Skocz do zawartości

Podzielę się


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie będę świnią. Podzielę się tym, co mi podesłał Morgan. Bliższą analizę teoretyczną tego przejazdu rozpocznę jesienią by,jak Białka ruszy, przejść do praktyki na Dynastar Komórka.

"Bonjour Eugene,

J'espère que vous allez bien depuis la fin de la saison de ski ;)

Il est temps pour moi de monter et publier des vidéos de cet hiver et même de l'hiver dernier !

Je commence par une vidéo de quelques virages carving lors d'un entrainement avec mon pote Mike en Avril 2019 dans la station "Les Angles" dans les Pyrénées...

Une vidéo plus complète suivra dans laquelle on vous partagera les aspects techniques :)

Belle fin de journée et bon visionnage !!!

Cliquez sur le lien ou sur l'image pour voir la vidéo sur YouTube : "




Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Znam przynajmniej 10 osób, które bez problemu w takich warunkach tak pojadą, parę z nich jest z forum. Po prostu umieją jeździć.

Pozdrowienia

 

Wiem, wiem ...

Zastanawiam się czy on kładąc się w zakrętach i dotykając rękawicą śniegu robi to bo tak się powinno czy dlatego, że to tak fajnie wygląda.

Bo ja się staram trzymać zasady żeby zawsze widzieć obie dłonie ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem ...

Zastanawiam się czy on kładąc się w zakrętach i dotykając rękawicą śniegu robi to bo tak się powinno czy dlatego, że to tak fajnie wygląda.

Bo ja się staram trzymać zasady żeby zawsze widzieć obie dłonie ... 

Cześć

Podpiera się bo inaczej by upadł.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem ...

Zastanawiam się czy on kładąc się w zakrętach i dotykając rękawicą śniegu robi to bo tak się powinno czy dlatego, że to tak fajnie wygląda.

Bo ja się staram trzymać zasady żeby zawsze widzieć obie dłonie ... 

Dawałem już tu video innego szpeca francuskiego, Jeremy'ego. Tłumaczy dlaczego wleczemy koniec kijka, a niekiedy dotykamy ręka wewnętrzną śniegu. https://youtu.be/4abew2hgVwI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem już tu video innego szpeca francuskiego, Jeremy'ego. Tłumaczy dlaczego wleczemy koniec kijka, a niekiedy dotykamy ręka wewnętrzną śniegu. https://youtu.be/4abew2hgVwI

 

Mnie przekaz - styl Jeremiego bardziej się podoba / pasuje aniżeli Morgana.

Jasne, że Morgan bardziej  efektownie pracuje,  Jego videa są też lepiej zrobione.

Ale na końcu .... no cóż, wolę Jeremiego z Jego szafkami kuchennymi w tle kadru itepe. Jest bardziej naturalny, a Jego podejście do tłumaczenia zasad nartowania jest dla mnie optymalne.

Nadto, często sam się łapię na wleczeniu kijka wewnętrznego po śniegu .... no masakra .

 

Dzięki i chapeau bas, a_senior!!!

Ps. 

Na własną  pociechę powiem,  że nie odrywam / podnoszę  nogi wewnętrznej w skręcie na stromszym / stromym, co notorycznie robi moją Lepsza Połowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przekaz - styl Jeremiego bardziej się podoba / pasuje aniżeli Morgana.

Jasne, że Morgan bardziej  efektownie pracuje,  Jego videa są też lepiej zrobione.

Nie mogę za dużo pisać, bo Morgan tu zagląda, a z tłumaczem googla rozumie prawie wszystko, :) Z Morganem pracuje niejaki Arno, fizjoterapeuta, bardzo dobry kamerzysta. I on filmuje wszystkie jego pokazy i ewolucje. I robi to bardzo, bardzo dobrze. A Jeremy robi to sam, może z pomocą Morgana, ale widać skromniejsze środki. Choć szczerze mówiąc, też wolę taki oszczędny i równie sympatyczny, przekaz, który jest u Jeremy'ego. Morgan jest czasem trochę przegadany. Choć z drugiej strony tak pięknie i dobitnie mówi. I aż go skręca by to co mówi, precyzyjnie dotarło do oglądających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak se...

