Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#41 Iven

Iven

użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1281 postów
  • Na forum od: 12.2007
333
  • Umiejętności: 2
  • Chełmża

Napisano 21 marzec 2019 - 16:45

Proponuję lepiej rozwiązać zagadkę, czy można się wymieniać karnetem z bratem, bliźniakiem, jednojajowym...

Miałem taki przypadek na swoim wyjezdzie . Identyfikacja nastąpiła na podstawie koloru kurtki, kasku , gogli (inna firma) ,zarostu i na podstawie tego ,że karnet był używany co 2 tygodnie ......wiem to wszystko poszlaki ,ale poproszono też o dokument tożsamości...i tu kolega odpuścił twierdząc ,że zostawił w samochodzie ,wiec karnet zatrzymano do momentu okazania DO , a że to był kwiecień to..... Do tego momentu nie mieliśmy świadomości jak bardzo jesteśmy monitorowani , fotografowani i inwigilowani....a przy bramkach siedzą naprawdę "łebscy" goście . Sprawa miała miejsce ...10 lat temu

Konkluzja ......nie można się wymieniać z blizniakiem jednojajowym ;)

• pablo101 podziękował za tę wiadomość

#42 tomkly

tomkly

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
  • Na forum od: 12.2017
63
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 21 marzec 2019 - 16:57

Uważam, że optymalnym rozwiązaniem jest zakup karnetu sezonowego takiego jak przykładowo Ski Amade. Owszem 572 Euro to kosztuje, ale w zamian jest 720km tras więc można pojechać na kilka wyjazdów i się nie nudzić tak jak choćby w Saas-Fee, gdzie po jednym wyjeździe człowiek ma serdecznie dość i szuka komu by tę sezonówkę opchnąć. Mam na myśli oczywiście zwolenników ubitych tras. 

#43 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1433 postów
  • Na forum od: 02.2007
1106
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 21 marzec 2019 - 17:00

Do tego momentu nie mieliśmy świadomości jak bardzo jesteśmy monitorowani , fotografowani i inwigilowani....a przy bramkach siedzą naprawdę "łebscy" goście . Sprawa miała miejsce ...10 lat temu

Też mam wrażenie, że nie łapią wszystkich tylko z tego powodu że im się po prostu nie chce. 

Jak kiedyś jeden z kolegów próbował się wykłócać, że przecież na karnecie jest jego imię i nazwisko oraz zdjęcie i jakim prawem bramka się nie otwiera, to bardzo miły pan z obsługi zabrał kolegę do swojej kanciapy i w ciągu kilkudziesięciu sekund udowodnił mu że na tym karnecie przez ostatnie 3 miesiące jeździło 9 osób. Potem padło uprzejme pytanie czy spotkanie ma się zakończyć tylko na zabraniu karnetu, czy jednak kolega ma wielką ochotę skonfrontowania swoich racji z funkcjonariuszami Policji. 

#44 tomkly

tomkly

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
63
  • Bielsko-Biała

Napisano 21 marzec 2019 - 17:07

Austria oraz Szwajcaria słyną z szerokiej inwigilacji i to nie tylko na stokach narciarskich. Systemy nadzoru nad ruchem drogowym odczytują numery rejestracyjne pojazdów wraz z identyfikatorem kraju i jak mają kogoś w bazie (na przykład nieopłacony mandat) to go zaraz policja autostradowa haltuje. 

#45 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
  • Na forum od: 02.2009
489
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 21 marzec 2019 - 17:12

Austria oraz Szwajcaria słyną z szerokiej inwigilacji i to nie tylko na stokach narciarskich. Systemy nadzoru nad ruchem drogowym odczytują numery rejestracyjne pojazdów wraz z identyfikatorem kraju i jak mają kogoś w bazie (na przykład nieopłacony mandat) to go zaraz policja autostradowa haltuje. 

Takie systemy są wszędzie ale coś mi się wydaje, że jakoś w Austrii to nie działa zbyt skutecznie ; )

Z autopsji ...

#46 tomkly

tomkly

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
63
  • Bielsko-Biała

Napisano 21 marzec 2019 - 17:15

Takie systemy są wszędzie ale coś mi się wydaje, że jakoś w Austrii to nie działa zbyt skutecznie ; )

Z autopsji ...

