Skocz do zawartości

Kadencja na rowerze


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

To był żart w związku z tym pogryzieniem :). Cztery lata studiowałem i mieszkałem we Wrocławiu, to trochę się udało poznać to miasto, szczególnie z jego nocnych atrakcji :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Niektóre groźne. Kluby..
Ja już po studiach tu splynalem z Mazowsza, choć może ziemi Łódzkiej, ew. Księstwa Łowickiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja trochę miałem stracha - kobitka miała jakieś szczepienie z przed kilku lat ale poszedłem do lekarza i mówi, że w okolicach Wrocławia to wścieklizny od 30 lat nie notowali więc odpuściłem. Fajny był ten wilczur a badanie psów na wściekliznę jest hmmm ... dosyć inwazyjne więc nie byłem w stanie się upierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre groźne. Kluby..
Ja już po studiach tu splynalem z Mazowsza, choć może ziemi Łódzkiej, ew. Księstwa Łowickiego.

 

Cóż ... kto z Łodzi pochodzi - sam sobie szkodzi :D

No to byliśmy sąsiadami : ) Tyle, że ja do miasta jeszcze miałem korek przez rozkopany na wiele lat wiadukt na Grabiszyńskiej ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... kto z Łodzi pochodzi - sam sobie szkodzi :D
No to byliśmy sąsiadami : ) Tyle, że ja do miasta jeszcze miałem korek przez rozkopany na wiele lat wiadukt na Grabiszyńskiej ; )

O ja przepraszam, pochodzę z okolic Warszawy, a dokładniej Skierniewic (Wokulski wysiadł), a dokładnie, Żelazna, choć nie, raczej Wola Wysoka, coś jak Haut Chateau. Łódź gangsterska, jeśli o jazdę autem się rozchodzi. PS po korku ani śladu. Ja miałem lepiej z Parku Szczytnickiego na Plac Grunwaldzki, wtedy zawsze rowerem, chwilka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre groźne. Kluby.. .

To fakt, przypomniały mi się zawody w wieloboju, po pierwszym dniu zawodów i dwóch konkurencjach zdecydowanie prowadziłem. Niestety koledzy wyciągnęli mnie wieczorem na dyskotekę do „Simplex-u”. Skończyło się bójka nad ranem z autochtonami i utratą pierwszego miejsca w zawodach, bo w biegu na trzy kilometry zabrakło świeżości :( ebdc7687cf56adacdea414537a0547ce.jpg Ten rekwizyt w postaci okularów słonecznych był w tamtym momencie niezbędny :). Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, przypomniały mi się zawody w wieloboju, po pierwszym dniu zawodów i dwóch konkurencjach zdecydowanie prowadziłem. Niestety koledzy wyciągnęli mnie wieczorem na dyskotekę do „Simplex-u”. Skończyło się bójka nad ranem z autochtonami i utratą pierwszego miejsca w zawodach, bo w biegu na trzy kilometry zabrakło świeżości,
1eef55e478b8ae580fb3b35246c0a290.jpg
Ten rekwizyt w postaci okularów słonecznych był w tamtym momencie niezbędny :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Z autochtonami nigdy nie wygrasz.
Wrocławski clubbing głośny ostatnio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pies go tam pogryzł to musiało być Psie Pole ;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Uderz w stół. Dziś zwiedzalem m.in. Psie Pole. Start z rana. Grabiszyńska do Centrum, koło NFM ścieżka, Podwale, Grunwald, wzdłuż Odry, potem Kloboczyce, Lozina, droga wewn. Wzdłuż A8 do Remiaszowa, potem Cienik, jazda konna dla wojsk lądowych, wjazd Psie Pole minalem, Poświętne, mała obwodnica, kąpiel przy Moście, no i przez działki i tory do domu, na skróty. Kadencji nadal szukam.

Załączone miniatury

  • DSC_2995.JPG
  • DSC_3000.JPG
  • DSC_3004.JPG
  • DSC_3005.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Wiecie co mnie zawsze zastanawia i bulwersuje...
Że na tego typu planach (bo mapami tego nazwać nijak nie można) nie ma skali w jakiejkolwiek formie. Chore.
Pozdrowienia


Całość ok. 50 km. W jedną stronę będzie ok 25 km. Zawsze wspomagam się Google. Momentami pojechałem na czuja i wylądowałem na łąkach. Nie najgorzej. Wczoraj 4 razy się zacukałem i 4x odwrót. Dziś ani razu, choć drogę modyfikowałem. Do winnicy kumpla nie dotarłem: Rafa z Trzebnickich Wzgórz. Wina polecam. Robi też piwa. Bonusem kąpiel w Odrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość ok. 50 km. W jedną stronę będzie ok 25 km. Zawsze wspomagam się Google. Momentami pojechałem na czuja i wylądowałem na łąkach. Nie najgorzej. Wczoraj 4 razy się zacukałem i 4x odwrót. Dziś ani razu, choć drogę modyfikowałem. Do winnicy kumpla nie dotarłem: Rafa z Trzebnickich Wzgórz. Wina polecam. Robi też piwa. Bonusem kąpiel w Odrze.

Cześć

Chodziło mi generalnie o brak skalowania. Bez skalowania nawet najlepsza mapa jest g... warta.

Wzgórza Trzebnickie - podobno najlepsza winnica w Polsce.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Chodziło mi generalnie o brak skalowania. Bez skalowania nawet najlepsza mapa jest g... warta. Wzgórza Trzebnickie - podobno najlepsza winnica w Polsce. Pozdrowienia

Każdy sensowny program mapowy ma w opcjach wyświetlanie linii skali. No chyba że nie jest porządny... ;-). Na fotce Locus.Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego bezwartościowa? ( mam na mysli te mapki z palikacji np locus)

Bo jakakolwiek mapa bez skali jest bezwartościowa.

Bez skali może być szkic paru dróg jak ktoś w miarę ogarnia przestrzeń i odległości i ich zachowanie przy przenoszeniu na papier.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obok masz ekranik z danymi. To taka filozofia dla wychowanków smartfona.... Na zrzucie powyżej jest taka kropkowana linia z odlegloscia i azymutem od pozycji do celownika. Zastępuje dobrze skale. Ale masz rację. Jest to element mapy. Podobnie jak podziałka liczbowa. Te co nie mają nie są mapami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się 

 

W mapy.cz jest włączona defaultowo, ale... musiałem uruchomić apke, żeby to sprawdzić, bo praktycznie nie używam :-)

 

Ja bardzo rzadko, czasem gdy na nowej trasie chcę mniej więcej wiedzieć ile mam jeszcze do przejechania do jakiegoś miejsca ale przydatność tego prawie żadna w mtb. Czasem 1 km robi się bardzo długo a potem 10 migiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...