Skocz do zawartości

Kadencja na rowerze


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

 

We wtorek wieczorem prezydent Andrzej Duda podpisał pakiet ustaw i nowelizacji zbiorczo nazywanych "tarczą antykryzysową". W zmienianych przepisach znalazły się te regulujące funkcjonowanie stanu epidemii. Nowelizacja dała bardzo szerokie uprawnienia Powiatowym Inspektorom Sanitarnym. Od środy mogą oni nakładać następujące kary:

  • Za łamanie ograniczeń w przemieszczaniu się - od 5 tys. do 30 tys. zł. Wśród tych ograniczeń jest zakaz wychodzenia na ulice osób niepełnoletnich i obowiązek zachowania odległości 2 metrów pomiędzy pieszymi
  • Za ucieczkę z kwarantanny lub izolacji - do 30 tys. zł
  • Za łamanie ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej i w zakładach pracy - od 10 tys. do 30 tys. zł
  • Za organizowanie zgromadzeń, także w postaci spotkań lub imprez (nie dotyczy to osób najbliższych) - od 10 tys. do 30 tys. zł
  • Za korzystanie z terenów zielonych, takich jak parki czy bulwary - od 10 tys. do 30 tys. zł
  • Za nieudostępnienie lokalu w celu przeciwdziałaniu epidemii - od 5 tys. do 10 tys. zł

Kary te wymierza powiatowy sanepid w drodze decyzji administracyjnych. Podlegają one natychmiastowemu wykonaniu z momentem doręczenia i powinny być zapłacone w ciągu siedmiu dni.

 

Jak to się ma do Policji czy Straży Miejskiej? Czy oni mogą wystawiać takie kary? Bo jakiegoś inspektora to raczej nie spotkamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, ja wymiękam. Nie będę się przepychał z Policją a już na pewno nie ze Strażą Miejską. Po weekendzie się zobaczy.

Na szczęście mam szybki, tani transport na Wyspy Salomona - tam jeździ cały czas kilka - kilkanaście tysięcy rowerzystów. A powietrze ma magiczne właściwości - nie przenosi wirusa.

 

 

Załączone miniatury

  • wyspy_salomona.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Róże to są w parku albo w ogrodzie a teraz na wietrze mogą się przekręcać rzeczywiście.

Pozdrowienia

 

Jak zawsze, film nie pokazuje faktycznej skali trudnosci, ale w sumie niezly"

Tam wlasnie spedzilem wczoraj prawie 4h (z czego 1h na naprawy roweru kolegi - zlamal hanger) , ale warto obejrzec : ten film obejmuje 18 min - czyli czesc tego , co wczoraj jezdzilimy: moje ulubione miejsce na mtbk, bo latwo mozna sie zabic

 

ten na pomaranczowym rowerze na tym filmie musi sie duzo nauczyc - te momenty , w ktorych stawal lub walil sie z roweru nie sa najtrudniejsze (podejrzewam, ze te naprawde trudne po prostu schodzil albo wchodzil)

 

warto zobaczyc, - zauwaz jak malo miejsca jest czasami miedzy drzewami I skalami…...Swietne miejsce!!!

 

PS jedne z moich ulubionych fragmentow to te pokazane miedzy 1:05 -  2:37, oraz  8:05 do konca filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz razem w tym roku ? :)

Cześć
Nie mam pojęcia bo zgubiłem nawigację na jesieni na kajakach ale dzięki pogodzie jeżdżę dużo, głównie do pracy lub/i lekko wydłużając powrót.

Po prostu jakoś mi się fajnie jeździ, sprawia mi wielką przyjemność. W tym tygodniu wziąłem wszystkie dyżury w pracy, głównie po to, żeby móc sobie pojeździć.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie się załamać. Nie wiadomo o co chodzi, już mnie męczy ta praworządność :D

 

Ograniczenia korzystania z lasów

Zgodnie z decyzją rządu: zamknięte zostają parki, skwery i bulwary; wypożyczenie miejskich rowerów Veturilo. Prosimy także o ograniczenie obecności w lasach Warszawy. 

 

 

 

https://lasymiejskie.waw.pl/index.php

 

Konia z rzędem temu, kto poda definicję bulwarów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy dzisiaj ok 39 km z sąsiadem, klasycznie mieszana jazda terenowo-szosowa. Niestety z pominięciem lasów, ale zadrzewione tereny a i owszem. Pustki niesamowite. Przejeżdżaliśmy Zakopiankę, pusto, wsie puste. Ale jakiś kretyn musiał podpalić ściółkę i łąkę. 10 strażaków zamiast siedzieć w domu gasiło palącą się trawę. Dołączona grafikaDołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...