Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty carvingowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#41 BiPi

BiPi

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
  • Na forum od: 03.2019
2
  • Umiejętności: 4
  • Poznań

Napisano 28 marzec 2019 - 21:46

bierz czerwone - najszybsze
albo zielone - fajnie kręcą

Hahahaha!

#42 BiPi

BiPi

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
2
  • Poznań

Napisano 28 marzec 2019 - 22:00

Generalnie rzecz biorąc wszyscy producenci mają w swojej ofercie tzw. grupę "women"  - i biorąc pod uwagę twoje parametry oraz oczekiwania - nart szukał bym w tej właśnie grupie. Czytając twoje wcześniejsze wypowiedzi uważam że wpadasz w pułapkę długości - jeżeli miała byś kupować tzw. sklepową slalomkę to stawiał bym na 150-155 natomiast w grupie women narty mają raczej charakterystykę AM i raczej wszystkie mają rocker. - i tutaj stawiał bym raczej na min 160. Nie ma nic gorszego niż za krótka narta.
Jest jeszcze jedna sprawa - częstotliwość z jaką jeździsz na nartach powoduje że to co teraz kupisz starczy ci na wiele wiele lat więc skłaniam się do zakupu nowych nart. Tak troszkę pogrzebałem i wydaje mi się że ten model w rozmiarze 160 jest ok :https://www.skionlin...n-68,10736.html
Ile pod butem - jak najmniej

Te narty, które znalazłam są w baaardzo podobnych parametrach, Twoja propozycja komplikuje mi wybór ;) ale że 160???

#43 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1632 postów
  • Na forum od: 01.2015
1084
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 28 marzec 2019 - 22:28

Te narty, które znalazłam są w baaardzo podobnych parametrach, Twoja propozycja komplikuje mi wybór ;) ale że 160???

A dlaczego nie. Jak widzę twoje typy (taliowania) to sadzę że sama sobie komplikujesz życie. Za chwilkę trafisz na istr. z doskonalenia i juz nie będzie budowania ego - żadnych ochów i achów - o jak świetnie ci idzie w zamian dostaniesz: to źle , to do dupy, to popraw, zegnij kolana, dociś  języki a tak w ogóle wszystko źle. Daj sobie szansę i kup dobre narty które będą cię trzymać zarówno w zeslizgu jak i w ciętym. Obojętnie co kupisz (pomijając slalomki) ma być niewiele poniżej wzrostu i 65-67 pod butem. 

• BiPi podziękował za tę wiadomość

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#44 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 326 postów
  • Na forum od: 03.2016
343
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk

Napisano 28 marzec 2019 - 22:48

Cześć
Przeczytaj rekomendację dla tej narty
https://www.skionlin...obiety,996.html
Narty sprawdzone przez moją żonę jeżdżąca rekreacyjnie bardzo sobie chwali . Długość jak pisał Adam 160 cm.
Na Allegro jest kilka ofert w dobrej cenie.

#45 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 248 postów
  • Na forum od: 02.2015
315
  • Umiejętności: 8
  • okolice Gliwic

Napisano 28 marzec 2019 - 22:58

Witam i pytam;)
Zamierzam kupić sobie pierwsze narty. Zakochałam się w zajazdach carvingowych...umiejętności powiedzmy 4...

... jeśli mam 163, a znalazłam narty 146 i 152...pomocy! Będę wdzięczna za sugestie i Wasze doświadczenia

Nie lubię doradzać bo to co dla mnie dobre to nie znaczy, że dla Ciebie będzie, ale jak prosisz o sugestie z moich doświadczeń to proszę bardzo.

Rozumie, że określenie "...Zakochałam się w zajazdach carvingowych..." i "...umiejętności powiedzmy 4..." oznacza zakończyłam etap ześlizgu i zaczęłam jeździć na krawędziach? jeżeli tak to szacun i tak trzymaj bo po to są krawędzie w nartach aby na nich zjeżdżać  :D

Co do nart pozwolę sobie wrzucić swoje dwa grosze z moich doświadczeń i tych co stawiali ze mną pierwsze ślizgi na SKI.

Moim zdaniem! powinnaś wziąć nartę wąską pod butem (ale nie slalomkę bo na to przyjdzie czas chyba, że nie zamierzasz kupować już żadnych innych) długość dokładnie w okolicach nosa nic więcej. Jeżeli nie planujesz zawodowstwa w najbliższym czasie, SG czy zjazdu nie słuchaj ludzi co mówią wzrost albo więcej! bzdura!!!

