Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Następne narty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#21 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
  • Na forum od: 03.2013
160

Napisano 15 maj 2019 - 11:56

A kości jest poniżej 5kg.

Średnia waga szkieletu to 10 kilogramów u kobiet i 12 kilogramów u mężczyzn. Ale to bez znaczenia. Chcesz żyć w ułudzie - żyj. Mi nic do tego i nie chce mi się ciągnąc dyskusji.

F19 nie rozważałem, bo są wskazywane jako narty dla zaawansowanych. Rozumiem, że waga/siła pozwoli mi panować nad trudniejszymi nartami?

Spokojnie na Progressorach F19 170cm - 177cm dasz radę. Nad nartami pozwolą zapanować umiejętności i objeżdżenie. Na twardszych będzie się lepiej jeździło.

• Radek0 podziękował za tę wiadomość

#22 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2598 postów
  • Na forum od: 05.2006
1721
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 15 maj 2019 - 20:17

@Spiochu.

Dopakuj solidnie i najedz się do syta.

Jesteś za lekki i za słaby fizycznie aby jeździć na nartach.

To spory wysiłek i możesz zrobić sobie krzywdę.

Już nawet używając komputera nie trafiasz palcami we właściwe klawisze  ;)

Tak, tak, klepcie się dalej po brzuszkach i udawajcie, że wszystko jest super. Ja mogę wam dla spokoju przyznać rację ale fizyki nie oszukacie.

Duża masa (nawet mięśniowa) to większe siły, więc większa szansa kontuzji. Trudniej też taki ciężki "bolid" opanować a w przypadku zderzenia, zagrożenie dla innych rośnie.

Nie jestem za lekki. Mam BMi w normie a nawet w jej środku. Ważę dokładnie tyle, co Mikaela Shiffrin, ona też się nie nadaje? Co najwyżej grozi mi, że pojadę nieco wolniej od kolegów.. A słynący z wielkiej siły, typowy alpejski mięśniak, Marcel Hirscher waży 75kg i ma BMI 25. Norma jest bardzo szeroka bo między 18.5 a 25 jest ok. 20kg różnicy. Jak ktoś jest wyjątkowo masywny i umięśniony to się nie zmieści ale w niewielkim stopniu.Tylko teraz jest moda na akceptowanie pulchnych sylwetek i dorabianie do tego ideologii. Ktoś o kiedyś przeciętnej sylwetce, dziś jest uważany za bardzo szczupłego a grubasek za normalnego. Bycie napompowanym koksem (bo to drugi przypadek) też nie jest zdrowe.

O tym że jestem z słaby do agresywnej jazdy na nartach pisałem już dawno temu. Dlatego nad tym pracuję i chodzę na siłkę. Robię postępy 10x wolniej od typowego osiedlowego koksika ale też podejście mam inne.

Koledze i innym otyłym, nie zabraniam jeździć ale stanowczo odradzam.

Poleciłem mu też narty, które w jego sytuacji, moim zdaniem będą najlepsze (śladowe). 

Dobór twardej i długiej narty zjazdowej, być może zwiększy jego fun na stoku. Wzrośnie jednak prędkość jazdy i ryzyko kontuzji lub wypadku. Jeśli natomiast kolega zrzuci 20kg to obecne narty mogą okazać się wystarczające. (Choć nie pamiętam już jakie posiada)

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#23 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
  • Na forum od: 02.2009
486
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 15 maj 2019 - 20:48

Myślałem, że trafiłem na forum narciarskie, a nie dietetyczne :)

Jasne, chętnie wytopiłbym parę kilo, ale jednak kaleką nie jestem. Z moich 105kg, 80 to masa mięśni.

Przysiady ze sztangą 130kg robię co tydzień - 5 serii po 10 powtórzeń. Chciałbym mieć na stoku tyle techniki, ile mam siły. Kondycyjnie też daję radę. Tętno spoczynkowe mam 52, ale potrafię ćwiczyć intensywnie, z tętnem 180 przez kilkadziesiąt minut.

