Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dobór nart dla zaawansowanego narciarza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
  • Na forum od: 11.2007
7821
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 21:37

9sl wiadomo o co chodzi.

Nie rozmawiam z Tobą więc sugeruję się nie wcinać. Nie lubię tego.

S9 to co innego 9S to co innego 9SL to jeszcze co innego.

#22 izydar

izydar

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 12.2011
4

Napisano 12 marzec 2019 - 21:44

Sprawdz prosze czy te heady masz tak samo ostre pod butem jak na dziobach. Zazwyczaj narty z wyostrzonymi dziobami lubia poszarpac :)

To testowane Fischery szarpały nie moje Heady - (doprecyzuję to były spore odsypy ale jeszcze nie muldy). Myślę że było to spowodowane sztywnością narty, a zwłaszcza brakami w technice. Niemniej Heady są tak sztywne że cięcie przez muldy/odsypy nie stanowi żadnego problemu. Myślę że szerokość pod butem robi swoje.

Cześć

I to jest właśnie rada nic nie warta z punktu widzenia wyboru narty.

Pozdrowienia

Czyli lepiej kupić to co polecają inni zamiast wybraną nartę (polecaną np. tu na forum lub przez kogokolwiek innego) przetestować?

Swoją drogą w każdym wątku w którym się wypowiadasz krytykujesz innych. Czy ja krytykowałem twoje rady? Podzieliłem się swoim doświadczeniem i tyle. Ale jak ma ci to poprawić samopoczucie to wal - w tym jesteś najlepszy na tym forum.

MIłego wieczoru.

Nie sugeruję brać co mi się podoba, tylko żeby koniecznie przed zakupem założyć wstępnie wybraną nartę i upewnić się że taka narta mi odpowiada. Inaczej to kupowanie kota w worku.

• Mikoski podziękował za tę wiadomość

#23 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
  • Na forum od: 02.2009
494
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 21:46

Rossignol nigdy nie zrobił narty o symbolu S9.

Pozdro

Oczywiście, literówka.

Chodziło mi dokładnie o te:

https://www.skijanje...-09-10?id=20883

@sstar akurat jest w temacie bo te narty nam obu dały w kość : (

#24 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
7821
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 21:50

..........

Czyli lepiej kupić to co polecają inni zamiast wybraną nartę (polecaną np. tu na forum lub przez kogokolwiek innego) przetestować?

Swoją drogą w każdym wątku w którym się wypowiadasz krytykujesz innych. Czy ja krytykowałem twoje rady? Podzieliłem się swoim doświadczeniem i tyle. Ale jak ma ci to poprawić samopoczucie to wal - w tym jesteś najlepszy na tym forum.

MIłego wieczoru.

Nie sugeruję brać co mi się podoba, tylko żeby koniecznie przed zakupem założyć wstępnie wybraną nartę i upewnić się że taka narta mi odpowiada. Inaczej to kupowanie kota w worku.

Cześć

Wiesz ile zmiennych wpływa na odczucia z jazdy, nawet przy wykwalifikowanym testerze?

Ale na to jeszcze masz jak widać czas.

Przemyśl za to samą ideę testów. Bierzesz nartę na podstawie marketingowego opisu. Zastępujesz nią swoją często starą i zajeżdżoną, najczęściej słabszą, źle przygotowaną, tępą i/lub nienasmarowaną. Dostajesz za to nówkę i idealnym stanie. I co kupujesz czy zostajesz przy starych?

Pozdrowienia

#25 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2276 postów
  • Na forum od: 01.2017
836
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 12 marzec 2019 - 21:53

Nie rozmawiam z Tobą więc sugeruję się nie wcinać. Nie lubię tego.
S9 to co innego 9S to co innego 9SL to jeszcze co innego.

To forum, nie folwark. Myślałem, że podziekujesz za info, ale może nie o informację ci chodzi?

Gadałem kilka razy z wkg więc wiem, ja mam 8sl on 9sl odczucia podobne, obydwie Oversize.

#26 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
7821
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 21:54

Oczywiście, literówka.

Jeden z lepszych roczników Rossignola. Bardzo fajne były te proste płyty, które wtedy weszły. Widzisz ... dla mnie nie ma to znaczenia. Gdybym trafił na tą nartę to pewnie jeszcze bym ją miał ale w tym roczniku akurat wypadło na RSX dla dzieci. Z tym, że... kupuję tylko serwisówki.

