Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

MONOSKIS COOL ATTAK: Freecarve generation

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 jacek-1210

jacek-1210

Użytkownik

• PipPipPip
  • 633 postów
  • Na forum od: 04.2013
632
  • Radomsko

Napisano 13 maj 2019 - 07:27

Ps. Mnie się zdaję, że tego wątku nie założył Federik, tylko ktoś nas wkręca. Ta interlinia jakaś znajoma.

Pisałem, że to będzie więcej niż 2 ego. Osobnik ten ma tyle "żyć" ile przysłowiowy kot. W dodatku szuka niszy "technicznej"  ;)

#22 kk5881kk

kk5881kk

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 04.2019
16
  • Umiejętności: 1

Napisano 13 maj 2019 - 09:06

Pisałem, że to będzie więcej niż 2 ego. Osobnik ten ma tyle "żyć" ile przysłowiowy kot. W dodatku szuka niszy "technicznej"  ;)

Panowie, popadliście w jakąś paranoję. Dzięks za "szuka niszy technicznej".

#23 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5066 postów
  • Na forum od: 02.2009
4198
  • KRK

Napisano 13 maj 2019 - 10:30

http://www.skipass.c...jet-142201.html

#24 Maciej S

Maciej S

Użytkownik

• PipPipPip
  • 865 postów
  • Na forum od: 01.2008
399
  • Umiejętności: 7
  • Poznań

Napisano 13 maj 2019 - 11:44

Deska może być, tylko nieco inne wiązanie zamontowane skośnie do deski i jedziemy. Przerobiłem to dawno, dawno temu.

#25 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1632 postów
  • Na forum od: 01.2015
1085
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 13 maj 2019 - 17:17

https://www.facebook...78652719139018/

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#26 Segal

Segal

Użytkownik

• Pip
  • 31 postów
  • Na forum od: 02.2019
49
  • Umiejętności: 5
  • Ziemia Łódzka

Napisano 13 maj 2019 - 17:37

Jurek prześlij mi z autografem....

Grafika jest git :lol:

#27 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1349 postów
  • Na forum od: 01.2015
1478

Napisano 13 maj 2019 - 17:58

Witam

Tak sobie myślę, że jazda na monoski, w głębokim, lekkim puchu przymomina w dużym stopniu dawniejsza jazdę na tyłach nart, ze ściśnionymi kolanami. Miałem takie doświadczenie(min.) dwudziestego pażdziernika, ze zjazdem do dolnej stacji krzesła na Gąsienicowej. Spadło wtedy, przy gwałownym oziębieniu, metr puchu na Kasprowym. I zebrało się ze dwudzistu zapaleńców. Taki lekki puch był możliwy tylko do jazdy z idealnie obciążonymi nartami, ponieważ minimalna różnica powodowała, że jedna się zapadała głęboko a druga wędrowała do góry. Ważne szczególnie, gdy stok był bardziej płaski i opór śniegu powodował, że jazda była wolna. Stąd konieczność tego siedzenia, by wyciągnąć dzioby bliżej powierzchni. Skręt na takim terenie jest ledwo zanaczony, stąd można go było wykonać wysiłkiem obu nóg, nie tracać formy siedzenia i ziany obciążenia nart. Stromy bardziej stok powodował większą szybkość nart, które z kolei wynurzały się coraz bardziej z pod sniegu. Wysuwała się do przodu narta wewnętrzna, obciążenie wędrowało bliżej zewnętrznej. I pojawiał się skręt na dwóch, już nie zblokowanych nartach. Sylwwetka już nie była tak siedząca.

Zapewne w puchu można sobie jakoś radzić na tych nartach. Ale na twardszym śniegu, na wąskich trasach, przy większych stromiznach, słabo to widzę.

Pozdrawiam

#28 AndRand

AndRand

Użytkownik

• PipPipPip
  • 415 postów
  • Na forum od: 03.2015
186

Napisano 13 maj 2019 - 20:37

Kazda napewno nie ma bo i chetnych brak. Sprobuj pojezdzic ze zwiazanymi nogami w kostkach i juz zmienisz zdanie.

Dlaczego?

Lubię tak jeździć :) Na wewnętrznych też.

