Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#21 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2837 postów
  • Na forum od: 11.2008
3564
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 21 marzec 2019 - 10:20

Imienne ze zdjęciem robionym przy zakupie.

Jak zamawiasz przez internet (co jest wygodniejsze bo omijasz kolejkę) to po prostu sam dodajesz zdjęcie.

Pozdro

Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#22 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 374 postów
  • Na forum od: 12.2018
332
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 21 marzec 2019 - 10:21

Imienne ze zdjęciem robionym przy zakupie.

no to trzeba być idiotą, żeby odkupywać taki skipass....

• RobertK podziękował za tę wiadomość

#23 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 21 marzec 2019 - 10:43

Ja kupuję przez neta i mam sezonówkę bez foty. Jedynie nazwisko i rok urodzenia.   Fotkę robią automatycznie przy pierwszym przekraczaniu bramki i służy już potem do końca ważności tej sezonówki jako "materiał wstępnie identyfikujący". Jeden ze znajomych nieświadomie zamienił swoją sezonówkę ze synem (jechali razem) i w którymś momencie ściągnięto go z kanapy. Oczwywiście sprawa się wyjaśniła, zamienili sezonóki ze synem i nie było problemu. Ale ta sytuacja była oczywista. 

Edit.

Znajomy mówił jeszcze, że podczas wyjaśniania sytuacji widział na ekranach w kabinie obsługi foty robione automatycznie przy przekraczaniu bramki. Są absolutnie wystarczającej jakości i rozdzielczości aby skutecxznie zidentyfikować osobę.

#24 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1433 postów
  • Na forum od: 02.2007
1106
  • Wrocław

Napisano 21 marzec 2019 - 10:58

System identyfikacji jest bardzo sprawny - mam 3 kaski i 6 par gogli i często je zmieniam. Wielokrotnie na bramkach byłem proszony żeby wyjaśnić subtelną zmianę w moim wyglądzie.

Ale wydolność systemu monitorującego ma też inny skutek - nie dziwiło Was kiedyś to że przypadkiem tylko Polacy w kwietniowym alpejskim słońcu i przy + 20 w cieniu przekraczali bramki w kominiarkach i goglach na twarzy? :)

#25 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
  • Na forum od: 02.2013
202
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 21 marzec 2019 - 11:09

Osobiście to poniekąd się cieszę, że sprawa się rypła. Przynajmniej się skończą notoryczne i idiotyczne prośby w stylu "pożycz sezonówkę" Zawsze odmawiałem i byłem uważany za niekolezenskiego a wręcz gbura. A dla mnie sprawa była jasna i wiedziałem że wcześniej czy później skończy się to kajdankami i artykułem w prasie. Trzeba przyznać że Austriacy się w końcu wkurzyli. Przez lata ujawnienie tego rodzaju procederu kończyło się "jedynie" zabraniem sezonówki

Mówi się pożycz sezonówkę i kask😁

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

• sese podziękował za tę wiadomość

#26 Chertan

Chertan

Użytkownik

• PipPip
  • 116 postów
  • Na forum od: 02.2017
64

Napisano 21 marzec 2019 - 11:19

System identyfikacji jest bardzo sprawny - mam 3 kaski i 6 par gogli i często je zmieniam. Wielokrotnie na bramkach byłem proszony żeby wyjaśnić subtelną zmianę w moim wyglądzie.
Ale wydolność systemu monitorującego ma też inny skutek - nie dziwiło Was kiedyś to że przypadkiem tylko Polacy w kwietniowym alpejskim słońcu i przy + 20 w cieniu przekraczali bramki w kominiarkach i goglach na twarzy? :)

Ja w goglach często, jakiś nie mam w zwyczaju ściągania. A czy się ktoś o kogo chodziło? Albo jest gdzieś link, żeby się nie władować z takim człowiekiem?

#27 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 633 postów
  • Na forum od: 11.2008
535
  • Umiejętności: 8
  • Nowy Sącz

Napisano 21 marzec 2019 - 11:19

Sytuacja trochę podobna do napadu na bank z pończochami na twarzy  :) 
Nikt nie rozpozna = nie ma problemu i się upiecze (a może jedynie dosłownie upiecze się pod tą kominiarką?)

