Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oloo

Oloo

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 03.2019
0
  • Umiejętności: 1
  • Szczecin

Napisano 15 marzec 2019 - 01:35

Dzien dobry,

To moj pierwszy post i calkiem niedawno zakonczylem pierwsze spotkanie z nartami.
Mam za soba zaledwie kilka dni na stoku ale zostalem oczarowany nartami i chcialbym dalej rozwijac sie w tym sporcie.

Naczytalem sie troche na temat sprzetu i zdecydowalem, ze nie chce wypozyczac butow i chce sobie jakies kupic.
W obawie przed doborem zlych butow prosilbym o porady do jakiego sklepu moge isc i liczyc na solidna pomoc przy doborze butow.
Do wyboru mam okolice Szczecina lub Poznania.

Pozdrawiam serdecznie

#2 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 15 marzec 2019 - 10:26

Dzien dobry,

To moj pierwszy post i calkiem niedawno zakonczylem pierwsze spotkanie z nartami.
Mam za soba zaledwie kilka dni na stoku ale zostalem oczarowany nartami i chcialbym dalej rozwijac sie w tym sporcie.

Naczytalem sie troche na temat sprzetu i zdecydowalem, ze nie chce wypozyczac butow i chce sobie jakies kupic.
W obawie przed doborem zlych butow prosilbym o porady do jakiego sklepu moge isc i liczyc na solidna pomoc przy doborze butow.

Pozdrawiam serdecznie

Sklepu nie polece, bo to nie moje rejony, ale na Twoim miejscu poczytalbym tez troche forum, bo nigdy nie wiesz na jakiego sprzedawcę trafisz, a jak sam tez troche czujesz temat to zawsze to latwiej zweryfikować pewne rzeczy :) Kierunek jak najbardziej słuszny w sensie, ze zaczynasz od butow, a nie od desek. 

#3 Oloo

Oloo

Nowy użytkownik

• 4 postów
0
  • Szczecin

Napisano 15 marzec 2019 - 11:59

Sklepu nie polece, bo to nie moje rejony, ale na Twoim miejscu poczytalbym tez troche forum, bo nigdy nie wiesz na jakiego sprzedawcę trafisz, a jak sam tez troche czujesz temat to zawsze to latwiej zweryfikować pewne rzeczy :) Kierunek jak najbardziej słuszny w sensie, ze zaczynasz od butow, a nie od desek. 

Dziekuje za odpowiedz, forum jak najbardziej studiuje, poradniki rowniez. Ale jezeli jest szansa trafic do dobrego sklepu, gdzie spotkam fachowa obsluge to juz calkiem bede szczesliwy.

#4 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 15 marzec 2019 - 12:40

Dziekuje za odpowiedz, forum jak najbardziej studiuje, poradniki rowniez. Ale jezeli jest szansa trafic do dobrego sklepu, gdzie spotkam fachowa obsluge to juz calkiem bede szczesliwy.

Tutaj (http://www.skiforum....x-100/?p=393263) ktoś polecal sklep Dyskobol. Podrzucam tyle ile udało mi się znaleźć na szybko, bo widze, ze marny odzew w temacie.

Zawsze możesz przeszukać wśród uzytkownikow, kto jest z Gdanska, Poznania i napisac na priva - jest wieksza szansa, ze ktoś się wtedy odezwie o ile ma ustawione powiadomienia.

#5 Oloo

Oloo

Nowy użytkownik

• 4 postów
0
  • Szczecin

Napisano 15 marzec 2019 - 12:55

Tutaj (http://www.skiforum....x-100/?p=393263) ktoś polecal sklep Dyskobol. Podrzucam tyle ile udało mi się znaleźć na szybko, bo widze, ze marny odzew w temacie.

Zawsze możesz przeszukać wśród uzytkownikow, kto jest z Gdanska, Poznania i napisac na priva - jest wieksza szansa, ze ktoś się wtedy odezwie o ile ma ustawione powiadomienia.