Pozdrowienia

#27 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 315 postów
  • Na forum od: 01.2016
62
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 12 marzec 2019 - 21:54

To testowane Fischery szarpały nie moje Heady - (doprecyzuję to były spore odsypy ale jeszcze nie muldy). Myślę że było to spowodowane sztywnością narty, a zwłaszcza brakami w technice. Niemniej Heady są tak sztywne że cięcie przez muldy/odsypy nie stanowi żadnego problemu. Myślę że szerokość pod butem robi swoje.

ehh

niestety taka narta z wypozyczalni/na testach moze roznic sie znacznie od tej nowej. Gdzies dzis czytalem elaborat chyba miga nt. kątów i ostrosci krawedzi, warunki na stoku itp. Sam chcialem przetestować tegorocznego Atomica S9. Zmacałem krawedz i odpuscilem testy - tepa. Co wiecej mam Volkla SL. Nowy trzymal przyzwoicie. Na druga jazde przeostrzyłem bok. Warun ten sam - lod. Trzymanie znacznie lepsze. Pewnie po testach stwierdzilbym, ze trzyma przyzwoicie. Jedyny sens testów jesli kazda narta jest tak samo przygotowana.

#28 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
7821
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 21:57

To forum, nie folwark. Myślałem, że podziekujesz za info, ale może nie o informację ci chodzi?

Gadałem kilka razy z wkg więc wiem, ja mam 8sl on 9sl odczucia podobne, obydwie Oversize.

Ale jakie info. Sugerujesz, że czegoś nie wiem w temacie o którym rozmawiam??

Pozdrowienia

#29 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2276 postów
  • Na forum od: 01.2017
836
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 12 marzec 2019 - 21:59

Ale jakie info. Sugerujesz, że czegoś nie wiem w temacie o którym rozmawiam??

Pozdrowienia

Tak, nie wiesz jakie narty miał wkg na myśli.

#30 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
494
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 22:01

Jeden z lepszych roczników Rossignola. Bardzo fajne były te proste płyty, które wtedy weszły. Widzisz ... dla mnie nie ma to znaczenia. Gdybym trafił na tą nartę to pewnie jeszcze bym ją miał ale w tym roczniku akurat wypadło na RSX dla dzieci. Z tym, że... kupuję tylko serwisówki.

Pozdrowienia

OK. Tylko jaki z tego morał ? Ja po prostu potwornie się na nich męczę, nie trzymają krawędzi, nie oddają energii - kołki niesamowite. To moje odczucia.

Innych też ale piszę o swoich. A Heady, nawet Atomiki których nie lubię, Fishery czy teraz Volkle - super.

To warto testować czy nie ? Moim zdaniem warto.

#31 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 315 postów
  • Na forum od: 01.2016
62
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 12 marzec 2019 - 22:04

OK. Tylko jaki z tego morał ? Ja po prostu potwornie się na nich męczę, nie trzymają krawędzi, nie oddają energii - kołki niesamowite. To moje odczucia.

Innych też ale piszę o swoich. A Heady, nawet Atomiki których nie lubię, Fishery czy teraz Volkle - super.

otworz kilka testow - ntn, world ski test, neveitalia zobacz gdzie sa nasze volkle. Do tego odpal forum, poczytaj, popij zimna woda. Wszyscy klamali? Trzeba testowac? :D

#32 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
7821
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 22:05

Tak, nie wiesz jakie narty miał wkg na myśli.

W oczy byś mi tego nie powiedział.

#33 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
7821
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 22:07

1.Testować przed kupnem?

2.Czy próbować sobie różnych nart w celu rozwoju własnej techniki zdolności jej adaptacji i wiedzy?
Jeden czy dwa? Krótko i pozamiatamy temat.

Pozdro

#34 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
494
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 22:14

otworz kilka testow - ntn, world ski test, neveitalia zobacz gdzie sa nasze volkle. Do tego odpal forum, poczytaj, popij zimna woda. Wszyscy klamali? Trzeba testowac? :D

Tu w ogóle nie rozumiem związku. Nie czytam reklam, szukam nart dla siebie a nie na konkurs.

1.Testować przed kupnem?

2.Czy próbować sobie różnych nart w celu rozwoju własnej techniki zdolności jej adaptacji i wiedzy?
Jeden czy dwa? Krótko i pozamiatamy temat.

Pozdro

Piszę cały czas o 1).

2) też uskuteczniam choć to raczej z ciekawości i z onanizmu sprzętowego.

Kiedyś o mało co nie kupiłem (to trochę z innej beczki bo to pozatrasa) nart bez cambera - takie wielkie rockery. Wszyscy zachwyceni. Przecież to się poza puchem do jazdy nie nadawało. Na szczęście wybrałem się na "testy" do Zillertal.

Tak nawiasem - to nie złośliwość - ty na tych Rossignolach jeździłeś ? Ja myślę, że to może były super narty zanim nie dołożyli "Oversize" co je całkowicie zmieniło. Ja po prostu nie wierzę, że na nich jeździłeś; )))

#35 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
7821
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 22:19

Tu w ogóle nie rozumiem związku. Nie czytam reklam, szukam nart dla siebie a nie na konkurs.

Piszę cały czas o 1).

2) też uskuteczniam choć to raczej z ciekawości i z onanizmu sprzętowego.

Kiedyś o mało co nie kupiłem (to trochę z innej beczki bo to pozatrasa) nart bez cambera - takie wielkie rockery. Wszyscy zachwyceni. Przecież to się poza puchem do jazdy nie nadawało. Na szczęście wybrałem się na "testy" do Zillertal.

