Skocz do zawartości

Narty carvingowe


.Beata.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam i pytam;)
Zamierzam kupić sobie pierwsze narty. Zakochałam się w zajazdach carvingowych i w tym stylu chcę dalej awansować w szczeblach kariery narciarskiej (umiejętności powiedzmy 4). Tu i tam ludzie piszą, że deski do takiej jazdy winny być raczej krótsze niż dłuższe, ale żeby nie bać się dłuższych Czyli jakie?, jeśli mam 163, a znalazłam narty 146 i 152...pomocy! Będę wdzięczna za sugestie i Wasze doświadczenia

Wszystkie obecnie sprzedawane w sklepach narty na trasy są nartami carvingowymi, czyli mocno taliowanymi. Czyli określenia "narty carvingowe" i "narty", przynajmniej do jazdy po typowych przygotowanych trasach to pleonazm czyli masło maślane. :)

 

Nart jest bezliku. Myślę, że wysokość w okolicy 155 cm byłaby w sam raz. Szukałbym, ale tu zdania są podzielone, nart z grupy "women", np Famous Rossignola czy Flair Volkl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się raczej dłuższe niż krótsze..
Uczono mnie na fischerach dł 142 na lodzie, w tym roku jeździłam na volkl 74 i tychże rossignolach i też dano mi 142 (przy czym volkl jakby lepszy).
Nie będę bujać, że znam się na nartach - bo się nie znam. Nie zależy mi też na metce. Narty, które znalazłam to używki, Elan Wild Magic lub White Perla. Wyszłam z założenia, że takie narty na jakiś czas wystarczą. Acz mogę się mylić, dlatego pytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie obecnie sprzedawane w sklepach narty na trasy są nartami carvingowymi, czyli mocno taliowanymi. Czyli określenia "narty carvingowe" i "narty", przynajmniej do jazdy po typowych przygotowanych trasach to pleonazm czyli masło maślane. :)

 

Nart jest bezliku. Myślę, że wysokość w okolicy 155 cm byłaby w sam raz. Szukałbym, ale tu zdania są podzielone, nart z grupy "women", np Famous Rossignola czy Flair Volkl.

jak volkl flair to conajmniej 76 elite. Zonka skonczyla na atomic cloud 11. Wydaja sie przyzwoite, a i sie z nimi dogadala wizualnie i technicznie. Dlugosc 154 lub 161.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie długości nart, moja córka lat 5 przez 3 lata uczyła się z instruktorem , za każdym razem narty w wypożyczalni wybierałem osobiście ( dla dziecka ładne , kolorowe i krótkie). W ostatni dzień nie było naszej pani instruktor i niejako losowo został nam przydzielony "starszy Pan" Jerzy Kochaj (pozdrawiamy) instruktor Sitn,Pzn , który nie pozwolił mi wybierać nart , lecz sam to zrobił , wybrał równe wzrostowi ok 120cm . Pokazał jak prawidłowo zapinać buty ( sobie wiedziałem jak to się robi , ale u dziecka traktowałem to po macoszemu - mea kulpa ).
Na stoku eureka! Narty się dziecku "nie krzyżują " , łatwiej się je prowadzi , zaczęła jeździć prowadząc narty równolegle i skrętem równoległym ( pług poszedł w odstawkę ) bo jak mówiła czuła się pewniej i łatwiej jej było prowadzić narty....może to komuś pomoże w podjęciu decyzji

Cześć

Piszę o tym na forum od 2007 roku regularnie a Ty odkrywasz Amerykę nagle. Ludzie!!!

KRÓTKIE NARTY SĄ PRZEWIDZIANE DO PIERWSZYCH KROKÓW, DO ZAPOZNANIA SIĘ Z TYM CZYM W OGÓLE JEST NARCIARSTWO.

Dla osoby jeżdżącej dobór jest zależny od typu narty. Przy Sl lub narty o charakterze Sl, krótsza - wzrost -5 -15. Dla innych nart mnie więcej do wzrostu lub wyżej.

Dal dzieci jeżdżących minimum do wzrostu.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafić na "prawdziwego" szkoleniowca to cud. Mnie ubierano w 142 a ja myślałam, że tak być powinno. W sklepach też wciskają narty o 20 centów krótsze i pewnie takie bym kupiła, gdybym przez przypadek nie trafiła tutaj.
Dzięki.

To nie jest efekt "prawdziwego" szkoleniowca to jest efekt wczesniejszych 3 lat nauki na czymkolwiek.