 

zdecydowanie "bardziej" wygląda :

https://youtu.be/V9VrRn_qzWY?t=47

 

ale to inna liga

Miałem to samo wrzucać. Albo taka jazda:

 

https://www.instagra.../p/BtypvPAh48r/

https://www.instagra.../p/BsGfhjnhJXC/

Niestety to też zawodnik na poziomie kontynentalnym.

 

Na tym filmie Morgan jedzie w stylu tych wszystkich demonstratorów z YT. Wylizane, perfekcyjne skręty. Bardziej podoba mi się taka jazda jak tego Szweda z instagrama. Dynamika, mocna angulacja, ręce swobodnie przy ciele - miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszcie sobie co chcecie. Ale ja będę podglądał tego pana w niebieskim kombinezonie. Moja dewiza -jeździć elegancko - na takim stoku jak ten pan. Oczywiście na eleganckich nartach, takich jak DK.

Nie mam wielkich wymagań. I tak mam spore osiągnięcia. Opublikowałem je w dziale "Multimedia", "Ostatni ślizg rodzinny". Biorąc pod uwagę, jak to się zwykle robi w ocenie stanu zdrowia- wiek, płeć i inne, to ta narciarka nie prezentuje gorszego poziomu od pana w kombinezonie. Jest to mój własny chów. Co prawda mieszkamy w ski stacji Wadowice, ale nie są to Pireneje Morgana. I żadem Jeremy mi nie doradzał.

Z pasją oglądam teraz Giro. Wczoraj takie Mortirolo, do Ponte di Legno. Pięknie sie nam jeździło z żona w tym ostanim na nartach. Lubie takie kręte trasy leśne. A wtedy(inne lata) były raczej pustawe. Wczoraj myślałem, że może zobaczę te trzy tysięczniki w tle, w pobliżu. Po tej walce pod Mortirolo wsiadłem na bicykl pojechałem na trasę. Mam taki podjazd pod park. Dwieście,trzysta metrów. Na najmniejszym przełożeniu dotarłem na górę. Spocony. Nachylenie, może średnio 8 %, z miejscem nieco więcej. Daje w de to moje Mortirolo. Co prawda dopiero sie rozkręcam na początku sezonu. Sprzęt nie ten, lata nie te. Wszystko po to,by nieco poprawić swoją jazdę w kierunku niebieskiego kombinezonu. Drodzy koledzy! Dawanie na forum przykładów jazdy z narciarskiego Mortirolo to chyba jednak przesada.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszcie sobie co chcecie. Ale ja będę podglądał tego pana w niebieskim kombinezonie. 

Pozdrawiam

I ja się tobie całkowicie nie dziwię....niedoskonałości są i to widać ale chyba nie o to tu chodzi ważny jest przekaz a w zasadzie jego prostota ot taka zwykła łopatologia, np (to ten inny kombinezon) wleczenie kijka - oczywista oczywistość - dla instruktorów/zaawansowanych narciarzy (uwielbiam to robić)  ale dla "zwykłych" narciarzy już nie. Odkrywanie/transparentność "tajemnic".

PS "goryl" u morgana mi się nie podoba za to "wskakiwanie" w skręt - rewelacja. 

PS 2 czym się kończy machanie rękami tak +- 2,50 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Król stylówy jest jeden :P 
https://www.youtube....h?v=JlpeSha0BDI


Witam

Był! Bo już nie wygrywa. Najnowszym królem jest ten, który ma pierwsze miejsce na pudle. To jest najważniejsze kryterium sportowe.

Na nartach są różne style. Tak jak różny jest śnieg i różne są stoki Na szczęście jest miejsce dla każdego, by sie wykazać w pewnych szczególnych warunkach, na szczególnym "stoku".

Proszę uprzejmie się głębiej zastanowić nad tym, co napisałem.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...