#28 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1433 postów
1106
  • Wrocław

Napisano 21 marzec 2019 - 11:20

Mówi się pożycz sezonówkę i kask

25 Euro za sezonówkę

10 Euro za kask

5 Euro za gogle

5 Euro za kominiarkę

I wychodzi tyle co w kasie :D

W tym sezonie to zbiłbym fortunę - mam sezonówkę na DW a na stoku byłem do dzisiaj zaledwie 5 razy.

Jutro wyjeżdżam na kolejną 5 dniówkę więc w tym sezonie moja sezonówka ledwo co się zwróci (kosztowała 333 Euro)

Miałem nosa żeby nie inwestować w TSC ani SSSC 

#29 BTN Ski Team

BTN Ski Team

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 10.2018
1

Napisano 21 marzec 2019 - 12:25

Przecież w Austrii to normalne, że w pokoju 3 osobowym są 2 łóżka, a w 2 osobowym jedno. To nie hotele tylko kwatery prywatne, łóżko jest małżeńskie.

Nie zgodzę się z Tobą, my zawsze informujemy czy w pokoju są łóżka, które można rozsunąć czy jest to typowe łóżko małżeńskie. Dla niektórych jest to istotna kwestia ;) 

pozdrawiam

#30 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 21 marzec 2019 - 12:36

Nie zgodzę się z Tobą, my zawsze informujemy czy w pokoju są łóżka, które można rozsunąć czy jest to typowe łóżko małżeńskie. Dla niektórych jest to istotna kwestia ;)

pozdrawiam

Wszystko zależy jak rzetelny jest organizator :) Naprawde milo jak oferta jest przejrzysta i każdy wie na co się pisze, za ile itd. no ale niestety nie każdy jest tak "szczery" dlatego tym większy szacun dla tych uczciwych :)

#31 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1348 postów
  • Na forum od: 12.2010
845
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 21 marzec 2019 - 12:38

pozdrawiam

Jeżdżę indywidualnie i z przewoźnikami. Byłem dużo razy i tylko 2 razy były łóżka pojedyncze. Oni oszczędzają na łóżkach.

Jeszcze nie trafiłem nieuczciwego przewoźnika. Czasem były jakieś problemy ale to wypadki losowe typu popsuł się samochód. Nawet w takich sytuacjach było to rozwiązane na poziomie. Środowisko ludzi jeżdżących do Austrii na 4 dniówki jest małe. Złe opinie się błyskawicznie rozchodzą i raczej nikt nie chce sobie psuć rynku.

Stopka zastępcza.

#32 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1348 postów
  • Na forum od: 12.2010
845
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 21 marzec 2019 - 13:07

no to trzeba być idiotą, żeby odkupywać taki skipass....

To nie jest odkupowanie tylko użyczenie za odpłatą. Karnety wielodniowe nie są imienne ale też są przywiązane do właściciela i też nie można ich między sobą wymieniać. Np. małżeństwo z małym dzieckiem które jeździ na zmianę ma problem bo nie powinno wymieniać między sobą karnetu. Niektóre ośrodki mają dla tej sytuacji karnet rodzinny. Inne nie mają i wtedy albo kupuje się codziennie karnety dzienne (drożej) albo się nagina przepisy. 

Przy przejściu przez bramki każdy rodzaj karnetu wydaje inny dźwięk. Dorosły, młodzieżowy, dziecinny, sezonówka inaczej pikają. Osoba która siedzi przed monitorem od razu słyszy jaki rodzaj karnetu przechodzi przez bramkę. Na dodatek na monitorze zdjęcie jest w innego kolorze obwódce. Kombinowanie z karnetami sezonowymi jest skazane na porażkę.

Kiedyś były jeszcze vouchery na lodowce rozprowadzane przez Ski Team przy zakupach za 250pln. Tam też ludzie kombinowali i teraz zamiast zakupów za 250pln żeby dostać voucher, trzeba zrobić zakupy za 2500pln. 

