Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty carvingowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1 BiPi

BiPi

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
  • Na forum od: 03.2019
2
  • Umiejętności: 4
  • Poznań

Napisano 27 marzec 2019 - 17:35

Witam i pytam;)
Zamierzam kupić sobie pierwsze narty. Zakochałam się w zajazdach carvingowych i w tym stylu chcę dalej awansować w szczeblach kariery narciarskiej (umiejętności powiedzmy 4). Tu i tam ludzie piszą, że deski do takiej jazdy winny być raczej krótsze niż dłuższe, ale żeby nie bać się dłuższych 🤨 Czyli jakie?, jeśli mam 163, a znalazłam narty 146 i 152...pomocy! Będę wdzięczna za sugestie i Wasze doświadczenia

#2 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2375
  • Umiejętności: 1

Napisano 27 marzec 2019 - 17:50

Dyzurni maja tee-time, zaraz beda napadywac.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#3 figozmakiem

figozmakiem

Użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
93
  • Wieliczka

Napisano 27 marzec 2019 - 19:10

Polecam :) :

https://www.youtube....CZqtGzh_o&t=60s

• BiPi podziękował za tę wiadomość

"Tam właśnie teraz rozkwitły kwiaty, stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki" :):

https://www.youtube....h?v=fnPUaJQmDd0

#4 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1641 postów
  • Na forum od: 01.2015
1097
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 27 marzec 2019 - 20:03

Dyzurni maja tee-time, zaraz beda napadywac.

Jako dyżurny nr 1 mam nadzieję że gąbkę już zsika....znaczy zmoczyłeś👻

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#5 figozmakiem

figozmakiem

Użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
93
  • Wieliczka

Napisano 27 marzec 2019 - 20:08

Jako dyżurny nr 1 mam nadzieję że gąbkę już zsika....znaczy zmoczyłeś

Adam, nie Kolega Fredowski, lecz Koleżanka BI PI czeka na odpowiedź :).

"Tam właśnie teraz rozkwitły kwiaty, stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki" :):

https://www.youtube....h?v=fnPUaJQmDd0

#6 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Na forum od: 10.2006
1024
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 27 marzec 2019 - 20:28

Witam i pytam;)
Zamierzam kupić sobie pierwsze narty. Zakochałam się w zajazdach carvingowych i w tym stylu chcę dalej awansować w szczeblach kariery narciarskiej (umiejętności powiedzmy 4). Tu i tam ludzie piszą, że deski do takiej jazdy winny być raczej krótsze niż dłuższe, ale żeby nie bać się dłuższych Czyli jakie?, jeśli mam 163, a znalazłam narty 146 i 152...pomocy! Będę wdzięczna za sugestie i Wasze doświadczenia

Wszystkie obecnie sprzedawane w sklepach narty na trasy są nartami carvingowymi, czyli mocno taliowanymi. Czyli określenia "narty carvingowe" i "narty", przynajmniej do jazdy po typowych przygotowanych trasach to pleonazm czyli masło maślane. :)

Nart jest bezliku. Myślę, że wysokość w okolicy 155 cm byłaby w sam raz. Szukałbym, ale tu zdania są podzielone, nart z grupy "women", np Famous Rossignola czy Flair Volkl.

#7 BiPi

BiPi

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
2
  • Poznań

Napisano 27 marzec 2019 - 21:53

Znaczy się raczej dłuższe niż krótsze..
Uczono mnie na fischerach dł 142 na lodzie, w tym roku jeździłam na volkl 74 i tychże rossignolach i też dano mi 142 (przy czym volkl jakby lepszy).
Nie będę bujać, że znam się na nartach - bo się nie znam. Nie zależy mi też na metce. Narty, które znalazłam to używki, Elan Wild Magic lub White Perla. Wyszłam z założenia, że takie narty na jakiś czas wystarczą. Acz mogę się mylić, dlatego pytam

#8 BiPi

BiPi

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
2
  • Poznań

Napisano 27 marzec 2019 - 22:18

Adam, nie Kolega Fredowski, lecz Koleżanka BI PI czeka na odpowiedź :).

Dziękuję Koledze Figozmakiem 😁

#9 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1641 postów
  • Na forum od: 01.2015
1097
  • Rajcza

Napisano 27 marzec 2019 - 22:25

Dziękuję Koledze Figozmakiem

Droga moja bardzo proszę coś więcej o tobie - najlepiej jak wypełnisz ankietę a już super by było jak by się jakiś filmik pokazał z Twoją jazdą. A za wcześniejszy post serdecznie przepraszam - ułańska fantazja....

