Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Akcja ratownicza Austria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Namiotnik

Namiotnik

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 03.2019
0

Napisano 15 marzec 2019 - 00:00

Cześć,
Zwracam się do Was z zapytaniem czy może miał ktoś podobną sytuację.
Otóż poprzez nierozwagę zboczyliśmy że znajomym z trasy i finalnie znaleźliśmy się na czymś w rodzaju urwiska gdzie droga w dół była niemożliwa i wpakowaliśmy się w niebezpieczną sytuację bez wyjścia. Znajomi poinformowali obsługę stacji która nas sprawnie znalazła jednak do ściągnięcia nas wezwany został helikopter, który przyleciał ale finalnie nie zabrał (chyba przez warunki). Po jakimś czasie zjawiła się grupa ratowników którzy nas sprawnie spuścili po linach.

Po wszystkim na dole czekał miły policjant któremu opisaliśmy sytuację i spisał nasze dane i odwiózł do hotelu.
Nikt nie wspomniał nam o żadnych kosztach. Sposobie ich rozliczenia ani nic. Kartę ubezpieczenia również nie chcieli.

Nie mam pojęcia jak i czy w ogóle można liczyć na pomoc ubezpieczyciela jeżeli incydent był poza trasą nawet jeżeli zjechanie z niej było nieumyślne.
Rachunek przyjdzie pocztą? Jaki może być koszt całego zamieszania ?
Czy ktoś miał może podobne doświadczenia ?

#2 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3394 postów
  • Na forum od: 01.2008
1951
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 15 marzec 2019 - 01:18

Gdzie dokładnie to było, który ośrodek? Jakie, skąd mieliście ubezpieczenia? Co masz w warunkach ubezpieczenia, pewnie jest tam coś nt. PS. Z czystej ciekawości, jak ośrodek, to gdzie dokładnie? Dlaczego nie dało się wrócić itd. PS2. Teoria mówi, że koszty są rzędu kilku/kilkanastu tysięcy euro; a praktyka: śmigło na niemałym dystansie to było 3 tysiące, nie wiem jak ludzie, liny, akcja itd. Tak czy owak, trzeba faktów, i OWU. Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

#3 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
  • Na forum od: 02.2013
202
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 15 marzec 2019 - 07:10

Co do ubezpieczenia to w PZU dajmy na to musial byś mieć opcje narciarstwa pozatrasowego i wtedy jak najbardziej sytuacja by się łapała. Ubezpieczyciel zawsze pyta mnie czy jeżdżę poza trasą. Przy zwykłym ubezpieczeniu narciarskim na pewno nie.
Czy przyślą? obawiam się, że tak.

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

#4 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 877 postów
  • Na forum od: 03.2016
1083
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 15 marzec 2019 - 08:34

Na Twoim miejscu, zgłosiłbym całą sprawę do Twojego ubezpieczyciela. Dodam teraz, a nie jak dostaniesz rachunek, wówczas prawdopodobnie będzie za późno. 

• MajkaW podziękował za tę wiadomość