Szkoleniowiec jak najbardziej normalny i tacy maja byc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Bardziej chodziło o tę ankietę: http://www.skiforum....h-o-dobor-nart/

Oki,
1.K/M -K
2.Wiek - 46
3.Waga - 57
4.Wzrost - 163
5. Jak długo jeździsz na nartach ? - dwa sezony ( czytaj 10 dni)
6. Ja się oceniasz wg skali Forum? - 4
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - Nordica N-Move 75 W.
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? - nie mam nart, jeździłam na Fischer( nie pamiętam jakie), Volkl Flair 73 ( jazda konstruktywna, być może dlatego że na mokrym śniegu), Rossignol Famous 2 ( jak dla mnie szału nie było, acz jazda prawie po lodzie)
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? - generalnie póki co szukam bezpieczeństwa, chcę móc skrócić skręt, nie załączam Kubicy.
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - Lubię trasy bez tłumów ;) póki co nasze krajowe - Czarna Góra, Bolesławów, Rzeczka. Trasy niebieskie.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - chcę nauczyć się jeździć dobrze technicznie. Kręci mnie carving.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Na stoku bywam 2 x po 4 dni, 3 x w tygodniu bieganko + siłka
13. Możliwości finansowe - Rozsądne. Wolałabym wydać porządną kasę na narty ostateczne. Teraz myślałam o używkach, acz nie z wypożyczalni.

...jak na spowiedzi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafić na "prawdziwego" szkoleniowca to cud. Mnie ubierano w 142 a ja myślałam, że tak być powinno. W sklepach też wciskają narty o 20 centów krótsze i pewnie takie bym kupiła, gdybym przez przypadek nie trafiła tutaj.
Dzięki.

Co sezon, w trakcie alpejskiego wyjazdu, pomagam koleżance (bardzo średni poziom) pożyczyć narty w wypożyczalni. Włochy, Austria. Tam proponują narty o długości ok. do nosa. I to wydaje się niezły wybór. Czyli w Twoim przypadku byłoby coś ok. 150-155 cm. Mimo wszystko wyraźnie więcej niż 142 cm. :) BTW, wagę masz wzorcową. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mam ogarniętą długość nart. To jeszcze poproszę o wybór przez szacowne grono między: 1. 119-70-100, dł.152 2. 114-71-100, dł.155 3. 120-75-105, dł.153 Która lepszejsza? Z góry dziękuję!

Wygląda na to, że mam ogarniętą długość nart. To jeszcze poproszę o wybór przez szacowne grono między: 1. 119-70-100, dł.152 2. 114-71-100, dł.155 3. 120-75-105, dł.153 Która lepszejsza? Z góry dziękuję!
Pasująca kolorem do kurtki. Serio. Milimetry w tym zakresie są malo istotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj modele nart

Nikon, to pytanie jest bez sensu: ,,podaj modele nart''

 

Daj Kobiecie dokonać wyboru wg Jej wiedzy (tu poszerzonej),gustu i potrzeb .

 

Powiedz: jeśli BiPi poda te modele, to na jakiej podstawie ocenisz wyższość jednego nad drugim??

 

Na ilu modelach nart damskich jeździłeś?? A nawet gdyby, to dla BiPi tak czy inaczej niewiele z tego wyniknie, po prostu.

Bo ostatecznie to ONA będzie tej narty używać i nie ma pewności, że JEJ odczucia będą zbieżne z Twoimi.

 

Tak czy inaczej, proponuję aby ,,podpowiadając'' jakiś konkretny model narty ZAWSZE dopisać, że to osobista, subiektywna opinia.

Nie traktuj tego osobiście, ale po mojemu doradzanie się ostatnimi czasy troszkę osłabiło.

 

Jedni lubią schabowe, inni sushi a jeszcze inni kefir . Takie życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon, to pytanie jest bez sensu: ,,podaj modele nart''

 

Daj Kobiecie dokonać wyboru wg Jej wiedzy (tu poszerzonej),gustu i potrzeb .

 

Powiedz: jeśli BiPi poda te modele, to na jakiej podstawie ocenisz wyższość jednego nad drugim??

 

Na ilu modelach nart damskich jeździłeś?? A nawet gdyby, to dla BiPi tak czy inaczej niewiele z tego wyniknie, po prostu.

Bo ostatecznie to ONA będzie tej narty używać i nie ma pewności, że JEJ odczucia będą zbieżne z Twoimi.

 

Tak czy inaczej, proponuję aby ,,podpowiadając'' jakiś konkretny model narty ZAWSZE dopisać, że to osobista, subiektywna opinia.

Nie traktuj tego osobiście, ale po mojemu doradzanie się ostatnimi czasy troszkę osłabiło.

 

Jedni lubią schabowe, inni sushi a jeszcze inni kefir . Takie życie. 

chodzi tylko o budowe narty pianka/drewno/wungiel/metal itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...