Tak nawiasem - to nie złośliwość - ty na tych Rossignolach jeździłeś ? Ja myślę, że to może były super narty zanim nie dołożyli "Oversize" co je całkowicie zmieniło. Ja po prostu nie wierzę, że na nich jeździłeś; )))

Cześć

Człowieku a skąd ja mogę pamiętać na czym ja jeździłem. Rossignola mam dość objeżdżonego bo, powiedzmy, jestem z PM Sportem związany od początku ale głowy nie dam, że na tym jeździłem, tylko co z tego?

Wszystkie narty są podobne do siebie i na każdych jeździ się podobnie - kwestia adaptacji.

Co do pytań:

1. Głupota

2. Super działanie

Pozdrowienia
Pozdrowienia

#36 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • Umiejętności: 1
  • KRK

Napisano 12 marzec 2019 - 22:22

Oczywiście, literówka.

Kupiłeś SL o szerokości 70mm pod butem i czujesz się zawiedziony?

Na deser popełniłeś ponownie ten sam błąd kupując drugie o podobnej geometrii.?

Ja nawet nie chciał bym się na nich przejechać a co dopiero testować.

Często piszę , że ja nie testuję ale to nie oznacza bezkrytycznego wyboru.

Narty to zbyt prosta konstrukcja aby mogły być między nimi tak drastyczne różnice.

Muszą jednak dla mnie spełniać określone kryteria techniczno technologiczne.

Jeszcze się nie zawiodłem .

p.s. w komórkach nie ma takich wpadek bo nikomu nie przyszło by do głowy aby zrobić SL 70mm :)

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#37 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
494
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 22:23

Jasne, nie wszystko pamiętamy, zapytałem tylko.

A zapytałem dlatego, że akurat w tym przypadku moja opinia jest tak jednoznacznie negatywna, że nie wierzę, ze ktoś może je lubić ; )))

Bo rozbieżność opinii jest zadziwiająca.

Jeszcze co innego by było gdybym na innych miał kłopoty - ale nie - inne są po prostu mniej lub bardziej fajne

#38 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
494
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 22:30

Kupiłeś SL o szerokości 70mm pod butem i czujesz się zawiedziony?

Na deser popełniłeś ponownie ten sam błąd kupując drugie o podobnej geometrii.?

Ja nawet nie chciał bym się na nich przejechać a co dopiero testować.

Często piszę , że ja nie testuję ale to nie oznacza bezkrytycznego wyboru.

Narty to zbyt prosta konstrukcja aby mogły być między nimi tak drastyczne różnice.

Muszą jednak dla mnie spełniać określone kryteria techniczno technologiczne.

Jeszcze się nie zawiodłem .

p.s. w komórkach nie ma takich wpadek :)

Kupiłem, tak. To właśnie uczyniłem : ) Bo na nich nie jeździłem przed zakupem. 

Cóż - człowiek uczy się na błędach. 

Jak o nich myślę, to mi się przypomina scena z rozwodu gdy sędzia się pyta:

- "Spędziliście razem tyle lat, co Pan w niej widział, musiał przecież Pan w niej coś widzieć"

- "No włąśnie q..a nie wiem" : )

"Ten sam bład" - masz na myśli Superhapey ? Jestem zachwycony, to moje drugie narty, niebo a ziemia z tymi SL. Tyle, ze SS to takie AM o geometrii SL.

Może po prostu za dobrze jeździsz na SS

#39 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
7821
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 22:33

Jasne, nie wszystko pamiętamy, zapytałem tylko.

A zapytałem dlatego, że akurat w tym przypadku moja opinia jest tak jednoznacznie negatywna, że nie wierzę, ze ktoś może je lubić ; )))

Bo rozbieżność opinii jest zadziwiająca.

Jeszcze co innego by było gdybym na innych miał kłopoty - ale nie - inne są po prostu mniej lub bardziej fajne

Nigdy nie zwracałem uwagi na żadne opnie w sieci, wydawnictwach marketingowych, firmowych opisach czy testach. Jedynym co wzbudza u mnie zainteresowanie jakąś nartą i chęć do przejechania się na niej jest rozstaw wiązania 326.

Pozdrowienia

#40 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • Umiejętności: 1
  • KRK

Napisano 12 marzec 2019 - 22:34

To dobra informacja.

Gorszych nart nie widziałem. Rossignol zrobił takie coś "Oversize" i to się kompletnie nie udało. Dotyczy także "S9" - slalomek tylko o oczko wyższych. Kiedyś kupiłem i jedne i drugie pod wpływem impulsu. Niestety nie przejechałem się na nich przedtem : (((

Chodzi mi o to.

Po przeczytaniu geometrii tej narty nawet szkoda by mi było czasu aby się na tym przejechać.

Żeby kupić ? to już zupełny abstrakt.