunku przeł Tapadla, potem asfaltem w górę. Rower turystyczny;-) podejście i podjazd końcowe trochę mnie spufaly.

Załączone miniatury

• DSC_7412.JPG
  • DSC_7413.JPG
  • DSC_7417.JPG
  • DSC_7421.JPG
  • DSC_7433.JPG
  • DSC_7437.JPG
  • DSC_7440.JPG
  • DSC_7443.JPG
  • DSC_7447.JPG
  • DSC_7448.JPG
  • DSC_7452.JPG
  • DSC_7438.JPG
  • DSC_7415.JPG
  • DSC_7455.JPG
  • DSC_7454.JPG
  • DSC_7453.JPG
  • DSC_7442.JPG
  • DSC_7434.JPG
  • DSC_7414.JPG

#628 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9354 postów
  • Na forum od: 09.2006
3619
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:29

lekko latwo I przyjemnie

chociaz napoboczu widz epewne plusy - te pociete pnie byly by doskonale do przejechania sie po nich - z boku tych drog na pewno sa doskonale skaly do jezdzenia..........

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#629 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3044 postów
8917

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:38

- te pociete pnie byly by doskonale do przejechania sie po nich
..........

Ktoś się napracował, żeby te pnie ułożyć, by później łatwiej można je było załadować na ciągnik.
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#630 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9354 postów
3619
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:42

przeciez przy przejazdach tego sie ie rozwala - a jezeli cos sie poturla,to obowiazkiem jest to naprawic natychmiast.....

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#631 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3044 postów
8917

Napisano 17 wrzesień 2019 - 13:35

Chciałbym zobaczyć jak podnosisz te belki by odłożyć na miejsce :D. Patrząc na średnice i długość 120 cm to swoją wagę mają. A jakby każdy rowerzysta chciał sobie po nich przejeżdżać to na bank się rozjadą.
Dołączona grafika

#632 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9354 postów
3619
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 17 wrzesień 2019 - 14:08

NAJLEPIEJ DO TEGO NIE DOPROWADZC - swoja wage maja - przed przejazdem zawsze powinno sie obejrzec nowa przeszkode - wybrac linie, zobaczyc najazd I zjazd - w przypadku "logs" jak ten prawdopodobnie powinno sie podlozyc male kawalki skal lub drewna, zeby przeciwdzialac rolowaniu tych klod - to jest najlepsze wyjscie... a jezeli sie cos stanie, to kodem mtbk jest pozostawienie tego w takim samym stanie - proste - zniszczysz - naprawiasz.....

#633 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2425 postów
903
  • Łódź/Wrocław

Napisano 17 wrzesień 2019 - 17:03

lekko latwo I przyjemnie

chociaz napoboczu widz epewne plusy - te pociete pnie byly by doskonale do przejechania sie po nich - z boku tych drog na pewno sa doskonale skaly do jezdzenia..........

Skały...

Załączone miniatury

• DSC_7418.JPG

#634 MarioJ

MarioJ

Frirajder

• PipPipPipPipPip
  • 2022 postów
  • Na forum od: 11.2007
1257
  • Wrocław

Napisano 17 wrzesień 2019 - 20:54

Jak tam, widzieliście już nowość sprzętową?
Pojawił się gravel full :-)

#635 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1115 postów
  • Na forum od: 02.2009
659
  • Warszawa

Napisano 17 wrzesień 2019 - 21:02

Ciekawe kiedy zaczną do szosek wstawiać sztyce regulowane a do reszty rowerów ABS.

Poważnie z tym fullem ? :D

#636 MarioJ

MarioJ

Frirajder

• PipPipPipPipPip
  • 2022 postów
  • Na forum od: 11.2007
1257
  • Wrocław

Napisano 17 wrzesień 2019 - 22:35

Tak, poważnie :-) GRAVEL FULL :-)

Pojawiło się coś takiego. Amorek z przodu, amorek z tyłu. 

40-50 skoku, waga: 10-11kg, cena na razie nie zdradzana.

Na foto wygląda mi też że jest magiczna sztyca.

Kilka zdjęć

Niner-Full-Suspension-Gravel-Bike_25.jpg

Niner-Full-Suspension-Gravel-Bike_10.jpg

MCR-9-RDO-CVAStory.jpg

https://bikepacking....on-gravel-bike/

https://ninerbikes.c...s/the-mcr-9-rdo

• Wujot i wkg podziękowali za tę wiadomość

#637 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2425 postów
903
  • Łódź/Wrocław

Napisano wczoraj, 06:24

Skały...

Z ciekawostek to jest taka droga w kierunku Slezy z użyciem rąk do popierania się, kiedys gdy jeździłem przez rok co tydzień na Sleze, busem, to sobie wyszukalem taka namiastkę. Jakoś od strony Skalnej trzeba czarnym a potem wejść w skale. Raz tylko za późno na płytach zorientowałem się że tarcia brak bo warstewka niewidocznego lodu, wykorzystałem wtedy tarcie całego ciała;-)