Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Następne narty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radek0

Radek0

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 05.2019
3

Napisano 14 maj 2019 - 16:46

Płeć - M

Wiek - 45

Waga- 105

Wzrost- 175

Jeżdżę kilka sezonów, tydzień w roku

Oceniam się na 6 w skali forum - czarna trasa, pełna muld i puchu była w tym roku ciężkim wyzwaniem. Nie jestem dumny ze swojego zjazdu :) Czerwone trasy są przyjemnością.

Buty - Jakieś Dalbello (zakupione nowe kilka sezonów temu) - na pewno nie górna półka

Narty- Volkl Tiger 6.4 163cm

Ostatnie 2 sezony to Hintertux na przełomie kwietnia i maja - i tak chyba pozostanie w przewidywalnej przyszłości

Ważę za dużo, ale jestem dość mocno umięśniony i siły mi nie brak. Siłą nadrabiam ewentualne braki techniczne.

Narty, na których jeżdżę nie sprawiają mi problemów technicznych, mam wrażenie, że są dla mnie za miękkie. Przy szybszej jeździe przody zaczynają trochę "łopotać". Były w tym roku momentami odrobinę kłopotliwe przy większej ilości świeżego śniegu, ale może przyczyną były moje braki.

Nie nastawiam się na jazdę sportową, nie mam ciśnienia na jazdę po czarnych trasach, a na pewno nie poza trasą. Z drugiej strony, szybkość sprawia mi przyjemność i wolę jechać szybciej niż wolniej.

Myślałem, żeby korzystając z wyprzedaży kupić coś na przyszły sezon (ale z perspektywą kilku lat)

Wpadły mi w oko Fischery F17 i F18, ale nie jestem przywiązany do tej marki. Cena do 1500.

#2 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2598 postów
  • Na forum od: 05.2006
1721
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 14 maj 2019 - 17:19

Płeć - M

Wiek - 45

Waga- 105

Wzrost- 175

Jeżdżę kilka sezonów, tydzień w roku

Oceniam się na 6 w skali forum - czarna trasa, pełna muld i puchu była w tym roku ciężkim wyzwaniem. Nie jestem dumny ze swojego zjazdu :) Czerwone trasy są przyjemnością.

Buty - Jakieś Dalbello (zakupione nowe kilka sezonów temu) - na pewno nie górna półka

Narty- Volkl Tiger 6.4 163cm

Ostatnie 2 sezony to Hintertux na przełomie kwietnia i maja - i tak chyba pozostanie w przewidywalnej przyszłości

Ważę za dużo, ale jestem dość mocno umięśniony i siły mi nie brak. Siłą nadrabiam ewentualne braki techniczne.

Narty, na których jeżdżę nie sprawiają mi problemów technicznych, mam wrażenie, że są dla mnie za miękkie. Przy szybszej jeździe przody zaczynają trochę "łopotać". Były w tym roku momentami odrobinę kłopotliwe przy większej ilości świeżego śniegu, ale może przyczyną były moje braki.

Nie nastawiam się na jazdę sportową, nie mam ciśnienia na jazdę po czarnych trasach, a na pewno nie poza trasą. Z drugiej strony, szybkość sprawia mi przyjemność i wolę jechać szybciej niż wolniej.

Myślałem, żeby korzystając z wyprzedaży kupić coś na przyszły sezon (ale z perspektywą kilku lat)

Wpadły mi w oko Fischery F17 i F18, ale nie jestem przywiązany do tej marki. Cena do 1500.

Jesteś bardzo otyły. Najpierw schudnij a potem myśl o nartach zjazdowych.

Na razie proponuje dreptanie po płaskim na śladówkach.

https://www.nartybie...Narty-sladowe/2

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#3 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
  • Na forum od: 03.2013
160

Napisano 14 maj 2019 - 18:29

Waga- 105

Wzrost- 175

Przy tej masie z serii Progressor kup najsztywniejsze, czyli F19. Ja jeżdżę na F18, ale mam 30kg mniej.

A i do następnej zimy z łatwością możesz zrzucić z 15kg.

#4 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1635 postów
  • Na forum od: 01.2015
1088
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 14 maj 2019 - 22:40

180. 105.kg nie mam peoblemów z żadnymi nartami. Bierz każdy am z wysokiej półki na wzrost. Jesteś duży silny facet i z pewnością dasz radę.

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#5 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2598 postów
  • Na forum od: 05.2006
1721
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 14 maj 2019 - 23:08

180. 105.kg nie mam peoblemów z żadnymi nartami.

Za to z kolanami i kręgosłupem ;)

Jako instruktor mógłbyś się nie chwalić takimi parametrami, bo to raczej powód do wstydu. Dobrze wiesz, że nawet jeśli Tobie nic nie dolega to jest to statystyczny wyjątek. I mimo wszystko też radzę Ci schudnąć.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#6 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
  • Na forum od: 02.2009
485
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 15 maj 2019 - 01:52

Oczywiście Supershape Magnum 170-175 z 2018 :DDD

#7 Radek0

Radek0

Nowy użytkownik

• 5 postów
3

Napisano 15 maj 2019 - 07:19

Myślałem, że trafiłem na forum narciarskie, a nie dietetyczne :)

Jasne, chętnie wytopiłbym parę kilo, ale jednak kaleką nie jestem. Z moich 105kg, 80 to masa mięśni.