Bardziej liczyłem na rady dotyczące nart. Gdy będę miał pytania dotyczące sylwetki, zapytam na sfd ;)

Radek, Ty się nic nie przejmuj bo tu jest kilku natchnionych : D

Właściwie w sklepie nie kupisz nart które by były dla Ciebie za twarde - teraz nawet sklepowe slalomki Racetiger SL - kiedyś twarde jak resory od auta - są przyjazne jak diabli.  Niestety nie w tej cenie : (( Co do wagi zaś - pamiętaj, że masz relatywnie mniejsze opory powietrza :D

Śladówki też są fajne na szwendanie się po lasach tyle, że niebezpieczne - jak się nie umie zatrzymać i jest z górki między drzewami. Raz jedną Panią zabrałem na spacer to 6 miesięcy na zwolnieniu potem była :D

#24 se7

se7

Użytkownik

• PipPip
  • 153 postów
  • Na forum od: 03.2017
71

Napisano 16 maj 2019 - 17:35

Tak, tak, klepcie się dalej po brzuszkach i udawajcie, że wszystko jest super. Ja mogę wam dla spokoju przyznać rację ale fizyki nie oszukacie.

Duża masa (nawet mięśniowa) to większe siły, więc większa szansa kontuzji. Trudniej też taki ciężki "bolid" opanować a w przypadku zderzenia, zagrożenie dla innych rośnie.

Takie pytanie retoryczne, kto szybciej złapie kontuzję? Robotnik, który ciągle się rusza i ciężko pracuje, obojętnie kto uprawia jakieś sporty (siłownia odpada w obu przypadkach) z nadwagą wg BMI, czy osoby mające pracę w większości za biurkiem z idealnym współczynnikiem. Zakładam podobne poziomy umiejętności jazdy na nartach. Dodam, że mnie BMI wykazuje lekką nadwagę czy już czas na dietę i lekarza? Z BMI jest tak jak z cholesterolem jest za dużo należy leczyć a nie zawsze wychodzi to na zdrowie.

Rodek0 -177 cm narty powinny być ok.

#25 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2106 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 16 maj 2019 - 18:14

Zdecydowałem się na zakup nowych nart. Dokładniej - nowych dla mnie.

Volkl Racetiger GS 180 09/10.

Jedne z najładniejszych , jakie widziałem.

Ich szata jest wartością sama w sobie. Podobnie jak dla niektórych brak szaty.

Jechać też- zakładam - będą, choć pewnie niezbyt często będę tego od nich wymagać. A co się mają przemęczać ...

• JurekByd podziękował za tę wiadomość

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#26 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2275 postów
  • Na forum od: 01.2017
836
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 16 maj 2019 - 18:30

Zdecydowałem się na zakup nowych nart. Dokładniej - nowych dla mnie.

Volkl Racetiger GS 180 09/10.
Jedne z najładniejszych , jakie widziałem.

Ich szata jest wartością sama w sobie. Podobnie jak dla niektórych brak szaty.

Jechać też- zakładam - będą, choć pewnie niezbyt często będę tego od nich wymagać. A co się mają przemęczać ...

Wrzuć fotkę:-)

#27 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2106 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Gromadka :D

Napisano 16 maj 2019 - 18:40

Wrzuć fotkę:-)

fcf6f2016f02beb772b1c367c492819f.jpg

Swoich jeszcze nie odebrałem, ale jakoś tak wyglądają, znaczy w naturze oczywiście jeszcze korzystniej :D

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#28 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
160

Napisano 16 maj 2019 - 18:47

Dodam, że mnie BMI wykazuje lekką nadwagę czy już czas na dietę i lekarza? 

Na lekarza może nie, ale na dietę na pewno. Jak się jeszcze bardziej zapuścisz będzie tylko gorzej.