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#10 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 317 postów
  • Na forum od: 01.2016
63
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 27 marzec 2019 - 23:09

Wszystkie obecnie sprzedawane w sklepach narty na trasy są nartami carvingowymi, czyli mocno taliowanymi. Czyli określenia "narty carvingowe" i "narty", przynajmniej do jazdy po typowych przygotowanych trasach to pleonazm czyli masło maślane. :)

Nart jest bezliku. Myślę, że wysokość w okolicy 155 cm byłaby w sam raz. Szukałbym, ale tu zdania są podzielone, nart z grupy "women", np Famous Rossignola czy Flair Volkl.

jak volkl flair to conajmniej 76 elite. Zonka skonczyla na atomic cloud 11. Wydaja sie przyzwoite, a i sie z nimi dogadala wizualnie i technicznie. Dlugosc 154 lub 161.

#11 BiPi

BiPi

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
2
  • Poznań

Napisano 28 marzec 2019 - 07:31

jak volkl flair to conajmniej 76 elite. Zonka skonczyla na atomic cloud 11. Wydaja sie przyzwoite, a i sie z nimi dogadala wizualnie i technicznie. Dlugosc 154 lub 161.

A od jakich Żonka zaczynała?

#12 Iven

Iven

użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1281 postów
  • Na forum od: 12.2007
335
  • Chełmża

Napisano 28 marzec 2019 - 07:36

Odnośnie długości nart, moja córka lat 5 przez 3 lata uczyła się z instruktorem , za każdym razem narty w wypożyczalni wybierałem osobiście ( dla dziecka ładne , kolorowe i krótkie). W ostatni dzień nie było naszej pani instruktor i niejako losowo został nam przydzielony "starszy Pan" Jerzy Kochaj (pozdrawiamy) instruktor Sitn,Pzn , który nie pozwolił mi wybierać nart , lecz sam to zrobił , wybrał równe wzrostowi ok 120cm . Pokazał jak prawidłowo zapinać buty ( sobie wiedziałem jak to się robi , ale u dziecka traktowałem to po macoszemu - mea kulpa ).
Na stoku eureka! Narty się dziecku "nie krzyżują " , łatwiej się je prowadzi , zaczęła jeździć prowadząc narty równolegle i skrętem równoległym ( pług poszedł w odstawkę ) bo jak mówiła czuła się pewniej i łatwiej jej było prowadzić narty....może to komuś pomoże w podjęciu decyzji 😉

#13 BiPi

BiPi

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
2
  • Poznań

Napisano 28 marzec 2019 - 07:52

Droga moja bardzo proszę coś więcej o tobie - najlepiej jak wypełnisz ankietę a już super by było jak by się jakiś filmik pokazał z Twoją jazdą. A za wcześniejszy post serdecznie przepraszam - ułańska fantazja....

- Cześć.
- Mam na imię Beata.
- Lat...hm, sporo.
- Nie piję od soboty. 😉
Na poważnie - nie mam pojęcia jak w tym przybytku wstawia się zdjęcia.

PS. Jak na Ułana przystało - przybądź z odsieczą i pomóż mi narty wybrać!

#14 Segal

Segal

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
  • Na forum od: 02.2019
59
  • Umiejętności: 5
  • Ziemia Łódzka

Napisano 28 marzec 2019 - 08:04

- Cześć.
- Mam na imię Beata.
- Lat...hm, sporo.
- Nie piję od soboty.
Na poważnie - nie mam pojęcia jak w tym przybytku wstawia się zdjęcia.

PS. Jak na Ułana przystało - przybądź z odsieczą i pomóż mi narty wybrać!

:) Bardziej chodziło o tę ankietę: http://www.skiforum....h-o-dobor-nart/

#15 BiPi

BiPi

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
2
  • Poznań

Napisano 28 marzec 2019 - 08:13

Odnośnie długości nart, moja córka lat 5 przez 3 lata uczyła się z instruktorem , za każdym razem narty w wypożyczalni wybierałem osobiście ( dla dziecka ładne , kolorowe i krótkie). W ostatni dzień nie było naszej pani instruktor i niejako losowo został nam przydzielony "starszy Pan" Jerzy Kochaj (pozdrawiamy) instruktor Sitn,Pzn , który nie pozwolił mi wybierać nart , lecz sam to zrobił , wybrał równe wzrostowi ok 120cm . Pokazał jak prawidłowo zapinać buty ( sobie wiedziałem jak to się robi , ale u dziecka traktowałem to po macoszemu - mea kulpa ).
Na stoku eureka! Narty się dziecku "nie krzyżują " , łatwiej się je prowadzi , zaczęła jeździć prowadząc narty równolegle i skrętem równoległym ( pług poszedł w odstawkę ) bo jak mówiła czuła się pewniej i łatwiej jej było prowadzić narty....może to komuś pomoże w podjęciu decyzji 😉