Przysiady ze sztangą 130kg robię co tydzień - 5 serii po 10 powtórzeń. Chciałbym mieć na stoku tyle techniki, ile mam siły. Kondycyjnie też daję radę. Tętno spoczynkowe mam 52, ale potrafię ćwiczyć intensywnie, z tętnem 180 przez kilkadziesiąt minut.

Bardziej liczyłem na rady dotyczące nart. Gdy będę miał pytania dotyczące sylwetki, zapytam na sfd ;)

#8 mlesik

mlesik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
  • Na forum od: 12.2013
231
  • Umiejętności: 9
  • Wrocław

Napisano 15 maj 2019 - 07:24

Troche Cie ponioslo. Praktycznie zabroniles facetowi jezdzic na nartach bo jest za gruby. Dla mnie zenujace...

Facet jezdzi, poprosil o porade sprzetowa a Ty go na odchudzanie wyslales...

#9 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2275 postów
  • Na forum od: 01.2017
836
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 15 maj 2019 - 08:14

Troche Cie ponioslo. Praktycznie zabroniles facetowi jezdzic na nartach bo jest za gruby. Dla mnie zenujace...
Facet jezdzi, poprosil o porade sprzetowa a Ty go na odchudzanie wyslales...

Ja trochę rozumiem Spiocha. Duża waga plus braki techniczne (któż ich nie ma?), nikt nie chciałby się z nim spotkać na stoku, że o jakimś niefortunnie uderzonym dziecku nie wspomnę. Żeby nie popadać w fatalizm. Rada solidnego am brzmi sensownie, nic dodać nic ująć, a szukać posezonowych okazji. Mam zajawkę na takie landynki:
https://www.glisshop...m_campaign=flux
Choć może waga zbyt lekka. No i zbyt free.
Więcej titanalu. Weziej.

#10 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
  • Na forum od: 03.2016
348
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk

Napisano 15 maj 2019 - 09:21

Myślałem, że trafiłem na forum narciarskie, a nie dietetyczne :)
Jasne, chętnie wytopiłbym parę kilo, ale jednak kaleką nie jestem. Z moich 105kg, 80 to masa mięśni.
Przysiady ze sztangą 130kg robię co tydzień - 5 serii po 10 powtórzeń. Chciałbym mieć na stoku tyle techniki, ile mam siły. Kondycyjnie też daję radę. Tętno spoczynkowe mam 52, ale potrafię ćwiczyć intensywnie, z tętnem 180 przez kilkadziesiąt minut.
Bardziej liczyłem na rady dotyczące nart. Gdy będę miał pytania dotyczące sylwetki, zapytam na sfd ;)

Nie przejmuj się zbytnio masą ;) jedyni z najlepszych zjazdowców Didier Cuche oraz Beat Feutz sylwetki mieli dalekie od ideału .
Koledzy Beata nadali mu ksywkę " blitz kugel " czyli piorun kulisy :)

#11 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
  • Na forum od: 11.2007
7821
  • Warszawa

Napisano 15 maj 2019 - 09:38

Nie przejmuj się zbytnio masą ;) jedyni z najlepszych zjazdowców Didier Cuche oraz Beat Feutz sylwetki mieli dalekie od ideału .
Koledzy Beata nadali mu ksywkę " blitz kugel " czyli piorun kulisy :)

Cześć

Jasna sprawa. Typowa sylwetka narciarska należy raczej do potężnych. Sam ważę koło 100 kg i jakoś jeżdżę tyle lat. Pamiętać jednak należy o kwestii techniki, która tą wagę utrzymuje w ryzach - to podstawa. Jest też inna kwestia: ludzie silni, a do takich jak piszesz należysz Radku mają często kłopoty  z miękkością jazdy i jazdą techniczną właśnie ze względu na nadmiar siły. Pewne niedostatki pokrywają jazdą siłową - wiem co mówię bo sam należę do "siłowców".

Uwzględniając powyższe oraz niewielki staż i doświadczenie proponuję nartę ze środka grupy nart popularnych ze wskazaniem na wyższą połówkę tej grupy. Tutaj np Rossi Pursuit 600, 700 będą OK. Długość w granicach 170-175 w zależności od profilu narty.

Pozdrowienia

#12 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • KRK

Napisano 15 maj 2019 - 09:47

@Spiochu.

Dopakuj solidnie i najedz się do syta.

Jesteś za lekki i za słaby fizycznie aby jeździć na nartach.

To spory wysiłek i możesz zrobić sobie krzywdę.

Już nawet używając komputera nie trafiasz palcami we właściwe klawisze  ;)

#13 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
160

Napisano 15 maj 2019 - 10:03

Nie, no. @Spiochu przytomnie zauważył, że autor postu ma dużą nadwagę. Jeżeli może coś z tym zrobić, niech zrobi. I tyle. Ja ważę 75kg przy wzroście 180cm. Najbardziej fit byłem przy wadze 67-68kg. Kilka kg przytyłem ze względu na ciągnącą się kontuzję od ponad roku. Będę chciał zejść teraz do 70kg.

