Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Sezonówka MAGIC PASS 2019/20 w promocji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1983 postów
  • Na forum od: 04.2007
509
  • Umiejętności: 8
  • Bydgoszcz

Napisano 13 marzec 2019 - 19:49

Sezonówka MAGIC PASS 2019/2020 - kto chętny ?
Dziś ogłoszono promocyjną cenę szwajcarskiej sezonówki MAGIC PASS - od następnego sezonu stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dzięki dodaniu do około 30 dotychczasowych ośrodków na czele z Crans- Montana , Grimentz - Zinal , Villars - Gryon , czy Anzere dwóch nowych - Leukerbad i naszego Saas - Fee - jest to karnet roczny ważny również latem ( rowery czy górskie wędrówki) - cena pozostała bez zmian, czyli tylko 399 CHF dorosły ( ok.350 EURO )i 269 CHF dziecko , co jest chyba najtańszą ofertą w Alpach .
Jedyny minus tej oferty - trzeba podjąć decyzję o jego zakupie w ciągu 25 dni od dziś - potem będzie sporo drożej ...
Dajemy szansę Szwajcarii i zwiadzamy nowe ?
Ja jestem za...
Co o tym sądzicie ?

. Tańsze karnety do Ischgl.

#2 AZJATA

AZJATA

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 02.2018
0
  • Umiejętności: 7
  • wałbrzych

Napisano 14 marzec 2019 - 20:30

Dziś ogłoszono promocyjną cenę szwajcarskiej sezonówki MAGIC PASS - od następnego sezonu stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dzięki dodaniu do około 30 dotychczasowych ośrodków na czele z Crans- Montana , Grimentz - Zinal , Villars - Gryon , czy Anzere dwóch nowych - Leukerbad i naszego Saas - Fee - jest to karnet roczny ważny również latem ( rowery czy górskie wędrówki) - cena pozostała bez zmian, czyli tylko 399 CHF dorosły ( ok.350 EURO )i 269 CHF dziecko , co jest chyba najtańszą ofertą w Alpach .
Jedyny minus tej oferty - trzeba podjąć decyzję o jego zakupie w ciągu 25 dni od dziś - potem będzie sporo drożej ...
Ja jestem za...
Co o tym sądzicie ?

poproszę numer telefonu do Pana

#3 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 589 postów
  • Na forum od: 11.2007
703
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 17 marzec 2019 - 20:30

Ja jestem za...
Co o tym sądzicie ?

Juras,

jeśli nie kupujecie Austrii, lub będziecie tam bywać regularnie to bym się pisał - cena czyni cuda :)

Odległość podobna jak do Saas Fe to pewnie koszty podobne. Napisz jak się więcej osób zdecyduje.

ps

Monte Rosa w kwietniu raczej odpada :(

www.domnaklinku.eu

#4 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1210 postów
  • Na forum od: 09.2014
908
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 17 marzec 2019 - 22:16

poproszę numer telefonu do Pana

Ja jestem za...
Co o tym sądzicie ?

Jest tam tylko jeden minus, mianowicie nie macie co liczyć na jazdę w grudniu. Oni tam nie bardzo wierzą w naśnieżanie. My byliśmy tam już w zeszłym roku (pierwsza edycja MagicPass). Wy wykupiliście tańszy Sass Fee, my właśnie MP. Wtedy był wypas ze śniegiem, więc się nam udało, ale jak nam powiedzieli miejscowi narciarze: to był wyjątkowy rok, który zdarzył się pierwszy raz od 16 lat. W tym roku byliśmy tam w lutym 12 dni na śniegu i w marcu 10 (właśnie wróciliśmy). W grudniu, jeśli chodzi o narty to tam praktycznie nie ma po co jechać. To trzeba wkalkulować w plany sezonowe. Poza tym, jesteśmy b. zadowoleni. Pojeździliśmy jak bąki i do upadu. 6 fajnych ośrodków do wyboru w promieniu 30km. Naprawdę rewelka! Ale grudzień niestety trzeba sobie zorganizować gdzie indziej. Też rozważamy, czy w przyszłym roku powtórzyć to po raz trzeci, czy szukać innych rozwiązań. 

#5 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2783 postów
  • Na forum od: 11.2008
3442
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 17 marzec 2019 - 23:07

Jest tam tylko jeden minus, mianowicie nie macie co liczyć na jazdę w grudniu. Oni tam nie bardzo wierzą w naśnieżanie. My byliśmy tam już w zeszłym roku (pierwsza edycja MagicPass). Wy wykupiliście tańszy Sass Fee, my właśnie MP. Wtedy był wypas ze śniegiem, więc się nam udało, ale jak nam powiedzieli miejscowi narciarze: to był wyjątkowy rok, który zdarzył się pierwszy raz od 16 lat. W tym roku byliśmy tam w lutym 12 dni na śniegu i w marcu 10 (właśnie wróciliśmy). W grudniu, jeśli chodzi o narty to tam praktycznie nie ma po co jechać. To trzeba wkalkulować w plany sezonowe. Poza tym, jesteśmy b. zadowoleni. Pojeździliśmy jak bąki i do upadu. 6 fajnych ośrodków do wyboru w promieniu 30km. Naprawdę rewelka! Ale grudzień niestety trzeba sobie zorganizować gdzie indziej. Też rozważamy, czy w przyszłym roku powtórzyć to po raz trzeci, czy szukać innych rozwiązań. 