To dobrze wiedzieć, bo ja chwilowo tam nie jeżdżę swoim samochodem.  ;)

#47 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 374 postów
  • Na forum od: 12.2018
332
  • Kraków

Napisano 21 marzec 2019 - 17:18

Odpowiadam w podobnym stylu; Jesteś z Krakowa, stamtąd pochodzi niejaki Ziobro, bardzo kiepski prawnik, który jest u władzy i uważa, że w Polsce jest 36 mln podejrzanych... czy to nie dziwne... Oby nie skończyło się dla mnie na areszcie wydobywczym, którego zwolennikiem jest "Gwóźdź"...
Siedzią rozgrzani plotkarze przed monitorami i snują fantastyczne teorie.

no proszę, i jest kolejny post :D Lekko sie mylisz, niejaki Zero, szeryf z Krakowa sądzi, że wszyscy poza PiS są podejrzani. 

Wyczuwam lekkie zdenerwowanie, wyluzuj i pisz więcej na forum ;)

#48 pablo101

pablo101

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 03.2010
21

Napisano 21 marzec 2019 - 19:29

Przestroga dla innych... w momencie jak szukamy wyjazdu, zaskakująca niska cena powinna budzić wątpliwości.

Potem ludzie się dziwią, że mają karnety juniorskie, w pokoju 3 osobowym są 2 łóżka... Dobrze zorganizowany wyjazd musi coś kosztować. Tak samo jak szkolenie narciarskie :)

Chyba najlepiej sprawdza się ,,poczta pantoflowa" ;)

Latam Rayanair z WRO do GDA i z powrotem od 19 do 33 zł w jedną stronę, przy opłacie za jednorazowy przejazd autostradą A1 wynoszącej 30 zł.

Do Bergamo latam za 200 PLN, a na Teneryfę za 300 PLN.

Od teraz telepię się PKP, może będzie dłużej, ale nie wystawię się na niepotrzebne ryzyko.

Pamiętajcie "pantofelki" tylko drogo i "państwowo" znaczy dobrze.

Władza powinna zająć się tymi kapitalistami, którzy niskimi cenami mieszają ludziom w głowach.

To niemożliwe,żeby samoloty latały tak tanio (pewnie kręcą jakąś karuzelę), a w ogóle nikt mi nie wmówi, że kawał blachy potrafi unosić się w powietrzu...

Wiem, nie na temat, ale mam takie dziwne skojarzenia...

#49 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4204
  • KRK

Napisano 21 marzec 2019 - 19:51

nikt mi nie wmówi, że kawał blachy potrafi unosić się w powietrzu...

Tu się nie zgodzę;)

Jak się mocno rzuci to nawet żelazko potrafi latać.

#50 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• Pip
  • 67 postów
52
  • Lublin

Napisano 21 marzec 2019 - 21:21

Lubię przy takich okazjach odezwy "oburzonych" i "zatroskanych".
To jest wyłącznie sprawa tych co dają te karnety, tych co je biorą i gestorów ośrodków.
Nie dajesz karnetu koledze OK, tylko po co się tym chwalić...
Dajesz lub korzystasz z takich karnetów? Tym bardziej nie ma się czym chwalić, ponieważ oszukujesz.
Najbardziej lubię, przy takich okazjach, rodaków zatroskanych o dobre imię naszego kraju i co w tej sytuacji pomyślą o nas Niemcy lub Austriacy.
Nic nie pomyślą, bo dla dla kilku EUR nie takie rzeczy robią sami i nie na taką skalę (np. fałszowanie odczytu analizy spalin w Volkswagen).
Proponuję lepiej rozwiązać zagadkę, czy można się wymieniać karnetem z bratem, bliźniakiem, jednojajowym...

Ach mieć takiego brata... Najlepiej z całym arsenalem nart, butów itd. itp. Ponadto z całym wachlarzem sezonówek na różne ośrodki. No i mógłby przy tym być doświadczonym instruktorem, który dodatkowo udzieałby wskazówek mniej ogarniętemu bratu.
Ps. Tak zbaczając z tematu mam takich dwóch kolegów braci - bliźniaków. Też się wymieniali ale nie nartami i nie sezonówkami... Często w trakcie spotkania z dziewczynami wymieniali się kurtkami itd., a potem dziewczynami. Historia prawdziwa. 😉