#14 MarioJ

MarioJ

Frirajder

• PipPipPipPip
  • 1992 postów
1201
  • Wrocław

Napisano 15 maj 2019 - 10:31

Ja myślę że z BMI powyżej 30 nie powinno się wpuszczać na trasę.
Będzie więcej miejsca dla nas :-)
Trzeba zmienić dekalog fis.

#15 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • KRK

Napisano 15 maj 2019 - 11:03

Trzeba jeszcze wyeliminować tych z za niskim BMI  ;)

#16 MarioJ

MarioJ

Frirajder

• PipPipPipPip
  • 1992 postów
1201
  • Wrocław

Napisano 15 maj 2019 - 11:09

oczywiście, bo oni nie mają siły zarzucić nartami w ześlizg,

ja mam wagę idealną, więc się łapię w widełkach ;-)

#17 Radek0

Radek0

Nowy użytkownik

• 5 postów
3

Napisano 15 maj 2019 - 11:11

Za medonet:

"Wskaźnik BMI nie uwzględnia bowiem innych zmiennych, nie podlega modyfikacji ze względu np. na płeć, wiek, budowę i strukturę  ciała, stąd jego zastosowanie jest ograniczone, a uzyskane wyniki nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość.Masa ciała nie jest jedynie prostą funkcją wzrostu, zależy też od ilości tkanki mięśniowej czy  gęstości mineralnej kości."

Nie ma szans, żebym ważył 75kg, skoro mam 80 kg mięśni. A metody zbijania tłuszczu, które kiedyś działały, teraz działają gorzej ;) Wiążę to z wiekiem. Generalnie jeśli chodzi o czystość i jakość jedzenia oraz o ćwiczenia jestem na pewno powyżej średniej. Wyniki medyczne mam doskonałe :)

#18 MarioJ

MarioJ

Frirajder

• PipPipPipPip
  • 1992 postów
1201
  • Wrocław

Napisano 15 maj 2019 - 11:21

Musisz więc pokazać film z jazdą, wtedy komisja Spiocha ustali czy możesz wogóle jeździć na nartach :-)

#19 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
160

Napisano 15 maj 2019 - 11:25

Za medonet:

"Wskaźnik BMI nie uwzględnia bowiem innych zmiennych, nie podlega modyfikacji ze względu np. na płeć, wiek, budowę i strukturę  ciała, stąd jego zastosowanie jest ograniczone, a uzyskane wyniki nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość.Masa ciała nie jest jedynie prostą funkcją wzrostu, zależy też od ilości tkanki mięśniowej czy  gęstości mineralnej kości."

Nie ma szans, żebym ważył 75kg, skoro mam 80 kg mięśni. A metody zbijania tłuszczu, które kiedyś działały, teraz działają gorzej ;) Wiążę to z wiekiem. Generalnie jeśli chodzi o czystość i jakość jedzenia oraz o ćwiczenia jestem na pewno powyżej średniej. Wyniki medyczne mam doskonałe :)

Nie wiem jak liczysz te 80kg mięśni, jeżeli ważysz 105kg. Weź pod uwagę, że zazwyczaj woda to ponad połowa masy ciała. Do tego dojdzie jeszcze kilkanaście kg na kości, ileś jeszcze na organy .... Szukaj dalej wymówek, nie moja sprawa. Nie jest to miejsce na takie dyskusje.

Żeby było na temat - tak jak pisałem powyżej z serii Progressor, którą się interesujesz, mierz w F19. Są dostępne w długościach 163cm, 170cm, 177cm, 182cm. Dla Ciebie długość 177cm nie będzie przesadna. Powinieneś dostać je w pobliżu zakładanego budżetu np. tutaj: https://www.nartywar...2019.html?narty

Edit: gdybyś zdecydował się na krótsze 170 cm, to są np. tutaj https://mcksport.pl/...or-f19-ti-2019/

• Radek0 podziękował za tę wiadomość

#20 Radek0

Radek0

Nowy użytkownik

• 5 postów
3

Napisano 15 maj 2019 - 11:44

Nie wiem jak liczysz te 80kg mięśni, jeżeli ważysz 105kg. Weź pod uwagę, że zazwyczaj woda to ponad połowa masy ciała. Do tego dojdzie jeszcze kilkanaście kg na kości, ileś jeszcze na organy .... Szukaj dalej wymówek, nie moja sprawa. Nie jest to miejsce na takie dyskusje.

Nie ma tu za dużo liczenia. Tak mówi analizator składu ciała. Tanita - model z górnej półki. Klasyfikuje mnie do grupy "Wysoki poziom masy mięśni, przeciętna % ilość tkanki tłuszczowej". A kości jest poniżej 5kg.

F19 nie rozważałem, bo są wskazywane jako narty dla zaawansowanych. Rozumiem, że waga/siła pozwoli mi panować nad trudniejszymi nartami?