#29 AndRand

AndRand

Użytkownik

• PipPipPip
  • 415 postów
186

Napisano 13 maj 2019 - 20:46

Kiedyś oglądałem francuski film o przyszłości narciarstwa. Film był chyba z 70 lat ale w tvp oglądałem go w 88 chyba. Zapamiętałem 3 rzeczy, monoski, snow surfing i wind snow surfing. Monoski miało być lekarstwem na rozjeżdżające się nogi. Snow surf to był coś takiego jak snowboard ale nie miało wiązań tylko takie miejsca na wsunięcie stóp. Wersja wind miała jeszcze żagiel:). Wtedy wydawało mi się, że MS się przyjmie. Jednak MS ledwie przetrwało, snow surf zamienił się w snowboard.

Snow surf nadal ma się dobrze, funkcjonuje też jako powdersurf.
Czasem widzę takie filmiki z jazdy w puchu.

#30 jacek-1210

jacek-1210

Użytkownik

• PipPipPip
  • 633 postów
  • Na forum od: 04.2013
632
  • Radomsko

Napisano 14 maj 2019 - 08:41

Snow surf nadal ma się dobrze, funkcjonuje też jako powdersurf.
Czasem widzę takie filmiki z jazdy w puchu.

Pięknie temat wyewoluował  :)  

Jestem zauroczony tym filmem - gdzieś, kiedyś coś tam obiło mi się o uszy, ale nigdy tego naocznie nie widziałem i nie sądziłbym że taka jazda jest możliwa.  O ile do snowboardu nigdy mnie nie ciągnęło, to pomyślałem, że takiego fun'u mógłbym spróbować. Skoro w wieku 50' nauczyłem się jakoś przemieszczać na deskorolce, to może i z takiej dechy dałbym radę nie spadać po pierwszych metrach  :)  Nie dla jazdy jako takiej, chodzi o zwykły fun. Ale zwykły parapet chyba się do tego nie nadaje ze względu na camber ? Do tego decha musi chyba być płaska od spodu czy wręcz zrockerowana ?

Edit: wynalazłem jeszcze jak chłopaki sami sobie rzeźbią dechę: https://www.youtube....h?v=Sc7U345YSAE

#31 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2364

Napisano 14 maj 2019 - 09:22

Dlaczego?

Lubię tak jeździć :) Na wewnętrznych też.

Lubisz tak jezdzic (ze zwiazanymi nogami w kostkach)? to swietnie. Ja dla zabawy i sztuczek narciarskich czasami.

Co do nart/krawedzi wewnetrznych/zewnetrznych skretu to akurat dobrze jezdzacych narciarzy nie dotyczy. Jezdzisz jak chcesz i to jest dopiero przestrzen!

Forumowi nabijacze postow, samouki i inne chalupniki zafixowali sie w tym(tylko dolna/zewnetrzna narta) i slusznie bo nic innego nie potrafia/probuja.

Naogladaja sie filmikow-skladanek i sa przekonani, ze tak jezdza/beda jezdzic w niedalekiej przyszlosci :)

ps.same herlocki sholmse(wczoraj mial urodziny) w rozkminianiu zalozycieli tematow.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#32 AndRand

AndRand

Użytkownik

• PipPipPip
  • 415 postów
186

Napisano 15 maj 2019 - 19:08

Pięknie temat wyewoluował  :)  
Jestem zauroczony tym filmem - gdzieś, kiedyś coś tam obiło mi się o uszy, ale nigdy tego naocznie nie widziałem i nie sądziłbym że taka jazda jest możliwa.  O ile do snowboardu nigdy mnie nie ciągnęło, to pomyślałem, że takiego fun'u mógłbym spróbować. Skoro w wieku 50' nauczyłem się jakoś przemieszczać na deskorolce, to może i z takiej dechy dałbym radę nie spadać po pierwszych metrach  :)  Nie dla jazdy jako takiej, chodzi o zwykły fun. Ale zwykły parapet chyba się do tego nie nadaje ze względu na camber ? Do tego decha musi chyba być płaska od spodu czy wręcz zrockerowana ?

Edit: wynalazłem jeszcze jak chłopaki sami sobie rzeźbią dechę: https://www.youtube....h?v=Sc7U345YSAE

Ponieważ oglądam na YT różne jazdy w puchu to i czasem mi się pokazywały w feedzie też te ze snow surfem, więc wiem, że żyje i istnieje.
Ale w ogóle nie wiem jak to działa.

Natomiast fajnie wygląda ze względu na prostotę i lekkość sprzętu.