Jeżeli chcesz ogarniać i doskonalić umiejętności trzeba dochodzić do tego etapami. 

Reasumując: dla Ciebie przy umiejętnościach 4, zarówno 146 jak i 152 będzie dobra ale ze wskazaniem na tą drugą. Zapomnij o 160 czy 163! 

ale to moje zdanie, mogę się nie znać...

PS. mam 182cm (na trasach jeżdżę ostro i agresywnie, poza trasami to inna bajka) tylko narty free mam około mojego wzrostu, poza tym wszystko 170! czyli do czoła.

Pozdrawiam i do zobaczenia na stoku w nowych nartkach  :D

#46 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2364
  • Umiejętności: 1

Napisano 28 marzec 2019 - 22:59

BIPI Uprawiasz inna dziedzine sportu?

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#47 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1632 postów
  • Na forum od: 01.2015
1084
  • Rajcza

Napisano 28 marzec 2019 - 23:18

Nie lubię doradzać bo to co dla mnie dobre to nie znaczy, że dla Ciebie będzie, ale jak prosisz o sugestie z moich doświadczeń to proszę bardzo.

Rozumie, że określenie "...Zakochałam się w zajazdach carvingowych..." i "...umiejętności powiedzmy 4..." oznacza zakończyłam etap ześlizgu i zaczęłam jeździć na krawędziach? jeżeli tak to szacun i tak trzymaj bo po to są krawędzie w nartach aby na nich zjeżdżać  :D

Co do nart pozwolę sobie wrzucić swoje dwa grosze z moich doświadczeń i tych co stawiali ze mną pierwsze ślizgi na SKI.

Moim zdaniem! powinnaś wziąć nartę wąską pod butem (ale nie slalomkę bo na to przyjdzie czas chyba, że nie zamierzasz kupować już żadnych innych) długość dokładnie w okolicach nosa nic więcej. Jeżeli nie planujesz zawodowstwa w najbliższym czasie, SG czy zjazdu nie słuchaj ludzi co mówią wzrost albo więcej! bzdura!!!

Jeżeli chcesz ogarniać i doskonalić umiejętności trzeba dochodzić do tego etapami. 

Reasumując: dla Ciebie przy umiejętnościach 4, zarówno 146 jak i 152 będzie dobra ale ze wskazaniem na tą drugą. Zapomnij o 160 czy 163! 

ale to moje zdanie, mogę się nie znać...

PS. mam 182cm (na trasach jeżdżę ostro i agresywnie, poza trasami to inna bajka) tylko narty free mam około mojego wzrostu, poza tym wszystko 170! czyli do czoła.

Pozdrawiam i do zobaczenia na stoku w nowych nartkach  :D

Z wszystkim co napisałeś się całkowicie zgadzam z małym wyjątkiem - ja jestem w stanie całościowo uzasadnić te 160 proponowanej przeze mnie narty nie ograniczając się do słowa "bzdura". 

• Mitek podziękował za tę wiadomość

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#48 BiPi

BiPi

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
2
  • Poznań

Napisano 28 marzec 2019 - 23:20

BIPI Uprawiasz inna dziedzine sportu?

. Biegam, chodzę, roweruję i od czasu do czasu zaliczam siłownię i tenis

#49 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 248 postów
315
  • okolice Gliwic

Napisano 28 marzec 2019 - 23:31

Z wszystkim co napisałeś się całkowicie zgadzam z małym wyjątkiem - ja jestem w stanie całościowo uzasadnić te 160 proponowanej przeze mnie narty nie ograniczając się do słowa "bzdura". 

Sory jak Cię uraziłem ale jeżeli proponujesz dziewczynie/kobiecie zaczynającej przygodę z nartami, nartę długości jej wzrostu, to albo nigdy nikogo nie uczyłeś, albo zaczynałeś jak ja na 220 i zszedłeś na twój wzrost i jesteś zadowolony. Osoba ucząca się i doskonaląca jazdę nie potrzebuje długiej, stabilnej, szybkiej narty... czy nie?  :rolleyes: Każdemu kto doradza uczącym się (przypomnę umiejętności 4!) długą nartę odpowiem: bzdura! ale zawsze piszę w doradzaniu komuś nart, to jest moje subiektywna ocena. Możesz się z nią nie zgadzać.

Tyle z mojej strony w tym temacie.

Idę się pakować bo jutro kolejny wyjazd i kolejne masakrowanie nóg i nartostrad (a raczej pozatrasówki i żlebów).