Wasze uwarunkowania są specyficzne: z jednej strony długie wyjazdy powodują, że odległość ma mniejsze znaczenie ale sumaryczna ilość dni nie uzasadnia tych najdroższych sezonówek (TSC czy SSSC). Dlatego Magic Pass wypadł tak dobrze. Teraz jeszcze jest tam nowy dla Was ośrodek.

Dla mnie Saas Fee było i jest genialną miejscówką - potencjał freeridowo/freeturowo/skiturowy nieprzebrany. Zjazdy do Saas Allmagel lepsze jak Valle Blanche (choć nie tak spektakularne widokowo) - mógłbym to robić dwa razy dziennie przez tydzień. W dodatku bez dodatkowej kasy.  W ośrodku jest też bogato. Do tego dwa łatwe czterotysięczniki na półdniowe wycieczki skiturowe... No i oczywiście inne znacznie bardziej wymagające opcje. Niesamowite miejsce. Ale podobnie jak reszta Magic Passa też są zagrożenia - wyłączenia, lawiny, wiatr. Jak będzie mniej śniegu to już nie jest tak różowo. Trasowo to taki sobie ośrodek a jeszcze wypadł Saas Ground i tego bardzo ale to bardzo szkoda. 

W innej dyskusji Jurek rzucił hasło "Voralberg". W sumie wytypowaliśmy tam 8 przyzwoitych bardzo ośrodków z dobrym potencjałem off. Seniorzy płacą 465 E. To chyba najciekawsza oferta w tej półce cenowej (obok Lungo i Sunny Card).

Pozdro

Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#6 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1210 postów
  • Na forum od: 09.2014
908
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 18 marzec 2019 - 12:51

Wasze uwarunkowania są specyficzne: z jednej strony długie wyjazdy powodują, że odległość ma mniejsze znaczenie ale sumaryczna ilość dni nie uzasadnia tych najdroższych sezonówek (TSC czy SSSC). Dlatego Magic Pass wypadł tak dobrze. Teraz jeszcze jest tam nowy dla Was ośrodek.

Dla mnie Saas Fee było i jest genialną miejscówką - potencjał freeridowo/freeturowo/skiturowy nieprzebrany. Zjazdy do Saas Allmagel lepsze jak Valle Blanche (choć nie tak spektakularne widokowo) - mógłbym to robić dwa razy dziennie przez tydzień. W dodatku bez dodatkowej kasy.  W ośrodku jest też bogato. Do tego dwa łatwe czterotysięczniki na półdniowe wycieczki skiturowe... No i oczywiście inne znacznie bardziej wymagające opcje. Niesamowite miejsce. Ale podobnie jak reszta Magic Passa też są zagrożenia - wyłączenia, lawiny, wiatr. Jak będzie mniej śniegu to już nie jest tak różowo. Trasowo to taki sobie ośrodek a jeszcze wypadł Saas Ground i tego bardzo ale to bardzo szkoda. 

W innej dyskusji Jurek rzucił hasło "Voralberg". W sumie wytypowaliśmy tam 8 przyzwoitych bardzo ośrodków z dobrym potencjałem off. Seniorzy płacą 465 E. To chyba najciekawsza oferta w tej półce cenowej (obok Lungo i Sunny Card).

Pozdro

Wiesiek

Ten sezon ja już niestety ukończyłem definitywnie. Z podsumowania wynikają mi takie oto wyliczenia finansowe dotyczące opłacalności MP po dwóch sezonach używania tej sezonówki. W ubiegłym sezonie 3 wyjazdy (grudzień 10 dni na śniegu; luty 10 dni i marzec 8 dni. Obecny sezon dwa wyjazdy: luty 12 dni na śniegu; marzec 10 dni.

Koszty sezonówek:          sezon 17/18 - 360CHF + sezon 18/19 - 399CHF = 759CHF = 2884pln = 671Eu

Faktyczne dni na śniegu:  28  +                                  22  = więc razem jeżdżone 50 dni.

Jednodniowy koszt skipas'a = 13,42 Eu. = 57.70pln

Przy czym, używaliśmy zupełnie dowolnie 6ciu czy 7 wyselekcjonowanych przez nas ośrodków, biorąc pod uwagę jedynie pogodę, oraz to na co mamy w danym dniu akurat ochotę. Sumując, uważam że to był bardzo dobry pod względem ekonomicznym deal  A już narciarsko i emocjonalnie - rewelacja!