Skocz do zawartości

Gdzie jest haczyk?


mariusz-net

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie, uważam że tego typu oferty jak dyskutowane w wątku powinny informować, z którego rocznika model pochodzi.
To kwestia bazowej etyki handlowej.


Witam

Powinni informować, ale nie zawsze robią. Czasami można ustalić, gdy się znajdzie ten sam model z kilku lat. Tak zrobiłem z komórka Dynastara. Na jakimś portalu francuskim można było odszukać modele z 16/17, 17/18, 18/19. Podawane jako: 2017, 2018, 2019. Jak przestudiowało detale "malunków", to wyszedł 2018.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło ... ale i tak cena wydaje mi się śmiesznie niska dlatego mnie zaciekawiło czy mają jakąś wadę (w sieci opini jak na lekarstwo), albo wiązania do d... Choć im dłużej myśle to może cena wynika z legend o GS: narty które zabijają/męczą.

W pierwszej chwili pomyślałem,że to starszy masters Dynastara,jakiego mam,za śmieszną cenę,i zaraz bym kupił.Ale nie,jednak większy promień.Jeśli ktoś miał,może powiedzieć,jak się na tym jeździ.Ja mogę powiedzieć,ze promień to nie wszystko,kupiłem damską gigantową komórkę Volkla 183/30 m sprzed 2 lat,bo miałem  możliwość w Niemczech za śmieszną cenę.Nie wiedziałem zupełnie,jaka będzie,okazała się bardzo łatwa,niewiele trudniejsza od mastersa 21 m ,bo jednak konstrukcja poszła do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że to narta z sezonu 12/13. Co do FIS, z opisu wynikało, że zatwierdzona przez FIS w długości 191.


No i u zawojskiego do 185 czy 186, zawodnicy nie kupili i się zresztkowalo. Kupiłbym gdybym nie przyjął innego kierunku, prostopadlego;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili pomyślałem,że to starszy masters Dynastara,jakiego mam,za śmieszną cenę,i zaraz bym kupił.Ale nie,jednak większy promień.Jeśli ktoś miał,może powiedzieć,jak się na tym jeździ.Ja mogę powiedzieć,ze promień to nie wszystko,kupiłem damską gigantową komórkę Volkla 183/30 m sprzed 2 lat,bo miałem  możliwość w Niemczech za śmieszną cenę.Nie wiedziałem zupełnie,jaka będzie,okazała się bardzo łatwa,niewiele trudniejsza od mastersa 21 m ,bo jednak konstrukcja poszła do przodu...

 

To jest damska gigantka. Wtedy minimalna długość FIS była 175 cm z tolerancją 5 cm (FIS/ENL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest damska gigantka. Wtedy minimalna długość FIS była 175 cm z tolerancją 5 cm (FIS/ENL).

Cześć

Dokładnie. Narta bardzo dobra tylko w długości, która bardzo utrudnia jej sprzedaż - stąd cena - no bo tylko albo niski i lekki facet albo dziewczyna a te, które takich narta potrzebują/na takich jeżdżą to już zazwyczaj zapomniały ten model.

Mam w domu dwie GS Fis damskie Dynastara i to znakomite narty dla faceta amatora ale w długościach 183-188. Tak jak pisze Labas - bardzo łatwe i im młodsze tym łatwiejsze.

Pozdro

PS

Nawet nie wiedziałem, że FIS wprowadził kiedykolwiek przepis minimalnej długości w GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje zarówno ograniczenie długości minimalnej i maksymalnej. W GS odpowiednio :

 

M - 193 min (WC/WJC), 188 min FIS, 188 max U14, 188 max U16, 180 min Masters

L -  188 min (WC/WJC), 183 min FIS, 188 max U14, 188 max U16, 175 min Masters

 

.. to tak w niewielkim uproszczeniu. Z promieniem prościej, >30 WC/FIS, >17 U14/16, Masters bez ograniczeń.

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego modelu zielonej?

Elan GSX World Cup X Plate

185cm/25m

Komórka dla zawodników Ski Cross.

 

https://www.elanskis...x-plate-169260/

 

 

@yoss

widzę jednak stały postęp w projektowaniu nart.

Oczywiście rok wstecz to nie problem ale trzy -cztery to jednak trochę inne narty.

Zwłaszcza GS.

 

Te Dynastar są raptem o 1mm węższe pod butem od moich Elan Master.

Nie widzę przewagi nad tymi które mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Dynastar:

https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-182

to trochę skomplikowane :)

 

Narty na pewno znakomite. Cena super. Pewnie zostało w jakimś magazynie sporo par i tyle.

Jednak ich parametry na dziś są takie trochę nie wiadomo dla kogo.

Do jazdy na co dzień wolał bym sklepowe GS lub Mastery.

Do jazdy w zawodach coś węższego pod butem.

 

Jeśli dla kogoś 25m to nie problem, cena i jakość narty trudne do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yoss

widzę jednak stały postęp w projektowaniu nart.

Oczywiście rok wstecz to nie problem ale trzy -cztery to jednak trochę inne narty.

Zwłaszcza GS.

 

 

Oczywiście mój wpis miał odrobinę przekorny charakter. ;)

W 100% się zgadzam, że te parę lat może robić sporą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź, która jest oczywista, jest w poście Harpii, ale ciut niżej. Te Dynastary to również komórki.  :P

Niestety, gdyby tak było brałbym je od razu. To jest wersja sklepowa - pytałem. Jeżdżę na podobnych konstrukcyjnie (speed course ti :() i od komórki (GS voelkla z 2010 które nabyłem za podobne pieniądze) dzieli je przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, gdyby tak było brałbym je od razu. To jest wersja sklepowa - pytałem. Jeżdżę na podobnych konstrukcyjnie (speed course ti :() i od komórki (GS voelkla z 2010 które nabyłem za podobne pieniądze) dzieli je przepaść.

 

Jeśli sklep nie ściemnia w opisie, to jest ta narta: https://www.skionlin...c-r18,6045.html

W katalogu Race opisana jako SpeedCourse WC Raceflex - str. 2 https://issuu.com/al...s/dynastar_race

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...