#51 Rafał Ruszała

Rafał Ruszała

Użytkownik

• PipPip
  • 124 postów
  • Na forum od: 09.2015
46
  • Tarnów

Napisano 21 marzec 2019 - 23:08

Widzę że temat idzie w innym kierunku, o co chodziz tymi sezonowkami. Czytam te posty i wnioskuję że na wyjazdach busowych można było kupić tanie karnety innej osoby. Może by się ktoś odezwał o kogo chodzi aby inni użytkownicy takich wyjazdów wiedzieli z kim jadą i co może ich spotkać. Narazie wiemy że tym zajmował sie Polak 53 lata. To może te wyjazdy które miały w ofercie cały czas super promo dla dziewczyny i nie tylko. Jest tu masa organizatorów organizujacy wyjazdy 4 lub 5 dniowe wyjazdy, ale cena tego jednego organizatora była zachęcająca, zwłaszcz że na jednym wyjeździe odwiedzali ośrodki oddalone od siebie bardzo daleko. Forum a zwłaszcza taki temat powinien dawać informację dla uczciwych użytkowników że jest ktoś taki co robi to nie do końca zgodnie z prawem. Bo jak już piszą o tym w Austrii to chyba jest coś nie tak.
  • pawelb91 podziękował za tę wiadomość

Szkoła narciarska, wyjazdy szkoleniowe do Austrii http://ski-world.pl/

#52 Diakon

Diakon

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 02.2019
11
  • Umiejętności: 6
  • mazowieckie

Napisano 21 marzec 2019 - 23:19

Odpowiadam w podobnym stylu; Jesteś z Krakowa, stamtąd pochodzi niejaki Ziobro, bardzo kiepski prawnik, który jest u władzy i uważa, że w Polsce jest 36 mln podejrzanych... czy to nie dziwne... Oby nie skończyło się dla mnie na areszcie wydobywczym, którego zwolennikiem jest "Gwóźdź"...
Siedzią rozgrzani plotkarze przed monitorami i snują fantastyczne teorie.

obsesja, lub cos na sumieniu$

#53 Diakon

Diakon

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 02.2019
11
  • mazowieckie

Napisano 21 marzec 2019 - 23:20

Widzę że temat idzie w innym kierunku, o co chodziz tymi sezonowkami. Czytam te posty i wnioskuję że na wyjazdach busowych można było kupić tanie karnety innej osoby. Może by się ktoś odezwał o kogo chodzi aby inni użytkownicy takich wyjazdów wiedzieli z kim jadą i co może ich spotkać. Narazie wiemy że tym zajmował sie Polak 53 lata. To może te wyjazdy które miały w ofercie cały czas super promo dla dziewczyny i nie tylko. Jest tu masa organizatorów organizujacy wyjazdy 4 lub 5 dniowe wyjazdy, ale cena tego jednego organizatora była zachęcająca, zwłaszcz że na jednym wyjeździe odwiedzali ośrodki oddalone od siebie bardzo daleko. Forum a zwłaszcza taki temat powinien dawać informację dla uczciwych użytkowników że jest ktoś taki co robi to nie do końca zgodnie z prawem. Bo jak już piszą o tym w Austrii to chyba jest coś nie tak.

Jakoś dziwnie moderatorzy milczą...

#54 tertomeq

tertomeq

Nowy użytkownik

• Pip
  • 38 postów
  • Na forum od: 12.2011
21
  • Poznań

Napisano 21 marzec 2019 - 23:47

Siedziałem cicho ale... nie mogłem się powstrzymać . Forum nie jest biurem prasowym to po pierwsze, po drugie każdy normalny, przeciętnie inteligentny człowiek znajdzie informacje w necie na ten temat i po trzecie, każdy nawet ten mniej inteligentny, musi zdawać sobie sprawę z tego,że karnet narciarski imienny, nie z jego danymi osobowymi nie należy do niego, zatem nie uprawnia do korzystania z tras narciarskich objętych wejściówką.

#55 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6526 postów
  • Na forum od: 02.2008
4669
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 22 marzec 2019 - 05:51

Siedziałem cicho ale... nie mogłem się powstrzymać . Forum nie jest biurem prasowym to po pierwsze, po drugie każdy normalny, przeciętnie inteligentny człowiek znajdzie informacje w necie na ten temat i po trzecie, każdy nawet ten mniej inteligentny, musi zdawać sobie sprawę z tego,że karnet narciarski imienny, nie z jego danymi osobowymi nie należy do niego, zatem nie uprawnia do korzystania z tras narciarskich objętych wejściówką.

Gorzej gdy dowie się o tym 5 min przed wyjściem na stok....