Poczytalem troche o tym Dyskobolu w internecie i jednak opinie nie bardzo pozytywne :)

EDIT: to jakies stare opinie, te nowsze nawet w porzadku. Z drugiej strony tutaj na forum ludzie odradzali zakupy w centrach handlowych, i gdzie tu zloty srodek :)

#6 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12959 postów
  • Na forum od: 11.2007
7880
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 15 marzec 2019 - 13:03

Poczytalem troche o tym Dyskobolu w internecie i jednak opinie nie bardzo pozytywne :)

EDIT: to jakies stare opinie, te nowsze nawet w porzadku. Z drugiej strony tutaj na forum ludzie odradzali zakupy w centrach handlowych, i gdzie tu zloty srodek :)

Cześć

Napisz może priv do użytkownika wojtek pw. On jest ze Szczecina i trochę siedzi w temacie i może coś doradzi. Kiedyś nawet z nim rozmawiałem na ten temat i mówił, ze u Was na WPomorzu słabo ale coś tam proponował.

Pozdrowienia

#7 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 443 postów
  • Na forum od: 02.2013
207
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 15 marzec 2019 - 13:06

Przede wszystkim forumowy poradnik o doborze. Potem znaleźć dobry sklep z dobrym doradcą :D. Nie kupić za dużych!

Pamiętaj, buty najważniejsze! Było by dobrze jakbyś kupił buty nowe i przeznaczył na ten cel około 800 zł. Będą wtedy perspektywiczne i posłużą Ci przez wiele sezonów.

#8 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 317 postów
  • Na forum od: 01.2016
63
  • Poznań

Napisano 15 marzec 2019 - 14:12

Muszak ski poznan, ale ceny dla lekarzy i prawnikow :P

#9 Iven

Iven

użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1281 postów
  • Na forum od: 12.2007
335
  • Umiejętności: 2
  • Chełmża

Napisano 15 marzec 2019 - 19:14

Dzien dobry,

Pozdrawiam serdecznie

Nie wiem jak w Szczecinie ,ale w Poznaniu masz świetny sklep narciarski SKI Team. Mają tam bardzo dobrych fachowców od doboru butów  i sprzęt do pomiaru stopy . Jeśli w temacie nie masz pojęcia ,zdaj się na nich , nie pożałujesz . Dobór butów to nie taka prosta sprawa ,a jednocześnie  bardzo ważna......

#10 Oloo

Oloo

Nowy użytkownik

• 4 postów
0
  • Szczecin

Napisano 16 marzec 2019 - 03:21

Mam jeszcze jedno pytanko, zapewne wiekszosc z Was odpowie, abym bral te, ktore najlepiej beda pasowaly. Jednak chcialbym poznac jakas orientacyjna wartosc Flexu, w ktory celowac.
Mam 29 lat, 188cm, i okolo 80kg. Biorac pod uwage, ze mam zamiar doskonalic swoje umiejetnosci i buty posiadac przez kilka sezonow, mysle o flexsie ~90.

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

#11 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 16 marzec 2019 - 07:51

Dokładnie tak, te które najlepiej wg Ciebie pasują ;p a jeszcze bardziej precyzyjnie, w których czujesz się najlepiej. Jak pewnie czytałeś flex to coś bardzo niemiarodajnego (różne firmy, różne grupy butów tego samego producenta itd.) dlatego na serio nie skupiaj się na tym. Przymierz bardzo różne buty i sam sobie odpowiesz, które chcesz.

#12 snowrider

snowrider

Użytkownik

• PipPip
  • 140 postów
  • Na forum od: 01.2010
65

Napisano 16 marzec 2019 - 12:33

Dokładnie tak, te które najlepiej wg Ciebie pasują ;p a jeszcze bardziej precyzyjnie, w których czujesz się najlepiej. Jak pewnie czytałeś flex to coś bardzo niemiarodajnego (różne firmy, różne grupy butów tego samego producenta itd.) dlatego na serio nie skupiaj się na tym. Przymierz bardzo różne buty i sam sobie odpowiesz, które chcesz.

w Szczecinie znajomi zaopatrują się w sprzęt oraz serwisują  w Energy Sport, Jak pamiętam  buty obrabia tam jakiś były gimnastyk, ale kurcze imienia nie pamiętam