Takie pytanie retoryczne, kto szybciej złapie kontuzję? Robotnik, który ciągle się rusza i ciężko pracuje, obojętnie kto uprawia jakieś sporty (siłownia odpada w obu przypadkach) z nadwagą wg BMI, czy osoby mające pracę w większości za biurkiem z idealnym współczynnikiem. 

Ja mam dobrą wagę, pracuję za biurkiem, jestem do tego bardzo wysportowany. Obstawiam, że prędzej robotnik niż ja. Chociażby dlatego, że jest zwyczajnie dużo bardziej narażony na wypadek niż ja.

#29 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2275 postów
836
  • Łódź/Wrocław

Napisano 17 maj 2019 - 06:17

Na lekarza może nie, ale na dietę na pewno. Jak się jeszcze bardziej zapuścisz będzie tylko gorzej.

Ja mam dobrą wagę, pracuję za biurkiem, jestem do tego bardzo wysportowany. Obstawiam, że prędzej robotnik niż ja. Chociażby dlatego, że jest zwyczajnie dużo bardziej narażony na wypadek niż ja.

Był taki robotnik. Zapuszczony. Kukuczka się nazywał. Co więcej na pierwszej wyprawie, na Alasce uznany za wrażliwego na wysokość.

#30 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2275 postów
836
  • Łódź/Wrocław

Napisano 17 maj 2019 - 06:18

fcf6f2016f02beb772b1c367c492819f.jpg

Swoich jeszcze nie odebrałem, ale jakoś tak wyglądają, znaczy w naturze oczywiście jeszcze korzystniej :D

Brzydale. Sam kupiłem sobie takie brzydkie ostatnio. Marzę o ładnych: Scott Sage lub Pure.

#31 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
160

Napisano 17 maj 2019 - 06:41

Był taki robotnik. Zapuszczony. Kukuczka się nazywał. Co więcej na pierwszej wyprawie, na Alasce uznany za wrażliwego na wysokość.

A Churchill dożył 91 lat nadużywając alkoholu, paląc cygara i żyjąc w stresie. Tylko co z tego?

#32 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2275 postów
836
  • Łódź/Wrocław

Napisano 17 maj 2019 - 07:03

A Churchill dożył 91 lat nadużywając alkoholu, paląc cygara i żyjąc w stresie. Tylko co z tego?

Tyle, żebyś nie był taki pewny swego zdrowia, którego niemniej ci życzę. BMI to uproszczenie, szersza perspektywa mile widziana. Choćby zawartość wody czy tłuszczu. PS u Churchilla czy Kukuczki coś zagrało, coś o czym fizjonomom się nie śniło;-)

#33 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
160

Napisano 17 maj 2019 - 07:12

Tyle, żebyś nie był taki pewny swego zdrowia, którego niemniej ci życzę. BMI to uproszczenie, szersza perspektywa mile widziana. Choćby zawartość wody czy tłuszczu. PS u Churchilla czy Kukuczki coś zagrało, coś o czym fizjonomom się nie śniło;-)

Pewny swego zdrowia nie jestem. Statystyki są jednak bezwzględne, pomimo pojedynczych przypadków idącym im na przekór.

Oczywiście również życzę wszystkiego najlepszego każdemu z otyłością, alkoholizmem i uzależnieniem od nikotyny. Szczerze.

#34 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2275 postów
836
  • Łódź/Wrocław

Napisano 17 maj 2019 - 07:32

Pewny swego zdrowia nie jestem. Statystyki są jednak bezwzględne, pomimo pojedynczych przypadków idącym im na przekór.
Oczywiście również życzę wszystkiego najlepszego każdemu z otyłością, alkoholizmem i uzależnieniem od nikotyny. Szczerze.