#56 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 22 marzec 2019 - 07:05

Nie kupic tylko "pozyczyc" (http://www.skiforum....lpach/?p=614395)

#57 MarioJ

MarioJ

Frirajder

• PipPipPipPip
  • 1992 postów
  • Na forum od: 11.2007
1201
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 22 marzec 2019 - 09:11

Dużo ludzi na wyjazdach w ten sposób kombinuje. Dla mnie jako uczestnika takich wyjazdów, to jest powiedzmy obojętne, czy organizator "kręci" karnety czy nie.
Nie będę przecież donosił na kolegę, jeśli mnie wiezie autem na narty.
To ode mnie zależy czy wezmę "lewy" karnet taniej czy pójdę do kasy i kupię całkowicie legalny karnet.
Na mnie nikt nigdy nie wywierał presji że muszę "pożyczyć" za mniejszą ceną karnet sezonowy.
Raz w życiu kupiłem (legalnie) karnet sezonowy (Saas-Fee) i wszystko grało jak należy. Na wyjazdach w Austrii kupowałem karnety na X dni w kasie.

Ludzie kombinowali i będą nadal kombinować. Wszystkie wyjazdy 4-dniowe z forum opierają się na omijaniu prawa w różny sposób. Każdy kto w tym uczestniczy, jest w jakiś sposób umoczony.
Jak komuś to nie odpowiada, to niech się uda się do zarejestrowanego biura podróży w którym dostanie umowę i cenę z podatkiem.

#58 Iven

Iven

użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1281 postów
  • Na forum od: 12.2007
333
  • Chełmża

Napisano 22 marzec 2019 - 10:01

Gorzej gdy dowie się o tym 5 min przed wyjściem na stok....

no i w czym to przeszkadza ,żeby wtedy pójść do kasy i kupić karnet 4-dniowy . Każdy ma swój rozum , nikt nikogo nie zmusza .i nie wywiera presji .

Wielokrotnie byłem na takich wyjazdach i uważam ,że jest to świetny sposób ,żeby wielokrotnie w czasie sezonu ponartować z równie jak ja  zakręconymi na punkcie dwóch desek "wariatami" -zapaleńcami ....

#59 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2106 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Gromadka :D

Napisano 22 marzec 2019 - 10:06

Nigdy nie uczestniczyłem w tego typu wyjeździe, choć ostatnio mocno to rozważałem.

W świetle powyższych wiadomości, kiepsko to wygląda ...

Nie najmłodszy już jestem i etyczna strona wielu sytuacji stała się dla mnie - z czasem - jeszcze ważniejsza, bo na czymś we własnym życiu trzeba się opierać, jakiś zbiór zasad minimum posiadać. 

Szkoda, że taka kiszka, bo mowa o naszych forumowiczach. Pewnie jak w każdej grupie są pomiędzy nami najróżniejsi, ale mimo wszystko ...

Przecież to jest prymitywna kradzież w biały dzień, bez dyskusji. SŁABE.

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#60 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1433 postów
  • Na forum od: 02.2007
1106
  • Wrocław

Napisano 22 marzec 2019 - 10:27

no i w czym to przeszkadza ,żeby wtedy pójść do kasy i kupić karnet 4-dniowy . Każdy ma swój rozum , nikt nikogo nie zmusza .i nie wywiera presji .

Wielokrotnie byłem na takich wyjazdach i uważam ,że jest to świetny sposób ,żeby wielokrotnie w czasie sezonu ponartować z równie jak ja  zakręconymi na punkcie dwóch desek "wariatami" -zapaleńcami ....

Organizowane przez niektórych forumowiczów wyjazdy grupowe (busowe :) ) są świetnym rozwiązaniem, bo za małe pieniądze dostajemy możliwość ponartowania w super miejscach z takimi świrami jak my.

A to że jesteśmy świrami nie ulega wątpliwości. Jak opowiadam znajomym - nienarciarzom o logistyce i metodyce wyjazdów na 4 dniówki (o spaniu w podróży, przebieraniu się na parkingu, nocowaniu w małżeńskim łóżku z nieznanym facetem :D ) to mocno pukają się w czoło. Nie wszyscy "busiarze" kręcą karnety i nie można w tym zakresie uogólniać. Nawet mogę się pokusić o stwierdzenie że to margines. 

Mam tylko prośbę do tych kolegów którzy oferują wyjazdy all inclusive (z karnetem w cenie), żeby jasno i uczciwie powiedzieli swoim klientom przed wyjazdem, że karnet w cenie jest przewidziany na zasadzie skipass-sharingu .

Nie można bowiem doprowadzać do sytuacji gdy wręczając karnet swojemu bądź co bądź klientowi organizator wyjazdu jednocześnie mówi: tylko załóż kominiarkę, naucz się danych z karnetu i nie bierz dowodu osobistego na stok.