Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie na narty obok Stubai?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tata_Asi

Tata_Asi

Nowy użytkownik

• 27 postów
  • Na forum od: 12.2011
8
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa

Napisano 03 kwiecień 2019 - 21:46

Jutro wyskakuję na Stubai, aby wykorzystać darmowe karnety. Niestety tylko przez dwa dni. I tak sobie myślę, że jeśli zajadę aż tak daleko, to warto byłoby przedłużyć sobie pobyt o dodatkowy dzień w jakimś pobliskim ośrodku.
Czy moglibyście poradzić dokąd warto wyskoczyć w najbliższej okolicy Stubaia, o tej porze roku, w niedzielę (tak, aby nie było tłumów). W Austrii jeszcze nigdy nie jeździłem, więc nie ma obaw, że gdzieś już byłem, coś widziałem.
Bedę wdzięczny za rady.
Postaram się z nich skorzystać.

A może ktoś będzie w tym okresie (Pt-Nd) szaleć na tych stokach?

#2 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1997 postów
  • Na forum od: 04.2007
509
  • Umiejętności: 8
  • Bydgoszcz

Napisano 04 kwiecień 2019 - 06:14

Jutro wyskakuję na Stubai, aby wykorzystać darmowe karnety. Niestety tylko przez dwa dni. I tak sobie myślę, że jeśli zajadę aż tak daleko, to warto byłoby przedłużyć sobie pobyt o dodatkowy dzień w jakimś pobliskim ośrodku.
Czy moglibyście poradzić dokąd warto wyskoczyć w najbliższej okolicy Stubaia, o tej porze roku, w niedzielę (tak, aby nie było tłumów). W Austrii jeszcze nigdy nie jeździłem, więc nie ma obaw, że gdzieś już byłem, coś widziałem.
Bedę wdzięczny za rady.

Axamer Lizum
<p> .

#3 mife

mife

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 03.2019
0

Napisano 04 kwiecień 2019 - 11:02

Axamer Lizum

STUBAI to bardzo fajny lodowiec, ale dziś z powodu burzy wszystko zamknięte :(. Na jeden dzień to chyba nie warto się przenosić - do Soelden 1,5h jazdy. Ja chciałbym jechać na Wielkanoc, ale na razie dramat z kwaterami - może jest szansa podesłać namiary na apartament 4os. na priv.

#4 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3394 postów
  • Na forum od: 01.2008
1951
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 04 kwiecień 2019 - 15:07

Bedę wdzięczny za rady.

W tej samej dolinie masz tani, niezbyt wielki ośrodek Schlick 2000, jeszcze chodzi, do Wielkanocy. Szału nie ma ale 1 dzień by obleciał (coś tam nawet doinwestowali w ostatnim czasie)

https://www.stubai.a...rasy-i-wyciagi/

(dziś stoi no wieje)

Poza doliną, niezbyt daleko, Axamer-Lizum i Kühtai (+ ew. Hochoetz) małe ale fajne i niedrogie.

https://www.axamer-lizum.at

https://www.kuehtai.info/en/

Jest jeszcze parę w pobliżu, ale o tej porze roku bez sensu, ew. już zamknięte.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

#5 Tata_Asi

Tata_Asi

Nowy użytkownik

• 27 postów
8
  • Warszawa

Napisano 04 kwiecień 2019 - 15:18

Bardzo dziękuję za rady. Skorzystam. Tym bardziej, że zarezerwowalem nocleg w dolinie do niedzieli, więc jakiś mały ośrodek po drodze do domu będzie w sam raz.

Wiem, że dzisiaj jest zamknięte, ale jutro ma być lampa. Wg prognoz miało dopadać 40 cm śniegu. Nie wiem jak moje SL i umiejętności dadzą sobie z tym radę. Wiem natomiast, że i tak będę miał z tego frajdę.

Kwater szukałem przez booking i na stronie Stubaier-Gletscher.com/pl/noclegi. Nie trafiłem na żadną okazję cenową/jakościową więc nie mam czego polecać.

#6 Tata_Asi

Tata_Asi

Nowy użytkownik

• 27 postów
8
  • Warszawa

Napisano 05 kwiecień 2019 - 16:57

No i samo się wyjaśniło.
Zamiast 40 spadło 80cm śniegu. Dojazd do Stubaia był zamknięty, więc udałem się do najbliższego czynnego ośrodka: Schlick 2000.
P.S. Nauczka: po opadach śniegu stoki mogą być zamknięte nawet pomimo prognozowanej pięknej pogody.