Stopka zastępcza.

#33 pablo101

pablo101

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 03.2010
21

Napisano 21 marzec 2019 - 14:48

Lubię przy takich okazjach odezwy "oburzonych" i "zatroskanych".

To jest wyłącznie sprawa tych co dają te karnety, tych co je biorą i gestorów ośrodków.

Nie dajesz karnetu koledze OK, tylko po co się tym chwalić...

Dajesz lub korzystasz z takich karnetów? Tym bardziej nie ma się czym chwalić, ponieważ oszukujesz.

Najbardziej lubię, przy takich okazjach, rodaków zatroskanych o dobre imię naszego kraju i co w tej sytuacji pomyślą o nas Niemcy lub Austriacy.

Nic nie pomyślą, bo dla dla kilku EUR nie takie rzeczy robią sami i nie na taką skalę (np. fałszowanie odczytu analizy spalin w Volkswagen).

Proponuję lepiej rozwiązać zagadkę, czy można się wymieniać karnetem z bratem, bliźniakiem, jednojajowym...

#34 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 374 postów
  • Na forum od: 12.2018
332
  • Kraków

Napisano 21 marzec 2019 - 14:53

To jest wyłącznie sprawa tych co dają te karnety, tych co je biorą i gestorów ośrodków.
Dajesz lub korzystasz z takich karnetów? Tym bardziej nie ma się czym chwalić, ponieważ oszukujesz.
Najbardziej lubię, przy takich okazjach, rodaków zatroskanych o dobre imię naszego kraju i co w tej sytuacji pomyślą o nas Niemcy lub Austriacy.
Nic nie pomyślą, bo dla dla kilku EUR nie takie rzeczy robią sami i nie na taką skalę (np. fałszowanie odczytu analizy spalin w Volkswagen).
Proponuję lepiej rozwiązać zagadkę, czy można się wymieniać karnetem z bratem, bliźniakiem, jednojajowym...

Pablo, na forum jesteś od 2010roku, napisałes 5 postów. I jeden z tych napisanych to w tym temacie....dziwne...albo to zapasowy nick
  • Kaem podziękował za tę wiadomość

#35 tomkly

tomkly

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
  • Na forum od: 12.2017
65
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 21 marzec 2019 - 14:59

Nie ma co uderzać w histeryczne tony. Nie sądzę żeby to była polska specjalność, podejrzewam że więcej nacji z tej uboższej części świata korzysta w podobnych optymalizacji. Często świadomości o tym na czym polegają te "promocyjne" skipassy nie mają osoby, które po raz pierwszy wyjeżdżają z taką zorganizowaną grupą i dowiadują się o tym dopiero na miejscu przy wręczaniu karnetu. Oczywiście można wcześniej domniemywać, że może być coś nie halo, natomiast poziom czujności w takich sytuacjach jest dużo mniejszy niż choćby przy zakupie samochodu za 50% wartości. Trzeba wziąć pod uwagę to, że rynek zalany jest rozmaitymi produktami czy rozwiązaniami promocyjnymi typy gopass, etc. a mało kto z ludzi zna dokładnie parametry wszystkich dostępnych na rynku ofert.  

#36 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
  • Na forum od: 02.2013
202
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 21 marzec 2019 - 15:10

Jeszcze innym tematem w takiej sytuacji jest to, że cały, warty kupę kasy karnet idzie się ....... Zysk z tego dla manipulatora może być co prawda spory ale też i ryzyko spore. Ponoszone praktycznie przy każdym podjezdzie delikwenta pod kołowrotek. Pomijając kwestie prawne z którymi za pewne zapozna się rzeczony 53 latek.
Myślę, że gra absolutnie nie warta świeczki. Nie po to się tam jeździ żeby się denerwować, pomijając kwestie sumienia.

