Skocz do zawartości

Zerowy kąt podniesienia - jaki efekt ?


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

OK, dzięki za odpowiedzi. 

 

Chyba niestety dziś spróbowałem ; )

Tak mi serwis zrobił - jak sądzę - i prawie cały dzień miałem wrażenie, że uczę się od nowa jeździć na nartach. Byłem tak wściekły, że chciałem iść do sklepu i kupić nowe : / Ale drogo było ... 

Wyczytałem, że Volkl SL Pro ma podniesienie 0,8 więc ten brak podniesienia musi być odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty zdecydowanie bardziej 'czepliwe'... by wprowadzić w zeslizg trzeba się przyłożyć - bardziej wyraźnym odciazeniem. Dobry układ kątów na zywy lód (0/87). Potrzebowałem kilku zjazdów by się przyzwyczaić, ale i tak zrobiłem potem na 0.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 lat od kiedy serwisuje sam narty, nie podnosiłem krawędzi i żyje. Od 2 sezonów 0.75 i... wg. mnie lepiej trzyma narta krawedź! a wy że bez podnoszenia? Toż to szok. Jutro zobaczę

Lepiej trzyma ostra narta z 0.8 niż tępa z 0. Nie musiales podnosic. Krawędź Ci podnieśli przy planowaniu ślizgu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu ; ) Ostatnią rzeczą na której mi zależy to przekonywanie kogokolwiek.

Ja nigdy nie jeździłem na takich nartach i nie spodziewałęm się, że to aż tak działa ... 

 

PS: W sumie to nie masz racji, jestem już po dwudniowej praktyce. I na tym wystarczy praktykowania na płaskich nartach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

WKG

Po tym pytaniu jesteś dla mnie czystym teoretykiem. Nieźle mnie oszukałeś - szacun wielki!

Pozdro

hmmm, ja nawet nie bardzo wiem, co to jest to podniesienie ;) Załatwia za mnie to serwis. Ja tylko jeżdżę. Może o nartach wiem trochę więcej niż o np samochodach, bo te używam jak pralki, czy kuchenki mikrofalowej. Ma działać, a co jest w środku nie bardzo mnie interesuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

moje nowe Dynki Master 185 R23 maja dol tylko splanowany, bez podniesienia. Efekt taki, ze narty nie chca sie slizgac, krawedz lapie i trzyma. Idzie jezdzic, ale to jest męka. Odciazenie, cisniecie przodow trzeba robic z podwojna sila. Pewnosci w jezdzie zero. Strach przyspieszyc, bo proba awaryjnego zatrzymania, zmiany kierunku moze sie zle skonczyc. W polowie dnia wsiadlem na Volki SL z fabrycznym dolem, bokiem na 88 i poezja. Takze czeka mnie struganie. Dynki z francji ze sklepu ultrafun. Moze to jakas dziwna wersja "do przygotowania"... Mam tez rtm78 177 zrobione na 0,5/88. Jezdza ekstra.

 

 

EDIT: Skad wiem, ze blizej do zera niz jakiegokolwiek podniesienia? Do dolozeniu plaskownika, szczelinka prawie zerowa, a prawidlo 0,5 struga mnostwo materialu. Zazwyczaj takie prawidlo w ogolne nie dotykalo krawedzi w zadnej poprzedniej narcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje nowe Dynki Master 185 R23 maja dol tylko splanowany, bez podniesienia. Efekt taki, ze narty nie chca sie slizgac, krawedz lapie i trzyma. Idzie jezdzic, ale to jest męka. Odciazenie, cisniecie przodow trzeba robic z podwojna sila. Pewnosci w jezdzie zero. Strach przyspieszyc, bo proba awaryjnego zatrzymania, zmiany kierunku moze sie zle skonczyc. W polowie dnia wsiadlem na Volki SL z fabrycznym dolem, bokiem na 88 i poezja. Takze czeka mnie struganie. Dynki z francji ze sklepu ultrafun. Moze to jakas dziwna wersja "do przygotowania"... Mam tez rtm78 177 zrobione na 0,5/88. Jezdza ekstra.

 

 

EDIT: Skad wiem, ze blizej do zera niz jakiegokolwiek podniesienia? Do dolozeniu plaskownika, szczelinka prawie zerowa, a prawidlo 0,5 struga mnostwo materialu. Zazwyczaj takie prawidlo w ogolne nie dotykalo krawedzi w zadnej poprzedniej narcie.

Cześć

Z tego wynika, że czucie narty oraz odciążenie zdecydowanie szwankuje. Popracuj nad tymi elementami a zobaczysz, że brak podniesienia może być sprzymierzeńcem również.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje nowe Dynki Master 185 R23 maja dol tylko splanowany, bez podniesienia. Efekt taki, ze narty nie chca sie slizgac, krawedz lapie i trzyma. Idzie jezdzic, ale to jest męka. Odciazenie, cisniecie przodow trzeba robic z podwojna sila. Pewnosci w jezdzie zero. Strach przyspieszyc, bo proba awaryjnego zatrzymania, zmiany kierunku moze sie zle skonczyc. W polowie dnia wsiadlem na Volki SL z fabrycznym dolem, bokiem na 88 i poezja. Takze czeka mnie struganie. Dynki z francji ze sklepu ultrafun. Moze to jakas dziwna wersja "do przygotowania"... Mam tez rtm78 177 zrobione na 0,5/88. Jezdza ekstra.

 

 

EDIT: Skad wiem, ze blizej do zera niz jakiegokolwiek podniesienia? Do dolozeniu plaskownika, szczelinka prawie zerowa, a prawidlo 0,5 struga mnostwo materialu. Zazwyczaj takie prawidlo w ogolne nie dotykalo krawedzi w zadnej poprzedniej narcie.

