Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
  • Na forum od: 11.2007
7877
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 30 kwiecień 2019 - 17:09

Dzięki Mitek! O to mi chodziło. Czasami uważałem Ciebie za zarozumiałego f.....ta ale po tym poście, w którym przemówileś ludzkim głosem zmieniłem zdanie. Wiesz problemem jest to, że ja naprawdę staram się sporo działać w praktyce. Przerobiłem różnych instruktorów. Czasami były to pieniądze wurzucone w błoto. Mam spore problemy z koordynacją ruchową i niekiedy coś co komuś przychodzi w oka mgnieniu mi zajmuje np. o 1/3 lub o połowę więcej czasu. Dlatego staram się też wspomagać teorią i układać sobie to na spokojnie w głowie bo inaczej nie ogarnę tematu tak jakbym chciał.

Cześć

Jak będziesz robił jakieś plany to pisz. Znam trochę porządnych fachowców, którzy z pewnością Cie nie zawiodą.

Takie myślenie o ruchu daje całkiem fajne efekty, natomiast, niestety nic nie zastąpi po prostu jazdy. Warto za to zadbać o przygotowanie gdy nie jeździsz. Jak masz kłopoty z koordynacją to porób ćwiczenia koordynacyjne, poćwicz szybkość, miękkość, kondycję itd. da to z pewnością znakomite efekty w sezonie.

A książka niech będzie miłym elementem wypoczynku na zakończenie dnia.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

#22 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
  • Na forum od: 12.2017
52
  • Umiejętności: 1
  • Lublin

Napisano 30 kwiecień 2019 - 17:21

Cześć
Jak będziesz robił jakieś plany to pisz. Znam trochę porządnych fachowców, którzy z pewnością Cie nie zawiodą.
Takie myślenie o ruchu daje całkiem fajne efekty, natomiast, niestety nic nie zastąpi po prostu jazdy. Warto za to zadbać o przygotowanie gdy nie jeździsz. Jak masz kłopoty z koordynacją to porób ćwiczenia koordynacyjne, poćwicz szybkość, miękkość, kondycję itd. da to z pewnością znakomite efekty w sezonie.
A książka niech będzie miłym elementem wypoczynku na zakończenie dnia.
Pozdrowienia
Pozdrowienia

Na razie poznałem tylko jednego porządnego fachowca, a jeździłem w swoim życiu z około 8-10 różnymi instruktorami. Ten którego określam mianem dobrego fachowca, a przede wszystkim kogoś komu się chce to T.Skowroński. Muszę znaleźć jakiegoś sensownego instruktora w Szczyrku bo jeśli chodzi o PL to tam mam zamiar ćwiczyć.

#23 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 30 kwiecień 2019 - 18:23

Na razie poznałem tylko jednego porządnego fachowca, a jeździłem w swoim życiu z około 8-10 różnymi instruktorami. Ten którego określam mianem dobrego fachowca, a przede wszystkim kogoś komu się chce to T.Skowroński. Muszę znaleźć jakiegoś sensownego instruktora w Szczyrku bo jeśli chodzi o PL to tam mam zamiar ćwiczyć.

Cześć

Aleś wymyślił z tym Szczyrkiem...

Porządnych fachowców jest wielu i z pewnością statystyka, która jawi się w Twoim poście jest krzywdząca dal instruktorów, choć oczywiście idealnie nie jest. Jak już jesteś uparty na ten nieszczęsny Szczyrk to mogę Ci polecić parę osób.

Jesteśmy w kontakcie jakby co.

Pozdrowienia

#24 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
52
  • Lublin

Napisano 30 kwiecień 2019 - 18:26

Cześć
Aleś wymyślił z tym Szczyrkiem...
Porządnych fachowców jest wielu i z pewnością statystyka, która jawi się w Twoim poście jest krzywdząca dal instruktorów, choć oczywiście idealnie nie jest. Jak już jesteś uparty na ten nieszczęsny Szczyrk to mogę Ci polecić parę osób.
Jesteśmy w kontakcie jakby co.
Pozdrowienia

Jestem uparty na Szczyrk głównie ze względów praktycznych. Mam sezonówkę TMR. Będę się starał tam jeździć na tygodniu kiedy jest mniej ludzi.