Pozdrawiam

#50 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6525 postów
  • Na forum od: 02.2008
4655
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 29 marzec 2019 - 06:27

Żartujecie

PS. Żadna z tych par nart nie pasuje mi ani do kurtki ani do lakieru paznokci u stóp 😉

To czeka Cię wymiana kurtki lub lakieru.... :-) ;-)

#51 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2273 postów
  • Na forum od: 01.2017
823
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 29 marzec 2019 - 06:37

Nie wszystkie buty narciarskie odsłaniają paznokcie u stóp;-)

#52 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6525 postów
  • Na forum od: 02.2008
4655
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 29 marzec 2019 - 06:47

Nie wszystkie buty narciarskie odsłaniają paznokcie u stóp;-)

Nie wiem jak Kobiety to robią ale one to WIDZĄ.... ;-)

#53 BiPi

BiPi

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
2
  • Poznań

Napisano 29 marzec 2019 - 07:12

Nie wiem jak Kobiety to robią ale one to WIDZĄ.... ;-)

;D

#54 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12943 postów
  • Na forum od: 11.2007
7793
  • Warszawa

Napisano 29 marzec 2019 - 07:42

Sory jak Cię uraziłem ale jeżeli proponujesz dziewczynie/kobiecie zaczynającej przygodę z nartami, nartę długości jej wzrostu, to albo nigdy nikogo nie uczyłeś, albo zaczynałeś jak ja na 220 i zszedłeś na twój wzrost i jesteś zadowolony. Osoba ucząca się i doskonaląca jazdę nie potrzebuje długiej, stabilnej, szybkiej narty... czy nie?  :rolleyes: Każdemu kto doradza uczącym się (przypomnę umiejętności 4!) długą nartę odpowiem: bzdura! ale zawsze piszę w doradzaniu komuś nart, to jest moje subiektywna ocena. Możesz się z nią nie zgadzać.

Tyle z mojej strony w tym temacie.

Idę się pakować bo jutro kolejny wyjazd i kolejne masakrowanie nóg i nartostrad (a raczej pozatrasówki i żlebów).

Pozdrawiam

Cześć

Sugeruję Jaśku żebyś nie zabierała głosu jeżeli nie uczyłeś dostatecznie długo. Adam jest aktywnym instruktorem, ja uczyłem przez ponad 20 lat a i teraz się zdarza i jeżeli osoba jest jeżdżąca - czyli etap zapoznawania się z tym czym w ogóle jest narciarstwo ma za sobą to narty mnie więcej do wzrostu będą OK. Oczywiście jeżeli narta będzie sztywniejsza o profilu SL to może być krócej nawet o 10 cm. To jest reguła! jeżeli ktoś chce nauczyć jeździć na nartach a nie ślizgać się i zamiatać tyłkiem.

Jaki jest cel doboru krótkiej narty Twoim zdaniem w pięciu punktach?

Bo cel doboru długiej jest oczywisty:

- uczymy skrętu pełnego podstawowego z pełną fazą sterowania

- wszelkie ewolucje typu pług, ześlizg, ślizg na dłuższej narcie są skuteczniejsze przy mniejszej sile

- narta dłuższa jest stabilniejsza i lepiej trzyma ślad przez co uczący się zdecydowanie mnie siły wkłada w utrzymanie równowagi, na to idzie najwięcej energii podczas jazdy na nartach.

- dłuższą nartę trudniej obrócić tyłkiem przez co zmusza ona do nauczenia się porządnego odciążenia

- na dłuższej narcie zdecydowanie łatwiej jechać po nierównym stoku

Pozdrowienia

#55 BiPi

BiPi

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
2
  • Poznań

Napisano 29 marzec 2019 - 08:24

Cześć
Sugeruję Jaśku żebyś nie zabierała głosu jeżeli nie uczyłeś dostatecznie długo. Adam jest aktywnym instruktorem, ja uczyłem przez ponad 20 lat a i teraz się zdarza i jeżeli osoba jest jeżdżąca - czyli etap zapoznawania się z tym czym w ogóle jest narciarstwo ma za sobą to narty mnie więcej do wzrostu będą OK. Oczywiście jeżeli narta będzie sztywniejsza o profilu SL to może być krócej nawet o 10 cm. To jest reguła! jeżeli ktoś chce nauczyć jeździć na nartach a nie ślizgać się i zamiatać tyłkiem.