Z pewnością to jest "dziwna wersja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością to jest "dziwna wersja".

 

.Zdecydowanie bardziej niż różnica podniesienia 0 iczy0,5 st daje się odczuć ,gdy gdy przód i tył zaostrzysz do końca narty bardzo starannie i nie przytępisz.Spróbowałem kiedyś taką slalomkę prosto z maszyny,dla ciekawośći,i nie chciała mnie wypuścić z zadanego łuku.Oczywiście przy idealnie ciętej technice lub wdrożeniu dłuższym do tej specyfiki,da się i tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje nowe Dynki Master 185 R23 maja dol tylko splanowany, bez podniesienia. Efekt taki, ze narty nie chca sie slizgac, krawedz lapie i trzyma. Idzie jezdzic, ale to jest męka. Odciazenie, cisniecie przodow trzeba robic z podwojna sila. Pewnosci w jezdzie zero. Strach przyspieszyc, bo proba awaryjnego zatrzymania, zmiany kierunku moze sie zle skonczyc. W polowie dnia wsiadlem na Volki SL z fabrycznym dolem, bokiem na 88 i poezja. Takze czeka mnie struganie. Dynki z francji ze sklepu ultrafun. Moze to jakas dziwna wersja "do przygotowania"... Mam tez rtm78 177 zrobione na 0,5/88. Jezdza ekstra.

 

 

EDIT: Skad wiem, ze blizej do zera niz jakiegokolwiek podniesienia? Do dolozeniu plaskownika, szczelinka prawie zerowa, a prawidlo 0,5 struga mnostwo materialu. Zazwyczaj takie prawidlo w ogolne nie dotykalo krawedzi w zadnej poprzedniej narcie.

duzo nart z fabryki nie ma podniesienia fabrycznego ,zwlascza FIS-specific

 

Z pewnością to jest "dziwna wersja".

JW: nie jest to niespotykane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nawet jak się nie podnosi krawędzi po planowaniu to i tak jest ona lekko podniesiona. Pytanie tylko ile? Kiedyś się z kolegą zamieniliśmy nartami. Dokładnie takie same narty tak samo zrobione kąty boczne z tym, że moje były niby bez podniesienia i faktycznie jak to sprawdziłem to tego podniesienia raczej nie było. U kolegi to podniesienie nieznaczne było. Po kilku przejazdach doszliśmy do jednakowych wniosków. Żeby nie to, że mieliśmy różne wiązania a przypadkiem byśmy zapomnieli czyje narty są czyje to na podstawie jazdy nie mogliśmy stwierdzić które są które. Ot taka teoria sprawdzona empirycznie za którą pewnie teoretycy wyleją mi na głowę kubeł pomyj łącznie z oceną mojej jazdy. Inną kwestią jest to, że po prostu jeżeli nie podnosi się krawędzi bądź też po prostu nie obrabia się jej podczas serwisu od strony ślizgu to czort jeden wie jaki ona ma kształt i jak jest ustawiona względem ślizgu. Może być na tyle odkształcona, że narta zachowuje się tak a nie inaczej i sprawia to problemy. Ja swoje narty robię sam oprócz planowania ślizgu. Nigdy nie podnosiłem krawędzi i jakoś nie czuję, żeby mi to przeszkadzało i robiło różnicę w stosunku do innych nart, które uda mi się zapiąć. Ponadto znajomym też czasem ostrzę narty i bez podniesienia. A że na krawędzi większość z nich słabo jeździ to szurają aż miło, jakoś nie widzę u nich problemu z jazdą ześlizgiem. Ale od mikołaja dostałem prawidło na 0,5 przejadę krawędź i potestuję może dojdę do jakiś wniosków w stylu "eureeeeka". Pozdrawiam. 

PS jeszcze kolejną kwestią jest prawidłowo wykonane ostrzenie wszystko jedno z podniesieniem czy bez. może to też wiele niepożądanych efektów przynieść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo nart z fabryki nie ma podniesienia fabrycznego ,zwlascza FIS-specific

 

JW: nie jest to niespotykane

To nie jest "komórkowa surówka" tylko amatorska narta rekreacyjna, zera tam na pewno nie ma, Jeżeli sprzęt jest surowy to zazwyczaj jest to opisane

nawet w wypadku butów wyczynowych, które trzeba "przyciąć" do obowiązującego do standardu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino moje to nie worldcup :P

 

Ale jest robiona przez "race department" :).

Mój master, z tego samego sklepu, poszedł na serwis zero.

Chłopaki (a znają się) stwierdzili, że fabryka kąty robi jak im wyjdzie, założyli co trzeba i się śmiga. ;)

 

EDIT: Jak to nie? :)

 

9cccc2daf345d.jpg

 

Speed WC Master ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty z internetu to gorsza jakosc a moga to byc tez reklamowane. Dowcip: na plocie bylo napisane p... tez kolezenstwu znany. Ja tez mam narty z internetowych sklepow ale placilem max. 120€

 

True story. Z reguły jak wysyłają mailem, to się krawędzie tępią.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto znajomym też czasem ostrzę narty i bez podniesienia. A że na krawędzi większość z nich słabo jeździ to szurają aż miło, jakoś nie widzę u nich problemu z jazdą ześlizgiem. Ale od mikołaja dostałem prawidło na 0,5 przejadę krawędź i potestuję może dojdę do jakiś wniosków w stylu "eureeeeka". Pozdrawiam.

Nie da się w praktyce podostrzyć ręcznie krawędzi od spodu bez podniesienia. Właśnie jestem po ostrzeniu 2 par Volkli. Od spodu ostrzyłem z prawidłem 0.5 i było co ostrzyć. Boki na klasyczne 88 stopni. Na koniec gumka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...