Statystyki to liczby.
Liczby się interpretuje.
Trochę lepiej lub trochę gorzej.
Osobom postronnym wydaje się, że to twarde dane. Alkoholizm to choroba, otyłość bywa różna. Więcej empatii ci życzę, bo niektórzy chudzielce są nie do życia, pewno za niski cukier;-) podobnie jak u alkoholika:-)
PS te pojedyncze przypadki nie idą niczemu na przekór a pokazują, że są dodatkowe czynniki wpływające na zdrowie i wydolność, czyli pokazują niekompletnosc dotychczasowej powierzchownej analizy opartej na BMI

#35 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
160

Napisano 17 maj 2019 - 08:25

Alkoholizm to choroba, otyłość bywa różna. Więcej empatii ci życzę, 

To tak jak grypa, czy angina. Trzeba leczyć. Gdzie brakuje mi empatii?

Statystyki to liczby.
Liczby się interpretuje.
Trochę lepiej lub trochę gorzej.

W tym przypadku zazwyczaj lepiej. Oczywiście możesz się łudzić, że gorzej i że niezdrowy tryb życia z zasady nie ma wpływu na jego jakość. Mi nic do tego, a będziesz miał na pewno lepsze samopoczucie, co też ważne dla zdrowia.

Są tacy, którzy wierzą, że Elvis Presley żyje, a ziemia jest płaska https://pl.wikipedia..._Płaskiej_Ziemi

#36 gorillaracer

gorillaracer

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 05.2019
0
  • Umiejętności: 2
  • obecnie Lienz

Napisano 17 maj 2019 - 08:41

Brzydale. Sam kupiłem sobie takie brzydkie ostatnio. Marzę o ładnych: Scott Sage lub Pure.

-bardzo dobry GS ,jaki mają R,rozumiem ,że to używki ?

#37 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 877 postów
  • Na forum od: 03.2016
1083
  • Rajszew

Napisano 17 maj 2019 - 09:31

Płeć - M

Wiek - 45

Waga- 105

Wzrost- 175

Jeżdżę kilka sezonów, tydzień w roku

Oceniam się na 6 w skali forum - czarna trasa, pełna muld i puchu była w tym roku ciężkim wyzwaniem. Nie jestem dumny ze swojego zjazdu :) Czerwone trasy są przyjemnością.

Buty - Jakieś Dalbello (zakupione nowe kilka sezonów temu) - na pewno nie górna półka

Narty- Volkl Tiger 6.4 163cm

Ostatnie 2 sezony to Hintertux na przełomie kwietnia i maja - i tak chyba pozostanie w przewidywalnej przyszłości

Ważę za dużo, ale jestem dość mocno umięśniony i siły mi nie brak. Siłą nadrabiam ewentualne braki techniczne.

Narty, na których jeżdżę nie sprawiają mi problemów technicznych, mam wrażenie, że są dla mnie za miękkie. Przy szybszej jeździe przody zaczynają trochę "łopotać". Były w tym roku momentami odrobinę kłopotliwe przy większej ilości świeżego śniegu, ale może przyczyną były moje braki.

Nie nastawiam się na jazdę sportową, nie mam ciśnienia na jazdę po czarnych trasach, a na pewno nie poza trasą. Z drugiej strony, szybkość sprawia mi przyjemność i wolę jechać szybciej niż wolniej.

Myślałem, żeby korzystając z wyprzedaży kupić coś na przyszły sezon (ale z perspektywą kilku lat)

Wpadły mi w oko Fischery F17 i F18, ale nie jestem przywiązany do tej marki. Cena do 1500.

Mam bardzo podobne parametry do Twoich (98 kg przy 176). Jeżdżę dużo w ciągu sezonu (ostatnio ponad 60 dni na nartach), wiec wg. Piotra powinienem dawno być kontuzjowany (nie jestem). Jak jeżdżę - parę osób z tego i sąsiedniego forum miało możliwość ze mną pojeździć. 

Popracuj nad miękkością jazdy, to powinien być klucz w rozwoju dalszej Twojej techniki jazdy. Wówczas te muldy/odsypy, o których pisałeś nie będę straszne. Tu skorzystałbym z pomocy bardzo dobrego instruktora. 

Odnośnie samych nart - czy one będą istotne ? Raczej każda dobra narta o charakterystyce gigantowej lub slalomowej będzie odpowiednia wg. preferencji. Ważne, żeby nie były to narty miękkie (to nie tu szukamy miękkości). Być może jednak zacząłbym od wymiany butów - na sztywniejsze.