Jaki jest cel doboru krótkiej narty Twoim zdaniem w pięciu punktach?
Bo cel doboru długiej jest oczywisty:
- uczymy skrętu pełnego podstawowego z pełną fazą sterowania
- wszelkie ewolucje typu pług, ześlizg, ślizg na dłuższej narcie są skuteczniejsze przy mniejszej sile
- narta dłuższa jest stabilniejsza i lepiej trzyma ślad przez co uczący się zdecydowanie mnie siły wkłada w utrzymanie równowagi - na to idzie najwięcej energii podczas jazdy na nartach.
- dłuższą nartę trudniej obrócić tyłkiem przez co zmusza ona do nauczenia się porządnego odciążenia
- na dłuższej narcie zdecydowanie łatwiej jechać po nierównym stoku
Pozdrowienia

Wąska talia(poniżej 70), długość na wzrost. Czy to nie gigantka jest? Sugerujecie że taką właśnie powinnam kupić? Do tego sztywną, jak Flair SC?

#56 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12943 postów
7793
  • Warszawa

Napisano 29 marzec 2019 - 08:50

Wąska talia(poniżej 70), długość na wzrost. Czy to nie gigantka jest? Sugerujecie że taką właśnie powinnam kupić? Do tego sztywną, jak Flair SC?

Cześć

GS to jest GS - narta sportowa o mocnej konstrukcji, dużym promieniu skrętu dobierany powyżej wzrostu. W ofertach firm jest zazwyczaj jedna, może dwie takie narty w grupie Race. Nie o tym piszemy.

Ty dobierasz nartę popularną, miękką do jeżdżenia z małymi do średnich prędkościami. Czy to ma być do wzrostu - nie musi. 5 cm w tę czy w tamtą nie ma znaczenia. Jeżeli jest to nart o profilu SL - mały promień sztywniejsza to może być krótsza.

Opisałem co daje dłuższa narta a każdy kupi sobie to co chce.

Moim zdaniem na tym etapie wybierz sobie nartę mniej więcej do wzrostu czy tez wzrost -5 cm najlepszą (czyli najwyżej w katalogu) najtańszą i najładniejszą jaką dostaniesz. I wcale się nie wygłupiam. Różnice miedzy nartami w obrębie grupy są niewielkie i praktycznie nieodczuwalne i załatwia je adaptacja techniki narciarza.

Pozdrowienia

Pozdrowienia serdeczne

#57 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1564 postów
  • Na forum od: 10.2006
1002
  • Krakow

Napisano 29 marzec 2019 - 08:53

Wygląda na to, że mam ogarniętą długość nart.
To jeszcze poproszę o wybór przez szacowne grono między:
1. 119-70-100, dł.152
2. 114-71-100, dł.155
3. 120-75-105, dł.153
Która lepszejsza?
Z góry dziękuję!

Wszystkie są OK. Stawiałbym na tę w środku, nr 2.

#58 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 974 postów
  • Na forum od: 10.2011
658
  • Świdnica

Napisano 29 marzec 2019 - 08:58

bierz krótsze

mam i polecam

• sstar podziękował za tę wiadomość

#59 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12943 postów
7793
  • Warszawa

Napisano 29 marzec 2019 - 09:39

bierz krótsze

mam i polecam

Cześć

Na jakiej zasadzie polecasz, możesz to jakoś uargumentować?

Pozdrowienia serdeczne

#60 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 248 postów
315
  • okolice Gliwic

Napisano 29 marzec 2019 - 09:44

Cześć

Sugeruję Jaśku żebyś nie zabierała głosu jeżeli nie uczyłeś dostatecznie długo. Adam jest aktywnym instruktorem, ja uczyłem przez ponad 20 lat ...

Dlaczego mam nie zabierać głosu? Bo prezes Mitek jest najmądrzejszy?

Koleżanka nie zadała pytania tobie, tylko nam! Wyraziłem swoje zdanie co podkreśliłem. 

A czy wy jesteście instruktorami czy nie, to dla mnie jest mało istotne. Ostatnio "wielki instruktor" potraktował mnie od tyłu z komentarzem "sory nie wyrobiłem!". Jeździł jak paralita ale naszywkę i kurtkę PZN miał ładną. Poza tym jeżdżę od 5 roku życia a ostatnie 20 lat wycinam około 1500 km na sezon i uważasz, że moje spostrzeżenia są mniej cenne od twoich? no to szacun!

Pozdrawiam

PS. ty pewnie już zakonserwowałeś narty i sadzisz kwiatki, no a ja spakowałem 3 pary do boxa i zaraz wyjeżdżam i tak jeszcze przez 3 może nawet 4 weekendy.