#37 pablo101

pablo101

Nowy użytkownik

• 11 postów
21

Napisano 21 marzec 2019 - 15:34

Pablo, na forum jesteś od 2010roku, napisałes 5 postów. I jeden z tych napisanych to w tym temacie....dziwne...albo to zapasowy nick

Odpowiadam w podobnym stylu; Jesteś z Krakowa, stamtąd pochodzi niejaki Ziobro, bardzo kiepski prawnik, który jest u władzy i uważa, że w Polsce jest 36 mln podejrzanych... czy to nie dziwne... Oby nie skończyło się dla mnie na areszcie wydobywczym, którego zwolennikiem jest "Gwóźdź"...

Siedzią rozgrzani plotkarze przed monitorami i snują fantastyczne teorie.

• dyplom podziękował za tę wiadomość

#38 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 21 marzec 2019 - 16:12

Odpowiadam w podobnym stylu; Jesteś z Krakowa, stamtąd pochodzi niejaki Ziobro, bardzo kiepski prawnik, który jest u władzy i uważa, że w Polsce jest 36 mln podejrzanych... czy to nie dziwne... Oby nie skończyło się dla mnie na areszcie wydobywczym, którego zwolennikiem jest "Gwóźdź"...

Siedzią rozgrzani plotkarze przed monitorami i snują fantastyczne teorie.  

Na czym polega owo "podobieństwo stylu"?

#39 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1433 postów
1106
  • Wrocław

Napisano 21 marzec 2019 - 16:30

A ja myślę zupełnie przeciwnie bo przez ostatnie 10 lat wkurzało mnie to, że ludzi wymieniających się sezonówkami stać było na to, żeby pojechać sobie kilka razy w sezonie do Austrii, podczas gdy ja przy tym samym budżecie mogłem sobie pozwolić na zakup jednego 6 dniowego karnetu. 

Wychodzę z założenia, że jeżeli mnie na coś nie stać to najzwyczajniej w świecie tego nie kupuję, a nie kradnę, oszukuję lub kombinuję. 

Drażni mnie też to, że wykształceni, dobrze zarabiający, na poziomie i prywatnie bardzo sympatyczni oraz w porządku ludzie robią z siebie kompletnych idiotów (np zakładają kominiarkę na 90 % twarzy przy + 20 stopniach) dla przyoszczędzenia kilkuset złotych i jeszcze chlubią się tym jak to  oni "oszukali system". Brakuje tylko stwierdzenia że robią to w ramach reparacji wojennych...

Przerażające jest to, że istnieje bardzo duże społeczne przyzwolenie dla wszelkiej maści kombinatorów, oszustów, cwaniaków czy zwykłych krętaczy. "Pożyczenie"  sezonówki to dla niektórych powód do dumy, a nie do wstydu... A  oszukanie Urzędu Skarbowego to wręcz narodowy obowiązek...

Nie ma co uderzać w histeryczne tony. Nie sądzę żeby to była polska specjalność, podejrzewam że więcej nacji z tej uboższej części świata korzysta w podobnych optymalizacji. Często świadomości o tym na czym polegają te "promocyjne" skipassy nie mają osoby, które po raz pierwszy wyjeżdżają z taką zorganizowaną grupą i dowiadują się o tym dopiero na miejscu przy wręczaniu karnetu. 

Niby tak, ale nie chciałbym ponownie znaleźć się w takiej sytuacji jak rok temu, gdy na jednym z wyjazdów połowa jego uczestników straciła "swoje" karnety. Może zadziałało prawo serii. 

#40 pablo101

pablo101

Nowy użytkownik

• 11 postów
21

Napisano 21 marzec 2019 - 16:41

Na czym polega owo "podobieństwo stylu"?

I zaczyna się drążenie...

Naprawdę nie widać podobieństwa? Jest nim BRAKU ZWIĄZKU Z TEMATEM WĄTKU (to jeszcze pół biedy), ale już snucie, całkowicie bezpodstawnych, podejrzeń na podstawie ilości postów to  cecha ludzi owładniętych jakąś chorobliwą manią.

Może zamiast nabijać posty, lepiej popracować nad zrozumieniem tekstu.

Jak widać, dla niektórych, od treści wiadomości ważniejsza jest ilość postów.