Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Fischer curv dtx

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 piki219

piki219

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 04.2019
0

Napisano 13 kwiecień 2019 - 13:56

Czy ktoś z forum jeżdzi na fischerach curve dtx jeśli tak jakie są różnice pomiędzy nimi a nartami slalomowymi o parametrach fischer sc, volkl sl

#2 AndRand

AndRand

Użytkownik

• PipPipPip
  • 415 postów
  • Na forum od: 03.2015
186
  • Umiejętności: 1

Napisano 13 kwiecień 2019 - 14:04

To pytanie do kogoś kto jest to w stanie stwierdzić :)

#3 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2276 postów
  • Na forum od: 01.2017
836
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 13 kwiecień 2019 - 15:20

To pytanie do kogoś kto jest to w stanie stwierdzić :)

Potrójny promień skrętu:-)
https://mcksport.pl/...-curv-dtx-2018/
Pozartowalismy, a serio to radius 16 znaczy trochę inna charakterystyka, no i 72 pod butem, choć pewno łatwo zacieśnić skręt, w końcu 3xrR, skrętna pewno jak slalomka, z dynamiką ciut gorzej, taki master:-)
PS na narcie nie jeździłem więc się tym śmielej wypowiedziałem:-)
  • piki219 podziękował za tę wiadomość

#4 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 960 postów
  • Na forum od: 08.2017
637
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 13 kwiecień 2019 - 15:48

Czy ktoś z forum jeżdzi na fischerach curve dtx jeśli tak jakie są różnice pomiędzy nimi a nartami slalomowymi o parametrach fischer sc, volkl sl

Ojciec kupił The Curv DTX z sezonu 18/19.

Bardzo przyjemne narty, dają dużo radości z jazdy.

Na co dzień jeżdżę na SL serwisowej head'a. SL'ka wydaje się bardziej zwarta, sztywniejsza, może trochę siermiężna. DTX na ich tle wydaje się przyjaźniejszy, fajnie wchodzi na krawędź i podkręca. Mimo minimalnego rockera bardzo (naprawdę bardzo dobrze) trzymają na twardym.

Po prostu dobre narty, łatwiejsze w obyciu niż sportowe. Jedyny minus to rentalowe wiązanie, aż prosi się o płytę.

Jeśli nie jesteś zafiksowany na SL (sklepową czy komórkową) polecam DTX'a!

Ps. Subiektywnie o wiele lepsze niż mega spopularyzowane SuperShape Head'a.

#5 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
  • Na forum od: 02.2013
201
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 13 kwiecień 2019 - 15:51

Potrójny promień skrętu:-)
https://mcksport.pl/...-curv-dtx-2018/
Pozartowalismy, a serio to radius 16 znaczy trochę inna charakterystyka, no i 72 pod butem, choć pewno łatwo zacieśnić skręt, w końcu 3xrR, skrętna pewno jak slalomka, z dynamiką ciut gorzej, taki master:-)
PS na narcie nie jeździłem więc się tym śmielej wypowiedziałem:-)

Mam i dosiadam w długości 178. Sstar opisał nartę dość trafnie. Z zacieśnieniem skrętu nie ma większego problemu. Generalnie kawał w miarę poprawnej, ciężkiej, porządnej narty. Mam czasami uczucie kołkowatości choć proszę się tym nie sugerować. Na porządnym masterze nie jeżdziłem dlatego nie podejmę się takiego sklasyfikowania. Wiem, że lepiej jeździ mi się na Nordice Spitfire RB o bardzo podobnych parametrach.
Do sc jej nie porównujmy bo to nie sl tylko narta do zapier....a po przygotowanej trasie średnim i długim łukiem. Bliżej jej do GS niż SL na pewno. 178 to długość minimalna w moim przekonaniu dla tej dechy.

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

#6 piki219

piki219

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 04.2019
0

Napisano 13 kwiecień 2019 - 16:06

kupując DTX  i zmieniając w przyszłym sezonie slalomówke ( planuje zakup nowego racetaigera sl)  zdubluje narty ????  czy kupując DTX będę miał jako drugą mniej wymagającą nartę gigantową do szybszej i mniej skrętnej jazdy???

#7 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2106 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 13 kwiecień 2019 - 16:16

kupując DTX  i zmieniając w przyszłym sezonie slalomówke ( planuje zakup nowego racetaigera sl)  zdubluje narty czy kupując DTX będę miał jako drugą mniej wymagającą nartę gigantową do szybszej i mniej skrętnej jazdy

Piki, DTX to nie narta gigantowa, to sprzęt do skutecznego wożenia się bardziej lajtowo jak na gigantce ; to narta do wszystkiego .

Z pewnoscią nie zdublujesz DTXem żadnej slalomki  :D

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#8 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2276 postów
  • Na forum od: 01.2017
836
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 13 kwiecień 2019 - 16:19

Piki, DTX to nie narta gigantowa, to sprzęt do skutecznego wożenia się bardziej lajtowo jak na gigantce ; to narta do wszystkiego .
Z pewnoscią nie zdublujesz DTXem żadnej slalomki :D

Taki patent:
https://m.ceneo.pl/51341040#tab=spec

#9 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
201
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 13 kwiecień 2019 - 17:50

Z pewnoscią nie zdublujesz DTXem żadnej slalomki :D

Dokładnie

#10 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1635 postów
  • Na forum od: 01.2015
1088
  • Rajcza

Napisano 13 kwiecień 2019 - 21:11

Czy naprawdę tak trudno jest czytać i interpretować parametry. Te narty nigdy nie powinny się znaleźć w grupie race. Z pewnością są to wyśmienite deski z grupy am. Do sl im b. daleko a do gs jeszcze dalej

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#11 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
201
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 13 kwiecień 2019 - 21:21

Czy naprawdę tak trudno jest czytać i interpretować parametry. Te narty nigdy nie powinny się znaleźć w grupie race. Z pewnością są to wyśmienite deski z grupy am. Do sl im b. daleko a do gs jeszcze dalej

Dla Ciebie może łatwo ale to nie oznacza, że kolega takową łatwość posiada, nieprawdaż?
Popieram, że żadne to race ani GS. Taki twardy, warczący kundelek z ostrymi zębami😉