Trafić na "prawdziwego" szkoleniowca to cud. Mnie ubierano w 142 a ja myślałam, że tak być powinno. W sklepach też wciskają narty o 20 centów krótsze i pewnie takie bym kupiła, gdybym przez przypadek nie trafiła tutaj.
Dzięki.

#16 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12959 postów
  • Na forum od: 11.2007
7878
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 28 marzec 2019 - 08:19

Na stoku eureka! Narty się dziecku "nie krzyżują " , łatwiej się je prowadzi , zaczęła jeździć prowadząc narty równolegle i skrętem równoległym ( pług poszedł w odstawkę ) bo jak mówiła czuła się pewniej i łatwiej jej było prowadzić narty....może to komuś pomoże w podjęciu decyzji

Cześć

Piszę o tym na forum od 2007 roku regularnie a Ty odkrywasz Amerykę nagle. Ludzie!!!

KRÓTKIE NARTY SĄ PRZEWIDZIANE DO PIERWSZYCH KROKÓW, DO ZAPOZNANIA SIĘ Z TYM CZYM W OGÓLE JEST NARCIARSTWO.

Dla osoby jeżdżącej dobór jest zależny od typu narty. Przy Sl lub narty o charakterze Sl, krótsza - wzrost -5 -15. Dla innych nart mnie więcej do wzrostu lub wyżej.

Dal dzieci jeżdżących minimum do wzrostu.

Pozdrowienia

#17 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2375

Napisano 28 marzec 2019 - 08:36

Trafić na "prawdziwego" szkoleniowca to cud. Mnie ubierano w 142 a ja myślałam, że tak być powinno. W sklepach też wciskają narty o 20 centów krótsze i pewnie takie bym kupiła, gdybym przez przypadek nie trafiła tutaj.
Dzięki.

To nie jest efekt "prawdziwego" szkoleniowca to jest efekt wczesniejszych 3 lat nauki na czymkolwiek.

Szkoleniowiec jak najbardziej normalny i tacy maja byc!

• sstar podziękował za tę wiadomość

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#18 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 976 postów
  • Na forum od: 10.2011
669
  • Świdnica

Napisano 28 marzec 2019 - 08:56

Krótkie narty są najlepsze.

Na długich szurają dziadki.

• sstar podziękował za tę wiadomość

Lokalne ośle łączki 2018 (Atomic-XTI-169)

#19 BiPi

BiPi

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
2
  • Poznań

Napisano 28 marzec 2019 - 09:09

:) Bardziej chodziło o tę ankietę: http://www.skiforum....h-o-dobor-nart/

Oki,
1.K/M -K
2.Wiek - 46
3.Waga - 57
4.Wzrost - 163
5. Jak długo jeździsz na nartach ? - dwa sezony ( czytaj 10 dni)
6. Ja się oceniasz wg skali Forum? - 4
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - Nordica N-Move 75 W.
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? - nie mam nart, jeździłam na Fischer( nie pamiętam jakie), Volkl Flair 73 ( jazda konstruktywna, być może dlatego że na mokrym śniegu), Rossignol Famous 2 ( jak dla mnie szału nie było, acz jazda prawie po lodzie)
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? - generalnie póki co szukam bezpieczeństwa, chcę móc skrócić skręt, nie załączam Kubicy.
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - Lubię trasy bez tłumów ;) póki co nasze krajowe - Czarna Góra, Bolesławów, Rzeczka. Trasy niebieskie.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - chcę nauczyć się jeździć dobrze technicznie. Kręci mnie carving.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Na stoku bywam 2 x po 4 dni, 3 x w tygodniu bieganko + siłka
13. Możliwości finansowe - Rozsądne. Wolałabym wydać porządną kasę na narty ostateczne. Teraz myślałam o używkach, acz nie z wypożyczalni.

...jak na spowiedzi ;)

#20 BiPi

BiPi

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
2
  • Poznań

Napisano 28 marzec 2019 - 09:18

Krótkie narty są najlepsze.