#25 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 30 kwiecień 2019 - 18:34

Jestem uparty na Szczyrk głównie ze względów praktycznych. Mam sezonówkę TMR. Będę się starał tam jeździć na tygodniu kiedy jest mniej ludzi.

Cześć

He he też lubiłem kiedyś Szczyrk - spędziłem tam wiele miesięcy na nartach, ale jednocześnie bywałem w innych miejscach. Myślę, że z punktu widzenia... edukacyjnego więcej niż 5 wyjazdów do Szczyrku dałby Ci jeden na taki na przykład Stożek. Nieważne.

Chodzi nie tylko o jazdę ale poznanie wielu miejsc, umiejętność szybkiej oceny stoku, warunków na stoku, oceny jak zjechać na danym stoku i jak go ocenić pod względem edukacyjnym itd. To ważne z punktu widzenia Twoich planów. ;)

Pozdrowienia

#26 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
52
  • Lublin

Napisano 30 kwiecień 2019 - 18:39

Cześć
He he też lubiłem kiedyś Szczyrk - spędziłem tam wiele miesięcy na nartach, ale jednocześnie bywałem w innych miejscach. Myślę, że z punktu widzenia... edukacyjnego więcej niż 5 wyjazdów do Szczyrku dałby Ci jeden na taki na przykład Stożek. Nieważne.
Chodzi nie tylko o jazdę ale poznanie wielu miejsc, umiejętność szybkiej oceny stoku, warunków na stoku, oceny jak zjechać na danym stoku i jak go ocenić pod względem edukacyjnym itd. To ważne z punktu widzenia Twoich planów. ;)
Pozdrowienia

Na stożku też jeździłem. 😉 Co prawda zjeżdżając giganta zaczynałem od połowy albo nawet za połową. 😂

#27 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
52
  • Lublin

Napisano 30 kwiecień 2019 - 18:42

Na stożku też jeździłem. Co prawda zjeżdżając giganta zaczynałem od połowy albo nawet za połową.

Planuję tam kiedyś pojechać na cały tydzień. Zainstalować się w tych kwaterach przy wyciągu na dole albo w schronisku na górze i w spokoju bez tłumów pojeździć. Zagadać z ludźmi co stawiają tam slalomy i trochę pod kątem sportowym popróbować, potrenować...

#28 figozmakiem

figozmakiem

Użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
  • Na forum od: 03.2019
93
  • Wieliczka

Napisano 30 kwiecień 2019 - 19:28

Chyba bym spadł z krzesła gdyby widział takiego delikwenta obok mnie.

Nie teoria a praktyka czyni narciarzem.

Zgłaszam sprzeciw.

Bronię Bartka ;).

Lubię czytać, wiem, o co mu chodzi, doceniam :).

Dostałem dzisiaj Ski21 i może kilka zdań z pierwszych wrażeń napiszę w innym wątku.

"Tam właśnie teraz rozkwitły kwiaty, stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki" :):

https://www.youtube....h?v=fnPUaJQmDd0

#29 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 411 postów
  • Na forum od: 03.2009
253
  • Krościenko

Napisano 30 kwiecień 2019 - 19:31

Sprzeciw przyjęty. :P

#30 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 878 postów
  • Na forum od: 03.2016
1086
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 30 kwiecień 2019 - 21:07

W Szczyrku/Wiśle dość często jeździ Marek Ogorzałek - polecam, szczególnie na całodniowe/kilkudniowe szkolenia. 

#31 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
52
  • Lublin

Napisano 30 kwiecień 2019 - 21:30

W Szczyrku/Wiśle dość często jeździ Marek Ogorzałek - polecam, szczególnie na całodniowe/kilkudniowe szkolenia.