Co do samych nart - poszukaj okazji cenowych, kupowałem przed tym sezonem komórki Dynastara SL za 1700 zł. Posiadam też Mastery - kupione za podobne pieniądze. Przy Twoich parametrach narta powinna być solidnie wykonana, by jej nie wyklepać za szybko. Czy jesteś gotowy na taką nartę - nie wiem, czy mogą być za trudne - chyba nie. Ja jednak zacząłbym od szkolenia, potem od wymiany butów - dopiero poszukał narty. 

#38 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
  • Na forum od: 11.2007
7821
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 17 maj 2019 - 09:33

Mam bardzo podobne parametry do Twoich (98 kg przy 176). Jeżdżę dużo w ciągu sezonu (ostatnio ponad 60 dni na nartach), wiec wg. Piotra powinienem dawno być kontuzjowany (nie jestem). Jak jeżdżę - parę osób z tego i sąsiedniego forum miało możliwość ze mną pojeździć. 

Popracuj nad miękkością jazdy, to powinien być klucz w rozwoju dalszej Twojej techniki jazdy. Wówczas te muldy/odsypy, o których pisałeś nie będę straszne. Tu skorzystałbym z pomocy bardzo dobrego instruktora. 

Odnośnie samych nart - czy one będą istotne ? Raczej każda dobra narta o charakterystyce gigantowej lub slalomowej będzie odpowiednia wg. preferencji. Ważne, żeby nie były to narty miękkie (to nie tu szukamy miękkości). Być może jednak zacząłbym od wymiany butów - na sztywniejsze.

Co do samych nart - poszukaj okazji cenowych, kupowałem przed tym sezonem komórki Dynastara SL za 1700 zł. Posiadam też Mastery - kupione za podobne pieniądze. Przy Twoich parametrach narta powinna być solidnie wykonana, by jej nie wyklepać za szybko. Czy jesteś gotowy na taką nartę - nie wiem, czy mogą być za trudne - chyba nie. Ja jednak zacząłbym od szkolenia, potem od wymiany butów - dopiero poszukał narty. 

Cześć

W jaki sposób instruktor nauczy miękkości jazdy?

Pozdrowienia

#39 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2275 postów
836
  • Łódź/Wrocław

Napisano 17 maj 2019 - 10:21

-bardzo dobry GS ,jaki mają R,rozumiem ,że to używki ?

O co pytasz? Bo się trochę pogubiłem.
Sage nowe sprzedają:
https://www.glisshop...017-103927.html
Ale to am, free.
Pure ciężko znaleźć.

#40 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2275 postów
836
  • Łódź/Wrocław

Napisano 17 maj 2019 - 10:32

To tak jak grypa, czy angina. Trzeba leczyć. Gdzie brakuje mi empatii?

W tym przypadku zazwyczaj lepiej. Oczywiście możesz się łudzić, że gorzej i że niezdrowy tryb życia z zasady nie ma wpływu na jego jakość. Mi nic do tego, a będziesz miał na pewno lepsze samopoczucie, co też ważne dla zdrowia.

Są tacy, którzy wierzą, że Elvis Presley żyje, a ziemia jest płaska https://pl.wikipedia..._Płaskiej_Ziemi

Ciężko z tobą gadać. Lubisz 0 i 1. Myślisz, że wszystko ogarniasz. Wyjątków nie akceptujesz, wrzucasz wszystko do jednego wora. Subtelności cie nie interesują. Otyłość to niekoniecznie niezdrowy styl życia. Zawartość tłuszczu, wody w organizmie zbyles milczeniem, BMI ci wystarcza. Zawartość tkanki mięśniowej też cię pewno nie interesuje. PS. Zgaduje, że Moruniek objechal by cie jak dziecko, pozostałbys na górze razem ze swoim BMI i już nie tak dobrym samopoczuciem.