To dobra wiadomość. Kojarzę faceta. Nie wiedziałem, że jest z tych okolic. To dobra dla mnie wiadomość. Nie mam zamiaru korzystać już z usług instruktorów - "no name".

#32 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 01 maj 2019 - 09:32

To dobra wiadomość. Kojarzę faceta. Nie wiedziałem, że jest z tych okolic. To dobra dla mnie wiadomość. Nie mam zamiaru korzystać już z usług instruktorów - "no name".

Cześć

Marek w Szczyrku raczej "nie jeździ" ale mieszka niedaleko i z tej racji tam bywa, jak go ktoś o sile przekonywania Moruńka namówi. :) Marek to nie instruktor narciarski - to zupełnie inna liga. Warto zadbać o to by pojeździć z nim w jakimś cyklu a najlepiej jechać na jakiś z organizowanych przez niego wyjazdów. To opcja idealna.

Ale w rejonach szczyrkowych działa wielu dobrych instruktorów jednak nieprzywiązanych do tego miejsca.

Pozdrowienia

• moruniek podziękował za tę wiadomość

#33 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
52
  • Lublin

Napisano 01 maj 2019 - 09:41

Cześć
Marek w Szczyrku raczej "nie jeździ" ale mieszka niedaleko i z tej racji tam bywa, jak go ktoś o sile przekonywania Moruńka namówi. :) Marek to nie instruktor narciarski - to zupełnie inna liga. Warto zadbać o to by pojeździć z nim w jakimś cyklu a najlepiej jechać na jakiś z organizowanych przez niego wyjazdów. To opcja idealna.
Ale w rejonach szczyrkowych działa wielu dobrych instruktorów jednak nieprzywiązanych do tego miejsca.
Pozdrowienia

Muszę poczytać szczegóły na stronie M. Ogorzałka bo kiedyś na nią zaglądałem. Wiem, że organizował wyjazdy do Włoch dla całych rodzin z dziećmi. Na tych wyjazdach był fajny program dla całych rodzin - nie tylko narciarski. Mam praktycznie nie jeżdżącą żonę i 6,5 letnią córkę, która coś jeździ. O tym, że M. Ogorzałek to ktoś więcej niż zwykły instruktor to zdaję sobie sprawę. Ciekawe ile kosztowałoby u niego takie np. 5 dniowe szkolenie jeden na jeden?

#34 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
52
  • Lublin

Napisano 01 maj 2019 - 09:44

Właśnie przeglądam stronę M. Ogorzałka i widzę, że kiedyś ze szkołą Stanisławski robił kursy kadrowe w Szczyrku. Ciekawe czy to przyszłości będzie miało jeszcze miejsce?

#35 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
52
  • Lublin

Napisano 01 maj 2019 - 09:48

Jest też o lekcjach indywidualnych poza weekendami. Cena 80pln godzina. Czyli tyle ile u zwykłego instruktora. Jakby to było aktualne to wydając np. 400pln dziennie miałbym 5 godzin intensywnej nauki razy np. 5 dni to 2tyś. Myślę, że jakby to było możliwe do dogadania to byłyby naprawdę dobrze wydane pieniadzę.

#36 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 01 maj 2019 - 09:51

Właśnie przeglądam stronę M. Ogorzałka i widzę, że kiedyś ze szkołą Stanisławski robił kursy kadrowe w Szczyrku. Ciekawe czy to przyszłości będzie miało jeszcze miejsce?

Szkoda Markowych zdolności i doświadczenia ale z tego co wiem chyba trochę się przeprosił z Sitnem więc może...

Pozdrowienia

#37 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3029 postów
  • Na forum od: 10.2011
8877
  • Umiejętności: 7

Napisano 01 maj 2019 - 10:00

Ciekawe ile kosztowałoby u niego takie np. 5 dniowe szkolenie jeden na jeden?

Taniej niż w szkółkach narciarskich i nie patrzy podczas szkolenia na zegarek, przy okazji jadąc na kanapie można usłyszeć wiele ciekawych historii z życia Marka.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....